Šta je novo?

Orion Telekom

Ne bi me cudilo da u ovoj prokletoj zemlji svaka pojedinost bude namestaljka... tek kad dodirnemo dno dna necemo se opametiti.... iza svih tih domacih komapnije stoje "mafijasi" i politicari, strance sputavamo i pustamo ih jedino sa dilom.....
Nema tu teorija zavera ovo je zemlja gde odredjen sloj "elita" diriguje sta i kako.... sve se to lomi na ledjima obicnih ljudi koji veruju u frazu domace je bolje.....
 
"On podseća da je u toku rešavanje problema interkonekcije između Telekoma i Telenora, kao i Telekoma i Medija vorksa (deo novog operatera Orion). Kako se ti operateri sami nisu dogovorili o interkonekciji RATEL mora da donese rešenja koja će imati snagu ugovora između tih kompanija. "

Klasican monopol. tu se i vidi da Telekom nece tako lako dozvoliti da neko drugi uleti na trziste.
Ratel je nezavisna organizacija koja ce se truditi da bude maksimalno profesionalna,ma da...
Niko ne spori da iza telekomunikacionih kompanija stoji neko sa dobrim vezama i puno para.
Pa probaj da montiras kartonsku kutiju na bulevaru ili zelanjaku i da prodajes zenske carape, pa da vidim kako ce reagovati "konkurencija".
 
Da ali se to nece desiti. Ti ili ne zelis to da vidis ili sta ?

Nada ne ostaje, nada je izgovor za ono sto je ocigledno. Taman kada skapiram da me politika ne interesuje i kada udjem u neku vrstu hibernacije i kompletnog izolovanja, bocnem realnost u vidu citanja ovakvih tredova ili vesti i skapiram da je taj period hibernacije definitivno negativan po moja poimanja i razumevanja "sta se desava". Ne postoji opravdanje za "sto manje znash to je bolje" jer kada ti se ovakve realnosti spucaju u glavu - konkretan slucaj tuzba Telenora protiv drzave u kojoj placam porez i zivim ispod casti, definitivno govori o tome da "nada kao fraza" prolazi kod ljudi koji apsolutno nemaju dodir sa realnoshcju, shto je gore od hibernacije.

Mnogo ljudi je iz fazona - ne verujem dok ne vidim. Ovde imamo situaciju - desava se i ne veruju i dalje :wave:
 
Šta ste ga napali, vidite da je olyvermyst vrlo dobro obavešten i da ima insajderske informacije, i da je dovoljno dobar da ih podeli s nama :d Hvala, care. Otvorio si nam oči.
 
@Oki

Nazalost po sve nas ovde u pravu si za vecinu stvari.

Zato sam i naglasio nada ,jer nazalost realnost je u svim drugim situacijama pokazala suportno, tako da samo to ostaje.

Ostaje da se vidi kako ce se situacija razvijati.
 
Tako im treba kad su prodali (poklonili) Telenoru licencu a oterali SBB.
SBB ne bi trazio nista od drzave (Telekoma) jer ima sopstvenu infrastrukturu i vec odavno bi imali nove korisnike fiksne telefonije..
Sve u svemu dupla steta za drzavu.. za licencu dobili manje a sad treba da daju vise..
 
Ajde da se vratimo na temu... (mislim na predhodne nedoumice i rasprave)

Evo moje iskustvo sa Orionom,al moracu malo detaljnije...ali sto krace :)

Zbog selidbe u drugu kucu sam izgubio ADSL port zbog novog broja pre skoro godinu dana (i to zbog *****skog osoblja koji radi u PTT).Patio se sa (uzasnim) Telenor mob netom,dial-up,kasnije sa kablovskim a na starom broju sam koristio Neobee ADSL dve godine,bio sam zadovoljan...ADSL nalog sam uoci selidbe zamrznuo,oprema ostala kod mene.

Pre nedelju dana taman kad sam hteo da razbijem kablovski modem jer je stalno pucala konekcija i po pola dana nisam imao net (a to je provajder MESEC dana "resavao" i jos resava problem) zovu me iz Neobee-ja i kazu ima free port.Bog se smilovao na mene...
- Uplatim preko SMS-a,ne radi net.Zovem podrsku,subota kasno popodne,aha nalog nije odrmznut,izvinjavamo se,u momentu reseno,proradio net...
- Imam dual OS,XP i 7,skontam nemam drajver za 7 (Sagem USB modem),zovem podrsku,za minut mi stigao mail sa drajverom (mail stigao od Oriona na moje iznenadjenje,nisam znao za integraciju)
- Jutros mi modem prijavio gresku posle paljenja kompa,ne moze na net,zovem podrsku,skontamo modem ne valja,kaze gospodjica kao ok (zinuo sam kako zna materiju,svaka cast),treba menjati modem,saljem nalog za zamenu.Pomislih sad cemo se nacekati,poducen iskustvom kolega koji su cekali Telekom za zamenu,jedan je cekao 3 nedelje,drugi mesec i po...uzas...posle 5 min me zove magacin od Oriona,da potvrde adresu.Cak sam mogao i da biram koji cu modem.Dogovorili se,kaze covek saljem danas,stize sutra ili u ponedeljak...

Svaka cast ljudima na profesionalnosti,najzad prijatno iskustvo pored sve ove shabanerije koja je kod nas sto se tice net provajdera.Iznenadila me jos i odlicna koordinacija kompanije,ipak su tri firme u jednoj,a znamo kakve su (uglavnom) organizacije u takvim slucajevima...
Ako i na drugim poljim tako rade onda ima realne nade da budu konkurencija....bar se nadam :)
 
Poslednja izmena:
Hvala bogu da je stigao neko kome je stalo i do korisnika i kvaliteta pruzanja usluga.
 
Dzeri ,slazem se u potpunosti sa tvojim tvrdnjama ,ali me je strah da ce proci dosta vremena dok one budu ostvarive.
 
Mene su sad zvali iz Oriona u vezi ADSL-a, kaže devojka dobijam od njih 3 meseca besplatno, wireless router, web kameru i blutooth slušalicu za telefon (logitech). Ustvari poziv je stigao iz Sezamove centrale, pošto sam nedavno raskinuo ugovor zbog telekomovog studentskog. Sezamovcima sam rekao, kad su me pitali razlog, da telekom ima bolju ponudu i da mi više odgovara. Dan nakon toga, kad sam im vraćao opremu, takođe su mi nudili wireless router i web kameru (slušalicu nisu) ali sam ih odhebao. *ebote izgleda počinje otimačina za korisnike
jeeeeeeeeej :D
 
Na koliko se potpisuje ugovor? Ne verujem da će biti kao pre na Sezamu da možeš raskinuti maltene kad poželiš.
 
Na dve godine ako uzmes tu akciju.
Akio ne zelis nikakve akcije dobijas usb modem i ne potpisujes nikakav ugovor.
Bar sam tako razumeo kada sam zvao.
 
Poslednja izmena:
- Jutros mi modem prijavio gresku posle paljenja kompa,ne moze na net,zovem podrsku,skontamo modem ne valja,kaze gospodjica kao ok (zinuo sam kako zna materiju,svaka cast),treba menjati modem,saljem nalog za zamenu.

Same here. Zvao sam sezamhosting zbog nekog domena, javlja se automat (sve više kompanija ovo fura, kao Ameri,...ide mi na živce), izaberem šta hoću, ženski glas: Orion Telekom, izvolite....ja u trenutku zbunjen zbog Oriona, ponadam se da ću uspeti da joj objasnim šta želim.....kad je krenula da mi objašnjava, bilo me sramota što sam mislio da neće ni razumeti šta me interesuje :d

Update: BTW ja već imam A470IP, šta ako hoću na Orion, a neću njihov A580?
Na sajtu i dalje stoji
"*od 01.06.2010. – Fiksna telefonija"
 
Poslednja izmena:
AKo vec imas svoju opremu mozes da placas samo pretplatu....i potpises ugovor...Telefoni koji se daju ostaju u vlasnistvu korisnika posle isteka ugovora....Tako barem kazu inside informacije do kojih sam dosao....:):)
 
Ja sam ih juce zvao i kazu da je mesecna preplata za fiksni 690 din + 60 minuta besplatnih razgovora ali samo 011 (ako si u Beogradu) i mora da se plati oprema 7000 i dobijas telefon od njih i ne zanm sta jos.
Po meni je brate mnogo 690 din mesecna preplata! Pa zar nije logicno da budu jeftiniji da bi ljudi koji nemaju fiksni (a i koji imaju) presli kod njih!!!
 
Ja sam ih juce zvao i kazu da je mesecna preplata za fiksni 690 din + 60 minuta besplatnih razgovora ali samo 011 (ako si u Beogradu) i mora da se plati oprema 7000 i dobijas telefon od njih i ne zanm sta jos.
Po meni je brate mnogo 690 din mesecna preplata! Pa zar nije logicno da budu jeftiniji da bi ljudi koji nemaju fiksni (a i koji imaju) presli kod njih!!!

jeste logicno ali ti je ovde sistem tovari boraniju dok mozes ili ti u prevodu otmi sto sada mozes jel kasnije neces moci...

pa dali su oni normalni pravo treba da dam 7000 dinara za opremu pa onda jos svaki mesec po 700 dinara za predplatu pa to stvarno nema dve zdrave sa mozgom... pa iskreno za te pare cu ostati na telekomu i placacu godinu dan ovu predplatu koju sada imam i jos koliko mi dodje racun taman sam na tih 700 dinara svakog meseca...

to samo moze u srbiji i nigde drugde, da su ovo uradili bilo gde drugde u svetu mislim da bi goreli u roku 15 minuta svi zajedno sa kancelarijama i opremom ali kod nas sve moze da prodje... ****m ti drzavu i ko im daje toliko za pravo da se bahate i rade sta hoce...
 
Paket je besmislen, jer za toliku (i manju?) mesečnu pretplatu svi mobilni operateri nude preko 100 minuta mesečno. Bez plaćannja opreme, priključka i sl.

Jesu ti rekli koji brojevi telefona se dobijaju? Koliko znam, 011 ima slobodne sedmocifrene brojeve na 1, 4 (?), 5, 6, 7, 9.
 
Cenim da oprema i nije bas jeftina, kao ni odrzavanje same mreze, stoga tolika cena. A i setimo se koliko smo placali Telekomu za uvodjenje linija (dobro se secam kako su moji krvavo skupljali keš 90-ih da bi platili 2.000DEM mrtvom monopolisti)
 
Posto zivim u novoj zgradi, gde niko nema fon, jer Telekom nece da postavi 10 metara kabla, zvao sam Orion da se raspitam.

Cena pretplate je 600 dinara u sta je ukljuceno 100 minuta razgovora u lokalu i osnovni 64kbps net (flat).

Cena razgovora u lokalu iznosi 0.40 dinara/minut, dok je medjugradski 2,00 dinara/minut. Pozivi ka mobilnim mrezama se tarifiraju sa 9,00 dinara po minutu.

U paketu stize modem/ruter (kako sve vec zove), jedan bezicni telefon i USB wireless modem. Sve cene su bez PDV-a.

U mom slucaju racunica je ovakva, po stanu moramo da podmitimo lika da poveze kablove oko 120 evra, plus 5000 dinara placamo Telekomu, kako bi nas udostojio da nam obezbedi broj.

Orion ulaganje je 7000 dinara.

Cena razgovora su slicne, t.j. Telekom ima iste cene u jakom saobracaju, ali su u slabom nize.

Cene kod Telekoma

http://www.telekom.nadlanu.com/privatni/Tarife.aspx?ac=solo&br=7

Plus se u tih 7000 dinara dobija i USB wifi kao i telefon, koji sigurno kostaju 2000 dinara zajedno.

I da napomenem da su brojevi sa prefiksom 011 i pocinju sa cetvorkom (za Beograd).
 
Poslednja izmena:
Verovatno je taj, neki batica iz Oriona je gostovao na Studio B-u, pa je doneo opremu.

I taj rutercic je crne boje sa piano finisom, kao i wifi.
 
Paket je besmislen, jer za toliku (i manju?) mesečnu pretplatu svi mobilni operateri nude preko 100 minuta mesečno. Bez plaćannja opreme, priključka i sl.

Jesu ti rekli koji brojevi telefona se dobijaju? Koliko znam, 011 ima slobodne sedmocifrene brojeve na 1, 4 (?), 5, 6, 7, 9.

Tom logikom je i fiksni kod Telekoma besmislen. Moj mobilni postpaid paket iznosi 220 dinara mesecno (uracunat porez). U njega su uracunati 100 minuta razgovora, 100 sms poruka, 100 minuta u okviru mreze, 100 sms u okviru mreze i 100 mb interneta.
Duplo jeftinije od pretplate za fiksni (koja iznosi 458 dinara).

Postavlja se pitanje sta nakon tih 100 minuta? A takodje se mora navesti i to da nije isto drugima da te zovu na mobilni i na fiksni.
 
Poslednja izmena:
^ Zapravo, i jeste besmislen...bar meni, pa ga ne koristim :)

Imam A470 IP telefon, podešena dva VoIP accounta, a eto, mogu da primim i poziv preko fiksne mreže...plaćam pretplatu, nemam potrošnju...

stoske, ovih 100 minuta u lokalu se odnosi na 011 ili na njihovu lokalnu mrežu 0114xxxxxx?
 
Koliko te izadje ta mesecna pretplata?
Ajde daj malo detalja kako sve to funkcionise za voip i koliko te sve izadje mesecno.
Meni realno fiksni gotovo da nicemu ne sluzi, samo im dzaba placam tih 500 dindzi.
 
Na ceo 011.

Samo ima koska koju nećete da vidite, taj flet što vam daju za džabe je dialup pa vi vidite kakav je to flet... :S:
 
Samo ima koska koju nećete da vidite, taj flet što vam daju za džabe je dialup pa vi vidite kakav je to flet... :S:

Ti ne bi verovao kada bi znao koliko ljudi i dan danas koristi dial-up, tako da i ovaj flet njima znaci puno, tj. ustede makar 500 din na racunu za tel i satima za net. I to nisu samo ruralni krajevi po unutrasnjosti gde ljudi koriste ovaj prastari net - ima mnogo ljudi u samom centru BG-a (vecinom srednjih i starijih godina) koji samo proveravaju e-mail ili odu da surfuju 1h nedeljno. Njima ovaj net odlicno dodje. I ovo ne pricam napamet - to su moja visestruka iskustva u radu.
 
Interesuje me sta ima ukljuceno u pretplatu od ostalih usluga?Tipa identifikacija...
 
Nazad
Vrh Dno