Šta je novo?

Orion Telekom

pa znas sta, dobar trgovac ti uvek da bar malo vise, a Orion bi mogo malo da se izvadi ako bi duplirao bar taj bedni upload. A mts i sbb da malo smanje dozivljaj da su nezaobilazni i smanje te njihove prenaduvane cene. Uvek su u ovo vreme bile neke nove ponude i popusti. Ne mora niko nista, ali bilo bi korektno.

Sta orion ili ti bivsi sezam pro moze da uradi to je pitanje, bolje postavi sebi pitanje da li ce vam i to brzine sto su vam dali... da li ce vam smanje ili sta?

To sto shaman prica da cim su nakacili vise korisnika na link brzina pada i to je tacno i tacno se vidi da se jos nisu klosari izlecili od tog pilicarenja i klosarenja. To su radili cim su ime promenuli sa sezam pro na orion i od onda krecu tu praksu da koriste i koliko vidim nece nikada da se od toga odviknu da na jedan link stave tipa ako moze 10 korisnika na jedan link oni stave 15 korisnika pod parolom nikada ih nece biti u isto vreme kuci pa nece ni primetiti da brzina nije shodno paketu koji ste uzeli. Dzaba klosari ostaju klosari i mislio sam da su se promenuli ali dzaba.

A zule sto se tice mts jesu im vece cene ali net radi isto ujutru, u podne i uvece... nema osulacija u brzinama i ono sto kod njih placas to i dobijas, bar u mom slucaju. Ne bi se zalio da malo smanje cenu ili povecaju brzine interneta tako da ako moram da biram vecu cenu i stabilniji net uvek bih pre odabrao mts nego usljivi orion.
 
Poslednja izmena:
Teško sa je to samo 50% više korisnika ako opstaje problem da isporuče i 20% brzine paket a kamo li 80% što su zakonski u obavezi.

Ja sam ZLOrion optiku uzeo kao dok čekam MTS optika... samo mi se "javlja" da ovde na selu MTS neće nikad uvesti optiku. Moooožda pošalju Supernovu, ali i to teško kad je ZLO već uveliko tu.

Ovakav raspad ZLOrion mreže sam očekivao za jedno godinu i po - dve kad istekne praktično svima ugovor kod MTS pa ih namame nižom cenom i nekim tamo stotinama Mbps na papiru (pošto većina sela sad ima 10 do 20 Mbps DSL, ja sam blizu centrale pa sam mogao luksuznih 50/8 a 100/10 već nije moglo).
To kad bude / ako bude svaka 3. kuća njihov korisnik ovih 8-15 Mbps da bude svakodnevnica.
Već smo sad blizu momentu da je bolje bežati nazad na 50 Mbps VDSL... bar znaš gde je dno brzine.
 
Veruj, veruj...

Pogledajte prilog 293212

Prosto divni ovi 8-20 Mbps download rezultati.. A i činjenica da danas od podne jedan jedini speedtest (od 120 ukupno za taj period od 10 sati: 20 testova x 6 servera) je dobacio do 400, a 500 gde je tek daleko.
Izgleda da je u proseku nedelja ipak gora od petka i subote... Znači, Eon je sat i po bio negledljiv... čudi me da mi ćale ponovo nije dolazio u sobu da se žali.
Speedtest-cli? Aj paste server IDeve da ih izvrtim i ja.


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ne bi se zalio da malo smanje cenu ili povecaju brzine interneta tako da ako moram da biram vecu cenu i stabilniji net uvek bih pre odabrao mts nego usljivi orion.
ma tesko da to moze tako jednostavno, nego kod svih provajdera ima problema, pa na kraju kako se kome zalomi. Nekad ispadne super, nekad stalni problemi. Bas sam veceras razgovarao sa jednom rodjakom i kaze da na mts ima stalno problema sa netom i da ce im otkazati makar i nemala drugo resenje. Jedan drugar ima cesto problema sa telefonom, isto mts optika, tako da nista ti nije 100%, a ja najzad nemam problema, menjao menjao i nasao sta sam trazio.
 
Poslednja izmena:
@cyBerManIA: Jeste CLI, ali zvanična Oookla speedtest CLI aplikacija, dakle ne popularni python library ("speedtest-cli") koji daje jaaako nekonstantne rezultate (plus jako neprecizan sa većim brzinama) i poprilično drugačije u poređenju sa zvaničnim aplikacijama i speedtest.net sajtom.

https://www.speedtest.net/apps/cli

IDs su:

Kod:
SBB BG = 1301
Orion BG = 18797
MTS BG = 17947
Telenor BG = 14476
VIP = 4792
Frankfurt (LeaseWeb)* = 3585


*(iako na grafici piše Minhen... promenio sam server je jer prethodni često offline)

Trenutni rezultati (tj 22:30) su u rasponu 124-185, a ovaj van Srbije je na 73 Mbps.
 
Poslednja izmena:
^ Tnx. Postavio pa cemo videti, bas me interesuje.
Testirao sam prve dve nedelje kao blesav dok me nije proslo i od tada mozda par puta za godinu dana.
 
Haha što više prijavljujem problem to veći raspad brzine :D I uvek naravno stigne odgovor na tiket "detaljno testirano, sve je ok/divno/sjajno"... danas čak ubaci i tvrdnju da su radili 24 časovni monitoring i nisu primetili nikad pad brzina :D :D
 
@shaman Neće ti baš pomoći, ali ja sam imao sličan problem kod Telekoma pre... nekog vremena. Sve kao radi super, ali Speedtest katastrofa. Proveravali oni, stalno sve ok, ali na kraju sam uspeo da postignem da dođu do mene i da baš tada bude pad brzine. Mislim da nisam nikada saznao šta je bilo, ali nekoliko dana posle toga je sve bilo ok. Naravno, usput su i promenili ruter, ali to nije bilo pomoglo.
 
Testirao sam ja i početku ove avanture i download fajlova (ne torrent već direkt download) sa servera koji ne bi trebali da imaju problema sa brzinom i max i prosečna brzina budu u skladu sa speedtest rezultatom.
A i zato radim speedtest redom jedan za drugim ka 6 različitih servera da se smanji verovatno da su svi u praktično isto vreme zauzeti i podjednako zauzeti. I svih 6 pokazuje rezultate na skali 70-180 Mbps je jasno gde je problem.
Naročito kad uzmeš u obzir da je do nekih 16h bar 80% testova makar oko 400 Mbps i onda kreće da pada i nikad više ni jedan jedini rezultat ne dobaci bi blizu 400 za taj period od 5-6 sati i onda od 1-2 noću se penje ka 400 i prebaci i 500 (max je ~535 Mbps) od 4-5 do 8-9 ujutro.
I tako svaki dan. Jedina promenljive je koliko nisko će koji dan da padne brizina: nekad n3 i ide ispod 140, nekad ne ide ispod 220 a nekad ima 2 sata brizna 8 - 70 Mbps klackanje.
Večeras je dno stalo na 32 Mbps... i večeras je brzina ka Oriona speedtest severu najgora (gore i od SBB).
 
Fenomenalno im je bio ovaj maintamance resetovo Huawei na fabrička nema beta, zvao teh službu SPUSTILI MI SLUŠALICU dva puta....

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da li neko ima povezan Orion STB Laki preko WiFi? Pretpostavljam da moze da radi i tako?
 
Imam ja, do update-a je radio super, sad cesto zabada i moram da menjam kanal gore dole da bi ponovo pokrenuo..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Koji se sada dobija STB uz Orion paket usluga uz Ugovor? Onaj stari koji se davao od 2017. i koji nema WiFi ili taj novi Laki STB?

Da li je moguće dobiti više od 20% popusta uz UO 2god?
 
Ja sam letos dobio stari i odmah sutradan sam otisao u poslovnicu i zamenili su mi za laki box.. Decko koji je uvodio instalacije je bio u fazonu "ne znam sto su mi dali stari, mozda nisu imali vise novih"

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Na Konjarniku pre 20ak min pukao net. Ima li jos neko problem sa optikom?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
I u Mirijevu pukao net (optika).

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Nbg ima net (za sada)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Aaaaand it's gone... Tj ima a normalan packet loss kao da ga nema

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Upravo je i meni puko (Nis).

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Umro net nbg... Sta rade više sa ovom optikom za 2 godine niaam imao ovoliko prekida kao zadnjih 10dana...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Meni pre 10min, u NS doduse, jos neko?
 
*mjau**mjau**mjau* korona, radite od kuce, ti nadjes da radis petkom u podne...
 
Nazad
Vrh Dno