Šta je novo?

Orion Telekom

Brzina linka između dva uređaja će raditi onoliko brzo koliko naj sporiji od ta dva podržava.

Ako imaš na ruteru 1000Mbps port a na kompu 2500Mbps, radiće na 1000Mbps. Orion Telekom za 10Gbps paket daje ruter sa 10/5/2.5/1Gbps portom (jedan port) - ostali su 1Gbps.
 
Znaci tehnicki ne mogu da dobijem 2.5gbps link samo na jednom portu kao sto imam sada sa 1000/1000?
Ruter mora da podrzi izlaz veci od 1gb po portu dzaba mrezna , valjda samo poslovnim korisnicima daju te rutere, e sad bolje pitanje sta ce ti brzina veca od 1gb po portu sta god akidao 99 posto nece biti 500mbita jer i source treba da ti da toliki izlaz jedino u mrezi da spojis vise Kompova pa medusobno da lete a te brzine sluze upravo da ti na vise kompova paralelno ne osetis drop
 
Hvala na odgovorima, mogli su onda malo drugacije to da napisu na sajtu, to me je zbunilo najvise. :)
 
Dzaba super ponuda Oriona za net sa korektnom cenom kad je politika firme blago receno ********a... Ljudi se ponasaju kao da su MTS i da je cela Srbija pokrivena njihovom optikom, a realna pokrivenost njihovim optickim cvoristem je smesna. Evo vec vise godina kod mene u kraju (FIlmski Grad), imaju opticko cvoriste na jednom mestu, i umesto da su razvlacili optiku i sirili se i privukli ko zna koliko novih korisnika, oni ljudima u zgradi koja se nalazi 20metara fizicki od cvorista a 10m vazdusno javljaju da na njihovoj lokaciji ne postoji mogucnost optike🤔, i nude im nekakkve smesne ADSL pakete. :rolleyes:
 
Jel radi EON aikacija bez VPN-a?
Ap radi, ali je Geoblok na SK i nova S kanalima
Dzaba super ponuda Oriona za net sa korektnom cenom kad je politika firme blago receno ********a... Ljudi se ponasaju kao da su MTS i da je cela Srbija pokrivena njihovom optikom, a realna pokrivenost njihovim optickim cvoristem je smesna. Evo vec vise godina kod mene u kraju (FIlmski Grad), imaju opticko cvoriste na jednom mestu, i umesto da su razvlacili optiku i sirili se i privukli ko zna koliko novih korisnika, oni ljudima u zgradi koja se nalazi 20metara fizicki od cvorista a 10m vazdusno javljaju da na njihovoj lokaciji ne postoji mogucnost optike🤔, i nude im nekakkve smesne ADSL pakete. :rolleyes:
Verujem da su podelili interesne zone po gradu.
 
Pozdrav ljudi. Da li neko zna koji su korisničko ime i šifra za pristup novim WiFi 6 ruterima (EchoLife HN8145X6)?
Standardna kombinacija sa user / PON br. ne radi :)
 
TRIPLE HYPERSONIC 4.5/1 Gb/s

2349,50 RSD.
Pa dzabe ti tih 4.5 kada ti izvuces max 1 po portu. Sve sto reklamiraju preko 1 Gb/s je prevara zato sto realno nude rutere ciji portovi su max na 1, ne daju ti svoj ruter da stavis, a cak ida imas ruter ciji port daje 4.5 i 2.5 oni ti em nece dati da povezes, kazace da mora njihov ruter, em i da nekako povezes brzina ti opet nece biti veca od 1 zbog bla, bla ko zna kakvog razloga.
Hvala na odgovorima, mogli su onda malo drugacije to da napisu na sajtu, to me je zbunilo najvise. :)
Pa namerno nece da napisu dok ne provalis sam kad potpises ugovor 🦧
Ruter mora da podrzi izlaz veci od 1gb po portu dzaba mrezna , valjda samo poslovnim korisnicima daju te rutere, e sad bolje pitanje sta ce ti brzina veca od 1gb po portu sta god akidao 99 posto nece biti 500mbita jer i source treba da ti da toliki izlaz jedino u mrezi da spojis vise Kompova pa medusobno da lete a te brzine sluze upravo da ti na vise kompova paralelno ne osetis drop
Vecini ne treba, ali Orion tu nije fer jer ne objasni korisnicima to dok sami ne ukapiraju sto se desi tek kad je ugovor potpisan.
Drugari, imao sam paket od 1gbps i potpisao sam novi ugovor na 24 meseca i izabrao paket od 4.5gbps, sad me zanima da li je ovaj ruter koji vec imam, u pitanju je eltex-ov beli ruter, da li je on sposoban uopste za tu brzinu? Svestan sam da sam ogranicen na 2.5gbps zbog mrezne na ploci, ali trenutno dobijam samo 1000/1000 link. Da li moram da zovem tehnicku podrsku i pitam za novi ruter?
Nazovi ih i kazi da su te doveli u zabludu jer si mislio da ces imati tu brzinu na jednom portu. Reci da ne koristite u kuci 4 kompa pa ti je tih 4.5 isto kao i 1, trazi da ti ili daju novi ruter kojim ces postici tu brzinu (sto nece), vrate stari paket i stari ugovor pa pregovarajte da spuste cenu ili nadji nesto bolje. Mi smo raskinuli novi ugovor sa njima, stari jos uvek tece pa cemo pregovarati, ako nisu u stanju da obezbede ruter za brzinu sa kojom nas mame, mamac im u nasem slucaju nece proci. Moze neki downgrade cene eventualno, ako ne predjem na Yettel ili nesto drugo.
 
Poslednja izmena:
Na Eltexu sa (GPON) WAN portom koji podržava max ~2.4 Gbps neće nikako.

Pa dzabe ti tih 4.5 kada ti izvuces max 1 po portu. Sve sto reklamiraju preko 1 Gb/s je prevara zato sto realno nude rutere ciji portovi su max na 1, ne daju ti svoj ruter da stavis, a cak ida imas ruter ciji port daje 4.5 i 2.5 oni ti em nece dati da povezes, kazace da mora njihov ruter, em i da nekako povezes brzina ti opet nece biti veca od 1 zbog bla, bla ko zna kakvog razloga.

Vecini ne treba, ali Orion tu nije fer jer ne objasni korisnicima to dok sami ne ukapiraju sto se desi tek kad je ugovor potpisan.

Nazovi ih i kazi da su te doveli u zabludu jer si mislio da ces imati tu brzinu na jednom portu. Reci da ne koristite u kuci 4 kompa pa ti je tih 4.5 isto kao i 1, trazi da ti ili daju novi ruter kojim ces postici tu brzinu (sto nece), vrate stari paket i stari ugovor pa pregovarajte da spuste cenu ili nadji nesto bolje. Mi smo raskinuli novi ugovor sa njima, stari jos uvek tece pa cemo pregovarati, ako nisu u stanju da obezbede ruter za brzinu sa kojom nas mame, mamac im u nasem slucaju nece proci. Moze neki downgrade cene eventualno, ako ne predjem na Yettel ili nesto drugo.
Ako je istina ono što govori Šaman a verujem da jeste, onda taj ruter stvarno ne podržava brzinu preko 2.4Gbps čak ni zbirno.
U ovakvom slučaju stvarno treba tražiti zamenu rutera na moderniji koji podržava 4.5 u zbiru i cenim da nisu toliki buzgovi da odbiju takav zahtev. Ukoliko jesu, insistirati na raskidu ugovora.
S druge strane izjava da su sve brzine iznad 1Gbps prevara nije istinita jer postoji način da se sa više portova rutera linkovima dovede zbirno više 1Gbps konekcija na jedan PC.
Svakako je za to potrebna posebna oprema ali je tehnički izvodljivo i o tome je već bilo reči u ovoj temi.
Meni nije jasno kako ljudi i dalje ne shvataju da jedini razlog zbog koga vredi uzeti internet preko 1Gbps je bušenje zida do komšija i deljenje pretplate na više delova...
 
Poslednja izmena:
Meni nije jasno kako ljudi i dalje ne shvataju da jedini razlog zbog koga vredi uzeti 1Gbps+ internet je bušenje zida do komšije i deljenje pretplate na pola...
Što je no-no po opštim uslovima i može doneti terminaciju usluge po nepovoljim uslovima po korisnika. Naravno, ako provale da deliš net van domaćinstva.
 
Dogodila mi se najbizarnija moguća situacija:
Zvala me Orion prodaja, da me pita za obnovu ugovora i pristala da mi smanji cenu za 300 dinara 😮
Imao sam do sada DUAL TV START: 500/150+IPTV(osnovni, bez Arena)+ORION TV na 4 uređaja+HBO PLUS+Orionoteka+Dodatni STB za 2600
Sad mi nude sve to + Arene za 2300 mesec i po pre isteka ugovora.
Da tražim više (500/150 mi je i više nego dovoljno, jedino upload da dignu) ili je ovo OK ponuda trenutno?
 
Poslednja izmena:
Ako je istina ono što govori Šaman a verujem da jeste, onda taj ruter stvarno ne podržava brzinu preko 2.4Gbps čak ni zbirno.
U ovakvom slučaju stvarno treba tražiti zamenu rutera na moderniji koji podržava 4.5 u zbiru i cenim da nisu toliki buzgovi da odbiju takav zahtev. Ukoliko jesu, insistirati na raskidu ugovora.
S druge strane izjava da su sve brzine iznad 1Gbps prevara nije istinita jer postoji način da se sa više portova rutera linkovima dovede zbirno više 1Gbps konekcija na jedan PC.
Svakako je za to potrebna posebna oprema ali je tehnički izvodljivo i o tome je već bilo reči u ovoj temi.
Meni nije jasno kako ljudi i dalje ne shvataju da jedini razlog zbog koga vredi uzeti internet preko 1Gbps je bušenje zida do komšija i deljenje pretplate na više delova...
Radi se o tome da Orion kada nudi novi ugovor i nove brzine nikada, ali nikada ne objasne da ta brzina nece biti na jednom portu. Niko ti od njih nece reci "brzina 2.5 ili 4.5 zbirno i onda ti moras da uradis ovo ili ono da bi imao sve na jednom kompu" nego ce ti reci "nudimo vam 2.5 ili 4.5 po ceni toj i toj ako produzite ugovor na jos 2 godine, ako pristajete saljemo sutra putem kurira da potpisete bla bla" i to je sve. Korisnik normalno ocekuje kada cuje 2.5/4.5 da to i vidi kada izmeri. Ako mu to nije objasnjeno pre potpisivanja ugovora onda to jeste dovodjenje u zabludu. Mi korisnici ocekujemo bas to sto nam je ponudjeno. Ne ocekujemo da izvodimo neke tehnicke kerefeke da bi to bilo moguce. To je na njima. Bas kao sto ti ne daju sam da povezes ruter nego dolaze da instaliraju, tako i ovo treba da srede. Na korisniku je da upali komp i vidi ono sto mu je ponudjeno. Ako iz bilo kog razloga to nisu u stanju da ponude onda neka i ne nude, ili neka objasne svakom posebno ovo gore sto sam rekla.
 
Nije tu samo problem njihov ruter već i brzina lan kartica. Ne znam koliko ljudi u Srbiji ima 10-gigabitne kartice... Ako krenu to da objašnjavaju nikad ništa neće prodati.
 
Moja je dovoljna da podrzi brzinu koju oni nisu u stanju da mi obezbede, a koju su mi prodali. I da te preduhitrim posto ces verovatno i za cat kabl reci, i to podrzava
 
Ne znam što svi imate defanzivni stav ovde. Neću da kažem i ne zanima me. Potpuno se slažem da treba da kažu da ne mogu da isporuče jednom kompjuteru tu brzinu koju reklamiraju. Jesi srećan mojim odgovorom sad?
 
Oni mts na optici isporuce dogovorene brzine , a ne zbirno po kompjuterima . Orion ovo sto radi - kako prodaje je prevara i dovodjenje u zabludu potrošača , možeš ih tužiti , potrajaće , ali ćeš prevarante dobiti . Samo je potrebno da imaš jake živce i sva ta maltretiranja istrpiš dok ne stigne presuda .
 
Ma problem je svuda isti, samo negde manje izražen, negde više. Moraš za svoja prava da pretiš tužbama, da ucenjuješ i svađaš se. Bolesno društvo i sistem.

Eno pokušavam da prijavim da prekida televizija na sekund, slao sam i screenshotove programa koji konstantno meri brzinu (ovde na temi je neko preporučio program) i stalno dobijam odgovore da je sve u redu i da je moja veza odlična. Pominjao sam da ceo grad ima taj problem, ali ne vredi. Ne možeš im objasniti.
Tako su me vukli i za onih 240 din, pošto "nemam" ugovor.
Tako će nas sve vozati dok god je 90% građana polu ili nepismeno jer im se može. Ja sam se davno pomirio s tim, ali vidim da ovde neki nisu pa stalno traže neku kavgu.
 
Mozda je moj stav pogresan, ali i sa tom "prevarom" (svaka tehnicki pismena osoba zna da to nije ostvarivo) i dalje nude duplo vise za duplo manje para u odnosu na druge operatere. Oni i mogu da ponude te uslove samo zato sto znaju da korisnici ne mogu da ih ostvare.
 
Nazad
Vrh Dno