Šta je novo?

Orion Telekom

da da nvme je u pitanju, thx ma do njih je 99.99%
 
Unapred se izvinjavam ako je to neko već napisao, ja nisam našao.
Nalazim se u bloku 71, to je pored bloka 45 na Novom Beogradu. Orion, kažu mi iz korisničkog servisa, imaju internet preko nekih antena, i mogao bih da uzmem paket 200/20Mbps. Pa me zanima kvalitet istog, kakve su brzine, ima li prekida, kakva je oprema itd?
 
Unapred se izvinjavam ako je to neko već napisao, ja nisam našao.
Nalazim se u bloku 71, to je pored bloka 45 na Novom Beogradu. Orion, kažu mi iz korisničkog servisa, imaju internet preko nekih antena, i mogao bih da uzmem paket 200/20Mbps. Pa me zanima kvalitet istog, kakve su brzine, ima li prekida, kakva je oprema itd?
Zaobidji to

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
@Nekron Hvala za sažet odgovor. Tražim alternativu za SN, rekoše mi da je to "kao" preko optike. Meni to liči na nešto što Beogrid nudi.
 
@Nekron Hvala za sažet odgovor. Tražim alternativu za SN, rekoše mi da je to "kao" preko optike. Meni to liči na nešto što Beogrid nudi.
Beogrid ima zicu svuda nisu na wifi 100god!tako da vidi sa njima sta imaju tu kod tebe al ništa vazdušno

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Beogrid ima zicu svuda nisu na wifi 100god!tako da vidi sa njima sta imaju tu kod tebe al ništa vazdušno

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Verovatno si u pravu, to sam rekao jer je meni kabl od Beogrida došao kroz prozor a verovatno sa krova.
Očito ću morati da razgovaram sa njihovom tehničkom podrškom (Oriona), radnici korisničkog su neupućeni. Jedino što me brine je to da njihova podrška neće biti objektivna u opisu i kvalitetu usluge kao što bi recimo bio korisnik sa iskustvom.
 
Verovatno si u pravu, to sam rekao jer je meni kabl od Beogrida došao kroz prozor a verovatno sa krova.
Očito ću morati da razgovaram sa njihovom tehničkom podrškom (Oriona), radnici korisničkog su neupućeni. Jedino što me brine je to da njihova podrška neće biti objektivna u opisu i kvalitetu usluge kao što bi recimo bio korisnik sa iskustvom.
Svi optički paketi su im dobri nema većih primedbi na rad, za sve ostalo je neki koncezus ovde da je čemer i jad

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Opet zvao korisnički, tražio tehničku podršku i dobijam kontradiktorne informacije. To preko wireless antena nema teorije da imaju te brzine, odnosno 200MBps, već je to 20MBps. Probaću još jednom da pozovem, da razjasnim situaciju. Mada sam sklon da poverujem poslednjoj info.
 
Tako je. WiFi ne može više od 20, i beži od toga, nemoj uopšte da razmatraš tu soluciju, to ti je pakao u najavi
 
Opet zvao korisnički, tražio tehničku podršku i dobijam kontradiktorne informacije. To preko wireless antena nema teorije da imaju te brzine, odnosno 200MBps, već je to 20MBps. Probaću još jednom da pozovem, da razjasnim situaciju. Mada sam sklon da poverujem poslednjoj info.

To samo govori ko tamo radi i zasto prima platu.
Pojma oni nemaju.
200/20 i to preko WiFi-a,adje molim te. :d
 
da da nvme je u pitanju, thx ma do njih je 99.99%

Cao,
Ja sam imao isti problem. Laptop odlican,Lenovo I5,NVME disk, nikako nisam uspevao preko 600 da predjem.Cimao ih,dosao lik sa nekim HP laptopom ogromnim kaze radice sigurno,ja reko nema sanse... covek je izvukao 950 koliko se secam. Nisam verovao i dalje :) Na kraju sam ukapirao posle resavanje problematike da je problem u nw cipu koji kosta 2$ na veliko, tako da definitvno je problem u nw kartici.
 
Ne verujem da je moja oprema jer sam probao na dva rutera (Mikrotik i Ubiquiti) kao i direktno pravljenje PPPOE konekcije sa dva racunara... takodje imam i dva home servera i kopiranje sa/na njih ide full gbit bez problema... pre bih rekao da je problem u kapacitetu kod njih, evo istorijata speedtesta, uglavnom ka Orion i Telenor serverima...

Bukvalno samo u 4 ujutru sam video 900+ brzine sto znaci da moja oprema moze da podrzi to bez problema :)

Zakazao sam teren pa ce da vidimo :)
 

Prilozi

  • 2020-01-24 22-24-19.jpg
    2020-01-24 22-24-19.jpg
    355.7 KB · Pregleda: 123
Pitanje za ove sto imaju ovaj Huawei ruter,koliki je maksimalni download, jer su neki ovde govorili da je 100,a video sam i da ide i dosta preko toga.
Mada i u Orionu su to govorili,ali izgleda da nije bas tako.
Mada ne razumem da imaju optiku do 1000 Mb/s,a ruteri koji su skoro nabavljenji mogu kao samo do 100 Mb/s.
 
Pitanje za ove sto imaju ovaj Huawei ruter,koliki je maksimalni download, jer su neki ovde govorili da je 100,a video sam i da ide i dosta preko toga.
Mada i u Orionu su to govorili,ali izgleda da nije bas tako.
Mada ne razumem da imaju optiku do 1000 Mb/s,a ruteri koji su skoro nabavljenji mogu kao samo do 100 Mb/s.
Kod telekoma huawei ti idu do 300 paketa

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pozdrav svima,

Pokušao sam da nađem informaciju na sajtu Oriona ali nisam uspeo - da li znate da li se uz optički internet dobija javna ili privatna IP adresa? Takođe da li je moguće dobiti fixnu IP adresu? Hvala svima!
 
Nisam trenutno na Telekomu nego na Orionu pa me zanima koliko ovde mogu najvise da ostvare download.

Ja sam na Orionu optika paket 200/20. Meni su dali Huawai ruter, taj ruter ide za korisnike koji uzmu net preko 100mbita. Ruter ima gigabitne portove i daje punu brzinu.
orion speed test.JPGdownload speed.JPG
 
Pozdrav svima,

Pokušao sam da nađem informaciju na sajtu Oriona ali nisam uspeo - da li znate da li se uz optički internet dobija javna ili privatna IP adresa? Takođe da li je moguće dobiti fixnu IP adresu? Hvala svima!
Dobija se javna IP adresa, a za statički IP nisam siguran koja je procedura. Pronašao sam da može statički IP uz Biznis ADSL pretplatu, nisam našao informacije za optiku.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Vidim da su sada paketi 500/30, a nas koji smo pre par meseci potpisali za 300 nisu upgrejdovali?
 
Pozdrav svima,

Pokušao sam da nađem informaciju na sajtu Oriona ali nisam uspeo - da li znate da li se uz optički internet dobija javna ili privatna IP adresa? Takođe da li je moguće dobiti fixnu IP adresu? Hvala svima!
Može fixna al se doplaćuje mislim oko 800 din mesečno

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Izgleda da sam zakasnio sa raskidom ugovora nakon promene liste kanala i cene paketa. Da li neko zna da li ima smisla da od ponedeljka idem i pokusam da raskinem ugovor, presao bih na cist internet paket. Tek sam sada video da je okaceno obavestenje na zatureni deo sajta, sto je objektivno katastrofalan nacin obavestavanja korisnika.
 
Izgleda da sam zakasnio sa raskidom ugovora nakon promene liste kanala i cene paketa. Da li neko zna da li ima smisla da od ponedeljka idem i pokusam da raskinem ugovor, presao bih na cist internet paket. Tek sam sada video da je okaceno obavestenje na zatureni deo sajta, sto je objektivno katastrofalan nacin obavestavanja korisnika.
Ovo isto i mene zanima. Ako ima neko info?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Cao svima, dakle zivim u NSu kod Aleksandar zgrade u Novosadskog Sajma.
Nasao sam Orionov flajer u sanducetu sa reklamom za internet, pozvao sam ih da vidim o cemu se radi, jer su povoljniji od ovog paketa sto dobijam od SBBa za obican kablovski internet. Inace, rekli su mi da je pored moje zgrade ugradjena njihova optika i da je mogu ugraditi i meni. ALI, morao bih da skupim potpise stanara tj, saglasnost kako bi to uradili. Da li ste i vi radili tako nesto i drugo procitao sam necije kometare koji su ranije postovani, a ako sam dobro shvatio, ukoliko se zove centrala, moze se dobiti povoljnija ponuda od te koja je ponudjena na njihovom sajtu?
 
Ako imas upravnika onda on moze da odobri i bez 51% potpisa...
 
Ja sam dobio 20% tako sto sam otisao u lokal u dunavskoj i trazio. Vise nema tog lokala u dunavskoj ali ima na bulevaru.
 
Cao svima, dakle zivim u NSu kod Aleksandar zgrade u Novosadskog Sajma.
Nasao sam Orionov flajer u sanducetu sa reklamom za internet, pozvao sam ih da vidim o cemu se radi, jer su povoljniji od ovog paketa sto dobijam od SBBa za obican kablovski internet. Inace, rekli su mi da je pored moje zgrade ugradjena njihova optika i da je mogu ugraditi i meni. ALI, morao bih da skupim potpise stanara tj, saglasnost kako bi to uradili. Da li ste i vi radili tako nesto i drugo procitao sam necije kometare koji su ranije postovani, a ako sam dobro shvatio, ukoliko se zove centrala, moze se dobiti povoljnija ponuda od te koja je ponudjena na njihovom sajtu?
U moju zgradu su usli pre nove godine, predsednik skupstine stanara mora da da saglasnog ili da skupljas potpise. Dobija se popust kao novi korisnik (to se dogovoris sa akviziterom). Ugovor na potpis ti donose majstori koji ti montiraju net u stanu.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Super, hvala lepo. Moram da vidim onda sa upravnicom zgrade, radije bih da ona samo potpise kada vec moze, ali to je pitanje, posto je to neka agencija koja se time bavi, nego ja da jurim komsije. Videcemo, hvala svima! Kakav je inace opticki net u NSu, da li ima prekida, brzine?
 
Poslednja izmena:
Super, hvala lepo. Moram da vidim onda sa upravnicom zgrade, radije bih da ona samo potpise kada vec moze, ali to je pitanje, posto je to neka agencija koja se time bavi, nego ja da jurim komsije. Videcemo, hvala svima! Kakva je inace opticki net u NSu, da li ima prekida, brzine?
Super je opticki, ja imam 100Mb/s i merim uglavnom 110 (verovatno su dodali 10 zbog tv). Nema nikakvih zabadanja. (ns, detelinara)
 
Citao sam dosta komentara na forumu, izgleda da je to jedino sto valja kod Oriona. Ponudili su mi ugradnju nekog 5Ghz bezicnog interneta i obecali odaziv i brzine kao kod optickog, sto sam naravno odbio.
Mislim placam ovaj SBB-ov paket TV i net a TV mozda jednom mesecno upalim da pogledam nesto, vrlo lako mogu da zamenim nekim smartbox-om. Vidim ljudi instaliraju KODI i neke nase aplikacije za gledanje TVa preko neta, to mi je realno i dovoljno.
 
Nazad
Vrh Dno