Šta je novo?

Orion Telekom

Starim korisnicima ne smeju da poskupe račun jer onda imate pravo na raskid ugovora bez ikakvih penala po članu zakona 107 .
Koga ne mrzi neka ih zove i raspita se - ali ne smeju vam povećati ugovorenu cenu bez potpisivanja novog ugovora .
 
Starim korisnicima ne smeju da poskupe račun jer onda imate pravo na raskid ugovora bez ikakvih penala po članu zakona 107 .
Koga ne mrzi neka ih zove i raspita se - ali ne smeju vam povećati ugovorenu cenu bez potpisivanja novog ugovora .
Mislim da ukoliko te obaveste o poskupljenju i ne odreaguješ u roku od 30 dana, automatski pristaješ na nove uslove.
Takvo iskustvo imam sa BeotelNet.
 
@crveni baron Eee nije ti ovo MTS, kod Orion sve sme i sve može. I kad sud i ministarstvo nalože nešto da urade oni iskuliraju i nastave staru praksu 😂😂😂
 
A koji je ovo APK uopste? Ne nalazim nigde Moj Orion
 
Nije Gugl kriv, izlaze ti samo aplikacije koje su podrzane za taj uredjaj na kome trazis
 
Uz Orion račun za Jun 2023.god. dobio sam obaveštenje da se od 01.08. povećava cena mog internet paketa (2,5/0,5 gb/s) za 150.00 din. i da imam mogućnost da raskinem pretplatnički ugovor bez obaveze plaćanja troškova u vezi sa raskidom , zaključno sa 05.08. .

S obzirom da u gradu Kraljevu više ne postoji poslovnica Oriona treba mi pomoć i pojašnjenje kako da sprovedem tehnički i pravno proceduru za raskid mog pretplatničkog ugovora tj. :
1. da li kod Oriona postoji tipski obrazac "zahtev za prekid pretplatničkog ugovora" koji popunjava korisnik ili se zahtev podnosi u slobodnoj formi
2. na koji način se upućuje Orionu "zahtev za prekid pretplatničkog ugovora"
3. na koji način se Orionu vraća njihova oprema koju sam koristio
4. da li je Orion u obavezi da mi uruči neki pisani dokument da su prihvatili moj zahtev za prekid pretplatničkog ugovora kao i da potvrđuju prijem opreme koju sam koristio a koju ću im vratiti

Molim Vas za što podrobnije informacije da bi 100% bio siguran da sam sve tačno odradio da se naknadno ne bi pojavile neke pravne peripetije po kojima je Orion čuven .

P.S. Pretplatnički ugovor sa Orionom za uslugu internet paketa (2,5/0,5 gb/s) sklopio sam krajem Februara 2023.god. na 30 meseci (prvih 6 meseci po 0 din. + 24 meseca po 1.375,00 din.)
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    645.2 KB · Pregleda: 49
1. Postoji shtampani zahtev koji se popunjava
2. Okrenes ih telefonom i posalju ti zahtev za raskidanje ugovora poshtom
3. Dogovoris se preko telefona sa njima poshto ti je specifican slucaj, ako ti se kurobecaju i izmishljaju reci im da dodju i da ga uzmu ili lichno ili kurirom
4. Ne bih znao, pitaj ih kada ih okrenes.
 
Na mom računu za jun, nema tog obaveštenja o promeni cene, isto paket 2,5/0,75. Inače, kao i drugima, aplikacija mi prijavljuje grešku i ne može da se uplati preko nje.
 
Konačno da neki operater na normalan način unapred obavesti korisnike o povećanju cena, što preko printanog računa što preko e maila, pa još i da navedu da korisnik može da raskine ugovor. Ne vidim takav vid obaveštenja kod drugih na primer Telekom Srbija.

To tako sad moraju po novom Zakonu o elektronskim komunikacijama. Ne misliš valjda da su sami tako odlučili? :D
 
Da li neko ima ideju zasto bi Orion zvao da produzi ugovor pod istim uslovima 8 meseci ranije..
Cak nisam obuhvacen ni ovim poskupljenjem :)
Ima li iko ideju (kad su oni u pitanju mora da ima neka caka)?
 
TeslaSerb, jedina caka je što te mrzi da čitaš i razumeš ugovor, tj ono što potpisuješ.
 
Osim što ti uvaljuju novu obavezu na 24 meseca, šta je još ključno promenjeno u novom ugovoru?
Pa bas to je cudno. Cinjenica kojom raspolozem je da hoce da obnove ugovor po staroj ceni (koja je korektna Tripple paket 2.5GB za oko 2800rsd ).
Sa svim onim dodacima (pickbox i jos neki dodatak..)

Kad se uporede cene sa drugim provajderima ovo je sasvim okej.
Plasim se kod njih onih uvala (tipa kada je bilo poskupljenje pa smo morali svi ovde da se macujemo sa njima, isao sam bukvalno do kraja, da raskidam ugovor po onom efektivinom templatu, kada su rekli hajde da pitamo menadzera.. koji je na kraju odobrio postojecu cenu :p ), isto tako meni jako smeta odsustvo Nove S

Vidim da imaju neku akciju 50% za nove korisnike sto "TRIPLE SUPERSONIC" za 2000rsd sto je zapravo za 800 dinara jefitnije, na ugovorenu obavezu to dodje oko 20k manje :)
Nije malo.. Ja nikad nisam uspeo kod provajdera da sklopim/obnovim ugovor na manje
Jel to uopste moguce?

Ako neko vidi njihov krajnji cilj molim vas neka kaze :)
Ja kad dobijem ugovor pitacu/procitacu ako vidim neku razliku javljam ovde
 
Zato sto mozes tamo kada se primakne istek ugovora da potpises po toj ceni od 800 din manje (ili kakva vec tad ponuda bude aktuelna). Mozda ti cak dozvole i da to uradis u poslednjih 6 meseci, ali nisam siguran. Ja sam mesec dana pred istek potpisao novi ugovor po uslovima sa sajta i dobio mnogo brzi net (sa 2/0.2 otiosao na 4.5/1 GBps) za 1000 din manje mesecno.
 
Zato sto mozes tamo kada se primakne istek ugovora da potpises po toj ceni od 800 din manje (ili kakva vec tad ponuda bude aktuelna). Mozda ti cak dozvole i da to uradis u poslednjih 6 meseci, ali nisam siguran. Ja sam mesec dana pred istek potpisao novi ugovor po uslovima sa sajta i dobio mnogo brzi net (sa 2/0.2 otiosao na 4.5/1 GBps) za 1000 din manje mesecno.
Ovo je jedan od korisnijih saveta ovde, pogotovo za nas koji ulazimo u podlednju cetvrtinu ugovora! :) hvala!
 
Nema na cemu :)

Kad god tako zovu i nude da se obnovi ugovor, samo kazes da hoces ponudu sa sajta. Ako oni kazu da ne mogu to da ti ponude u ovom trenutku, ti kazes nema problema sacekacu da istekne ugovor onda pa cemo da vidimo - i samo se vrtite onda u krug dok ne dozvole to :D
Msm pod uslovom da si zadovoljan uslugom i da svakako hoces da produzis. Ja sam ih tako 2 puta odbio, cak i tada kada su mi dali neku "specijalnu ponudu za verne korisnike", ja reko to mi ne odgovara hocu ponudu sa sajta i dobio je na kraju :)
 
Ta priča ne prolazi kod MTS-a, bar nije dosad prolazila. Dok su novi korisnici dobijali 12-18 meseci gratis, starima su nudili u početku 6 meseci po dinar, a kasnije 5-9 meseci upola cene... Nikad mi nisu dali pogodnosti sa sajta iako sam 15+ godina bio kod njih.
 
Dobra je stvar sto kod Oriona moze sve, za sad :)
 
Zato sto mozes tamo kada se primakne istek ugovora da potpises po toj ceni od 800 din manje (ili kakva vec tad ponuda bude aktuelna). Mozda ti cak dozvole i da to uradis u poslednjih 6 meseci, ali nisam siguran. Ja sam mesec dana pred istek potpisao novi ugovor po uslovima sa sajta i dobio mnogo brzi net (sa 2/0.2 otiosao na 4.5/1 GBps) za 1000 din manje mesecno.
Off

Kako tehnički koristiš tih 4,5GB? Sa čim je povezan njihov ONT?
 
Ne koristim, zapravo mi ispada kao 1/1.

Odnosno mogu da upregnem vise uredjaja i povucem sve, ali ono, to jedino ako namerno pustim speedtest sa svega sto imam
 
Недавно сам сазнао за Орион оптички интернет па ме занима неколико ствари:
1. Да ли користе своју инфраструктуру или имају уговор са mts-ом о коришћењу њихових каблова?
2. Ако имају своју инфраструктуру, вероватно су доступни само у појединим деловима Београда (Нови Београд, центар, итд)?
3. Да ли је неко урадио тест брзине интернета на рачунару повезаног директно на модем или на рутер преко 10 гигабитне мреже? Да ли се остварују очекиване брзине за пакет 4,5 Gbps / 1 Gbps? 😐
 
Nazad
Vrh Dno