Šta je novo?

Orion Telekom

Na Zvezdari nema neta nekih pola sata.
 
yiiqnrq.jpeg

Poslali su inace sms zasto je kvar ako neko nije dobio.
 
Vec drugi put me zovu da oroduze ugovor, najsmesnije sto mi ovaj ugovor nije ni usao u drugu godinu. Kakvi likovi posle 6m su me zvali orvi put, a u 9m ugovora drugi put. Hvataju na vece brzine, kada sam pitao a kakvu ooremu dobijam za te brzine operater mi je rekao tu sto imate. Pa kako cu da iskoristim 4.5 gb/s ako imam opremu koja podrzava samo do 1gb/s. Poceo je nesto da truca o wifi 6 pa mi je dosadio i rekao sam da nisam zainteresovan, mnogo im bodem oci sa ovim starim ugovorom na 1100 din za 12 prvih meseci izgleda. Mozda prihvatim tamo na leto kada istekne prvih 12m i to ako bas budu davali nesto povoljno mada ne verujem.
 
I na Zvezdari.
 
Presao sam sa mtsa na Orion, ono sto mogu da pohvalim je brzina izlaska na teren. Zvao juce dosli danas, optika instalirana. Net za sada stabilan. U svakom slucaju sam zavrsio sa drzavnom lopovskom firmom mts. Paket mnogo povoljniji, uzeh 2.5gb.
 
Kod mene u Bloku 62 nije bio prekid danas, a kod drugara na Karaburmi jeste
 
Pa i do te neke antene ( u krugu od par km?) na koju se kači antena na zgradi korisnika dolazi optika ;)
 
Ne znam bas kako to radi ovde na NBG, ali u mojoj zgradi u podrumu svi imaju svoje cvoriste za optiku (orion, mts, sbb) i kablovi odnekud dolaze podzemno. Da li negde na NBG postoji neka antena, moguce, ali isto tako postoji i rasirena infrastruktura koju su neki preuzeli (mislim da je sbb pokupio sve sto je beogrid svojevremeno kopao i provlacio kablove).


Sto se tice kako radi, za ove 3 godine sve radi savrseno.
 
Kod nas u bloku je full optika FTTH XGPON
 
Treba da produžim ugovor. Trenutno imam tv i net adsl do 20mbs. Pravu optiku nemaju kod mene. Da li mozete da me posavetujete koja je dobra alternativa za to ili da ostajem na ovome dok ne dodje do mene?
Hvala 😅
 
Zanimljivo da se Orionu ispadi sa internetom dešavaju u Beogradu (prema članovima foruma koji se ovde javljaju).
Pod pretpostavkom da svi oni imaju optiku i prekid neta, da li je moguće a sumnjam da Orion samo u BG ima optiku?
Ili je problem sa optikom izražen u BG?
Danas merim ceo dan net, 10mb/s iako bi trebalo 20 da bude. Pojma nemam sta da radim, kad vec taj wifi Orin ne valja. Valjda ce i ta optika nekada da prodje. Hvala svima na odgovorima.
To ti je Telekom - uštine kod svakog po malo na protoku da bi nas bilo što više kojima kako-tako radi a da se ne raspadne centrala.
Tuga.
 
Treba da produžim ugovor. Trenutno imam tv i net adsl do 20mbs. Pravu optiku nemaju kod mene. Da li mozete da me posavetujete koja je dobra alternativa za to ili da ostajem na ovome dok ne dodje do mene?
Hvala 😅
Dobra alternativa je sve što je brže od tih 20mbs a da nije WiFi.
Ako ti je do para, pogledaj Beotelovu ponudu: https://www.beotel.net/internet/paketi-vdsl
Imaju opciju i bez ugovorne obaveze pa možeš da probaš kako će raditi kod tebe jedan mesec.
Možeš i da ispregovaraš bolju cenu za nov ugovor kod Oriona pozivajući se na Beotelovu ponudu...
 
^Situacija kada sam kod Beotela prelazio sa adsl na vdsl. Kod mene su, Telekomovi radnici na centrali, prelaskom sa adsl na vdsl s**bali konekciju pa ni vracanje na adsl nije urodilo plodom.
Tj vratili me na gore nego sto je bilo - nestabilna veza i ispod ranije brzine.
 
^Situacija kada sam kod Beotela prelazio sa adsl na vdsl. Kod mene su, Telekomovi radnici na centrali, prelaskom sa adsl na vdsl s**bali konekciju pa ni vracanje na adsl nije urodilo plodom.
Tj vratili me na gore nego sto je bilo - nestabilna veza i ispod ranije brzine.
Hvala na info
 
^Situacija kada sam kod Beotela prelazio sa adsl na vdsl. Kod mene su, Telekomovi radnici na centrali, prelaskom sa adsl na vdsl s**bali konekciju pa ni vracanje na adsl nije urodilo plodom.
Tj vratili me na gore nego sto je bilo - nestabilna veza i ispod ranije brzine.
Mali offtop ali svakako će zanimati one koji bi da pređu sa Orionovog ADSLa na Beotelov:
Kako su uspeli Telekomovi radnici da pokvare konekciju i zašto uopšte oni rade prebacivanje sa ADSL na VDSL ako imaš potpisan ugovor sa Beotelom?
Što ne pritisneš Beotel pa da oni pritisnu MTS ako je već takva situacija da srede konekciju?
Ja kad sam radio migraciju tasta sa MTS VDSLA na Beotel VDSL nisu mogli da zavše prebacivanje 15 dana pa je Beotel pritisnuo MTS,
pa su poslali radnika koji je došao u subotu 28.4 da ustanovi da STVARNO postoji VDSL signal ali da sistem ne radi auth zbog nekog njihovog zabrljanja.
Nakon intervencije sve je "magično proradilo".
Mislio sam da je problem nastao zbog toga što je u pitanju malo mesto pa je Beotel sve radio remote, sad ispada da su u pitanju MTS radnici?

Samo što sad brzina varira od maksimalnih 16Mbps do 9Mbps... (od deklarisanih 20Mbps) čini mi se da takvih problema nije bilo kod MTSa, pa nameravam ponovo da zovem Beotel
da rešavaju to kako znaju i umeju.

Kako je uopšte moguće "pokvariti" VDSL konekciju koja je radila dobro?
 
Poslednja izmena:
Dobra alternativa je sve što je brže od tih 20mbs a da nije WiFi.
Ako ti je do para, pogledaj Beotelovu ponudu: https://www.beotel.net/internet/paketi-vdsl
Imaju opciju i bez ugovorne obaveze pa možeš da probaš kako će raditi kod tebe jedan mesec.
Možeš i da ispregovaraš bolju cenu za nov ugovor kod Oriona pozivajući se na Beotelovu ponudu...
Najviše mi je do toga da ostanem u Orionu zbog eona, ali sa bržim i sigurnim netom 😅
 
Kakve veze ima Orion sa Eonom?
Pa koliko sam čuo od poznanika, ako koristiš eon a imaš mts net, nećeš moći da koristiš eon. Npr u mojoj zgradi imam mts i povoljniji je od oriona ali zbog toga ne zelim da ga uzmem.
Nek me nemo ispravi ako grešim😅.

Za ove beltenet ne znam da li ima tu caku sa eonom
 
Nazad
Vrh Dno