Šta je novo?

Orion Telekom

Da javim razvoj situacije i moje utiske.

Oni ljudi....ljudi je darezljivo....polu ljudi, homunkulusi, ljudi gusteri ili sta vec ne znaju gde im je dupe, a gde im je glava.

Posle vise meseci kulturne prepiske, poziva i interakcije uzivo objasnjavajuci da "javno obavestavanje" je bukvalno nezakonito i da clan 87 zakona o zastiti potrosaca nije Nostradamusovo prorocanstvo da se tumaci na 35 nacina vec je jasno napisano stvari su pocele da se resavaju tek kada sam ih prijavio trzisnoj inspekciji sa kompletnom e-mail i sms prepiskom i svim racunima i ostalom dokumentacijom koju su mi slali. Do tog trenutka su mi odbijali zahteve za vracanje racuna na cenu koja je dogovorena ugovorom.

Nakon prijave trzisnoj inspekciji zvao me je gospodin iz Oriona i rekao mi je da je prihvaceno vracanje cene na onu koja je dogovorena ugovorom.
Posle zavrsenog poziva u narednih mozda 24 sata, ne secam se najbolje mi je stigao sms sa smanjenom cenom racuna.
Ali cudan deo je da to opet nije bila cena koja je pisala u ugovoru, vec je bila uvecana za npr. 200 din.
Otisao sam u poslovnicu u Beogradskoj da platim racun i da se raspitam zasto mi je javljeno da ce cena biti vracena na cenu koja je naznacena u ugovoru, a opet je stigao veci racun.
Gospodjica iz Beogradske mi je rekla da je smanjen racun za novu uslugu "odrzavanja i tehnicke podrske", ali nije umanjen za neko povecanje cene koje su imali u junu/julu.

Tu sam vec krenuo da gorim. Platio sam joj cifru koja je naznacena u ugovoru i rekao da pise reklamaciju ili zahtev za smanjenje pretplate ili sta god hoce samo da se resi vise ta situacija.
Ona je nesto napisala i rekla mi je da ce me neko kontaktirati u narednom vremenskom periodu.

Par dana kasnije me zove nova gospodjica na mobilni i javlja mi da mi je zahtev za smanjenje na cenu u ugovoru odbijen.
Pitao sam je kulturno, zasto mi je odbijen kada gospodin koji me je zvao mi je rekao da mi je prihvaceno smanjenje za ugovorenu cenu, ona je krenula kao papagaj da ponavlja da mi on to nije rekao, da je to nemoguce.
U tom trenutku sam izgoreo i krenuo sam da galamim.
Posle 15-ak minuta galame i rasprave i njenog ponavljanja kao papagaj da se stvari koje su mi licno javili, koje sam licno cuo svojim usima da se nisu desile, da je to samo plod moje maste.

Rekla mi je da pisem mail opet na [email protected].
Na sta smo se ljudski rastali sa zavrsnim recima "Ma idi bre u P materinu".

Napisao sam mail, u kome sam objasnio clan 87 i celokupno iskustvo koje sam imao i gle cuda, odgovara mi najnovija gospodja/djica i kaze da mi je prihvaceno smanjenje cene na originalnu koja je naznacena u ugovoru + umanjenje dodatno za aktuelni racun za vec placeno uvecanje od prethodnih racuna.

Nadam se da je ovo kraj igranke.

Zakljucak koji sam izveo je da sigurno dobrih 80% ljudi koji rade tamo nemaju predstavu sta se desava. Samo ponavljaju fraze koje ih nauce.
Bukvalno bi bilo efikasnije da zaposle istrenirane papagaje koji bi ponavljali jednu te istu pesmu, jer tako bi barem bila jasna granica izmedju ljudi i papagaja.
Ovako mora da se desifruje da li je covek, da li ima svest, karakter, interesovanje, vestinu ili autoritet za to cime se bavi ili bi trebalo da mu dam kreker.

Kod nas u zgradi u Nišu radili kampanju za optički internet. Stanari i upravnik dali saglasnost. Kada je trebalo da krenu u realizaciju odustali sa obrazloženjem da im se ne isplati da uvode odmah za jednog korisnika. Zgrada pored ima njihovu optiku ali im se ne isplati da vuku kabl od 200m. Trenutni operater na lokaciji je omogućio infrastrukturu pa onda jurio korisnike za ugovor. Kada ih kontaktiraš preko kc sve može pa ti kasnije jave da ipak ne može. Da ne pišem da ti sugerišu da glumiš njihovog akvizitera i juriš stanare za uo da bi uveli islugu. Verujem da im je optika dobra kako se ovde navodi, ali im je komunikacija zaposlenih nula.

Sticajem okolnosti (selim se u neko dogledno vreme) sam zaglavljen sa ADSL netom. Nisam pod ugovorom.
Elem, danas mi je stigao račun uvećan za 250 din.

Neka nova stavka (koja nije postojala u prethodnim računima) glasi: "Usluga održavanja i podrške za xDSL pristup od 01/01/2023 do 31/01/2023 - 250 din"

Sutra ću naravno do poslovnice da se svađam, ali, da li je neko dobio ovakvu glupost?

Da odgovorim na sve tri poruke: radnici Oriona su naučeni da pričaju priču koja je u interesu Oriona i koja u 90% slučajeva prolazi.
Tako oni stvaraju profit (kao verovatno i drugi operateri) - na lenjost korisnika.
Ne pomaže tu ni rasprava ni citiranje zakona ni galama.

Ono što pomaže je:
  • Komunikacija isključivo pisanim putem, na telefon se ne javljati (uvek zovu s istog broja) ili eventualno snimati razgovore ali obavezno upozoriti sagovornika da to radite.
  • Prvi mail: zahtev da se ispoštuje zakon.
  • Drugi mail: upozorenje da ćete kontaktirati Tržišnu inspekciju i RATEL radi ostvarivanja svojih prava.
  • Treći mail ide Tržišnoj a Orion stavite u CC, RATEL kontaktirate radi reda sa navođenjem odgovora na prva dva maila kao dokaza.
 
Blok 2 od jutros bez neta. Na drugoj lokaciji koja je 200m vazdusnom linijom radi sve normalno. Call centar radi od 10h danas. Jos neko sa prekidom?
 
Na Konjarniku radi normalno.
 
Zemun, gornji grad, radi normalno
 
Ali, prvi slobodni operater će vam se javiti i nakon toga pukne poziv(tri puta). Kakva je to manguparija od podrške. 😁
 
Ja sam dobio SMS da je doslo do havarije na mrezi i Orion tim radi na otklanjanju.
 
Or not 😆 Sad tek vidim fale speedtest rezultati za 10:00. Znači to je bio prekid bez prekida WAN konekcije i ispod 15 minuta trajanja...

A boga mi je trenutno tj od 11h ping van Orion mreže (konkretno ka MTS i SBB) 50ms!!! i upload 25-30 Mbps umesto 50.
 
Poslednja izmena:
Blok 64 sve ok pu pu :D Jel moze savet kako to gledate kad su bili prekidi itd, neki software?
 
Mozes da vidis na modemu jel bilo prekida WAN konekcije, ali moze da bude i da bude aktivna konekcija ali da nemas saobracaj... Vecina koristi neke svoje skriptice ali imas i programa cak i browser extenzija koje to rade, ali u to ne bih savetovao da ulazis sem ako ne zelis da se nerviras bespotrebno :ROFLMAO: shaman je mislim detaljno opisivao kako je on to odradio pa potrazi...

Inace, ne znam sto vam je cudno da jedan deo grada ima a drugi nema net, moguce je i da od dve susedne zgrade jedna ima a druga nema net...
 
ali moze da bude i da bude aktivna konekcija ali da nemas saobracaj
Ovo im i jesu najčešći prekidi / problemi : valjda? im prsne rutiranje (van njihove mreže) negde "upstream"?
Tokom tih "prekid bez prekida WAN konekcije" uvek mogu da pristupim ONT-u komšinice.
 
Tacno, imaju velike probleme sa rutiranjem...
 
Da li još uvek Orion ima opciju uključi na reč i na koji broj se šalje zahtev jer poruka na broj 4100 se ne šalje--piše mi send failed iako šaljem sa broja na koji mi stiže račun?
 
Da li još uvek Orion ima opciju uključi na reč i na koji broj se šalje zahtev jer poruka na broj 4100 se ne šalje--piše mi send failed iako šaljem sa broja na koji mi stiže račun?
Mislim da ovde niko ne želi da plaća ponovno uključenje tako da svi plaćaju račun na vreme.
Svakako kad pozoveš call centar i saznaš odgovor, prosledi ga i ovde, da imamo i tu informaciju.
 
Šta daju od rutera za optički net? Kod yettela sam video neku ozbiljnu mašinu, priličnih proporcija ali nisam stigao da pitam koji je ruter/model.
 
Za jače pakete se dobija wifi6 ruter, konkretno mislim da je EG8145X6.
 
Šta daju od rutera za optički net? Kod yettela sam video neku ozbiljnu mašinu, priličnih proporcija ali nisam stigao da pitam koji je ruter/model.
Djubre je taj yettelov ako imas vise od 3 wifi klijenta mozes da se oprostis od wifija

Orion daje sada koliko znam Huawei Q2 i EG8145X6
 
Čekam da odobre. Ako bude, zamoliću montere za što bolji ruter. Imam 7 wifi uređaja u redovnoj upotrebi, + gosti.
 
Ja sam za prepaid optiku dobio TpLink 1200
Pa to su i meni dali kad sam trazio da mi zamene neispravan huawei, c5 ac1200, ali sam opet imao prekide zbog mnogo signala u zgradi, pa sam kupio ax73 ruter i prestali su prekidi. A taj ac1200 mi samo zauzima mesto i zvacu ih da im ga vratim, sve vise je potreban taj wifi6, bar kod mene u velikim zgradama.
 
Pa to su i meni dali kad sam trazio da mi zamene neispravan huawei, c5 ac1200, ali sam opet imao prekide zbog mnogo signala u zgradi, pa sam kupio ax73 ruter i prestali su prekidi. A taj ac1200 mi samo zauzima mesto i zvacu ih da im ga vratim, sve vise je potreban taj wifi6, bar kod mene u velikim zgradama.

Dali su ti sve podatke da možeš sam da konfigurišeš, ne prave problem da koristiš svoju opremu? Nisam još ništa pitao, ali i ja bih radije koristio svoj ruter, mada ovaj njihov zasad radi ok uglavnom
 
Nazad
Vrh Dno