Šta je novo?

Orion Telekom

moguće...vidim da je u properties brzina na auto...da stavim onda 1.0gb full duplex?

kad otvorim network panel pokazuje da je brzina 100mb? inače probao sam da stavim 1gb brzinu ali i dalje pokazuje 100mb...wtf?

koliko vidim po netu, prva stvar na koju se sumnja je kabl...doduše, ko što rekoh već sam merio 200mb u istoj postavci...

Stavi na 1gbps full duplex, ako pokazuje u panelu na 100 mb, to znaci da je oborio brzinu.
Kod eltexa, jel ti narandzasta lampica na ethernetu ili zelena?
Narandzasta pokazuje da si na 1 gbps, zelena na 100.
 
sad pokazuje narandžasto...izgleda da je kabl u pitanju...nadam se da će sada da drži brzinu, moraću ipak da pratim malo šta se dešava...u properties sam brzinu ostavio na auto, ne znam da li da je stavljam na 1gb ili da ostavim ovako?
 
Izmeri na speedtest, vidi da li imas propisanih 200 mbps.
U svakom slucaju, kabl mozes kupiti bilo gde i zameniti ako je tvoj falican.

Ostavi na 1 gbps.
 
Poslednja izmena:
za sada radi, neka ga ovako, sad me smorilo više bilo šta da menjam...lako ću da ga zakucam na 1gb ako se opet zbuni...sad je izgleda ok, napisah već gore u izmenjenoj poruci, sada je 210/20 na orion tim serveru...na mts serveru isto...ali, ako izaberem orion telekom server tu je brzina između 130 i 150? u čemu je razlika?
 
Ima orion 2 speedtest servera, jedan je ok, drugi nesto zeza. Koji tacno ne znam.
Ja uvek merim ka telenor/sbb. Sve u svemu, ako imas 210, sve je ok, uzivaj, vise da ne camis cekajuci po call centru.
 
definitivno zeza orion telekom, na njemu je plafon 150, a često daje i 120/130mb...

sad sam izmerio i ka telenoru i sbb i svuda je 210/20...thanks....
 
Meni uvek slično na svim:
Orion
8561869247.png

Telenor
8561881706.png

SBB
8561875285.png
 
Nemaju. Paket je 200/20, ali ovako radi ok kada imam taj paket. Pretpostavljam da neko nije nešto lepo podesio kod njih, ali se nisam žalio :)

Mada nije mnogo bitno, link mi se ionako koristi možda 2-3% dana za neki download, ostalo je samo IP TV, surfovanje i sl. tako da nikad nije nešto opterećen. Lepo je kad pustim instalaciju igre sa Steam-a, a DL ide preko 30MB/s.
 
Poslednja izmena:
@mighty78 zakači na kabl ako nisi probao, iznenadićeš se 90%. [emoji14]
Imao sam i ja par meseci ali nažalost vratili na normalnu.
 
Ne kapiram šta hoćeš da kažeš?
Ovo su rezultati s PC-a zakačenog kablom na moj ruter, brzine su tačne, jer mogu da izvučem slično prilikom DL više torrenta i sl.
Takođe sam testirao sa laptopa preko wifi-a i opet isto (imam Archer C9 ruter i 5GHz AC karticu u laptopu).
Te brzine imam više od godinu dana, od kada sam potpisao novi ugovor sa 100/10 na 200/20 i više puta je od tada ONT restrartovan, nestajala struja, skoro je bio i neki prekid na netu kod njih od par sati i stalno je ovako.

Nemam problem ni ako mi vrate na 200/20, sasvim mi je OK i to jer ne koristim baš toliko intenzivno DL da bih se nešto zbog toga potresao. Jednostano mi interesantno što imam potpuno nestandardne rezultate.
 
Aww šteta, očekivao sam da ćeš imati 1000/20 na kablu. Pošto sam i ja tako izvlačio 350 preko wifi i onda rešim da zakačim kabl kad eto ti 1gbps.
 
Lepo je znati da nisam jedini koga su "častili" :)
 
koliko je orionu potrebno da prebaci fiksni broj kod sebe? još prošle nedelje su mi javili da je odobreno prebacivanje broja i broj još nije prebačen...jel to neki komplikovan proces kad toliko traje? malo mi je čudno da treba nedelju dana za to...a možda i više kako dolazi vikend..
 
Zovi ih, odradiće za par sati, verovatno zaboravili. Ja sam tako čekao pa ih zvao, oni kao izvinite, evo odmah ćemo.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
koliko je orionu potrebno da prebaci fiksni broj kod sebe? još prošle nedelje su mi javili da je odobreno prebacivanje broja i broj još nije prebačen...jel to neki komplikovan proces kad toliko traje? malo mi je čudno da treba nedelju dana za to...a možda i više kako dolazi vikend..

7-10ak dana, nije ni do Oriona, nego do Telekoma, cak moze i da ti se desi da odjednom ti radi i Telekomov fiksni zajedno sa Orionom u jednom trenutku.
 
završili su, ali sam morao ponovo da zovem i onda su uključili...još pre nekoliko dana su javili da je broj prebačen a onda su što reče čovek gore očito zaboravili da me prebace na stari broj...sviđa mi se što kod njih samo ubodem fiskni u ruter i nastavim dalje, nije kao kod nekih da moraš da koristiš neku njihovu spravu za fiksnu telefoniju...
 
Odlicno.
Imaju i u ruteru, a ako odradis bridge na ruteru, moras da trazis i zasebnu "spravu" :D
 
kod Oriona imam paket 20/2 i kad uradim speed test brzina mi max ide do 18.8 .Zvao sam tehicku podrsku i oni me ubedjuju kako je to navodno sasvim normalna brzina za paket od 20 ??
sta ciniti u ovakvim slucajevima
 
kod Oriona imam paket 20/2 i kad uradim speed test brzina mi max ide do 18.8 .Zvao sam tehicku podrsku i oni me ubedjuju kako je to navodno sasvim normalna brzina za paket od 20 ??
sta ciniti u ovakvim slucajevima

Ne znam da li je wifi ili adsl, ali 18.8/20 je skroz prihvatljivo.
Ili imas manji overhead, ili gubitak signala, pa je toliko, sve u svemu nije 15/20, nego 18.8/20.
Zakonski ne mozes nista, operater uvek kaze da moze da ti pruzi brzine DO odredjene, a ne tacno odredjenu.
 
>Zakonski ne mozes nista, operater uvek kaze da moze da ti pruzi brzine DO odredjene, a ne tacno odredjenu.

Zaparavo, ako je brzina ispod 80% od ugovorene, korisnik ima pravo na reklamaciju, umanjenje računa i eventualni raskid ugovora. Poslednju opciju sam iskoristio kod Orion-a za dobijenih 5 Mbps od 10 Mbps po paketu.

Naravno, za ovog korisnika to ne važi jer je minimalna brzina koju je operater dužan da pruži 16 Mbps, a korisnik ima 18 Mbps.
 
kada su instalirali krovnu antenu i opremu taj dan nisu ogranicili brzinu pa je tada u speed testu isla blizu 39-40...tako da ova cela prica kako to ne moze brze je totalno glupa !
Oni jednostavno kroz ovakva sitna smanjenja podkradaju korisnicima i blate sebi poslovnu reputaciju !!
 
Ah, WiFi. Ok, sve je jasno. Orion inace nema reputaciju osim za optiku. Inace da nemas mozda televiziju kod njih? To trosi oko 4 Mbps, sto oni smatraju da je sasvim OK, a nigde ne pise da je tako. Kod normalnih provajdera, i.e. Telekom Srbija, IPTV dobija odvojeni VLAN i protok. Cak i mali provajderi koji isto rade sa WiFi-jem npr. MadNet odvoje protok ka svom headend-u na 10.10.*.*, a ka ostatku Interneta ogranice na paketnu brzinu. To moze svaki Mikrotik, o skupljoj opremi da ne pricam. Ali Orion svoj tzv. IPTV radi kao OTT, koriste obican CDN van svoje interne mreze, usled cega ne mogu da segmentuju protok, a iz svoje drskosti i halapljivosti nece da povecaju paket korisniku, vec se vade na to da je 80% protoka samo za fiksni internet preko kabla, a za bezicni prenos ne postoji obaveza operatera. Naravno tako nesto ne pije vodu cak i kod naseg regulatornog sistema. Preporuka je da se zalis svaki dan, vise puta dnevno, stavis monitoring program koji belezi brzinu na 5 minuta i onda im saljes automatske mejlove sa izvestajima svaki dan na [email protected]. Tako sam ja uradio i na kraju su priznali krivicu i raskinuli mi ugovor, a stavljen sam i na nezvanicnu listu nepozeljnih korisnika, a oni na moju listu nepozeljnih operatera.
 
Stavlja li telekom zaseban protok za iptv na 1gbps?
Znam da je stavljao kod adsl/vdsl.
Znam da orion nema ni vlan, ni zaseban protok za iptv/telefoniju (ajde meni je to donekle prihvatljivo na 1 gbps) ali na manjim brzinama primera radi 20 mbps je trulez.
 
Obilaze li vas Orion akviziteri?
Do pre 3-4 meseca su dolazili bar 1xmesečno, sad ih nešto nema u poslednje vreme.
 
Slabo sad vidim plakat na oglasnoj tabli jednom u 6 meseci.
 
Kako ste prolazili za popuste preko korisnickog servisa? Istice mi jos malo Trojka paket, pa bih ostavio samo net, sa nekim popustom, naravno...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno