Šta je novo?

Orion Telekom

Upoznat sam već sa BufferBloat fenomenom, sa CODEL i da ti koristiš neki mini (mini-ITX?) x86 komp (sa *nix ili BSD OS) kao ruter ;)
 
Idemo malo u offtopic, ali da, koristim x86 masinu za ruter.

Mada zavisno od brzine interneta koju gurate, može da završi i neki ruter sa OpenWRT firmware-om, nameštao sam par modela koji guraju i 200Mbps konekcije sa sve fq_codel-om (paket za openwrt se zove SQM QOS). Vrlo lepo radi (naravno zavisi od brzine interneta koji treba da prođe da li će konkretan model imati dovoljno CPU snage za tu količinu podataka).
 
Ti si zapeo za tih 1 Gbps kao da svaki Orion korisnik ima tu brzinu. Kako god i na "jako kratko" je neprihvatljivo da im secka TV usluga. To je još jedan momenat koji demonstrira (ne)ozbiljnost Orion-a kao firme.

Niko nije ni spomenuo da ima seckanja.
QoS i na tim brzinama moze da doprinese smanjen throughput.
 
Oni nisu normalni, u maju mi istekao ugovor, tada i podneo zahtev za raskid, posle toga stigo jos jedan racun, platio i njega, dakle izmirio sve obaveze, i upravo sada na mejlu mi stize sledeci racun!!!

Vaša dospela i tekuća dugovanja za usluge Orion telekoma za korisnički nalog ***** iznose 9980,00 dinara.
 
Da li si vratio opremu u ispravnom stanju? Možda su naplatili opremu? Takođe, otkazni rok je 30 dana.
 
Sta se desava u Orionu nakon isteka ugovorne obaveze? Recimo trenutno placam 3000rsd za taj paket od 9000. Mislim da je to i problem kod kolege gore...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Oni nisu normalni, u maju mi istekao ugovor, tada i podneo zahtev za raskid, posle toga stigo jos jedan racun, platio i njega, dakle izmirio sve obaveze, i upravo sada na mejlu mi stize sledeci racun!!!

Vaša dospela i tekuća dugovanja za usluge Orion telekoma za korisnički nalog ***** iznose 9980,00 dinara.

Ja koliko sam upoznat, 30 dana je najava raskida, trebao si samo posle 30 dana da odneses opremu u poslovnicu i to je to.
Oni te verovatno duze za sledeci racun posto koristis uslugu.
 
@mirop Nastavljaš da koristiš bez ugovora uz dodatnih 250~din mesečno. Ili odeš u poslovnicu i produžiš ugovor za istu cenu, mada u tom slučaju bolje kontaktirati njihovu prodaju da spreme isti ugovor prvo ili će te verovatno ispaliti kad odeš, i ponuditi ''zvanične'' cene koje su veće nego da nastaviš da koristiš bez ugovora...
 
Jel zna neko iz kog razloga Orion u ponudi nema Discovery i Eurosport kanale?
 
Nisu hteli da potpišu ugovor sa Discovery korporacijom, kažu skupo im
 
Jel iko na ruteru Eltex NTU-RG-1421G pokusao da iskljuci jedan od WiFi kanala, 2.4Ghz ili 5Ghz? Ja pokusavam da iskljucim 5Ghz preko opcije Enable wireless. Mreza se iskljuci ali se posle izvesnog vremena opet ukljuci. I tako vec 10 dana.
 
Evo stream dump (radi utvrđivanja kvaliteta) sa Orion TV servisa za WiFi (do 10 Mbps) korisnike, kao parting gift, posto mi je ponedeljak zadnji dan otkaznog roka.

https://milankragujevic.com/uploads/800a2927ddeb68c97ee9a4d38fa9ddf6.mp4

* stream je re-enkodovan sa identičnim bitrejtom kako bi se uklonile privatne informacije iz Transport stream header-a. Međutim, kvalitet je identičan kao i originalni stream.
 
Poslednja izmena:
Nije bilo dovoljno da sa ffmpeg odradiš re-mux iz TS u mp4 ili mkv kontejner??
 
Izgleda da cu morati nekako da se izvucem iz Supernovinih kandzi, nesposoblnjakovici ne mogu vec 25 dana da mi uspostave normalnu uslugu za internet...

Zanima me kako radi orionova optika?
Ima li je neko od vas po Novom Beogradu?
Kakva je podrska?
Kad radi podrska i koliko brzo resavaju probleme online, a koliko im treba da dodje terenac?
Vikendi i praznici, noc posle 20h pa do jutra...?
Uz optiku daju kakav uredjaj (ONT), ima ili nema ont u sebi wifi, kakav je wifi ako ga ima u ont-u, da li ont prebacuju u bridge mod...'

Ne biz zeleo sa losih preci na gore, mada od ovog sa supernjasre kablovskim internetom tesko da moze biti gore, samo 2 dana od 25 sam imao net u punoj brzini mog paketa... sramota i grozota.
 
Poslednja izmena:
Iz Supernovinih kandzi u Orionove celjusti...

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Izgleda da cu morati nekako da se izvucem iz Supernovinih kandzi, nesposoblnjakovici ne mogu vec 25 dana da mi uspostave normalnu uslugu za internet...

Zanima me kako radi orionova optika?
Ima li je neko od vas po Novom Beogradu?
Kakva je podrska?
Kad radi podrska i koliko brzo resavaju probleme online, a koliko im treba da dodje terenac?
Vikendi i praznici, noc posle 20h pa do jutra...?
Uz optiku daju kakav uredjaj (ONT), ima ili nema ont u sebi wifi, kakav je wifi ako ga ima u ont-u, da li ont prebacuju u bridge mod...'

Ne biz zeleo sa losih preci na gore, mada od ovog sa supernjasre kablovskim internetom tesko da moze biti gore, samo 2 dana od 25 sam imao net u punoj brzini mog paketa... sramota i grozota.
Dobra je optika, tv krsh (zadrzi radijus)
Tehnička im je osrednja al reše problem od 1/2h do sutradan iz mog iskustva
Otn je ruski okej je wi fi je ok ništa wow, ako hoćeš svoj ruter tražiš da ti daju 1 portni otn to lan ne prebacuju ovaj 4 portni u bridz
Sve ostalo imas napisano vec prelistaj malo pa vidi sta ti je raditi

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Meni su prebacili 4 portni eltex u bridž. WiFi mu je malo slabiji nego Asus ili TP link, ali gore je to što povremeno gubi neka od podešavanja. Šest+ meseci je sve bilo ok, a onda je u dva meseca nekoliko puta gubio podešavanja. Neki put izgubi port forward, neki put WiFi šifru, dhcp rezervacije ili parental control...
Ako ostaviš sve na podrazumevamim podešavanjima, nećeš ni primetiti ovo. Prebacivanje u bridž je trajalo par dana, sve ostalo su rešavali istog dana ili sutradan. Za nekih godinu dana je bilo 3-4 prekida (ne računam ono kada treba da resetujem ruter i proradi) i dva puta nisam imao upload koliko treba.
Još jedna zvrčka: nakon reseta ONT-a u bridge modu, izgleda da on dodeli 192.168.1.x adresu ruteru dok se ne zakači i ne dobije javnu. Zbog toga mi se ruter buni što ima isti subnet i na WAN i na LAN strani, preporuka je da se koristi nešto što nije 192.168.1.x na LAN strani.
 
Do kraja godine bi trebalo da dobiju nove Huawei rutere.
 
Optika radi odlicno, makar meni na Nbg. Podrsku sam zvao 2 puta i oba puta su mi otklonili problem za 10ak minuta. Bio je onaj zuti trougao, ne znam u cemu je bio problem ali kada sam ih nazvao, prvo me standardno pitali da li sam restartovao ruter i dok sam bio sa njima na telefonu, otklonili su problem.

Ovde se mnogi zale na podrsku i verovatno imaju dobar razlog kada dodje do nekog ozbiljnijeg kvara. Al ove sitnice rese brzo.
 
Kvalitet kol centra je los bas, klinci koji čitaju sa papira im rade, ali kad je ozbiljniji problem proslede dalje i reši se samo moraš malo da se naoružaš strpljenjem dok se to desi, ako ne mogu remote da ti reše problem šalju nekog na teren

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ljudi ja bas imam strpljenja, evo se druzim s SN "podrskom" vec 25 dana, imao sam net prema paketu sva dva dana, ostalo minimalna brzina ili uopste nije bilo neta (pa nekih 9-10 dana vec), gde ce te strpljivijeg coveka. :d
Znaci da Orion optika radi kako treba.
Da li za optiku, daju neki popust za celu UO umesto besplatnih meseci, da li moze 20% za 200/20 na 24m?
Samo bi net uzeo, tv za divno cudo radi kod ovih nesposobnjakovica valjano, sem bezveze nabacanih kanala bez ikakvog posebnog smisla i reda...
 
Mozes da ostvaris popust, samo moras da vidis koliko. Orion optika super sljaka, ja sam presao sa Beogrida (nekadasnji najbolji provajder po mnogima) i dosta sam bio skeptican ali citajuci komentare ovde, niko nije imao losu rec za optiku i tako evo vec skoro godinu ipo dana, nemam ni ja.
 
Ljudi ja bas imam strpljenja, evo se druzim s SN "podrskom" vec 25 dana, imao sam net prema paketu sva dva dana, ostalo minimalna brzina ili uopste nije bilo neta (pa nekih 9-10 dana vec), gde ce te strpljivijeg coveka. :d
Znaci da Orion optika radi kako treba.
Da li za optiku, daju neki popust za celu UO umesto besplatnih meseci, da li moze 20% za 200/20 na 24m?
Samo bi net uzeo, tv za divno cudo radi kod ovih nesposobnjakovica valjano, sem bezveze nabacanih kanala bez ikakvog posebnog smisla i reda...
Popust zavisi kakvog terenca nahvatas al na 24m i novi korisnik daju sad sta i koliko zavisi sta ti treba i sta tražiš

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Popust se moze dobiti ali trazis od akvizitera. Kao sto ranije napisah, ja sam dobio 20% samo net, bez tv i telefona na celu ugovorenu obavezu 24m. Akviziter zove sefa, sef direktora i onda ti jave da li si dobio. Fora je da im kazes zasto bi presao ako ne nude nista :) Cim ti montiraju opremu i proradi net, zoves podrsku da ti prebace na bridge ako imas svoj router.
 
Нисам стигао да прочитам ове коментаре али видим да сам добро наслутио ако је истина што пишете.
Пошто имам неку варијанту за ТВ и требао ми је само нет, тако сам и ја узео Орионову оптику. 100/10 mbps цијена 1700дин мјесечно, али сам измолио уговор од само 1год, јер као иначе дају само 2. Тако да знате да може и то наравно, само треба питати. Сутра кажу долазе око 16h да монтирају, а звао сам их у петак, значи солидни су ако све буде ОК.
 
Uvodjenje ne radio orion vec x y z pod izvođač

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno