Šta je novo?

Orion Telekom

Zgrozim se kad neko pomene taj eltex :) ajde sto sam nekad po par dana bio bez neta, najgore je bilo cekati u redu i pricati sa podrskom objasnjavajuci sta treba da urade...

sa druge strane onaj drugi jednoportni... voleo bih da mogu da ga vratim nekako :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel se razume neko u vezi gledanja Tv unazad tj onoga sto je bilo vec na programu? Jel to ne vazi za sav sadrzaj ili sta vec?
Konkretno, probao sam da pustim neku utakmicu sa Arene koja je bila i nije htelo uopste da pusti.

Poslato sa CLT-L29 pomoću Tapatoka
Jel zna neko nesto u vezi ovoga?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Jel zna neko nesto u vezi ovoga?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
arene 1,2 imaju vracanje samo ostale imas znak i ako nisu pustili znam jer je tako bilo i na laki boxu dok sam ga imao.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Ma jeste aktivirana, i pojavi m se ona meni dole da listam unazad, ali nece da pusti ne samo sa Arene nego i sa jos nekih kanala.
A probao sam da pustim nesto da vidim dal usluga funkcionise, i radi.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Zgrozim se kad neko pomene taj eltex :) ajde sto sam nekad po par dana bio bez neta, najgore je bilo cekati u redu i pricati sa podrskom objasnjavajuci sta treba da urade...

sa druge strane onaj drugi jednoportni... voleo bih da mogu da ga vratim nekako :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja sam vec dve godine na tom jednoportnom plus Mikrotik/Unifi USG iza njega :) nema bolje
 
Desava mi se nekad da mi prekida konekcija ili da brzina padne na neupotrebljivu skoro na 2,4 mrezi.
Sto li se to desava?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Zasicenost etra na 2.4ghz kod tebe. Koliko imas okolnih bezzicnih mreza?

Kod mene ima oko 30... 2.4 neupotrebljavam vec 4 godine posto je nemoguce raditi bilo sta (jedino ga koristim za IoT uredjaje zbog kompatibilnosti).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma jeste aktivirana, i pojavi m se ona meni dole da listam unazad, ali nece da pusti ne samo sa Arene nego i sa jos nekih kanala.
A probao sam da pustim nesto da vidim dal usluga funkcionise, i radi.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Za sve kanale mozes da saltas levo-desno i vidis sta je bilo na TVu, ali nije na svim kanalima omoguceno vracanje unazad. Moras da imas onaj znakic kao krug/strelicu

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Zasicenost etra na 2.4ghz kod tebe. Koliko imas okolnih bezzicnih mreza?

Kod mene ima oko 30... 2.4 neupotrebljavam vec 4 godine posto je nemoguce raditi bilo sta (jedino ga koristim za IoT uredjaje zbog kompatibilnosti).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Imam oko 12/13 mreza.


@milanlaki, hvala na odgovoru.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Ovo je nemoguce koristiti internet na laptopu na 2,4.
Ima li neko resenje, sta mogu da trazim od podrske, novi ruter ili sta vec?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Možeš da tražiš, al šta ćeš da dobiješ..... Ako ti je bitan wifi uloži i kupi sebi dobar ruter, ni jedan provajderov neće biti dobar kao što možeš sebi da kupiš

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Možeš da tražiš, al šta ćeš da dobiješ..... Ako ti je bitan wifi uloži i kupi sebi dobar ruter, ni jedan provajderov neće biti dobar kao što možeš sebi da kupiš

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Koliko bi me kostao dobar ruter?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Ja do sada kod ranijih provajdera nikad nisam imao problema sa fabrickim ruterom, uvek mi je net normalno radio.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Ni ja brate. Ni jedan nije bio nesto spec, ali je za surfovanje svaki bio ok. Sad, @Aramis: Ne rece nam koji si ruter dobio (ili sam propustio)? Uzmi za pocetak vidi koje WiFi kanale koriste okolni ruteri. To mozes lako da odradis Android aplikacijom Cellular-Z: https://play.google.com/store/apps/details?id=make.more.r2d2.cellular_z
Pa onda u podesavanjima svog rutera prebaci WiFi kanal sa automatic na manual i odaberi onaj koji u tvojoj okolini niko ne koristi ili se najmanje koristi. Ovo moze da poboljsa kvalitet, ali je mana u tome sto mogu da se kladim da su 99%, ako ne i svi komsijski ruteri na Automatic, pa ce se situacija posle nekoliko dana promeniti. Naravno, ako je Eltex u pitanju, onda ce pre biti da je ono o cemu su ljudi ovde vec pisali, da ne moze da "dobaci" do tvog laptopa, pa onda da im trazis drugi ili kupujes.
 
Hvala Stiw.
Videcu sta mogu da uradim mada cu da ih zovem i da insistiram da mi oni srede to kako znaju i umeju.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Ni ja brate. Ni jedan nije bio nesto spec, ali je za surfovanje svaki bio ok. Sad, @Aramis: Ne rece nam koji si ruter dobio (ili sam propustio)? Uzmi za pocetak vidi koje WiFi kanale koriste okolni ruteri. To mozes lako da odradis Android aplikacijom Cellular-Z: https://play.google.com/store/apps/details?id=make.more.r2d2.cellular_z
Pa onda u podesavanjima svog rutera prebaci WiFi kanal sa automatic na manual i odaberi onaj koji u tvojoj okolini niko ne koristi ili se najmanje koristi. Ovo moze da poboljsa kvalitet, ali je mana u tome sto mogu da se kladim da su 99%, ako ne i svi komsijski ruteri na Automatic, pa ce se situacija posle nekoliko dana promeniti. Naravno, ako je Eltex u pitanju, onda ce pre biti da je ono o cemu su ljudi ovde vec pisali, da ne moze da "dobaci" do tvog laptopa, pa onda da im trazis drugi ili kupujes.
Moze li malo uputstvo kako da promenim kanal mreze sa tim programom, ne snalazim se bas.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Ne menjas WiFi kanal na ruteru tim programom (Cellular-Z). Njime samo vidis koji je kanal u tvom okruzenju najmanje ili nikako opterecen. Ovo mozes videti i sa masu drugih programcica, predlozio sam onaj koji mi je prvi pao na pamet i koji nije komplikovan nacin.

Kanal menjas na ruteru iz web interfejsa. Kako? Ne znam, i dalje ne znam koji ruter imas :D Sve i da znam, a ako je Eltex, opet ne znam jer nemam Eltex i ne znam kako mu izgleda web interfejs :D ali u svakom slucaju ovo se nalazi negde u podesavanjima WiFi-a u web interfejsu. Procackaj malo opcije, naci ces.
 
Poslednja izmena:
Hvala [emoji4]
Jeste sugavi Eltex. [emoji34]

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
E bedak.
Nista moracu da budem malo grub prema podrsci kad ih budem zvao da reklamiram uslugu.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Nude mi bezicni internet, za 900 din mesecno, da li neko ima da koristi, i da li ima prekida?
 
Bežični kod Oriona samo ako baš nemaš ništa drugo za Internet pristup. Znači samo ako je poslednja šansa.

Nema ko se nije žalio na prekide, lošu brzinu i slično.
 
Ja sam na telekomu, imam inernet 10/1, hocu da uzmem 20/4, i oni mi nedaju, nego mi nude, sad nepostojeci paket 10/1, nemogu da garantuju tu brzinu od 20,, a orion nudi 10/2, imam i beotel isto bezicni 20/1. nisam pametan sta da uzmem, molim predlog, hvala.
 
Bolje 10/1 preko žice koji su uvek stabilne brzine nego "20" preko WiFi koji su 60% vremena 3-4 Mbps.
Ne treba ti ta glavobolja u životu.
 
Momci, da ne otvaram novu temu, moze preporuka ako se neko razume za neki solidan ruter, da zamenim ovaj Eltexov?

Poslato sa CLT-L29 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno