Šta je novo?

Orion Telekom

Ja recimo ne mogu da potpišem ugovor sa Telekomom, jer nisam vlasnik telefonskog priključka. Ista stvar je i sa SBB provajderom, tako da sam osuđen na Orion... Mada su mi na SBB rekli da su kao po novim pravilima malo ublažili te uslove i kao nije potrebno da vlasnik kuće potpiše ugovor, nećkam se jer sudeći po komšijskom netu i tv, SBB stalno prekida, internet se zaglupi svako malo, a sa Orionovim zaista nemam problema, već skoro osam godina.
 
Šta kod Telekoma ne daju. Ja ADSL već kod trećeg ISPa (NeoBee, PTT i Telekom) potpisujem Ugovor na mene lično iako ni u jednom slučaju nisam bio vlasnik stana/broja.

Sa druge strane - Radius Vektor ne dozvoljava ništa (promene paketa, dodavanje usluga,...) bez vlasnika stana.
 
Možda u Beogradu, u Valjevu ne daju, kažu da je takvo pravilo, da vlasnik broja mora da potpiše ugovor...
 
Ne može da bude pravilo. Više je neki valjevski izuzetak.

Ja to rešavam tako što insistiram da me odbiju pismeno sa obaveznim pozivanjem na ime/član pravilnika po kom me odbijaju. Najčešće se završi tako što službenik odbije i pošalje me kod šefa koji telefonom pozove službenika da uradi po mojim uputstvima.

p.s. Sorry za off
 
Stigli novi Pink kanali, i lokalizovan History 2...
 
nemam fiksni telefon pa koristim WI FI orion telekom internet
plaćam za protok 5,5 mb/s / 2,5 mb/s, a brzina interneta ne sećam se kad je prešla preko 2 mb /s download a upload je 0.5 mb/s.
Ping je većinu vremena 250 - 700, samim tim i internet brzina je u prosek 1 mb/s / 0.05 mb/s, žalio sam se milion puta slao rezultate brzine, i oni bi mi smanjili račun sa 1400 na 1200 dinara i to je to a to što google ne može da se otvori veći deo dana to nikom ništa...
Uglavnom ovako je 6 meseci, i do kraja meseca ako mi ne nameste protok prelazim kod drugog provajdera... Uglavnom servisna podrška im je nula. Ja se žalim oni pošalju automatsku poruku izvinjavaju se kao biće bolje ovo ono, a poruka je ista svaki put samo serviser drugo ime... Znači strašno...
Moj lični savet zaobiđite ovog provajdera...
 
Taj WiFi je krš, ne znam nikoga ko je zadovoljan sa njim.
 
Molim za jedan savet kolege odavde sa foruma. Pisao sam i na drugoj temi pa da ne duzim puno.
Konacno su me sa interneta za poneti prebacili na wifi u petak sada pre par dana, namontirali antenu na zgradu sproveli kabl... Ja odjavio internet za poneti potpisem novi ugovor za wifi i vratim se kuci ustekam lan kabl u laptop - radi, u ruter - radi. Nakon samo 6 sati meni net prestaje sa radom. Zalim se u subotu - savet promenite lan kabl iz adaptera do laptopa? Lan kabl koji su postavili pre 1 dan da menjam? Rekoh ajde, promenim 2 lan kabla, izbacim ruter, resetujem nekih 10 - 15 x adapter antene, izvadim ga iz struje, vratim - ma ništa. Pokusam i da izvadim lan iz rutera pa direktno u laptop, nece. Pokusam sa 2 druga racunara, nece. Zovem u nedelju zalim se kazu poslacemo montere u ponedeljak ili utorak. Zovem malocas oko 18h, kazu mi stavljeni ste na listu hitno strpite se doci ce neko da pogleda o cemu se radi jer kod nas pise da antena radi i prima signal. Antena radi a ja 5 dana nemam net.
Dosta mi je njihove neozbiljnosti i zajebancije. Em placam em nemam uslugu, em moram da platim jos 4000dinara za uvodjenje wi fi. Kako mogu uloziti neku zalbu Ratelu da mi omoguce da raskinem ugovor sa njima bez ikakvih penala? Pismenim putem, mejlom? Sta uraditi u ovakvoj situaciji i da li je moguce uopste da mi Ratel omoguci da raskinem ugovor sa njima?
 
Molim za jedan savet kolege odavde sa foruma. Pisao sam i na drugoj temi pa da ne duzim puno.
Konacno su me sa interneta za poneti prebacili na wifi u petak sada pre par dana, namontirali antenu na zgradu sproveli kabl... Ja odjavio internet za poneti potpisem novi ugovor za wifi i vratim se kuci ustekam lan kabl u laptop - radi, u ruter - radi. Nakon samo 6 sati meni net prestaje sa radom. Zalim se u subotu - savet promenite lan kabl iz adaptera do laptopa? Lan kabl koji su postavili pre 1 dan da menjam? Rekoh ajde, promenim 2 lan kabla, izbacim ruter, resetujem nekih 10 - 15 x adapter antene, izvadim ga iz struje, vratim - ma ništa. Pokusam i da izvadim lan iz rutera pa direktno u laptop, nece. Pokusam sa 2 druga racunara, nece. Zovem u nedelju zalim se kazu poslacemo montere u ponedeljak ili utorak. Zovem malocas oko 18h, kazu mi stavljeni ste na listu hitno strpite se doci ce neko da pogleda o cemu se radi jer kod nas pise da antena radi i prima signal. Antena radi a ja 5 dana nemam net.
Dosta mi je njihove neozbiljnosti i zajebancije. Em placam em nemam uslugu, em moram da platim jos 4000dinara za uvodjenje wi fi. Kako mogu uloziti neku zalbu Ratelu da mi omoguce da raskinem ugovor sa njima bez ikakvih penala? Pismenim putem, mejlom? Sta uraditi u ovakvoj situaciji i da li je moguce uopste da mi Ratel omoguci da raskinem ugovor sa njima?

Imaš na sajtu Ratela da priložiš prigovor.
 
Izgleda da ovih dana orion usporava torrent traffic.
Imam 10 mbita preko wifi-a i posto imam idealan signal, stvarno sam zadovoljan.
Alie vo ovih dana speed test kaze 9.6mbit/s a torrent ne moze vise od 100kb/s download.
I to mi je cudno sto ako imam vise aktivnih torrenta brzina sva tri zajedno ce biti oko 100kb/s
 
Uradio sam pretragu i vidim da se dosta ljudi žali na Orion, ali većina su ADSL korisnici, pa mi ostaje da pitam:

Da li ima neko iz blokova da koristi njihovu FTTB uslugu i kakvi su utisci? Koju opremu koriste/ daju na korišćenje?

Cene su ima onako... solidne, pa me zanima da li se bar za te pare dobije nešto kvalitetno.
 
Kakva je ponuda paketa na Premium mreži?
Prvenstveno me zanimaju brzine download-a i upload-a, kao i cene.
 
Poslednja izmena:
Preskocite Orion ako je moguce.
 
U širokom luku
 
@djolenzi & pilauda Pa dobro, to se da videti iz priloženog, ali da li vi konkretno imate nekih problema sa njihovim FTTB instalacijama na NBG?

Meni je već dosadila priča kako sam predaleko od centrale tako da DSLAM u zgradi zvuči jako zanimljivo u nedostatku drugih opcija.
 
Ja koristim Orionov internet preko njihovog DSLAM uredjaja u zgradi. Do pre godinu-dve je internet bio OK. Radio je dobro i nakon povecanaj brzine na 16/1. Medjutim, sada nije tako. Vise puta tokom dana se desi da mi veza pukne. Reklamirao sam problem. Nakon eliminacije ostalih uzroka, zakljucili su da je navodno do instalacija u zgradi, koje ne mogu da podnesu taj protok. Onda su mi ogranicii brzinu na 10/1 Mb/s, iako sam placao 16/1 mb. Posle mog insistiranja, nekako su mi vratili staru brizinu, ali je ostao isti problem - konekcija cesto puca. Nemam pojam zbog cega je, moguce da je zbog telefonskih instalacija...samo mi onda nije jasno kako ranije nisam imao taj problem pri istoj brzini.
Trenutno nude izuzetno povoljno internet, IPTV i telefon za 2250 din + 3 meseca gratis, uz ugovor na 2 godine (ponuda: Orion optika).

Ako neko zeli da predje kod njih, moj je savet da prvo isprobate odredjenu brzinu koju zelite, da vidite kako ce raditi. Nikako nemojte odmah potpisivati obavezujuci ugovor, jer se lako moze destiti da kasnije imate problema.
 
Poslednja izmena:
A moj savet je da uopste ne pomisljate da predjete kod njih. Na njihovoj wifi mrezi sam nekih 2 meseca i nije prosla nedelja da ne zovem call centar, vec su mi umanjili racune za 2 meseca jer nisam imao net, veza puca pa rastura, brzina pada, monteri za 2 meseca 2x menjaju antenu a pored toga me posećuju redovno,nikako se ne mozete osloniti na internet ako raditenesto ozbiljnije. I pored svega me iskljucili sa mreze a ja platio racun. Najgori operater. Ovoliko se nisam iscimao za 8 godina koliko koristim neki vid interneta kao sto sam njima. Sada me zanima kako ide oko selidbe prikljucka jer se vodi na moje ime a selim se u drugi stan? Jel se to nesto plaća? Dodje mi da potplatim montere da napisu da nemam uslova na novoj lokaciji jer u Krnjaci gde cu se preseliti postoji neki skynet koji nudi 12/6 za 1250 dinara pa mi se ne cima sa Orionom i bednih 3mb.
 
WiFi je krš, ADSL i optika rade odlično. Iptv bez ikakvih problema. Jedno vreme su me nervirali zbog povećanja cena, ali trenutno mi je najpovoljnija opcija. Za ove pare više nego dobra usluga... Za razliku od ostalih provajdera koječega, stari korisnik uvek ima pogodnosti, uz malo truda naravno, sami neće ponuditi...
 
Kakva vam je slika na iptv u? Ja koristim preko njihovog wifi paketa, net radi solidno, ali je slika tri puta gora nego recimo na telekomovom iptv u...
 
Meni je preko Hdmi konekcije, na led monitoru, 720p podešen izlaz na Dune. Slika je odlična...
 
Ja koristim Orionov internet preko njihovog DSLAM uredjaja u zgradi. Do pre godinu-dve je internet bio OK. Radio je dobro i nakon povecanaj brzine na 16/1. Medjutim, sada nije tako. Vise puta tokom dana se desi da mi veza pukne. Reklamirao sam problem. Nakon eliminacije ostalih uzroka, zakljucili su da je navodno do instalacija u zgradi, koje ne mogu da podnesu taj protok. Onda su mi ogranicii brzinu na 10/1 Mb/s, iako sam placao 16/1 mb. Posle mog insistiranja, nekako su mi vratili staru brizinu, ali je ostao isti problem - konekcija cesto puca. Nemam pojam zbog cega je, moguce da je zbog telefonskih instalacija...samo mi onda nije jasno kako ranije nisam imao taj problem pri istoj brzini.
Trenutno nude izuzetno povoljno internet, IPTV i telefon za 2250 din + 3 meseca gratis, uz ugovor na 2 godine (ponuda: Orion optika).

Ako neko zeli da predje kod njih, moj je savet da prvo isprobate odredjenu brzinu koju zelite, da vidite kako ce raditi. Nikako nemojte odmah potpisivati obavezujuci ugovor, jer se lako moze destiti da kasnije imate problema.

+1 za iskustvo sa Orion Premium, samo što sam ja na 24/1 paketu i nisu ništa smanjivali, ali zato brzina retko kad dobacila i do 20Mbit, česti prekidi poslednjih meseci, prošle godine jedan od 10 dana... ističe mi ugovor za par nedelja i gledam gde ću dalje, sa njima ništa ne potpisujem u životu više, šteta što Beogrid nešto mrljavi da se razvuče od susednog ulaza, izgleda da ću i ja na Telekom i ovu akciju od 50/2 za 1700 RSD koja traje do 01.09.
 
Ne nude nikakvu vrstu probnog perioda (proverio sam). Kaže mi komercijalista, "vi svakako možete raskinuti ugovor posle mesec dana po zakonu o zaštiti potrošača". Pa dobro, naravno da mogu, ali zar mora dotle da dođe? Trenutno su prilično nekonkurentni sa cenama (ne pomaže ni loaš reputacija koju sebi grade). Kod Telekoma je 20/2 jeftiniji 300 dinara bez ugovorne obaveze (kod Orion-a min. 12 meseci). Pa dobro bre... A ja još razmišljao o većim brzinama, raspitujem se za FTTH i to... Pitam ja čoveka, "pa dobro, šta ja dobijam ako pređem kod vas", i tu sam ga totalno zbunio.

FTTH je 5000 jednokratno u zgradi u kojoj već imaju čvor, što je OK, ali cene samih paketa su stvarno nekonkurentne.
FTTB je besplatan setup.
 
Poslednja izmena:
To im je premium ponuda. Moraju da se zovu za svaku lokaciju posebno. Razvlače i do 500m kabla ako imaju bilo šta u blizini
 
To im je premium ponuda. Moraju da se zovu za svaku lokaciju posebno. Razvlače i do 500m kabla ako imaju bilo šta u blizini

Koji je odnos na premium mreži dl/ul? Nešto mi čudno da za skoro 60e nude 1gbps/1gbps možda je istina, a možda i grešim? Mora da postoji neka žargonski rečeno "kvaka" kada to nude.
 
Poslednja izmena:
A gde to razvlače 500 metara? Konkretno su rekli da u Krnjaci imaju u jednom delu optiku i nisu hteli da vuku do moje zgrade, kad gle cuda u zgradi sky net(sbb) optika, telekom optika i kopernikus optika. Oni se pohvalise kambijum mrežom kao da su izmislili toplu vodu, pa sam podneo zahtev za raskid ugovora obzirom da im ova 2.4ghz na mojoj lokaciji vise ne radi nego sto radi pa ne bih da rizikujem na novoj lokaciji sa njima i jos da platim 2000 selidbu prikljucka. Videcemo sta ce biti. Za tu njihovu kambijum mrezu od 5ghz dobijam wifi od 3mbps za 1199 dinara a kod sky net wifi dobijam 12/6 za 50 dinara vise ili 50/25 na optici. Mislim da je sve jasno sto se njih tice, naplacivati uvodjenje usluge u zgradi u kojoj postoji cvoriste je cist bezobrazluk. I da mi ponude i 10gb vise nikada Orion.
 
Poslednja izmena:
Koji je odnos na premium mreži dl/ul? Nešto mi čudno da za skoro 60e nude 1gbps/1gbps možda je istina, a možda i grešim? Mora da postoji neka žargonski rečeno "kvaka" kada to nude.
Paket 100Mbps je imao ul 20Mbps. Ne znam koliko je za 1Gbps, ali simetrije nije :(
 
Nazad
Vrh Dno