Šta je novo?

Orion Telekom

Situacija sledeca: pre 1,5 god.produzen ugovor na 2 god. U julu mi stize racun veci za 300 din. Zovem,oni navodno vise nemaju taj moj paket u ponudi,pa su mi digli cenu jer sad je taj moj paket skuplji (a inace paket vise ne postoji 😡). Posle 10 dana svakodnevnog zivkanja ponude mi novi paket po toj novoj ceni,ja budala pristanem. E,sad ovo dizanje cene mi diglo zivac debelo... zovem i pitam da li su normalni,kako sva obavestenja mogu da se salju na mail i tel.a to stavili na sajt..jer svi korisnici su sigurno besposleni pa zevaju po njihovom sajtu. Pitam koje odrzavanje im placam kad su mi za 10 god.promenili jednu antenu i ruter..pa znate ovo,pa znate ono.. kad je trebala televizija da se prikljuci,niko nije hteo da dodje da poveze,jer to nije njihov posao,njihovo je da posalju opremu. Gospodja kaze razumem ja vase nezadovoljstvo,ali ja jedino mogu da vam ponudim malo povecanje brzine interneta ili da zaljucim novi paket po novoj ceni,da mi dodaju jos kanala. Ja kazem da cu raskinuti ugovor,ona kaze moracete naknadu da platite... ma vazi...pa teracu vas do bozije kuce ako treba bagro lopovska
 
Kao sto rece @akki svi su nam provajderi isti i sa istim prevarama manipulisu, tako da ne vredi da se bacamo u frku i stalno ih menjamo. Treba reagovati uvek i ne treba se ustrucavati jer smo mi izigrana strana. Glavni prevarant na trzistu je mts koji se svim sredstvima bori da suzbije konkurenciju, setimo se sta su radili Veratnetu, beocityju, targou... pa su prigrabili vektora i postanet. Od njih ne moze ovde da prismrdi nikakva konkurencija vise, a i sbb im smeta sada. I kad nemas konkurenciju na trzistu onda si njihov plen. I sa yettelom su u dilu...
 
Situacija sledeca: pre 1,5 god.produzen ugovor na 2 god. U julu mi stize racun veci za 300 din. Zovem,oni navodno vise nemaju taj moj paket u ponudi,pa su mi digli cenu jer sad je taj moj paket skuplji (a inace paket vise ne postoji 😡). Posle 10 dana svakodnevnog zivkanja ponude mi novi paket po toj novoj ceni,ja budala pristanem. E,sad ovo dizanje cene mi diglo zivac debelo... zovem i pitam da li su normalni,kako sva obavestenja mogu da se salju na mail i tel.a to stavili na sajt..jer svi korisnici su sigurno besposleni pa zevaju po njihovom sajtu. Pitam koje odrzavanje im placam kad su mi za 10 god.promenili jednu antenu i ruter..pa znate ovo,pa znate ono.. kad je trebala televizija da se prikljuci,niko nije hteo da dodje da poveze,jer to nije njihov posao,njihovo je da posalju opremu. Gospodja kaze razumem ja vase nezadovoljstvo,ali ja jedino mogu da vam ponudim malo povecanje brzine interneta ili da zaljucim novi paket po novoj ceni,da mi dodaju jos kanala. Ja kazem da cu raskinuti ugovor,ona kaze moracete naknadu da platite... ma vazi...pa teracu vas do bozije kuce ako treba bagro lopovska
  • to za sajt koriste rupu u zakonu ili ti slobodno tumacenje sta znaci obavestiti, yetel je poslao uredno svima poruku dal mail dal sms o promeni cene pre par meseci sto je ok.
  • ono sto je bitno da uvek mozes raskinuti ugovor bez penala pri najamanjoj promeni cene, u tom roku od mesec dana
  • nazalost u poslednjih 10g sudovi slabo dosudjuju u korist potrosaca kada su drzavne firme u pitanju ili "prijateljske"
  • najbolje je promeniti operatera kada istekne rok ili uracunaj tih 300 dinara sledeci put pri obnovi ugovora i trazi toliko manju cenu
 
  • to za sajt koriste rupu u zakonu ili ti slobodno tumacenje sta znaci obavestiti,
  • ono sto je bitno da uvek mozes raskinuti ugovor bez penala pri najamanjoj promeni cene, u tom roku od mesec dana
  • nazalost u poslednjih 10g sudovi slabo dosudjuju u korist potrosaca kada su drzavne firme u pitanju ili "prijateljske"
  • najbolje je promeniti operatera kada istekne rok ili uracunaj tih 300 dinara sledeci put pri obnovi ugovora i trazi toliko manju cenu
Ma znam ja to sve..ali kako nekima naplacuju,nekima ne... konkretno,tad u julu kad su mi digli cenu,digli su i komsinici koja isti paket ima. Ja sam ih prva zvala, i jedina mogucnost je bila da zakljucim novi ugovor. Ona je sutradan zvala,njoj vratili staru cenu bez novog ugovora. I sad,ovo odrzavanje,iz komentara vidim,neko placa,neko ne.
 
Ma znam ja to sve..ali kako nekima naplacuju,nekima ne... konkretno,tad u julu kad su mi digli cenu,digli su i komsinici koja isti paket ima. Ja sam ih prva zvala, i jedina mogucnost je bila da zakljucim novi ugovor. Ona je sutradan zvala,njoj vratili staru cenu bez novog ugovora. I sad,ovo odrzavanje,iz komentara vidim,neko placa,neko ne.
- pa sad to je oduvek tako bilo ja sam u orionu od pocetka toliko puta sam slusao te promocije i dok nisam bukvalno zvao i rekao dali ste svim mojim prijateljima toliko i toliko a meni toliko godina tu neku sicu spustte oni kao ja pa da imate pravo i naprave cenu, nazalost te popuste i prosidba su neminovni, samo malo ipak treba i realnosti nije danas isto 200 dinara kao i pre godinu dana a kamoli ranije, sve je poskupelo za 100 posto u drzavi.
 
Meni je interesantan fenomen da se sa vremena na vreme jave članovi koji brane operatere u bilo kom smislu i koliko god se trudio da razumem sto to rade ne uspevam da skapiram…

Pogotovo kada neko dodje i kaže i treba da poskupe samo da je normalna usluga…

Koliko su neke stvari izopacene kod nas kad je postovanje ugovornih obaveza, zakona i propisa nešto sto se ne podrazumeva, a da se nešto sto ne bi trebalo da se uopšte i priča o tome a kamoli dešava, a to su evidentne laži, kršenja ugovornih obaveza, pružanje usluga koje nisu adekvatne propisanim vrednostima od strane operatera postaje normalno i prihvatljivo…

Niti Orion, niti SBB niti Telekom (ili bilo kog drugog operatera možete staviti) niko ne bije štapom da nude popuste, niti oni zbog toga idu u minus ( ko to misli je stvarno u zabludi teskoj) ali to ne znaci da ako daju popust da usluga sme da bude i minimalno lošija a da korisnici treba da ćute i trpe jer eto dobili su popust ili neko drugi placa sporiji paket više…

Mi kao korisnici bi trebalo da se držimo zajedno, da se trudimo da maximalno koristimo ovu konkurenciju trenutnu jer lako moze da dodje do dogovora operatera, kao sto smo svedoci da postoji u gotovo svim drugim aspektima usluga i prodaje u Srbiji i kao sto je i postojao pre ovog “rata”…

Ne budite ljubomorni sto je neko dobio bolje uslove, sto se neko bori za svoja prava nego sledite primer i vi se izborite za sto bolje uslove i sto kvalitetniji uslugu…
Pojedinci kao da rade u tim firmama pa toliko imaju opravdanja za iste,aili nemaju posao pa se ovde predstavljaju kao potencijalni PR menadzeri pa ih mozda i zapaze i zaosle na kraju.
 
Orion je ove godine bar što se mene licno tiče preterao sa prvog računa od 1275din poskupeo na 1550 pa sad na 1750 i to sve u 10 meseci, ma ajde ćao, sad da mi daju i dž neću. Hoštapleraj čist, i za nauk čim ne poštuju ugovor odmah doviđenja.
 
Orion je ove godine bar što se mene licno tiče preterao sa prvog računa od 1275din poskupeo na 1550 pa sad na 1750 i to sve u 10 meseci, ma ajde ćao, sad da mi daju i dž neću. Hoštapleraj čist, i za nauk čim ne poštuju ugovor odmah doviđenja.
pametno tako i treba
Pojedinci kao da rade u tim firmama pa toliko imaju opravdanja za iste,aili nemaju posao pa se ovde predstavljaju kao potencijalni PR menadzeri pa ih mozda i zapaze i zaosle na kraju.
zanimljivo kako to u mnozini sem mene svi ostali kukate, a svi ste u orionu zanimljivo, evo kao buduci pr oriona vam dajem savet da svi raskinete ugovore i ne produzite iste.
 
Danas im poslao meil i odmah mi odgovorili, kaže pisalo je na njihovom sajtu, a ja njihov sajt posetim samo prilikom obnove ugovora da vidim cene i možda više nikad.
Telenor jeste prošle godine povećao cene ali odmah su redovno obavestili šta i kako a mi koji smo ostali beše častio valjda beše sa po 10 gb. interneta, a orion će nas častiti djokom.
 
pametno tako i treba

zanimljivo kako to u mnozini sem mene svi ostali kukate, a svi ste u orionu zanimljivo, evo kao buduci pr oriona vam dajem savet da svi raskinete ugovore i ne produzite iste.
Ja nisam,ja sam to odmah resio.I kako si se samo ti nasao prozvanim,bas me zanima. 😄
 
pa prelistaj unazad samo kuknjava nema drugog haha
Kukali ili "pljuvali" Orion je to zasluzio svojim amatersko bahatim ponasanjem i mislim da bi trebalo da oni budu novcano debelo kaznjavani po svakom korisniku koga su prevarili,e tek tada ce da vode racuna ubuduce da li ce opet nekoga pokusati na ove pilicarske fore da vacare i varju.
 
Eto ja nisam kod njih ali imam neverovatnu potrebu da orion popljujem na svakom koraku, iako to ne radim ali ono sto mi nije jasno odkud kod tebe takva inspiracija da dodjes u temu i da ih branis osim ako nisi jedan od zaposlenih ili si u nekom talu sa njima?
ja sam neko ko je bar dve radnice oterao na bolovanje svojim zalbama ali cinjenicama, i znam bar 10 stvari koje nevaljaju kod oriona a to cena svakako nije, a ti nadji jednu recenicu gde sam ih branio, to sto se bunite zbog povecanja cene nije vredno ili odes ili prihvatis, a usput sam i kod ostalih provajdera po drugim osnovama i clanovima porodice tako da dobro znam sta su univerzalni problemi kod svih sta je problem zakona a sta je problem provajdera, a da imam za 3000 dinara 2500mbita/500mbita plus sve ostale gluposti (tv, telefon... otkljucane kanale), to zaista nisam imao nigde ni mogucnost a kamoli ponudu.

A vi se zapitajte zasto za svakog provajdera ili firmu imate neki negativni sinonim zlorion i slicno
 
Stoji cinjenica da je Orion sto se tice optike dobar sa cenama i dodati plus je sto moze da se uzme samo internet kod njih. Ali brate zovu te na telefon i salju mail da ce kurir doneti novi ugovor koji treba potpisati i kazu da se cena nece menjati i jos to napisu u mailu. I onda kad potpises posle mesec dana uvedu ti "odrzavanje", pa prijatelju ne znam kako ti to zoves ali ovo je pokusaj obmane. Pa naravno da ce svi da se bune jer se osecaju izigranim, jer u ovoj zemlji ama bas svi pokusavaju da te zavrnu na ovaj ili onaj nacin. Naravno da im treba sve po spisku na kulturan nacin.
 
ja sam neko ko je bar dve radnice oterao na bolovanje svojim zalbama ali cinjenicama, i znam bar 10 stvari koje nevaljaju kod oriona a to cena svakako nije, a ti nadji jednu recenicu gde sam ih branio, to sto se bunite zbog povecanja cene nije vredno ili odes ili prihvatis, a usput sam i kod ostalih provajdera po drugim osnovama i clanovima porodice tako da dobro znam sta su univerzalni problemi kod svih sta je problem zakona a sta je problem provajdera, a da imam za 3000 dinara 2500mbita/500mbita plus sve ostale gluposti (tv, telefon... otkljucane kanale), to zaista nisam imao nigde ni mogucnost a kamoli ponudu.

A vi se zapitajte zasto za svakog provajdera ili firmu imate neki negativni sinonim zlorion i slicno

  • sve je po propisima, svaka firma ima pravo da poskupi svoje usluge, glupo jedino sto to kao zovu nekim odrzavanjem ko da do sada nisu mogli da se odrzavaju od postojece cene
Cemu onda potpisivanje ugovora ako ce oni da krse pravila koja su sami napisali? Dzaba njima to sto su objavu istakli na svom sajtu na nekoj podstranici pa ko vidi moze da raskine ko nevidi krastavac.

Ako svi operateri mogu svoje korisnike da spamuju na email i sms svakakvim glupostima ne vidim razlog zasto ovako bitne vesti se izbegavaju da salju na email ili sms. Ovo je tako krsenje ugovora i prava korisnika da bi u bilo kojoj drugoj drzavi zavrsili na sudu i bila bi im oduzeta privremeno licenca za rad.

Onda sto se tice raskida sto nude, znaju oni vrlo dobro da velika vecina se nece cimati da sve vraca pa da trazi novog provajdera nego ce prihvatiti uslove kakvi jesu. Cast izuzecima koji hoce da se cimaju, koji su tvrdoglavi i ne dozvoljavaju nikome da ih zezaju za svoje pare.

Onda te smicalice, znaju oni vrlo dobro ko ih je od korisnika kontaktirao jer imaju imena i broj ugovora i svima koji su se javili im je receno da nece doci do povecanja cena i sta se dogodilo pa svima su poslati uvecani racuni i sada po drugi put opet treba da zoves da se zalis i sta ispada da su korisnici toliko ocajni da i drugi put moraju da mole da ih izostave od povecanja.

Bez uvrede clanovima ali tako ispada u njihovim ocima.
 
A sa druge strane, ako zanemarimo činjenjicu o mestu i načinu objave povećanja cene (to radi i mts na sajtu, ne opravdavam samo navodim kao primer), opšti uslovi i potpisan ugovor kao i zakon, korisniku nude mogućnost da u takvim slučajevima bez plaćanja naknade štete raskinu ugovor. Koliko je onih koji su obaveštenje videli na vreme (a koliko pratim temu objavljeno je skoro odmah na benchmarku po objavljivanju na sajtu) podnelo pisano zahtev za raskid ugovora i iskoristili svoje pravo? I nastavak priče sledi u 4 strane nakon izrade i dostavljanja računa.

Ne opravdavam potez Oriona, samo mi se čini da svaki korisnik sada pojedinačno kreće u borbu sa vetrenjačama, a trebalo je na vreme veća grupa korisnika reagovati pisanim zahtevom za raskid. Imalo bi odjeka sigurno.

U Ratelovom pregledu tržišta, nakon poslednjeg povećanja cena Yettel (Telenor) u decembru 2021.jasno se vidi da je skoro 5000 postoejd korisnika u tom kvartalu iskoristilo svoje pravo, raskinulo ugovor ibprebacilo mobilni broj kod drugog provajdera (zbog samo 100 dinara). Neko će reći, to su odmah nadomestili procentom povećanja cene, ali su itekako izgubili deo korisnika koje pretplatu plaćaju sada drugima, a danas nije lako naći 5000 novih korisnika i potpisati ugovor.

Pitam vas ovde, koliko vas je podnelo zahtev za raskid sa Orionom?
 
Kada bi znao koliko orion ima korisnika i od tog broja oduzmi 100-200-500 korisnika koji su na forumu ili su slucajno kroz google pretragu zavrsili ovde. Jednostavno kap vode u okeanu koji su videli objavu o povecanju cena.

To sto je vest odmah objavljena zahvalite ljudima koji prate takve vesti i sto su podelili. Ni sam nemam obicaj da gledam vesti i objave od provajdera pa da nisam pratio neke druge teme bih omasio neke bitne vest.
 
Ništa pošto su oni jači ostaje nam jedino da čim naletimo po društvenim mrežama na njihovu reklamu da tamo napišemo ovo iskustvo koje smo doživeli, i na kulturan način stavimo do znanja da su prevaranti. Jer hoćemo neku sigurnost da ono što smo potpisali to ispoštujemo naredne dve godine. Ja sam već počeo.
 
Sad me zvala ljubazna teta iz Oriona da mi objasni kako po ugovoru imaju pravo da menjaju cenu u skladu sa ponudom na trzistu.
Mozda ovo kod nekog i moze da prodje.
Na kraju sam pristao da platim ovaj mesac uvecan racun, a od sledeceg ce biti vracen na staro.
Mozda nisam trebao, ali me iskreno mrzi da se cimam posto ima dosta drugih obaveza.
 
Sad me zvala ljubazna teta iz Oriona da mi objasni kako po ugovoru imaju pravo da menjaju cenu u skladu sa ponudom na trzistu.
Mozda ovo kod nekog i moze da prodje.
Na kraju sam pristao da platim ovaj mesac uvecan racun, a od sledeceg ce biti vracen na staro.
Mozda nisam trebao, ali me iskreno mrzi da se cimam posto ima dosta drugih obaveza.
Ko nije zaludan,neka poseti sajt efektiva- udruzenje za zastitu potrosaca,cini mi se druga po redu objava u vezi sa ovim povecanjem od strane oriona.
Ko nije zaludan,neka poseti sajt efektiva- udruzenje za zastitu potrosaca,cini mi se druga po redu objava u vezi sa ovim povecanjem od strane oriona.
Slucajno kliknuh na odgovor na ovaj post,namera mi je bila obican komentar
 
Pa lokacija i jeste Srbija, ali kao što rekoh za televizore iz 2022. aplikacije nema u prodavnici.

Moje pitanje je bilo - mogu li nekako da instaliram aplikaciju sa usb- a?
Pokusacu sto vise da ti kazem u jednom postu, da ne idemo u off posto nije bas vezano za Orion Telekom, pa ako ti treba jos neki info slobodno cimaj na PM.

Ukratko: Sa USB-a mozes da instaliras aplikaciju jedino ako rutujes TV. To je sad vec do tebe, licno mislim da metoda nije opasna, nego je vise ili ce da prodje (imam srece) ili nece proci (nemam srece), ali u svakom slucaju ja ne snosim odgovornost ako s*bes TV od 1000 evra, radis to na sopstvenu odgovornost.

TL;DR

Ovo naravno podrazumeva da si nasao na internetu aplikaciju koja ti treba i prebacio je na USB. Aplikacije za WebOS imaju ekstenziju .ipk
Pod uslovom da si aplikaciju stavio na root USB-a i da je to prvi USB koji si prikljucio, komanda bi bila:

Kod:
luna-send -i -f luna://com.webos.appInstallService/dev/install '{"id":"com.ares.defaultName","ipkUrl":"/tmp/usb/sda/sda1/ime-aplikacije.ipk","subscribe":true}'

Ako je drugi USB (ako vec imas prikljucen neki jedan USB, pa naknadno ubadas ovaj sa aplikacijom u bilo koji slobodan slot), onda ne bi bilo sda/sda1, nego sdb/sdb1 i tako dalje.

Ne moras ni da je skidas na USB, mozes direktno s interneta da instaliras, tako sto ces kao "ipkUrl" staviti direktan link do aplikacije.

Kod:
luna-send -i -f luna://org.webosbrew.hbchannel.service/install '{"ipkUrl":"https://.../app.ipk","ipkHash":"package-sha256sum"}'

Instalacija sa USB-a provereno radi gornjom komandom, jer sam na svoj rutovani C1 tako instalirao neki programcic sa githuba koji nema ni na LG ni na Homebrew storu, a koji mi sluzi da daljincem kontrolisem desktop Linux PC koji je preko HDMI povezan sa televizorom (ima i za Windows jos bolje).

Cheatsheet za komande koje dolaze sa Homebrew (sa rutom), ovde: https://www.webosbrew.org/pages/commands-cheatsheet.html

Komande se pokrecu iz terminala, kada se u televizor ulogujes preko SSH-a, jer na ovim televizorima i jeste Linux (malo drugaciji, ali i dalje Linux).

Sve gore navedeno (i instalacija i SSH) vazi samo ako je televizor rutovan.

Root za LG WebOS (pa ako prodje prodje): https://github.com/RootMyTV/RootMyTV.github.io
Generalno, procedura je prejednostavna, samo se u browseru na TV-u otvori sledeci link i klikne se dugme, ali je strogo preporucljivo da se prvo procita ceo njihov github (gornji link): https://rootmy.tv/

Zasto sam rutovao TV od 1k evra, pa najvise zbog Hyperion-NG screen capture za ambilight na samom TV-u i zbog YT aplikacije bez reklama, a onda polako i ono gore za PC kontrolu daljincem, editovanje screensaver-a, editovanje elemenata u aplikacija i jer sam tako u mogucnosti :ROFLMAO:

E da, i meni je zemlja bila Srbija kad sam prvi put podesavao TV, posle sam promenio na Nemacku, kad sam video da za nas nema Alexa i jos neke aplikacije. Naravno, Orion TV app je ostala, posto sam je vec instalirao ranije. a vidim sad da je ne pronalazim na LG store (trenutno sam Nemacka).

Ako nisi lik koji cacka sve u sitna crevca i pokusava da pusti muziku na mikrotalasnoj :p, a veca mogucnost da nisi nego da jesi, onda ili sacekaj dok ti se app ne pojavi na LG store-u (pretpostavljam da si dobio box-ove od njih, pa imas gde da gledas) ili ih bre cimaj i pitaj sto nema za tvoj model i kad ce.

Eto, izvinjavam se svima za off, necu ici ovde vise od ovog jednog posta.
 
Poslednja izmena:
Da li postoji period u kom moram da podnesem zahtev za raskid ugovora, od trenutka kad mi je javljeno za menjanje stavke u ugovoru?
Npr saznao sam danas da su povecali cenu, da li imam odredjeni rok kad moram da reagujem, tipa mesec dana ili?
 
Postoji period i on je 30 dana, ali od dana kada su istakli obavestenje, ne od dana kada si ti saznao...
 
Jao pa kakvi su oni prevaranti...
Rekose mi da ce mi ovaj mesec ostati uvecana cena, a da ce mi kao od sledeceg vratiti na staru cenu, kad vise nemam prava da reagujem.
(Mogu da ostave tu uvecanu cenu i da se prave blesavi)
Ne znam da li ih mail, koji jos zvanicno nisam dobio, obavezuje na to.
 
Sad me zvala ljubazna teta iz Oriona da mi objasni kako po ugovoru imaju pravo da menjaju cenu u skladu sa ponudom na trzistu.
Mozda ovo kod nekog i moze da prodje.
Na kraju sam pristao da platim ovaj mesac uvecan racun, a od sledeceg ce biti vracen na staro.
Mozda nisam trebao, ali me iskreno mrzi da se cimam posto ima dosta drugih obaveza.
Ako platis onda to znaci da si pristao,posle nema predomisljanja,tako mi je receno u Efektivi,pa ti sad vidi.
 
Hohštaplerski potez definitivno. Ja bih tražio raskid ugovora da imam bolju alternativu, ali Orion mi je i sa poskupljenjem najbolja opcija. 1000/200 optiku za 1600din ne nudi niko koliko znam? TV i fiksni ne želim.
 
Pokusacu sto vise da ti kazem u jednom postu, da ne idemo u off posto nije bas vezano za Orion Telekom, pa ako ti treba jos neki info slobodno cimaj na PM.

Ukratko: Sa USB-a mozes da instaliras aplikaciju jedino ako rutujes TV. To je sad vec do tebe, licno mislim da metoda nije opasna, nego je vise ili ce da prodje (imam srece) ili nece proci (nemam srece), ali u svakom slucaju ja ne snosim odgovornost ako s*bes TV od 1000 evra, radis to na sopstvenu odgovornost.

TL;DR

Ovo naravno podrazumeva da si nasao na internetu aplikaciju koja ti treba i prebacio je na USB. Aplikacije za WebOS imaju ekstenziju .ipk
Pod uslovom da si aplikaciju stavio na root USB-a i da je to prvi USB koji si prikljucio, komanda bi bila:

Kod:
luna-send -i -f luna://com.webos.appInstallService/dev/install '{"id":"com.ares.defaultName","ipkUrl":"/tmp/usb/sda/sda1/ime-aplikacije.ipk","subscribe":true}'

Ako je drugi USB (ako vec imas prikljucen neki jedan USB, pa naknadno ubadas ovaj sa aplikacijom u bilo koji slobodan slot), onda ne bi bilo sda/sda1, nego sdb/sdb1 i tako dalje.

Ne moras ni da je skidas na USB, mozes direktno s interneta da instaliras, tako sto ces kao "ipkUrl" staviti direktan link do aplikacije.

Kod:
luna-send -i -f luna://org.webosbrew.hbchannel.service/install '{"ipkUrl":"https://.../app.ipk","ipkHash":"package-sha256sum"}'

Instalacija sa USB-a provereno radi gornjom komandom, jer sam na svoj rutovani C1 tako instalirao neki programcic sa githuba koji nema ni na LG ni na Homebrew storu, a koji mi sluzi da daljincem kontrolisem desktop Linux PC koji je preko HDMI povezan sa televizorom (ima i za Windows jos bolje).

Cheatsheet za komande koje dolaze sa Homebrew (sa rutom), ovde: https://www.webosbrew.org/pages/commands-cheatsheet.html

Komande se pokrecu iz terminala, kada se u televizor ulogujes preko SSH-a, jer na ovim televizorima i jeste Linux (malo drugaciji, ali i dalje Linux).

Sve gore navedeno (i instalacija i SSH) vazi samo ako je televizor rutovan.

Root za LG WebOS (pa ako prodje prodje): https://github.com/RootMyTV/RootMyTV.github.io
Generalno, procedura je prejednostavna, samo se u browseru na TV-u otvori sledeci link i klikne se dugme, ali je strogo preporucljivo da se prvo procita ceo njihov github (gornji link): https://rootmy.tv/

Zasto sam rutovao TV od 1k evra, pa najvise zbog Hyperion-NG screen capture za ambilight na samom TV-u i zbog YT aplikacije bez reklama, a onda polako i ono gore za PC kontrolu daljincem, editovanje screensaver-a, editovanje elemenata u aplikacija i jer sam tako u mogucnosti :ROFLMAO:

E da, i meni je zemlja bila Srbija kad sam prvi put podesavao TV, posle sam promenio na Nemacku, kad sam video da za nas nema Alexa i jos neke aplikacije. Naravno, Orion TV app je ostala, posto sam je vec instalirao ranije. a vidim sad da je ne pronalazim na LG store (trenutno sam Nemacka).

Ako nisi lik koji cacka sve u sitna crevca i pokusava da pusti muziku na mikrotalasnoj :p, a veca mogucnost da nisi nego da jesi, onda ili sacekaj dok ti se app ne pojavi na LG store-u (pretpostavljam da si dobio box-ove od njih, pa imas gde da gledas) ili ih bre cimaj i pitaj sto nema za tvoj model i kad ce.

Eto, izvinjavam se svima za off, necu ici ovde vise od ovog jednog posta.
Hvala na trudu i na opširnom odgovoru.
Ali stvarno glupo mi je da se cimam zbog apikacije koja mi i nije nešto nephodna, a verujem da će se ionako pojaviti.
 
Jao pa kakvi su oni prevaranti...
Rekose mi da ce mi ovaj mesec ostati uvecana cena, a da ce mi kao od sledeceg vratiti na staru cenu, kad vise nemam prava da reagujem.
(Mogu da ostave tu uvecanu cenu i da se prave blesavi)
Ne znam da li ih mail, koji jos zvanicno nisam dobio, obavezuje na to.
Pa ti nemoj da pristanes da platis ni ovaj mesec uvecan nego se lepo pozovi na to da si video da je brdo ljudi dobilo uvecan racun i da im je posle reklamacije vracena stara cena.

Sada ako platis uvecan racun i svaki sledeci ce ti dolaziti uvecan do kraja ugovorene obaveze.
 
Ja sam im poslao mail i smanjili su mi racun za tu cifru.
 
Nazad
Vrh Dno