»RSS Benchmark sajt

Strana 3 od 383 PrvaPrva 12345671353103 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 31 do 45 od ukupno 5738

Tema: Orion Telekom

Banned
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        13.382
      2. Moja mašina
        • CPU: i5 4570 & Alpenfoehn Brocken cooler
        • MoBo: Asus z87-a
        • RAM: Kingston 2x 8Gb 2400Mhz
        • VGA: HD4600 + MSI 1070 + 290x
        • MON: Samsung C530 + Acer 22inc
        • HDD: Samsung evo 250Gb + Samsung 2TB
        • OPT: NEC 5240
        • Case: CM Trooper, Seasonic SS-750KM3
        • SND: integrusa
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Pinnacle PCTV
      3. Ne bi me cudilo da u ovoj prokletoj zemlji svaka pojedinost bude namestaljka... tek kad dodirnemo dno dna necemo se opametiti.... iza svih tih domacih komapnije stoje "mafijasi" i politicari, strance sputavamo i pustamo ih jedino sa dilom.....
        Nema tu teorija zavera ovo je zemlja gde odredjen sloj "elita" diriguje sta i kako.... sve se to lomi na ledjima obicnih ljudi koji veruju u frazu domace je bolje.....

Member Avatar korisnika milani
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        95
        Citat Citiram korisnika: olivermyst Pogledaj poruku
        Neko ovde nece jos dugo pustiti konkurenciju Telekomu, videces kakve ce probleme imati i Telenor…
        Dosta je bilo zezanja..Telenor nije igrac sa kojim ovi nasi mogu kako hoce. Tuzice Srbiju i trazice odstetu od 100 miliona evra. Trazice i smenu ljudi iz RATEL-a..
        http://www.b92.net/biz/vesti/srbija....&nav_id=436308

Newcomers
        Na forumu od
        May 2010
        Poruka
        18
        "On podseća da je u toku rešavanje problema interkonekcije između Telekoma i Telenora, kao i Telekoma i Medija vorksa (deo novog operatera Orion). Kako se ti operateri sami nisu dogovorili o interkonekciji RATEL mora da donese rešenja koja će imati snagu ugovora između tih kompanija. "

Klasican monopol. tu se i vidi da Telekom nece tako lako dozvoliti da neko drugi uleti na trziste.
        Ratel je nezavisna organizacija koja ce se truditi da bude maksimalno profesionalna,ma da...
        Niko ne spori da iza telekomunikacionih kompanija stoji neko sa dobrim vezama i puno para.
        Pa probaj da montiras kartonsku kutiju na bulevaru ili zelanjaku i da prodajes zenske carape, pa da vidim kako ce reagovati "konkurencija".

Member Avatar korisnika Oki
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        3.302
        Da ali se to nece desiti. Ti ili ne zelis to da vidis ili sta ?

Nada ne ostaje, nada je izgovor za ono sto je ocigledno. Taman kada skapiram da me politika ne interesuje i kada udjem u neku vrstu hibernacije i kompletnog izolovanja, bocnem realnost u vidu citanja ovakvih tredova ili vesti i skapiram da je taj period hibernacije definitivno negativan po moja poimanja i razumevanja "sta se desava". Ne postoji opravdanje za "sto manje znash to je bolje" jer kada ti se ovakve realnosti spucaju u glavu - konkretan slucaj tuzba Telenora protiv drzave u kojoj placam porez i zivim ispod casti, definitivno govori o tome da "nada kao fraza" prolazi kod ljudi koji apsolutno nemaju dodir sa realnoshcju, shto je gore od hibernacije.

Mnogo ljudi je iz fazona - ne verujem dok ne vidim. Ovde imamo situaciju - desava se i ne veruju i dalje
        Aktuelni miks [deep tech house] moze se preslusati na linku ispod.
        https://soundcloud.com/heften/ism

Member Avatar korisnika BooQy
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        1.027
      8. Moja mašina
        • CPU: i7 4790k
        • MoBo: ASUS Z97-A
        • RAM: 16GB DDR3
        • VGA: Gigabyte 2070 Super
        • MON: Acer Predator X34
        • HDD: Samsung 850 EVO 500gb + WD Green 1TB
        • Case: CM Cosmos 1000 + CM V850
        • LAP: Thinkpad L580
        • TV: LG 42LN5400
        • Ostalo: OnePlus 3, Nintendo Switch
      9. Šta ste ga napali, vidite da je olyvermyst vrlo dobro obavešten i da ima insajderske informacije, i da je dovoljno dobar da ih podeli s nama Hvala, care. Otvorio si nam oči.
        .

Member Avatar korisnika Kunja
        Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        160
      11. Moja mašina
        • CPU: Intel e8400
        • MoBo: Dfi dk p45-T2RS
        • RAM: OCZ Reaper 2x1GB 9600+Patriot Viper 2x2GB 8500
        • VGA: Gainward 4850 GS
        • MON: Samsung 931bf
        • HDD: WD 500GB
        • OPT: DVD-RW
        • Case: Antec Sonata III
        • SND: X-230
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech MX-518 , K350
      12. @Oki

Nazalost po sve nas ovde u pravu si za vecinu stvari.

Zato sam i naglasio nada ,jer nazalost realnost je u svim drugim situacijama pokazala suportno, tako da samo to ostaje.

Ostaje da se vidi kako ce se situacija razvijati.

Member Avatar korisnika milani
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        95
        Tako im treba kad su prodali (poklonili) Telenoru licencu a oterali SBB.
        SBB ne bi trazio nista od drzave (Telekoma) jer ima sopstvenu infrastrukturu i vec odavno bi imali nove korisnike fiksne telefonije..
        Sve u svemu dupla steta za drzavu.. za licencu dobili manje a sad treba da daju vise..

Moderator Avatar korisnika DukeLander
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        8.341
        Ajde da se vratimo na temu... (mislim na predhodne nedoumice i rasprave)

Evo moje iskustvo sa Orionom,al moracu malo detaljnije...ali sto krace

Zbog selidbe u drugu kucu sam izgubio ADSL port zbog novog broja pre skoro godinu dana (i to zbog *****skog osoblja koji radi u PTT).Patio se sa (uzasnim) Telenor mob netom,dial-up,kasnije sa kablovskim a na starom broju sam koristio Neobee ADSL dve godine,bio sam zadovoljan...ADSL nalog sam uoci selidbe zamrznuo,oprema ostala kod mene.

Pre nedelju dana taman kad sam hteo da razbijem kablovski modem jer je stalno pucala konekcija i po pola dana nisam imao net (a to je provajder MESEC dana "resavao" i jos resava problem) zovu me iz Neobee-ja i kazu ima free port.Bog se smilovao na mene...
        - Uplatim preko SMS-a,ne radi net.Zovem podrsku,subota kasno popodne,aha nalog nije odrmznut,izvinjavamo se,u momentu reseno,proradio net...
        - Imam dual OS,XP i 7,skontam nemam drajver za 7 (Sagem USB modem),zovem podrsku,za minut mi stigao mail sa drajverom (mail stigao od Oriona na moje iznenadjenje,nisam znao za integraciju)
        - Jutros mi modem prijavio gresku posle paljenja kompa,ne moze na net,zovem podrsku,skontamo modem ne valja,kaze gospodjica kao ok (zinuo sam kako zna materiju,svaka cast),treba menjati modem,saljem nalog za zamenu.Pomislih sad cemo se nacekati,poducen iskustvom kolega koji su cekali Telekom za zamenu,jedan je cekao 3 nedelje,drugi mesec i po...uzas...posle 5 min me zove magacin od Oriona,da potvrde adresu.Cak sam mogao i da biram koji cu modem.Dogovorili se,kaze covek saljem danas,stize sutra ili u ponedeljak...

Svaka cast ljudima na profesionalnosti,najzad prijatno iskustvo pored sve ove shabanerije koja je kod nas sto se tice net provajdera.Iznenadila me jos i odlicna koordinacija kompanije,ipak su tri firme u jednoj,a znamo kakve su (uglavnom) organizacije u takvim slucajevima...
        Ako i na drugim poljim tako rade onda ima realne nade da budu konkurencija....bar se nadam
        Menjao DukeLander : 05.06.2010. u 00:42

Member
        Na forumu od
        Dec 2003
        Poruka
        130
        Hvala bogu da je stigao neko kome je stalo i do korisnika i kvaliteta pruzanja usluga.

Banned
        Na forumu od
        Jan 2010
        Poruka
        766
      17. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i5-2500K,3.30GHz
        • MoBo: ASUS P8P67 B3
        • RAM: 2x4GB 1600MHz Patriot G2 Series CL9
        • VGA: Asus radeon hd 7870 2gb gddr5
        • MON: benq 2420 hdb
        • HDD: wd 320gb + 1tb wd
        • OPT: Samsung SH-S223C
        • Case: NZXT Tempest EVO, black- ocz 500w s/s
        • SND: altec 2.1
        • LAP: asus a52ju
        • TV: Samsung 40C650,LG 42PJ350,Samsung40D6000
      18. Dzeri ,slazem se u potpunosti sa tvojim tvrdnjama ,ali me je strah da ce proci dosta vremena dok one budu ostvarive.

Banned
        Na forumu od
        Dec 2007
        Poruka
        2.867
      20. Moja mašina
        • CPU: Phenom II 720 X3
        • MoBo: ASUS M478T-E
        • RAM: 4GB DDR3 Kingston D3N9/2G x 2
        • VGA: PowerColor 5850
        • MON: ASUS VH242H+Toshiba 32AV500PG 32"lcdtv
        • HDD: Hitachi 1TB
        • OPT: LG Blu-Ray Combo
        • Case: CoolerMaster Sileo500 i Antec 500w basiq
        • SND: int 7.1 i labtec 2.1 sa akcije u metrou
        • INET: DSL
        • Ostalo: Xbox360, Popcorn Hour A110,
      21. Mene su sad zvali iz Oriona u vezi ADSL-a, kaže devojka dobijam od njih 3 meseca besplatno, wireless router, web kameru i blutooth slušalicu za telefon (logitech). Ustvari poziv je stigao iz Sezamove centrale, pošto sam nedavno raskinuo ugovor zbog telekomovog studentskog. Sezamovcima sam rekao, kad su me pitali razlog, da telekom ima bolju ponudu i da mi više odgovara. Dan nakon toga, kad sam im vraćao opremu, takođe su mi nudili wireless router i web kameru (slušalicu nisu) ali sam ih odhebao. *ebote izgleda počinje otimačina za korisnike
        jeeeeeeeeej

Member Avatar korisnika N.E.X.
        Na forumu od
        Jan 2003
        Poruka
        158
        Na koliko se potpisuje ugovor? Ne verujem da će biti kao pre na Sezamu da možeš raskinuti maltene kad poželiš.

Member
        Na forumu od
        Aug 2003
        Poruka
        1.097
      24. Moja mašina
        • CPU: CPU Type AMD Sempron, 2800+ 754 socket
        • MoBo: Motherboard Name MSI K8N Neo
        • RAM: 1.5gb DDR1
        • VGA: Gigabyte GeForce FX 5500 AGP
        • MON: Samsung 997mb
        • HDD: Maxtor 120gb
        • Case: Desktop za pod noge/ 350w
        • SND: integruša
        • INET: Wifi
      25. Citat Citiram korisnika: scheilinkin Pogledaj poruku
        Mene su sad zvali iz Oriona u vezi ADSL-a, kaže devojka dobijam od njih 3 meseca besplatno, wireless router, web kameru i blutooth slušalicu za telefon (logitech).
        Daj im moj broj da predjem sa Telekoma cim mi istekne zaglavljeni SpeedUP

Member Avatar korisnika veljadj
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        2.835
      27. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 5 2600 3.40GHz LC-POWER Cosmo Cool LC-CC-120
        • MoBo: MSI B450M BAZOOKA V2
        • RAM: G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3000MHz CL15 KIT F4-3000C15D-16GVRB
        • VGA: XFX RX570 8GB, RS XXX Edition, RX-570P8DFD6
        • MON: DELL 23" S2319H IPS LED
        • HDD: KINGSTON 500GB KC2000 NVMe M.2 PCIe M.2 2280 SKC2000M8/500G,TOSHIBA P300 1TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA3
        • Case: MS BLACK WIDOW silent fans PRO gaming,CHIEFTEC GPE-600S ECO 600W
        • SND: Microlab Solo 7C
        • LAP: HP Probook 450 G3
        • TV: LG 42LB650V
        • Ostalo: Mii9T 6/64
      28. Na dve godine ako uzmes tu akciju.
        Akio ne zelis nikakve akcije dobijas usb modem i ne potpisujes nikakav ugovor.
        Bar sam tako razumeo kada sam zvao.
        Menjao veljadj : 07.06.2010. u 22:15

Moderator Avatar korisnika PJ
        Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        6.992
        Citat Citiram korisnika: drmilengele Pogledaj poruku
        - Jutros mi modem prijavio gresku posle paljenja kompa,ne moze na net,zovem podrsku,skontamo modem ne valja,kaze gospodjica kao ok (zinuo sam kako zna materiju,svaka cast),treba menjati modem,saljem nalog za zamenu.
        Same here. Zvao sam sezamhosting zbog nekog domena, javlja se automat (sve više kompanija ovo fura, kao Ameri,...ide mi na živce), izaberem šta hoću, ženski glas: Orion Telekom, izvolite....ja u trenutku zbunjen zbog Oriona, ponadam se da ću uspeti da joj objasnim šta želim.....kad je krenula da mi objašnjava, bilo me sramota što sam mislio da neće ni razumeti šta me interesuje

Update: BTW ja već imam A470IP, šta ako hoću na Orion, a neću njihov A580?
        Na sajtu i dalje stoji
        "*od 01.06.2010. – Fiksna telefonija"
        Menjao PJ : 07.06.2010. u 22:14
        Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Strana 3 od 383 PrvaPrva 12345671353103 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •