Šta je novo?

Orion Telekom

Wi fi orionov sam imao u selu. Ne uzimaj. Koliko im je optika vrh, toliko im wi fi ne valja.
 
Ja juce produzio ugovor. Nisam ni znao da mi je istekao jer naravno, niko me nije zvao da me obavesti i ponudi nesto. Na salteru sam pitao zasto, odgovor je bio da imaju sluzbu za to, reko sve mi je jasno.

Uglavnom, dobio sam 8 meseci za 1000din i ostalo po punoj ceni na 24 meseca. Inace je 5 meseci po 1000din ali za stare korisnike mogu malo i da produze pa sam uspeo da dobijem 8.

Daj detalje sta i kako ja imam samo optiku net 200/20 placam 1930din i sad mi stigao racun i ima stavka za feb racun "naknada za aktivaciju narednog ugovornog perioda" od 240+ dinara ukupno 2170din
naravno sad vidim da je cena 200/20 1699 i da daju 5 meseca gratis
 
Istekao ti ugovor verovatno...
 
Daj detalje sta i kako ja imam samo optiku net 200/20 placam 1930din i sad mi stigao racun i ima stavka za feb racun "naknada za aktivaciju narednog ugovornog perioda" od 240+ dinara ukupno 2170din
naravno sad vidim da je cena 200/20 1699 i da daju 5 meseca gratis

Istekao je ugovor sigurno, mada meni nije stigla ta naknada za aktivaciju, to im sigurno ne bih platio. Nisam se setio da ih smaram da mi smanje cenu jer me niko iz njihove sluzbe nije kontaktirao radi produzenja ugovora da makar znam da je pri isteku.

Nema nikakvih detalja, odes tamo i potpises nov ugovor po ceni koju trenutno vidis.
 
Nude mu 5 meseci po 1000din, kao ne znaju za 8 meseci ponudu, jel ima neko broj aktivizarora nekog za NS?
Imao sam pamflet al sam bacio sa brojem
 
Vidite ovaj mail, apropo mog zahteva za raskid ugovor zbog povećanja cene paketa:

Poštovani,


Svim korisnicima IPTV servisa su dodeljeni novi kanali po promo ceni od 300 dinara (ukupna cena paketa je 600 rsd).
Kanali koji su dodeljeni po paketu su:

SuperStar TV
PRVA Files
PRVA Kick
Film Klub
PARTIZAN
PRVA LIFE
PRVA Max
Balkan Trip
Happy Reality 1
Happy Reality 2
Agro TV
Slobodna televizija
TV ART VIZIJA
TESLA
TV LAV PLUS
PANNON
Toxic TV
EXYU MELODY
HITS MELODY
FOLK MELODY

Ukoliko pratite neke od navedenih moramo da napomenemo da će biti nedostupni, a u slučaju da sada deaktiviramo paket, a kasnije budete želeli da ponovo aktivirate neće biti promotivna cena.

Molimo Vas za povratnu informaciju.

Srdačan pozdrav,

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Sve zavisi od afiniteta. Orion ima odlicnu optiku i sve sto nema od kanala, moze se preko njihovih android stb-a pratiti, tako sto se instaliraju IPTV aplikacije. Ka sam dobio 3 android stb-a.
 
Da li neko želi da prebaci WiFi bez tv, samo internet, pred kraj ugovora? Stvar je u tome da ne znam kakav je kvalitet u mojoj zgradi pa ako se prevarim bolje za 5 nego za 25 hiljada. Beograd

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Ljudi, kako se forwarduje port na ovom Eltex ruteru? Pokušao sam sve, ali nema šanse da proradi.
Češljao sam ovaj tred, i vidim da se pominje neko zvanje podrške za to?
 
Ljudi, kako se forwarduje port na ovom Eltex ruteru? Pokušao sam sve, ali nema šanse da proradi.
Češljao sam ovaj tred, i vidim da se pominje neko zvanje podrške za to?
Ja sam kroz Advanced Setup/NAT podesio sve što mi treba.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
dc0f1464696a94c0f4c20fa6b89f2ad0.jpg
 
Poslednja izmena:
Omg kad su uspeli da sinhronizuju system time na elexu! Čuda su moguća

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
nema razloga za radovanje...pre par dana sam restartovao ruter i sad je 3 januar [emoji2]
 
Možda saobraćaj blokira firewall na tom računaru?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Ne bi trebalo, pre ovoga sam bio na PTT kds-u, i portovi su bili otvoreni. Sad sam prešao u novi stan gde imam Orion i neće da radi.
Inače, imam neki paket sa iptv-om, ali nemam onaj uređaj za isti, prethodni stanari nisu imali tv, pa nisu ni uzeli to. Jel postoji opcija da se to naknadno uvede?
Inače mislim da su ovo neki stari paketi, pošto net 200/20, iptv i telei plaćam oko 2000, a video sam da je sada mnogo više.

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk
 
To je orion trojka, ne znam da li je više imaju u ponudi.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Ne bi trebalo, pre ovoga sam bio na PTT kds-u, i portovi su bili otvoreni. Sad sam prešao u novi stan gde imam Orion i neće da radi.

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk

Da li dobio public IP? Šta piše u Device Info?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Kod mene se razlikuje samo HW revision i image CRC. Ostalo je sve isto. Na isti način sam podesio NAT-ove.
uTorrent portovi su automatski otvoreni preko UPnP.
c0bca06dbc29dee3bbeb054134c04a65.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Kod mene se razlikuje samo HW revision i image CRC. Ostalo je sve isto. Na isti način sam podesio NAT-ove.
uTorrent portovi su automatski otvoreni preko UPnP.
c0bca06dbc29dee3bbeb054134c04a65.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Pa i meni je bilo automatski podešeno za uTorrent. A kada ovde proverim port dobijem Port 20562 is closed on ...
 
Jel ti je utorrent upaljen? (jel isti port podesen u njemu)
Ja trenutno imam samo njega i podesen je preko upnp i probao sam i radi, nikad nisam imao problem sa eltex i portovima, resetovali su mi podesavanja pre par nedelja pre toga sam imao brdo portova na 3 PC i sve je radilo OK
 
Ajd ipak ja da napomenen očiglednu stvar: da li ti je uTorrent upaljen u momentu kad radiš proveru na tom sajtu? :D

Takođe ako već ručno radiš port forward (= ne uzdaš se u UPnPl koji je sigurnosna rupa i treba da se drži isključenim) disable-uj "Enable UPnP port mapping" i "Enable NAT-PMP mapping" opcije u uTorrent. I naravno "Randomize port each start" takođe treba da bude isključeno.

uTorrent_port.PNG


Dalje: podesi statičku lokalnu IP adresu (tu koju si naveo za "Server IP address"; 192.168.x.x) za taj komp (bilo peške u podešavanjima operativnog sistema, bilo preko MAC address rezervacije na ruteru ako ruter podržava to).

Ali pre svega toga red bi bio da konačno potvrdiš 100% sigurno da nisi na CG-NAT. Iako Orion valjda do sad nikog nije zveknuo na CG-NAT možda eto upravo počinju sa tim.

Ako si odradio sve kako treba (ispravan port na ispravnu lokalnu adresu, dozvoljeno kroz firewall, naravno upaljen program/server koji "sluša" na datom portu) a nisi na CG-NAT onda to prosto mora da radi.
 
Ajd ipak ja da napomenen očiglednu stvar: da li ti je uTorrent upaljen u momentu kad radiš proveru na tom sajtu? :D

Takođe ako već ručno radiš port forward (= ne uzdaš se u UPnPl koji je sigurnosna rupa i treba da se drži isključenim) disable-uj "Enable UPnP port mapping" i "Enable NAT-PMP mapping" opcije u uTorrent. I naravno "Randomize port each start" takođe treba da bude isključeno.

Pogledajte prilog 281254


Dalje: podesi statičku lokalnu IP adresu (tu koju si naveo za "Server IP address"; 192.168.x.x) za taj komp (bilo peške u podešavanjima operativnog sistema, bilo preko MAC address rezervacije na ruteru ako ruter podržava to).

Ali pre svega toga red bi bio da konačno potvrdiš 100% sigurno da nisi na CG-NAT. Iako Orion valjda do sad nikog nije zveknuo na CG-NAT možda eto upravo počinju sa tim.

Ako si odradio sve kako treba (ispravan port na ispravnu lokalnu adresu, dozvoljeno kroz firewall, naravno upaljen program/server koji "sluša" na datom portu) a nisi na CG-NAT onda to prosto mora da radi.

Zaboravio sam jednu bitnu stvar :) A to je da namestim statičku ip adresu. Hvala vam ljudi i izvinite na cimanju :)
 
Jel ima neko broj telefona Orion akvizitera (sa onih plakata za uvodjenje optike u zgradu)? Imao sam pa izgubio.
Moze i na PP.

Ovi sa call centra me zavlace nude adsl/wifi, da pisem korisnickom centru a tamo dobijam sablon odgovore. Nikako doci do "zivog" coveka sa kojim mozes razgovarati.
 
Jel ima neko broj telefona Orion akvizitera (sa onih plakata za uvodjenje optike u zgradu)? Imao sam pa izgubio.
Moze i na PP.

Ovi sa call centra me zavlace nude adsl/wifi, da pisem korisnickom centru a tamo dobijam sablon odgovore. Nikako doci do "zivog" coveka sa kojim mozes razgovarati.
Ukoliko nisi nabavio, sutra ti saljem u PP broj akvizitera. Jel NS u pitanju?

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Zakljucan je modem dok ih ne nazoves i ne pripretis.
Cak ni kanal na wi-fi ne mozes da promenis, jednostavno ne reaguje.
 
Par pitanja, search mi nije pomogao, sta je ovaj Laki box? Mislim na hardver i OS... i sta bi sa Orion TV app na GPlay? Tamo ga nema a u Apple store i dalje postoji!?
 
Par pitanja, search mi nije pomogao, sta je ovaj Laki box? Mislim na hardver i OS... i sta bi sa Orion TV app na GPlay? Tamo ga nema a u Apple store i dalje postoji!?
android 7 1gb ram poslacu ti u inbox sliku specifikacija.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ima li neko u Blokovima (Nehruova, Blok62 po mogucnosti) ovaj najjaci paket neta 1000/100mbps za 3000 din? Moze li da izbaci toliko?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ima li neko u Blokovima (Nehruova, Blok62 po mogucnosti) ovaj najjaci paket neta 1000/100mbps za 3000 din? Moze li da izbaci toliko?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
945/100 izbacuje ili ti 110mbs dl 12 up

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno