Šta je novo?

Orion Telekom

Ako koza laze rog ne laze :) Primer BOX 3 paket. fiksni-internet-tv
mts optika.jpg
 
Tast obnovio ugovor sa opticki net na 2 godine sa Orionom :mad:
NIje dobio nikav popust a u zgradu mu uveli optiku od Telekoma.
Da li moze da raskine ugovor sa Orionom?
Znam da se svi ciganisu oko raskida i da izmisljaju kojekakve takse za uvodjenje i sl kako bi te odbili od raskida ali ovde mozda moze bez nekih dodatnih troskova s obzirom da je obnovio ugovor.
U Telekomu moze da dobije bar 6 meseci za 1 rsd pa sto da ne ako moze.

Nije dobio jer nije ni trazio. Ni meni nisu ponudili kada sam obnavljao, onda sam trazio, rekla mi je moze 6 meseci da bude smanjena cena, na kraju sam dobio 8 meseci po manjoj ceni uz ugovor na 24 meseca.
 
Sve mora da se trazi i dosta toga moze i da se dobije, ako de trazi unapred, u suprotnom svi provajderi se prave ludi.

Huawei P20
 
Sad vise i nije toliko bitno, ali zivog me kopka: Jel ima neko iz moje okoline info, jel bilo sinoc izmedju 9 i 11 prekida mreze Novi BG Blokovi, Ivana Ribara?

O cemu se radi - krecim stan i zakrpio sam rupu kud je usao opticki kabl pre dva - tri meseca. Instalater je krenuo burgijom od spolja, od lifta i logicno unutra u stanu izbio veliko parce zida kad je usao. Ja sam to zakrpio prekjuce gipsom, spaklom i gletalicom ("pazljivo"). Sinoc prvi put povezem modem, jer sam hteo malo da dam oduska na PS4 :) ali nema interneta. Raskacujem i kacim modem vise puta - ne vredi. Sad ujutru opet povezem modem, kao ne znam ni sam cemu se nadam, kad ono sve radi ok. Kao sto rekoh, sad vise nije ni bitno, ali me kopka, pa ako ima neko iz okoline da sinoc isto nije imao mrezu :) ?
 
Jok

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Bog ce ga znati. Cak je i lampica PON sijala zeleno, ali nije bilo neta. Padalo mi na pamet da li mozda ONT zbog bilo kakve gluposti u njihovoj vec poznatoj organizaciji :D posle par dana neaktivnosti ne moze da se registruje na mrezu (bio iskljucen 3 dana). Al onda mi frka da ih zovem jer ako sam presekao/ostetio kabl kad sam krpio rupu, oni ce mi to naplatiti papreno, pa mi bolje da inkognito zovem onog instalatera :D
Sreca pa sad ima, 420/45 na telefonu ju-hu - dok radi ne cackaj nista :D
 
Jel zna neko zasto nece da ide full brzina uploada na gdrive dal je to do google ili oriona generalno kao da brzina opala je ka netu
 
Addoni za chrome hoce da gushe gdrive brzine

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
@shamanNS
Pitanje za prepaid net.
Verovatno si vec pisao, sta se dobija od opreme, jel treba korisnik nesto da obezbedi?
Obzirom da moji imaju Orion i mogu da instaliraju na 3 uredjaja aplikaciji za TV, da li bi mogao uz neki android box i ovu aplikaciju da imam i TV obzirom da je njihov i net?

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Pisao sam već:

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?229973-Orion-Telekom&p=6136339&viewfull=1#post6136339

Dobiješ od njih ONT / "ruter". Koji dobiješ zavisi šta imaju na stanju i šta dohvate iz magacina?? :D Meni su uvalili Eltex đubre pa sam posle par nedelja "na mišiće" dobio Huawei ONT.

Za Orion IPTV nemam pojma šta može a šta ne može. Nisam nikad ni pogledao po komšiluku kako im izgleda taj IPTV app na boxu tako da ne znam ni da li to izgleda isto kao Orion TV app sa Play Store.
Testiraj to sam u praksi pa ćeš videti šta i kako. Ako nemaš box za test ti uzmi komp + Android emulator na kompu pa instaliraj Orion TV app i testiraj sa netom kod tvojih.
 
Orion vise nema DUO pakete ? samo Trojka? Realno fixni telefon nije potreban.
 
Da li neko ima info kada ce proraditi Orion optika na NBG?Doslo je do nekog kvara oko 12h.
 
pa kakav Laki, provajderi daju samo krseve, nema veze da li bi ti platio da ti daju nesto bolje. Oni nasli svoju racunicu, to sto su uvezli iz Kine treba da prodaju.

Mene samo zanima u kojoj rezoluciji su im kanali na aplikaciji kad se plate ?

To sa aplikacije kad se pusti na veci ekran, na pr. od 43", bude dosta bleda i mutna slika, a TV mi je UHD, znaci nije do njega, a na monitoru od kompa bude solidna. mozda su im 2 kanala full hd.
 
Danas sam uveo orion optiku,tj pokusao da uvedem. Zivim u zgradi i orion je preko krovova razveo optiku, da ne bi trazili dozvolu kucnog saveta jer bi to trajalo, a ja sam prvi u ulazu i uopste u toj zgradi koji uvodi orion optiku, resili smo da oni spuste opticki kabal niz zid sa spoljne strane i da kroz prozor sprovedemo kabal do tv-a. To je teoretski lepo zvucalo, e onda krece agonija. Gore na razvodnoj kutiji na krovu nisu mogli da nadju dovodni opticki kabal, pa su zvali centralu, pokusavali, na kraju su iz centrale objasnili koje je to vlakno, ali i dalje nisu imali signal, tu smo izgubili oko tri sata.
Na kraju su iz centrale zakljucili da verovatno to dovodno vlakno nije prikljuceno na mrezu i da na cvoristu to treba da se poveze pa da ce dobiti signal. Ok dali su im adresu tog cvorista, pa smo se spustili do stana da prvo sprovedemo kabal u stan i da povezu opremu,pa da onda odu do cvorista i to tamo povezu.

Za razliku od ove firme koja je raspad cim ne znaju gde im je sta povezano i sl ova dva montera su zaista profesionalci i bas su se trudili da ovo odrade. Na moje pozitivno iznenadjenje kada smo kabal uveli u stan jedan od njih je otisao da kupi plasticne vodjice kako ne bi ostetili zid jer im iz firme daju onevodjice koje se kaze u zid. Nisu cak hteli da naplate,naravno dao sam im koliko je to kostalo, taman posla da ljudi snose jos takve troskove. Druga stvar,zaista su se potrudili da sakriju te vodjice gde su god mogli i da postave da se sto manje vide. Nije im bilo mucno ni da se pentraju po stolicama i da kriju te vodjice ispod garnisle,da is sprovode pored harmonika vrata kako se takodje ne bi videle uglavnom ovaj deo posla su obavilo maksimalno profrsionalno,za razliku od st**e iz SBB-a koji su iskoristili moje odsustvo i te kablove razvezli po podu bez ikakve vodjice i sl...

Elem, otisli su posle da spoje to na cvoristu, hahaa i posle sat vremena me.zove jedan od montera da me obavesti da nisu mogli to da nadju i povezu i da postoji prekid koji nisu mogli da lociraju, na kraju moraju da doju za dva dana iz BG-a inzinjeri da razmrse Gordijwv cvor koji ke nastao neplanskim i amaterski sprovedenim radovima na sirenju optike u Novom Pazaru. Tako da cekam par dana da vide gde je problem,obavestice me kada spoje to kako treba [emoji23],cirkus medrano.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
^Što agresivno reklamiraju ove prepaid pakete :D

Ja sam imao kod njih pre par godina 1Gbps i to se ponasalo kao adsl, brzina gore dole... uglavnom sa oko 800 je pala na nekih 330 poslednjih meseci. Ali je cena bila 2800/mes. Pre par meseci sam uveo opet Orion optiku, sada upravo zbog prepaid opcije, jer mi se desava da otputujem na vise meseci, pa mi odgovara da mi niko ne preti ako kasnim sa uplatom. Ali sada sam uveo 200Mbps i mogu ti reci da mi brzina ne pada ispod 210/24,5 i sto mi je jos bitnije, nema ni sitnih prekida i zastoja slike na tv.
Sto se tice ofanzivnih reklama, to rade vec 5-6 godina i cene im stalno plivaju gore-dole, pa neko placa vise a neko manje za isti paket, zavisno kad si ugrabio da sklopis sa njima ugovor.

A nije mi jasno ovaj gore Pazarac sta pise, o kakvim vodjicama se radi. Kod mene je isto optika, ali taj kabl je ko dlaka i bezbojan je, pa se i ne vidi. Kako su ga oni to postavljali po fasadi ? Ili se radi o utp kablu ?
 
A nije mi jasno ovaj gore Pazarac sta pise, o kakvim vodjicama se radi. Kod mene je isto optika, ali taj kabl je ko dlaka i bezbojan je, pa se i ne vidi. Kako su ga oni to postavljali po fasadi ? Ili se radi o utp kablu ?

Vodjica kroz stan, od prozora preko plafona do tv-a. Samo sto kod mene nije to tanko kablo vec crno znatno deblje jer je dobro oblozeno. Oni su spustili taj kabal sa spoljasnje strane zgrade, gde taj kabal uopste nije zasticen od atmosferskih uslova. Sad ne znam strucno oznaku, ali unutar njega se nalazi nekoliko optickih vlakana, kod tebe je mozda to jedno vlakno pa se bukvalno ne vidi. Slikacu ujutru kako izgleda to kablo, ali nezasticeno opticko vlakno bi stradalo brzo sa spoljasnje strane zgrade. Kod tebe su verovatno u ulazu instalirali vertikalu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
@Zuel: Ma ja sam bre uzeo prepaid optiku pre mesec i po :D Nego mi je čudno da toliko agresivno ide ta kampanja (tj sad već i reklamne varijacije kampanje) za prepaid pakete a isti su sooooolidno jeftiniji od postpaid paketa :D Iako jeste osakaćen upload u odnosu na postpaid ekivalentne pakete.
Nikad ni blizu ovoliko reklama nisam video za postpaid pakete i za Triple/Trojka. Verovatno kad upećaju dovoljno ribe će da rebnu veću cenu (pa ko ostane ostane).

A za kabl... kod tebe je očigledno zgrada i indoors varijanta optičkog kabla ulazi u stan / do ZOK. A meni i @veljkoka se u prostoriju uvodi "aerial"/"outdoors" kabl sa sajlom. Tj pošto je i kod @veljkoka zgrada u pitanju (kod mene je kuća, na selu sam) moguće da kod njega ne ide ni ovaj crni fiber kabl sa 2 vlakna + samonoseća sajla koji su stavljali kod mene (koji ide direktno od optičke spojnice na banderi , kroz tavan u sobu do ZOK u mojoj sobi) nego da makar do zgrade dolazi kabl sa 12 vlakana pa posle neki prelaz na tanji kabl od stana do stana?

IMG_20200616_140916.jpg

To je kod mene, taj crni sa 2 vlakna + sajla.
 
Poslednja izmena:
@Zuel: Ma ja sam bre uzeo prepaid optiku pre mesec i po :D Nego mi je čudno da toliko agresivno ide ta kampanja (tj sad već i reklamne varijacije kampanje) za prepaid pakete a isti su sooooolidno jeftiniji od postpaid paketa

A za kabl... kod tebe je očigledno zgrada i indoors varijanta optičkog kabla ulazi u stan / do ZOK. A meni i @veljkoka se u prostoriju uvodi "aerial"/"outdoors" kabl sa sajlom.

Pa agresivno, to su bili mali provajderi, Sezampro, Neobee i jos neki i sad se bore za trziste sa ajkulama. Samo je ocigledno da cene padaju svake godine i kvalitet se popravlja. Meni svakih par meseci dolaze na vrata da nude net i kad im kazem da sam vec kod njih, onda olade.

A eto, javio se i Veljko, izgleda da je kod obojice samonoseci kabel. Kod mene jeste veca zgrada, na mom ulazu ima 13 spratova i svi kablovi po vertikali prolaze kroz neke ormare u hodniku, jedino sto je mts busio zasebno na stepenistu za svoje kablove.

A drugi stan mi je u zgradi od 15 spratova i 7 provajdera. U njemu sam ranije imao Orion optiku, a sada mi je kbcnet sa utp kabelom, a do zgrade je optika pa je net uvek dobar, televizija im je dobra i besplatna za njihove net korisnike, prepaid takodje, jedino su im tv boksovi losi. Taj smo stan hteli da prodamo ili da izdamo, pa nam je vise odgovarao neki net u pripejdu, to se pokazalo i kao veoma elegantno resenje.
 
Poslednja izmena:
Evo kako su to kod mene resili, na ovoj slici spolja se vidi kabal ovaj crni, ide od vrha zgrade do terase i onda kroz prozor u stan do rutera. Ima slika i razvodne kutije, genwralno nije nesto zasticena, generalno je orion firma koja dosta aljkavo radi i nemaju neko ljudstvo, ovi iz centrale dugo nisu mogli da nadju podatak gde im je problem i dovodni kabal, ovi sto su im izvodili radove, haos su napravili, bukvalno moraju da posalju ekipu iz Beograda da ovo razmrse.[/IMG]
b99ebe9b2eec6c2cda3fbf9260a3d4b4.jpg
f543f5475ec7050a6006e440548295dd.jpg
4f682da413ec8f11f87551984a522540.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
86c411bdc776a4046aad4e9098e99aad.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa da Veljko, razumeo sam te, ali je to nasa boljka da nekad ljudi ne mogu da se dogovore u zgradi, smeta im da kroz hodnik prodje kabel, a ne smeta im da se vodi po fasadi kanalicama. Al dobro, bar si resio i to. Bilo je i kod mene malo zastoja sa trazenjem slobodne linije na cvoristu, ali nadju oni to, imaju u evidenciji.

Meni je malo zeznuo onaj decko pri postavljanju instalacije, pa mi je od one nazidne doznice do rutera stavio svega deset santimetara onog zutog kablica i to me jako nervira kad treba da pomeram ruter radi prikljucenja kablova na lan portove, jer moram jako paziti da ne ostetim onaj tanki kablic. Ruter je izgleda Eltex, nisam ni gledao, slab mu wifi, ali cu se snaci nekako sa nekim ekstenderom. Meni je najbitniji stabilan net, sto jeste bar za sada.
 
Poslednja izmena:
Pa da Veljko, razumeo sam te, ali je to nasa boljka da nekad ljudi ne mogu da se dogovore u zgradi, smeta im da kroz hodnik prodje kabel, a ne smeta im da se vodi po fasadi kanalicama. Al dobro, bar si resio i to. Bilo je i kod mene malo zastoja sa trazenjem slobodne linije na cvoristu, ali nadju oni to, imaju u evidenciji.

Meni je malo zeznuo onaj decko pri postavljanju instalacije, pa mi je od one nazidne doznice do rutera stavio svega deset santimetara onog zutog kablica i to me jako nervira kad treba da pomeram ruter radi prikljucenja kablova na lan portove, jer moram jako paziti da ne ostetim onaj tanki kablic. Ruter je izgleda Eltex, nisam ni gledao, slab mu wifi, ali cu se snaci nekako sa nekim ekstenderom. Meni je najbitniji stabilan net, sto jeste bar za sada.
Ma kod nas ti je rasulo u svakom segmentu, cak sam gledao da kabal spustim sto dalje od prozora da ne moze niko da ga dohvati sa prozora.

Ovo bukvalno kako se snadjes, da dobijes pristanak stanara ti je teze nego da dobijes nego da izglasas rezoluciju u savetu bezbednosti. Mada ne vidim zasto, sto vise provajdera za te stanare je bolje....

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ovo bukvalno kako se snadjes, da dobijes pristanak stanara ti je teze nego da dobijes nego da izglasas rezoluciju u savetu bezbednosti. Mada ne vidim zasto, sto vise provajdera za te stanare je bolje....

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

"Mene to ne zanima" sindrom.
Posle toga, ako si uporan "a koliko sam ja tu dobar" sindrom.
 
Moram da se požalim na podršku Oriona, likovi su toliko dripački nekulturni, nevaspitani I arogantni da je neverovatno, ja ovo u životu nisam imao prilike da doživim, slatko bih mu zalepio dandaru da smo bili na nekom šalteru.
Ja stvarno ne znam koliko su oni opterećeni na poslu i loše plaćeni ali mi se čini da ih samo dvoje ima, ovaj spomenuti magarac i jedna ko iz inkluzije, Bože oprosti. Ko god da ih je zaposlio ko da ih je pecaljkom hvatao.

Tapatalk
 
Moram da se požalim na podršku Oriona, likovi su toliko dripački nekulturni, nevaspitani I arogantni da je neverovatno, ja ovo u životu nisam imao prilike da doživim, slatko bih mu zalepio dandaru da smo bili na nekom šalteru.
Ja stvarno ne znam koliko su oni opterećeni na poslu i loše plaćeni ali mi se čini da ih samo dvoje ima, ovaj spomenuti magarac i jedna ko iz inkluzije, Bože oprosti. Ko god da ih je zaposlio ko da ih je pecaljkom hvatao.

Tapatalk

Dobrodosao u klub...:D
 
Nazad
Vrh Dno