Šta je novo?

Orion Telekom

Da, previše je očekivati od korisničke podrške internet provajdera da se razumeju u opremu i servise koje nude.
 
Naravno da je neprecizan. Istrenirani babuni. Teško je napisati "ukupan protok od 2500 se deli na sva 4 porta gde je po portu maksimalno 1gb" lakše je namerno pisati netačne informacije.


Probaću da opteretim link svakako pa javljam da li QOS... radi.
Ta prica 1x 1g 1x 1gb 1x 500mb im stoji na papiru napisana i zato se prica od kako su krenuli ti paketi, jer kako drugacije da objasne "obicnim" korisnicima, onako je kako je Shaman napisao ont prima 2,5g preko optike dalje si limitarn ruterom
 
Ovako:
"ukupan protok od 2500 se deli na sva 4 porta gde je po portu maksimalno 1gb"
 
Naravno da je previse ocekivati od korisnickog servisa prvog nivoa koji se drzi skripte i ima procedure. Pri tome, nije netacna informacija, moze se konfigurisati na oba nacina, ali je ovaj bolji za vecinu korisnika, izmedju ostalih i tebe jer da se drugacije konfigurise ti bi se prvi bunio i nazivao ih pogrdnim imenima jer nemas tu brzinu na svim portovima ili ti ne radi port jedan ili si prikljucio dva uredjaja na portove koji dele saobracaj pa imas manju brzinu itd...

Prosto, nekad moras malo da povuces rucnu i spustis loptu i shvatis da nisi bas uvek za sve u pravu i da neke stvari zbog kojih ti te ljude nazivas "istreniranim babunima" ipak nisu bas toliko glupe vec veoma smislene...
 
To im je genericki odgovor koji nije tacan.
Dogovorite se vi šta je tačno šta nije, šta je neprecizno šta po skripti i ko piše skripte. Istrenirani babun na precizno postavljeno pitanje odgovara ... kao babun. Ne ume drugačije.
Sve što krajnji korisnik pita i traži od ljudi koji primaju platu od njegovih para mora da bude tačno i precizno. Bilo to reklamacija za bilo šta ili zahtevanje ovoga ili onoga, krajnji korisnik PLAĆA.
Ono što sam ja tražio su INFORMACIJE kako je nešto podešeno i dobio netačne, neprecizne i lažne odgovore. Lopta nije kod mene uopšte.

Babun je blaga reč.
 
Tako nešto u Orion nije normalno. Što konkretnije pitanje postaviš podršci & prodaji to je veća šansa da dobiješ netačnu informaciju 🤣 Počevši od osnovnih pitanja poput koja podvarijanta paketa je dostupna na tvojoj adresi i da li neko poskupljuje kači i tebe kao korisnika paketa X (jer naravno da obaveštenje na sajtu ne sadrži info koje pakete kači).
 
Dogovorite se vi šta je tačno šta nije, šta je neprecizno šta po skripti i ko piše skripte. Istrenirani babun na precizno postavljeno pitanje odgovara ... kao babun. Ne ume drugačije.
Sve što krajnji korisnik pita i traži od ljudi koji primaju platu od njegovih para mora da bude tačno i precizno. Bilo to reklamacija za bilo šta ili zahtevanje ovoga ili onoga, krajnji korisnik PLAĆA.
Ono što sam ja tražio su INFORMACIJE kako je nešto podešeno i dobio netačne, neprecizne i lažne odgovore. Lopta nije kod mene uopšte.

Babun je blaga reč
Ne znam na koje nas mislis, ali ja sam ti dao tacne informacije, o onome o cemu ti nisi do tada imao blage veze, a mislim da ni sada bas ne kapiras neke stvari ali to je nebitno i to u nameri da ti pomognem a upao sam u bespotrebnu diskusiju, pa se shodno tome iz dalje iskljucujem...

I da, Orion podrska je miljama daleko od dobre sto sam i sam pisao milion puta, ali malo je glupo bilo koga nazivati pogrdnim imenima, kao sto je nerealno ocekivati da dobijes znacajno vece brzine od svih ostalih, najmanju cenu i ostale privilegije koje nude i da u korisnickoj podrsci prvog nivoa budu zaposleni inzenjeri telekomunikacija... i da se tebi kao potencijalnom korisniku posveti toliko paznje da ti do detalja neko objasnjava topologiju mreze... pa ne vredis im toliko...
 
Da, previše je očekivati od korisničke podrške internet provajdera da se razumeju u opremu i servise koje nude.
Misliš da se teta sa noktima od 5cm, koja se ljupko smeška u prodavnicma IT opreme razume u sve one sprave?
*pravim paralelu
 
Misterija brzine po portu je rešena i dalje pogrdne reči na bilo čiji račun će se sankcionisati.
 
wQhxMMy.png


Da li ovo pod dva uvek treba da bude na connecting? Da li je i kod vas isto?
 
Kada se plaća Orion optika šta se unosi kao šifra i osnov plaćanja:

Screenshot 2023-03-01 at 07.34.03.png
 
289 uvek
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Istekla ti ugovorna obaveza. Dok ne potpišeš novi ugovor, svaki mesec ide ta stavka.
 
Kako je istekla kad sam potpisao 27. januara? :D Ljudi, ovo je neka zajebancija.
Dolazi mi pre 20 minuta SMS: Hvala na prihvatanju ponude. Za aktivaciju paketa CINESTAR po ceni od 360 rsd klikni na link (pa link). Tvoj Orion telekom.

Uđem na Moj Orion, tamo stoji za 360 din uvećan račun za naredni mesec. Dodat paket Cinestar.
Napišem korisničkoj podršci, kaže nije vam aktivirano. Rekoh pošaljite mi to na mail da bih mogao da reklamiram.
Na računu piše 240 din aktivacija paketa. Ja sam ugovor potpisao 27. januara na 25 meseci, jedan mesec gratis i 24 meseca po 2025 din (sa održavanjem). Kako mi je sad istekao ugovor?
 
Lol, to su i meni uradili. Navodno nisu mogli da nađu moj ugovor, mislim da sam i pisao ovde na temi o tome. Kao, da im dostavim ja ugovor pa će oni to srediti. Ja im rekao da ako nema ugovora, nema ni osnova za naplatu, te da ću sad da jurim nekog drugog da dobijem gratis mesece. Kaže, zvaćemo vas. I zvali, kaže našli ugovor kod montera, skinuto je to.
 
Ne mogu da verujem. 27. januara sam uveo sve, 28. januara u 00:05 nestaje internet i nema do ujutru (pisao SHAMAN o tome ako ne grešim). Sutradan uveče u 20h sedam da gledam Veru, iako ne gledam televiziju ili baš retko, ono poče da koči i prekida na svakih 5 sekundi. Pozovem podršku, kaže "molimo vas za strpljenje". Kakvo, rođače, strpljenje posle 1 dana?
Svakog dana prekida televizija, o čemu sam ovde i pisao, slika se ukoči na sekund pa nastavi dok zvuk radi kako treba. Internet radi ok i na to nemam zamerke.
Sad se moram mlatiti sa podrškom oko prokletih 240 din. Sinestar su kao rešili online, vidim da ga sad nema na moj orion portalu.
Sačuvaj Bože.
 
Loše projektovani sistemi. Imao sam problem i sa A1 oko naplate. Jednostavno neke situacije su možda specifične pa se dešavaju ove glavolomke.
Imajte na umu da niste jedini, a predmeti samo nadiru. Gde je sad AI da pomogne? :unsure:
Čuvajte živce, ne žurite, sve se rešava i samo mail-om, da imate dokumentovano.
 
Ranije sam mogao da vidim sve uplate na "moj orion", sada toga nema. Da nisu negde premestili? Bile su poruke tipa "Hvala što ste uplatili/izmirili račun..."

Nisam nikada brisao te poruke.

Screenshot 2023-03-01 at 15.08.09.png
 
Možda je Web mail sanduče podešeno da briše stare poruke posle nekog vremena?
Nije loše da na neki mail klijent ubaciš kredencijale i imaš offline bekap tih mail poruka. To se pokazalo kao dobra praksa.

Ako si juče uplatio nije loše da sačekaš do 48h da proknjiže uplatu. Dok ne proknjiže nema ni poruke.
Takvo je moje iskustvo.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Dolazi mi pre 20 minuta SMS: Hvala na prihvatanju ponude. Za aktivaciju paketa CINESTAR po ceni od 360 rsd klikni na link (pa link). Tvoj Orion telekom.

Da nisi ti ili neko od ukućana slučajno prihvatio neko obaveštenje na TV-u jer umeju na kvarno da poture ponudu i ako neoprezno pritisneš OK eto ti dodatni paket kanala...
 
Mislim da niko nije bio kod kuće, ali sad ne mogu to da garantujem.
Uglavnom to su rešili iz online podrške, a za 240 din čekam da izađe pdf račun pa ću da pišem da vidim šta će s tim.
 
Da nisi ti ili neko od ukućana slučajno prihvatio neko obaveštenje na TV-u jer umeju na kvarno da poture ponudu i ako neoprezno pritisneš OK eto ti dodatni paket kanala...
o_O Pitanje da li je takva ponuda pravno vazeca? Sta sa maloletnim licima npr. ona ne mogu biti odgovorna za takve stvari.
 
Večeras je i meni stigla poruka pri pokretanju TV aplikacije vezano za Cinestar, a može lako da se potvrdi greškom i prihvati...

Meni su tako deca pre par godina prihvatila neki paket a slučajno sam primetio u Moj Orion, i odjavio sam se odmah preko poziva operatera ali sam bio izričit da to nije uredu da poturaju na taj način jer ako dete ili neko stariji prihvati a ne razume se šta onda? Stvarno nije ništa stizalo duže vremena a evo sad opet...
 
Izgleda, za novu god je bilo net start 500 najnizi, ovo je kul ponuda. Zna li neko ako sam potpisao ugovor u decembru mogu li sad na ovaj 1.5gbs?
 
Akcija 24x 50% je postojala već, od novembra ili decembra prošle godine ali sad su očigledno same pakete izmenili. Sad svaki paket ima 3 umesto 2 podvarijante: umesto "Gigant" vs "GPON Light" po starom cenovniku nova ponuda ima ovo "Metro", "City" i "Hybrid".
 
Nazad
Vrh Dno