Šta je novo?

Orion Telekom

Dakle hoćeš reći to nije prava stvar. Čudno je samo što taj njihov lik obrađuje moju ženu, evo već nedelju i jače zove, i tema je uvek i samo bila "optički internet". :D
Iskreno me i ne čudi, jer prilično su netransparentni, takav je barem moj utisak.
 
Kod mene tast mora da uzmem Orion Wifi jer mu je adsl katastrofa i to su mu potvrdili momci iz MTS.
Zvao ih danas rekoše imaju tehničke mogućnosti za 30mbit,antena je na 100metara vazdušne linije

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Može antena da je na 1 metar, ako je na toj baznoj stanici link 100 mbps a nakaceno 300 korisnika teško da ćete imati i 1 mbps. Koristio sam davno orion i ne preporučujem ni najvećem neprijatelju. Bolje i vip/telenor home pa smanjena brzina nakon istrosenih gb, bolje je i kakav takav adsl makar i 7-8 mbps jer sve je stabilnije od Orion wi fi, jer je bolje imati nekakav internet nego nikakav.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: M J
jel vam pomaze da vidimo koja je antena(100 mbps ili vise) u pitanju posto mogu da je slikam na vidiku mi je...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
I ja se pitam koja je antena, pošto oni tu uslugu ne vode kao wifi nego kao GPON Light.

Kakav link treba da bude između antene i predajnika za brzinu 200/20 koja brzina i koliko to zračenje ima?

Ima kod mene ista ponuda sa tom antenom. D2d agent je naziva optika?

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
dc7e1603249591117a5c77393e9d3af6.jpg
 
Poslednja izmena:
Kod drugara ta "optika" radi skoro identicno kao moja preko kabla... Na obican wifi se ljudi zale, ali to ima nekoliko ljudi ovde u temi (citaj malo unazad) i mislim da niko nije rekao nista lose..

Kod mene brzina ide do 560/60, mislim da njemu ne moze da prebaci 500/50, ali je jako blizu tome.. Kad igramo csgo ping nam je isti i nema prekida...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo i ja da se učlanim u klub "optike" preko antene. Naime uveli su mi uslugu u četvrtak popodne, postavili su opremu na zgradu, odatle spustili lan kabal do stana, stavili ruter tp link Archer c6 i radilo je ok nekih 5 sati sa brzinom 50/2, iako piše prepaid optika 500/20 . Nakon toga piše da je mrežni kabal isključen, i više nema neta. Izdali su juče hitan nalog da ekipa izađe na teren, a to će biti u ponedeljak koliko vidim. Izgleda da im je neko isključio struju, nisam išao sa njima da vidim gde su se nakačili. U glavnom lep početak korišćenja prepaid optike preko antene :D
 
Zar nisu trebali da ti vuku opticka vlakna do rutera u stanu?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pa trebali su, ali pošto nisu imali optiku u mojoj zgradi, stavili su antenu ka nekom linku u blizini koji je na optici, i do stana su mi dovukli lan kabal samonosivi. E sada šta su montirali na krov, to nisam išao da vidim jer su vukli sa treće zgrade od one gde sam ja.
 
Nestao net pre pola sata. Optika.
Karaburma
 
Pa trebali su, ali pošto nisu imali optiku u mojoj zgradi, stavili su antenu ka nekom linku u blizini koji je na optici, i do stana su mi dovukli lan kabal samonosivi. E sada šta su montirali na krov, to nisam išao da vidim jer su vukli sa treće zgrade od one gde sam ja.

Bez uvrede, ali mislim da ces nakljuce izvuci 500 mbps preko antene.
Nisi trebao prihvatiti takvo (polu)resenje.
Ali ako ti eventualno bude radilo kako su ti rekli, izvukao si se.
 
Čitam ovo i sada kapiram da i kod mene ima ta neka antena za neki njihov net. Ja mislio to moj ruter ali sada kapiram da to nije.
 
Orion prepaid "optika" preko antene
 
Poslednja izmena:
To su onda definitivno novi momenti. Nije to mala brzina da bi je wifi izvukao (koji god da je wifi u pitanju, oprema obično nije jeftina).

Može li neko da slika tu antenu što postavljaju? Još ako uhvati naziv iste...
 
ovo mi lici na neki p2p link da je u pitanju po speedtestu.
 
Interesantno rešenje moram priznati. Nije novo, samo nadograđeno. Nešto što KBC net ima godinama unazad - antena na krov zgrade pa lan kablom posebno do svakog sprata pa do korisnika, samo je ovde oprema modernija - verovatno je u pitanju link2link konekcija čim se postiže ova brzina.

E sada šta su montirali na krov, to nisam išao da vidim jer su vukli sa treće zgrade od one gde sam ja.

Zašto pobogu vuku kabl sa 3.zgrade od tebe [emoji2357]i ko im to dozvoljava? Znači tvoj internet zavisi od xy stvari napolju (nevreme, vetar, sunce, hladnoća), od nečije struje (za koju verovatno nemaju saglasnost), od dobre volje komšija da to ne isteku ako im smeta itd.

Pitanje je samo, ako se nas 10 iz zgrade prijavi za uslugu jel idu svi preko te 1 antene kao primer gore za kbcnet (antena - njihov ruter - lan(optika) - korisnik - ruter wifi) ili svih 10 imamo svoju posebnu antenu?


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Oni su ovo postavili zbog mene i još jednog komšije koji je uzeo uo na 12 meseci. Preko te jedne antene ide max 8 korisnika. Postavili su tamo jer su tu imali optičku vidljivost ka tom linku. Međutim najveći paket je navodno 500Mbps, mada nisam pitao tehničare, jer mi speed test krene sa 640Mbps i onda padne na ovu brzinu. Računam prepaid je, pa ako nešto zakaže ili padne kvalitet usluge samo prestanem sa plaćanjem i to je to.
 
Normalna optika...

19-01-2021-001.jpg
 
to je takvozvana mimoza
imao sam je i ja
sa nekih 200/50 recimo, u to vreme
 
Nešto i Orion "duradi" pozitivno. :)

Hvala na informacijama ljudi.
 
Ima li neka dobra duša da ima Orion TV slot viška, tj. dodatni ekran? Bio bih mu izuzetno zahvalan :)

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Oni su ovo postavili zbog mene i još jednog komšije koji je uzeo uo na 12 meseci. Preko te jedne antene ide max 8 korisnika. Postavili su tamo jer su tu imali optičku vidljivost ka tom linku. Međutim najveći paket je navodno 500Mbps, mada nisam pitao tehničare, jer mi speed test krene sa 640Mbps i onda padne na ovu brzinu. Računam prepaid je, pa ako nešto zakaže ili padne kvalitet usluge samo prestanem sa plaćanjem i to je to.
Jel si morao da platis instalaciju?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno