Šta je novo?

Orion Telekom

Koju verziju imate na laki stb uredjaj u, da li je 1.0.17 najnovija verzija? Ako nije kako se inicira update?
Cega verziju? Ako mislis na OrionTV aplikaciju, kod mene je 6.0.0
Ako mislis na sistem, onda ovaj dole (postoji noviji sistem od ovog mog, nisam jos odradio update):

1670504381466.png

Kad ima update, treba da se pojavi obavestenje o tome na default launcher-u (Laki launcher), ja ne znam za neki drugi nacin i moze li korisnik da inicira update manuelno.. Izgleda kao ovo dole obevastenje za sistem, samo sto logicno pise da je dostupna nova verzija aplikacije.

1670504489746.png
 
Podnet prigovor Ratelu zbog kršenja ugovorne obaveze i povećanja cene usluge za 350 din. pod stavkom održavanje i podrška za FTTH.
U razgovoru sa administratorima tehničke podrške Oriona ponuđeno povećanje brzine, dodatni paketi ili nova ugovorna obaveza 24 meseca po staroj ceni, što smatram svojevrsnom ucenom. Videćemo šta će RATEL da kaže?
Da, može i jednostrani raskid ugovora sa dodatnim penalima, potpišeš blanko Ugovor, a oni će naknadno da ti odrede koji iznos si dužan da platiš?! Hahahahaha, cirkus!
 
Ljudi, ja kontam da vi kukate iz najbolje namere - da povećate kvalitet usluge i smanjite bahatost Oriona,
da uopšte nije stvar u tome što ste spremni da trošite vreme na kuknjavu a niste na proveru jednom mesečno stranice sa obaveštenjima.
Ja razumem da vam nije stalo do tih pišljivih 350 dinara, nego do principa i plaćali bi rado i SBBu mnogo veću cifru da vam vera dozvoljava.
Ali molim vas da istražite zakon pre nego što krenete da kukate. Pričanjem neistina zbog neznanja ispadate smešni i samo odmažete u borbi za bolje uslove interneta u Srbiji.

1.RATEL isključivo uleće kada je pokušano ostvariti dogovor sa telekom operaterom i nije se uspelo iako je zakon na strani korisnika.
Znači, RATELU se obraćate sa dokazima da je provajder odbio Vaš zahtev koji je potpuno po zakonu.
Nije ratel dobra vila koja ispunjava želje korisnicima.

2.Nit je Orion hoštapler, nit je prekršio zakon. Povećanje cene u toku ugovorne obaveze je u skladu sa zakonom i zakon propisuje rok od 30 dana za raskid ugovora bez penala.
Obaveštavanje korisnika o poskupljenju putem sajta je takođe u skladu sa zakonom. Ukoliko to nekome ne odgovara, izađite na ulice i tražite da se promeni zakon.
Moj predlog je da se zahteva da se rok za raskid produži na 45 dana, pa da svako može da vidi račun i reaguje.
Samo, Telenor se jednom opekao sa SMS obaveštavanjem i izgubio puno korisnika... teško će to proći sve dok imamo navlakuša ugovore za nove korisnike i migraciju.

3.Izjave da je Orion svima digao cenu iako je obećao da neće jednostavno nije istinita. Ja sam tražio da mi iznos mesečnog računa ostane isti i ostao je isti. Dobio sam novu stavku održavanja ali na kraju meseca plaćam isto koliko sam plaćao i prethodnih meseci. Znači, provetite pažljivo račun još jednom.

4.Izjave da sve povoljnosti koje Orion nudi novim korisnicima nije njemu na štetu su neistinite. Vrlo plastičan primer: pre 11 meseci moj prijatelj je potpisao ugovor na 24 meseca, sa prvih 12 meseci po 1 dinar. Zadužio je ONT, 2 boxa, sve full. Stiglo je povećanje cene i raskinuo je ugovor bez penala. Za sve usluge platio je ukupno 11 dinara. U svetu za godinu dana je sve poskupelo - od struje do mrežne opreme.

5.Svako ko nije zadovoljan uslugom i spreman da IZ PRINCIPA plati više drugom operateru, molim da raskine ugovor uz pomoć advokata, efektive ili koga već sa obaveznim navođenjem razloga za raskid.
Što vas je više, to će nam ostalim mreža biti rasterećenija a i Orion možda promeni politiku firme - poradi na kvalitetu uluge i ceni... sutra

6.U inostranstvu ne postoji ugovorna obaveza ali su i cene znatno veće. Uostalom i kod nas je to moguće. ShamanNS je primer osobe koja odavno fura Orion bez ugovorne obaveze i dovoljno je zadovoljan da ne prekine saradnju sa njima. Znači, izbor postoji. Samo prestanite da kukate i učinite nešto konkretno da svima bude bolje.
 
Jesu promenili ruter koje daju korisnicima, ja imam onaj veliki pljosnati Huawei EchoLite bez antena?
 
Lepo, hvala, nameran sam da se dogovorim, možeš samo da mi kažeš koji je to ruter, da znam šta da tražim?
 
Imaš ovde info:
 
Imaš ovde info:
Hvala puno!
 


Super, al' meni nije potrebna ni jedna od ovih stavki koje su dogovorene sa efektivom. Ni cetvrti uredjaj, ni veca brzina, a telefoniju nisam ni uzimao. I sta sad?
 
Zakon o elektronskim komunikacijama, član 107:
Izmena uslova ugovora
Operator je dužan da pretplatnika, najmanje mesec dana unapred, obavesti na pogodan način o nameri jednostrane izmene uslova ugovora, kao i pravu pretplatnika na raskid ugovora pre isteka perioda na koji je zaključen.
Pretplatnik ima pravo da, po prijemu obaveštenja iz stava 1. ovog člana, raskine ugovor bez obaveze plaćanja troškova u vezi sa raskidom, ako se najavljenim jednostranim izmenama bitno menjaju uslovi pod kojima je ugovor zaključen, na način koji nije na korist pretplatnika, a naročito u pogledu specifikacije usluga (sadržaj paketa) i uslova za korišćenje usluga u vezi sa ponuđenim promotivnim pogodnostima.
Agencija može propisati sadržaj obaveštenja iz ovog člana.


Iz kog tačno zakona ili drugog pravnog akta oni vuku ograničenje da ugovor, ukoliko ti izmene uslove, možeš raskinuti samo u roku od 30 dana od dana obaveštenja?
 
Mislim da kad se primi račun (mesec dana je između dva računa), kreće verovatno neki žalbeni rok i da bi trebalo da se primenjuje Zakon o obligacionim odnosima. Ako to istekne verovatno se smatra da si saglasan.
Lupam, nisam pravnik.
 
Iz kog tačno zakona ili drugog pravnog akta oni vuku ograničenje da ugovor, ukoliko ti izmene uslove, možeš raskinuti samo u roku od 30 dana od dana obaveštenja?
Meni nije jasno, ako pravnici kazu da je ugovor saglasnost dve ili vise strana, kako onda jedna strana moze da ga krsi bez saglasnosti druge strane i da te ucenjuje ? Ako mi nismo saglasni imamo pravo da raskinemo ugovor, a ako bi neko od nas krsio ugovor onda da plati kaznu-obestecenje !? A da i oni plate neku kaznu nama jer nas izlazu maltretiranju oko zamene provajdera ? To sto se desava samo pokazuje da taj ugovor i nije ugovor jer to sto smo potpisali za njih ne vazi. Sta bi bilo da su i ostali ugovori takvi da mogu klijenti da se obmanjuju jednostranim hirovima ?
 
Zato sto ugovor ne moze biti jaci od Zakona koji im ovu mogucnost dozvoljava, zasto postoji mogucnost sam objasnio, prosto previse je faktora koji uticu na cenu a koji mogu znacajno da poskupe ( kao sto smo svedoci sada da se desava sa bukvalno cenama svega) da bi za dug period od 24 meseca neko garantovao ugovorenu cenu. Ali onda korisnik ima pravo da raskine bez posledica.

Primenjuje se Zakon o obligacionim odnosima, gde je prakticno placanje novog racunja ili nepodnosenje prigovora znak pristanka na povecanu cenu. 30 dana je rok za operatera, a vecina to odmah uzima da je to i za korisnike ( sto i nije lose da se tako prica jer se prosto tako teraju korisnici da sto pre reaguju) ali nije, jer svaka radnja korisnika u vidu prigovora znaci da korisnik nije saglasan i da zeli pojasnjenje, promenu uslova ili da se izuzme sto produzava vreme....

Dakle, ako niste saglasni sa jednostranom promenom cene od strane operatera, ne placajte racun nego ulozite prigovor ili raskinite ugovor.
 
Pa zakon ne predvidja da dva puta mogu da naplacuju istu uslugu. Moze izmena cene u slucaju vise sile i uvecanja troskova poslovanja, energenata i sl, ali oni se na to ne pozivaju.
Kad u januaru poskupi struja bice opet korekcija.
 
Ne naplacuju istu uslugu dva puta, to smo vec apsolvirali, valjda...

Moze izmena cene u svakom slucaju, samo mora da se obavesti korisnik i da mu se omoguci da raskine ugovor. Koji su razlozi niko ih ne tera da objavljuju i da se pozivaju na bilo sta.

Razumem da si ogorcen i kao sto sam rekao vise puta nije ok potez svakako ( da ne upotrebim teze reci), ali probaj malo nekad da gledas i racionalno...
 
Razumem da si ogorcen i kao sto sam rekao vise puta nije ok potez svakako ( da ne upotrebim teze reci), ali probaj malo nekad da gledas i racionalno...
Nisam ogorcen, prihvatljiva mi je cena u odnosu na konkurenciju, posebno sto sam bez UO mi najvise znaci. Ne volim cimanja, neka se odluce jednom kolika im je cena paketa i na osnovu toga neka ugovaraju, a ne svakih 6 meseci korekcija cena. U ostalim zemljama padaju cene interneta a kod nas rastu.
 
Samo jedno pitanje za one koji su vec podneli zahtev za raskid ugovora. Da li imate mesec dana otkaznog roka ili ni to ne mora da se prihvati, s obzirom na okolnosti (ne adekvatno obavestavanje korisnika)?
 
Samo jedno pitanje za one koji su vec podneli zahtev za raskid ugovora. Da li imate mesec dana otkaznog roka ili ni to ne mora da se prihvati, s obzirom na okolnosti (ne adekvatno obavestavanje korisnika)?
Nasao sam obrazlozenje online samo me zanima primena/iskustva u praksi, u ovom slucaju konkretno kod Orion-a?
 
Ovde ne bi trebalo da postoji otkazni rok, ali kako ce biti u praksi, pogotovo sa Orionom koji je poznat po tome sto za nekog vazi jedno a za nekog drugo ti niko ne moze reci... A da ce probati da te ubede da postoji je gotovo sigurno, a mozda cak i dobijes racun jer je njihova deviza APP...
 
Neka nam daju wifi6 ruter ili neka paket koji placamo 4200 din 600/120 sa svim kanalima podignu na 800/200 i to je to, sto se mene tice.
 
Ovde ne bi trebalo da postoji otkazni rok, ali kako ce biti u praksi, pogotovo sa Orionom koji je poznat po tome sto za nekog vazi jedno a za nekog drugo ti niko ne moze reci... A da ce probati da te ubede da postoji je gotovo sigurno, a mozda cak i dobijes racun jer je njihova deviza APP...
Poprilično sam siguran da svi operateri prilikom raskida ugovora pozivaju se pogrešno na zakon i govore o 30 dana otkaznog roka, tako da bi valjalo da se naglasi prilikom raskida da je korisnik svestan svojih prava, da se ovi iz Oriona ne zanose previše.
Neka nam daju wifi6 ruter ili neka paket koji placamo 4200 din 600/120 sa svim kanalima podignu na 800/200 i to je to, sto se mene tice.
Svima da daju im se apsolutno ne isplati. Dižu cenu ne zbog svog ćefa već zbog ekonomske situacije i drastičnog rasta cena.
Ti ako si spreman da se cenjkaš sa njima kao na pijaci, da ispregovaraš sebi ruter, možda ga i dobiješ.
 
na koliku cifru su vam stigli papirni računi? kažu ljudi kojima je stigao da i pored svih dogovora i dalje stiže račun uvećan za 350 dinara...očito nije reč o nesinhronizaciji nego je to prosto politika firme da se korisnici maltretiraju koliko god je to moguće...a možda su prosto i nesposobni da rade bolje, nije ni to isključeno...

meni su pre neki mesec umanjili račun za neku sitnu sumu jer nisam imao net zbog neispravnog rutera i to naravno nisu ispoštovali nego su opet poslali račun kao da se ništa nije desilo...i onda naravno opet bez potrebe gubiš vreme u komunikaciji sa njima da se to ponovo ispravi...navikli smo ovde na sve, ali to sitno jajarenje te prosto ostavi bez teksta...
 
...očito nije reč o nesinhronizaciji nego je to prosto politika firme da se korisnici maltretiraju koliko god je to moguće...a možda su prosto i nesposobni da rade bolje, nije ni to isključeno...
mislim da je njihov rezon: podici cemo malo cenu starim korisnicima, pa cemo navuci nove korisnike paketima upola cene, a za koji mesec cemo i tim novim podici cenu paketa. I tako oni nista ne gube a uvecavaju broj korisnika i profit.
 
mislim da je njihov rezon: podici cemo malo cenu starim korisnicima, pa cemo navuci nove korisnike paketima upola cene, a za koji mesec cemo i tim novim podici cenu paketa. I tako oni nista ne gube a uvecavaju broj korisnika i profit.
  • nove korisnike svi privlace ekstra cenama
  • a faktor inflacije i sto je sve skuplje nema rezona? Vazno plata nama da treba da raste a radnici oriona nek crknu pa cemo da predjemo svakako negde drugde za duplo skuplje
  • Nije to drzavno preduzece nek poskupe koliko hoce ako im se to isplati a mi cemo uzeti kod nekog ko je jeftiniji i bolji i mirna bačka, ponasate se ko da vas tera neko da budete na orionu cim istekne ugovor svi lepo predjite negde i ne mracite
  • Orion treba da popravi pre svega kor uslugu sto neko kaze sa ako je nesto odbijeno da se ne neplati ponovo da brze otklone kvarove da ne kace optiku selotejpom za fasadu zgrade i jos mnogo toga
 
Tera me Telekom jer nisu i neće nikad ovde dovesti MTS optiku (stigla je raspala Supernova optika sa CG-NAT, krš opremom i "podrškom" na istom ako ne i gorem nivou od Oriona).
retoricki kazem, kad god istekne ugovor ja pogledam sta ostali nude i to je tako u slobodnom trzistu,
  1. orion je napravio veliku gresku sto nije smsom kao sto javlja da kasnite sa uplatom javio za poskupljenje izgubio bi vise korisnika ali na dalje bi mu bilo bolje, jer ovako pisanje po sajtovima jeste zakonski ali je i djukacki zna se da ce veliki broj nas biti neobavesten i to ce im se vratiti na drugi nacin sa mnogo vecom stetom
  2. mogli su da proracunaju i da svi novi ugovoru butu skuplji ili da ne daju tolike popuste jer oni imaju politiku da stari imaju non stop nizu cenu, sad su mogli da kaze vidite kako ostali drze cene moracemo sa istom u sledeci i svima bi bilo bolje
  3. sve ovo gore verovatno proistici iz amaterizma koji je je verovatno i prisilan sto zbog niskiih cena imaju malo radnika koji su i nestrucni, tako da zaista ne ide i najjeftiniji i najbrzi i najprofesionalniji, i meni iskreno to vise odgovara u ovom trenutku te nisam hteo ni da pilicarim za tih 300 dinara, svaka cast kome to znaci neka.
 
te nisam hteo ni da pilicarim za tih 300 dinara
300 po 300 i eto nas na 3000 din ovim tempom čas posla.

OK ekonomska situacija bla bla ali ni to ne može biti objektivno opravdanje da na svakih 4 meseca dižeš cenu za "200-300" din.
Nisam se bunio i njje mi naročito teško palo kad su u junu/julu podigli cenu sa 1500 na 1800 din (eto nije menjana 23 mesaca pre toga). Ako sad lupe još +350 din i pređu magičnu granicu od 2000 din za internet uslugu e pa onda ću već da se zamislim šta raditi: menjati provajdera (i time dobiti neke dž mesece) ili ostati na Orion prepaid ali tražiti promenu na paket sa nižom brzinom (sa 500 na 200 Mbps, i još gore sa 50 na 20 Mbps upload :( ) zbog niže cene. Jer na prepaid nema cenkanja i popusta, a postpaid ugovor u kom piše ona cifra 20.000 din za uvođenje (još nakon što sam platio uvođenje kad sam uzeo prepaid) neću da potpisujem.
 
300 po 300 i eto nas na 3000 din ovim tempom čas posla.

OK ekonomska situacija bla bla ali ni to ne može biti objektivno opravdanje da na svakih 4 meseca dižeš cenu za "200-300" din.
Nisam se bunio i njje mi naročito teško palo kad su u junu/julu podigli cenu sa 1500 na 1800 din (eto nije menjana 23 mesaca pre toga). Ako sad lupe još +350 din i pređu magičnu granicu od 2000 din za internet uslugu e pa onda ću već da se zamislim šta raditi: menjati provajdera (i time dobiti neke dž mesece) ili ostati na Orion prepaid ali tražiti promenu na paket sa nižom brzinom (sa 500 na 200 Mbps, i još gore sa 50 na 20 Mbps upload :( ) zbog niže cene. Jer na prepaid nema cenkanja i popusta, a postpaid ugovor u kom piše ona cifra 20.000 din za uvođenje (još nakon što sam platio uvođenje kad sam uzeo prepaid) neću da potpisujem.
pa upravo tako izmeris kako ti odgovara i menjas provajdere jos ako imas srece da u zgradi imas i telekom i sbb i orion kao ja, onda nek se koju ja ni ne znam dal sbb i telekom nude 2500/500 i sa sve telefonom i tv da placam 3000 za to , relano imaju lufta da povecaju, dal ce mi se to na kraju svideti ako nastave videcemo.
 
Nazad
Vrh Dno