Šta je novo?

Orion Telekom

Potpisao ugovor pocetkom decembra (mislim da 9.). Podneo zahtev za prenos fiksnog. Net je do jaja, radi lepo, medjutim sa prenosom broja postaje zanimljivo.

Naime, istog dana kada su me prikljucili, ja se naravno odjavio iz Beogrida.

Prvo su me zvali da mi jave da nije moguce preneti broj, jer sam ga vec odjavio, te je broj vracen u telekom, pre nego sto su oni podneli zahtev za prenos broja, pa je broj izgubljen. Mogu naravno da izaberem broj iz njihove numeracije. (recimo oko 19.12.)

Nakon sto sam ja zvao Beogrid, da proverim sta je sa brojem, javio mi se covek iz podrske, koji mi je posle dva sata vratio informaciju da je broj i dalje kod njih, te da je Orionov zahtev odbijen, jert su se obratili Beogridu, a ne SBB-u. Ko je tu kriv, ko to zna...

KAza mi covek iz Beogrida, sve je ok, proverio sam, broj je i dalje tu, recite kolegama samo da ponove zahtev porema SBB-u. JAvim to tamo tehnickoj podrsci, kazu ok, obavesticemo vas.


Mislim da su me zvali TEK 04.01. , da mi kazu da dodjem da potpisem novi zahtev....

Ja kao ****** cekam da prikljuce phone, a oni ni zahtev nisu ponovili! dve nedelje!

Bez komentara...
 
Kompletno su nesposobni ti sto rade u tehnickoj podrsci. Mislim da je uslov da bi tamo radio da znas sto manje.

Meni kada su trebali da uvedu net, rekli su da ce neko doci u 19h. Ja izadjem ranije sa posla, cekam, proslo 45min, zovem ja njih, kazu mi nemamo kontakt sa ekipom koja radi na terenu jer to nisu ljudi iz Oriona vec iz neke druge firme. Ja reko, pa kakve veze ima iz koje su firme, rade za vas, kako mozete da nemate nikakav kontakt telefon, oni cute... Znaci totalno su retardirani. Nekako uspem da nadjem broj od tog lika koji je na terenu, kaze doci ce oko 21h. Dosao, povezao i ja u fazonu kao, konacno, kad kaze on posto je proslo 21h, Orion vise ne radi pa ne mozemo da vam pustimo uslugu sada ali cete sutra biti prvo na listi.

Ja tu izneverovao. Sutra prodje pola dana, zovem ja njih, kazu imaju problem sa razvodnom kutijom na nekom spratu, ne mogu jos da puste net. Prodje i taj ceo dan, sutradan opet dosao onaj decko koji je pre 2 dana dosao u 21h i konacno odradio sve i pustili net. Inace sam zahtev podneo par dana pre nove godine, a dobio ga mislim 06.01...
 
Gde je dostupna njima optika, jel ima neka mapa pokrivenosti?

Napisi ovde lokaciju pa ce ti vec neko odgovoriti ako zna, mada za preciznu informaciju je najbolje da kontaktiras njih. Mislim da ne postoji na netu mapa pokrivenosti, neka me neko ispravi ako gresim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne postoji. Zovi njih pa neka ti kazu. Na sajtu nemaju ni ovu ponudu sto sam ja okacio, a kamoli mapu pokrivenosti.
 
Eto, jutros se iskukao ovde. Veceras provalim da mi se u Orion aplikaciji vidi telefon. Podignem slusalicu, kad ono tu tuuu tu tuuu, radi...

Eto, i to proradilo.
 
Napisi ovde lokaciju pa ce ti vec neko odgovoriti ako zna, mada za preciznu informaciju je najbolje da kontaktiras njih. Mislim da ne postoji na netu mapa pokrivenosti, neka me neko ispravi ako gresim.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dalmatinska, blizu raskrsnice sa Ruzveltovom. Bas mi je odlična ova njihova ponuda 100/10 za 1500. I interesuje me ako se uzima optika jel moze samo net ili mora još neka usluga, tipa kao fixni kod mts-a?
 
Dalmatinska, blizu raskrsnice sa Ruzveltovom. Bas mi je odlična ova njihova ponuda 100/10 za 1500. I interesuje me ako se uzima optika jel moze samo net ili mora još neka usluga, tipa kao fixni kod mts-a?

Da za optiku im je super ponuda, trenutno im je aktuelna ova trio ponuda sa 200/20 za 1900 dinara, ali sigurno mozes dobiti i druge ponude. Ja nazalost nemam jos uvek mogucnost za optiku na Vracaru, mislim da im je centar jos uvek slabo pokriven, ali proveri.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja bih uskoro trrebao da dobijem u ulazu orion optiku kao alternativu sbb :) Zanima me neko sveze iskustvo onih koji arce ovu mrezu, da li imaju neke reci hvale? Uzeo bih njihov internet, dok za kablovsku mozda ostavim sbb, inace sam i dalje razocarini ikom korisnik koji ceka integraciju.
 
Kod mene do skoro radilo kako treba,mada i sad radi,ali sa dosta smanjenom brzinom od deklarisane.
Plus kao vec danima resavaju problem,i danas me zvali da proverim kako radi posle toliko dana popravljanja,i naravno sad uradih test i brzina krs.
A pre svega su me svaki dan lagali te bice u toku dana,pa sutra,i sve tako jedno 5 dana, i na kraju mucak.
Poceli su i sa optikom da fuserisu...

16-01-2018 002.jpg
 
Kod mene do skoro radilo kako treba,mada i sad radi,ali sa dosta smanjenom brzinom od deklarisane.
Plus kao vec danima resavaju problem,i danas me zvali da proverim kako radi posle toliko dana popravljanja,i naravno sad uradih test i brzina krs.
A pre svega su me svaki dan lagali te bice u toku dana,pa sutra,i sve tako jedno 5 dana, i na kraju mucak.
Poceli su i sa optikom da fuserisu...

Pogledajte prilog 244502

Kod mene trenutno stanje:

g3o1nvVZQJ6XqW5F8OAHiw.png


Ne znam sta je sa uploadom XD
 
I download bi trebao da bude jos malo bolji...
Kod mene vec 2 meseca jako slab download.
Kao nesto su popravljali,ali dzabe,opet isto.
Ne znam kako je kod ovih sto su isto imali problema.
 
E,meni je samo jednom bio 954 download,nikad vise preko toga...
 
Ni meni ne isporucuje deklarisanu brzinu na speed testu ali fino vuce sa torrenta. Mada cini mi se kao da se bas muci da dostigne tu brzinu, dosta dugo varira od 2-5MB/s pa onda stoji malo na 8 i tek posle krene na 10MB/s da skida.

Inace, tehnicka podrska im je katastrofa, oni ne znaju ko je za sta zaduzen niti imaju brojeve telefona od ekipe koja radi na terenu. Niko ziv u Orionu ne moze da ti da informaciju prilikom uvodjenja, kada ce doci covek koji to treba da uradi jer nemaju njihove brojeve...
 
Ni meni ne isporucuje deklarisanu brzinu na speed testu ali fino vuce sa torrenta. Mada cini mi se kao da se bas muci da dostigne tu brzinu, dosta dugo varira od 2-5MB/s pa onda stoji malo na 8 i tek posle krene na 10MB/s da skida.

Inace, tehnicka podrska im je katastrofa, oni ne znaju ko je za sta zaduzen niti imaju brojeve telefona od ekipe koja radi na terenu. Niko ziv u Orionu ne moze da ti da informaciju prilikom uvodjenja, kada ce doci covek koji to treba da uradi jer nemaju njihove brojeve...

Izuzetno su nesposobni...
 
Tehnicku podrku im rade pod izvodjaci kao i za MTS.... i tacno kod nas je sve jeftino i neprofesionalno, ko god je valjao je odavno uzeo kartu u jednom pravcu i sad optiku uvlaci svabama, francuzima, itd...

Kod mene 200Mbit radi OK, realno ako je opticki kabal puno presavijan, stiskan itd moze doci do degradacije...., generalno kod optike je idealno da kabal ide bez skretanja

Sto se tice po zgradama su od pocetka stedeli tako sto stavljaju samo jedno razvodnu kutiji za sve stanare i od nje vuku, dok bi bolje bilo da stavljaju jednu po spratu
 
Meni su vukli iz kutije koja je par spratova iznad ali za divno cudo, lepo su odradili kanalice u stanu, mnogo lepse izgleda nego kada prolazi onaj obican kabl.
 
Sta se desava sa ovim njihovim ruterom? Malo malo, dodjem kuci sa posla i vidim da mi je telefon na 4G i ne vata wi fi. Odem u wi fi search, ne nalazi moj wi fi. Moram da restartujem ruter da bi sve bilo kako treba.

Izbegao bih slanje njihove "tehnicke podrske" ako je to moguce pa ako neko zna do cega moze da bude neka napise. Ovo je treci put da mi se ovo dogadja otkako sam uveo Orion.
 
Sta se desava sa ovim njihovim ruterom? Malo malo, dodjem kuci sa posla i vidim da mi je telefon na 4G i ne vata wi fi. Odem u wi fi search, ne nalazi moj wi fi. Moram da restartujem ruter da bi sve bilo kako treba.

Izbegao bih slanje njihove "tehnicke podrske" ako je to moguce pa ako neko zna do cega moze da bude neka napise. Ovo je treci put da mi se ovo dogadja otkako sam uveo Orion.

Mozda je do njihovog firmware-a.
Meni se tako stalno resetovao SSID i password dok nisu vratili na stari.
Pricam napamet,mozda to resi problem.
 
100/10 - 1499din
 
Jel se zna kakva je pokrivenost oriona u borci sto se tice brzine itd?
 
Samo WiFi.

Ne preporučujem inače ni neprijatelju njihov WiFi, pa mislim da ti to dovoljno govori o kvalitetu.

edit: xDSL ni ne računam. Sada zaista nema potrebe ići kod drugih provajdera pored Telekoma (makar što se tiče xDSL pristupa).
 
Poslednja izmena:
Opet da posavetujem:

Raskinite ugovor sa njima.

DEFINITIVNO su najgori. Tehnicka podrska 0.

Ako nece da vam raskinu ugovor a pritom vam ne pruzaju uslugu za koju ste platiti - samo zapretite Ratelom i sve ce da vam srede :>
 
Imate i anketu na sajtu gde mozete da im podelite sve keceva a vezano za podrsku.
Bar je juce bilo kada sam ja popunjavao.
 
Anketa uopste ne moze da se popuni sa telefona jer forma pri prelasku sa druge na trecu stranu gubi odgovore date na prvoj strani i obavestava da su polja sa prve strane prazna. Ovo tako lici na njih.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno