Šta je novo?

Orion Telekom

Interesuje me,da li se zatamnjuje hrt,obn na orionu kad ide program koji nije njihov??

Box 3 sa 20mb u telekomu kosta ovamo 2 900,orion tv sa boljom ponudom kanala sa interentom od 20mb plus pretplata kod lelekoma za fiksni 3 160.

Orion TV je no-no. Procitaj temu, generalno ljudi nisu zadovoljni.

Veoma los izbor kanala,a ne pada im na pamet da nadomeste Diskaveri,Animal Planet i jos par koje su pametnjakovici ukinuli,a rekli su da ce nadomestiti,ali kao po njihovom obicaju su slagali.
 
Sta je sa beotel ponudom vidim da imaju viasat kanale koje orion nema,tu je cinestar,hrt...
 
HRT maltene ne radi na Orionu, stalno je zamračeno.
I da, čitav dan danas nemam internet, a nedelja je i nemaju podršku...
 
@Stefii
Ne bih rekao da rade nedeljom, na telefon se ne javljaju a preko email-a (ticket) ne odgovaraju. Baš bezveze
 
@Stefii
Ne bih rekao da rade nedeljom, na telefon se ne javljaju a preko email-a (ticket) ne odgovaraju. Baš bezveze

Ja sam ih zvao nedeljom dok sam bio kod njih jedno 2-3 puta bilo je ok, i na sajtu pise da podrska radi nedeljom. Jedino ne znam da li ima veze da li si zvao broj korisnickog servisa ili teleprodaje(oni ne rade nedeljom).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Interesuje me,da li se zatamnjuje hrt,obn na orionu kad ide program koji nije njihov??

Box 3 sa 20mb u telekomu kosta ovamo 2 900,orion tv sa boljom ponudom kanala sa interentom od 20mb plus pretplata kod lelekoma za fiksni 3 160.

Zacrnjuje se, sve je isto kao na SBB-u recimo
 
Interesuje me orion aplikacija besplatno koriscenje ima li neko ogranicenje??
 
Poslednja izmena:
Interesuje me orion aplikacija besplatno koriscenje ima li neko ogranicenje??
Verovatno misliš na Orion TV aplikaciju. Ograničenja nema, osim što moraš povremeno da pogledaš reklamu od nepun minut, kada nekoliko puta promeniš kanal. Valjda je nešto skromnija i ponuda kanala, kada koristiš free aplikaciju, ali ne bitno skromnija. Kada gledaš strani program na HRT-u (film, serija...),ekran je crn, naravno, ali to je izgleda tako i kad plaćaš uslugu. To već znaju pretplatnici, ja nisam siguran. Inače, lepo radi, ne zahteva veliki protok, brza je, ali mislim i malo slabijeg kvaliteta slike. Naravno, ni izbor kanala nije ni blizu nekog kablovskog paketa. Uz sve navedeno, a obzirom da je besplatna, nemam zamerki.
 
Da li se za orionov opticki internet dobija dinamicka IP adresa, tj da li se IP adresa menja nakon reseta modema ?
 
Dinamička i obično se dobija nova nakon restarta. 72h-96 traje IP nakon dobijanja.

Inace, pukle su im neke lokacije po NBG jutros, čitavo jutro offline. .
 
Ne kapiram šta očekuješ od budžet opreme? :D

Traži prebacivanje Eltexa u bridge mode i uzmi neku normalnu opremu, pa će sve da radi kako valja :)
Ocekujem da na primer moze da isporuci ono sto placam :) Mnogo ocekujem?
Ima li svrhe traziti da mi zamene ruter? Daju li nesto sto bolje radi od Eltex-a?
 
Od aprila sam kod njih, i ovo je prvi put da su pukli svima u zgradi (4-5h offline).

Obično samo menu pucaju jer je njihov Eltex u bridge mode, da se nadovezem na @ETFovac jer u bridge mode često imam problem i dao sam im ultimatum da napokon srede.
 
Od aprila sam kod njih, i ovo je prvi put da su pukli svima u zgradi (4-5h offline).

Obično samo menu pucaju jer je njihov Eltex u bridge mode, da se nadovezem na @ETFovac jer u bridge mode često imam problem i dao sam im ultimatum da napokon srede.

Pogledaj moj post gore, trazi im media konverter


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@mirop
Odlično, hvala, ako ne daju kojim slučajem, kupiću ja o svom trošku, samo ne mogu više da se cimam sa prekidima. 2-3x mjesečno se zaglupi, sigurno mu stigne neki update sa servera.
 
Koliko se portova može forwardovati u tom njihovom Eltexu i da li postoji mogućnost za upisivanje nekod dns- dyndns ili noip klijenta?

edit: da li je neko dobio ponudu 1000/100 za 2999 din. i šta mislite o ovoj ponudi?
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo tu ponudu. Radi ok. Problem je sto retko koji server moze da ti isporuci tu brzinu. Torenti rade na svih 110mb/sec (naravno ako imas seedera). Me znam sta te drugo zanima... po meni je ovo preterano, vise bi mi odgovarao neki 300/150 ili 300/300 recimo :)

Ps. Za seedovanje koristim seedbox, ne orion.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko se portova može forwardovati u tom njihovom Eltexu i da li postoji mogućnost za upisivanje nekod dns- dyndns ili noip klijenta?

edit: da li je neko dobio ponudu 1000/100 za 2999 din. i šta mislite o ovoj ponudi?

1000/100 je bespotrebno posto brzina zavisi od mnogo faktora. Neki torenti idu 5mb/s, neki 20mb/s. Realno, 100/10 je dovoljno, 200/20 je luksuz a 1000/100 glupost. Ja imam 200/20 i to izgleda ovako ... skidam 2 torenta po 10mb/s svaki, pustam 4k video test na yt i gledam tekmu na rts planeti rts hd. Sve klizi i surfujem bez problema ...
 
Da,zahvaljujem se na odgovorima,mada mislim da ću sačekati mts pošto su i oni ušli u zgradu...
 
Poslednja izmena:
Pa šta bi drugo s tim brzinama? Skidao Linux distribucije po čitav dan :)
 
Čisto sam pitao da li je ok cena ta i kako radi, pošto su davali mislim prošle godine promo po 1250 din. baš ovu brzinu 1000/100?
Negde sam čitao ovde baš mislim na forumu a sada to isto nude po 3000 din. i ne treba mi uopšte toliko naravno...
 
Nazad
Vrh Dno