Šta je novo?

Orion Telekom

Može li možda neko da mi da informaciju u vezi sa osiguranjem opreme?
Ako sam dobro razumeo, bilo šta da se desi sa opremom, tipa grmljavina ili strujni udar, korisnik plaća popravku-zamenu uređaja ukoliko nije osigurao?
Kakvo crno osiguranje....

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Kakvo crno osiguranje....

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Ne znam zato i pitam da me ne prevare :)
Kod mojih imam Telekom Adsl. Mislim da su od 2007 do sad zamenili preko 30 modema i STB-ova.
Telefonski kabal ide vazdusnom linijom i najmanja grmljavina - mrtav Huawei.
Ali za ove citam da su bas zajebani
 
Ne znam zato i pitam da me ne prevare :)
Kod mojih imam Telekom Adsl. Mislim da su od 2007 do sad zamenili preko 30 modema i STB-ova.
Telefonski kabal ide vazdusnom linijom i najmanja grmljavina - mrtav Huawei.
Ali za ove citam da su bas zajebani

Tebi izgleda odlazila oprema od strujnog udara preko bakra. Preko optike zasigurno nece.
A i da ode (zbog strujnog udara preko napajanja), verujem da ce zameniti tu opremu bez problema.
Sto se tice zasebnog osiguranja, mislim da na top paketima ima cak i osiguranje celog stana, mada za to moram da iscitam ugovor sta sam tacno dobio.
 
Verovatno kad su im ovi iz Telekoma uvalili one RTS tematske kanale i ostatak "zanimljivih" iz Telekom IPTV ponude zbog kojih dižu cenu paketa za +300 din su dobili i pristup VDSL ponudi? Kao što Beotel i koji još provajderi imaju već neko vreme VDSL pakete.

Inače ja upravo toliko (1399 din) plaćam 50/8 paket kod Telekoma direktno :d
 
Samo da se pohvalim da je stigla optika. Jedini problem je WiFi signal. Modem je Rus sa 4 porta i 2.4 i 5 G.
U prostoriji gde se nalazi modem, brzina zakiva ali u sobi koja je nekih 6 metara i 2 zida udaljena od modema, nema signala :(
Izgleda da cu morati da uzmem neki dodatni modem...
 
Samo da se pohvalim da je stigla optika. Jedini problem je WiFi signal. Modem je Rus sa 4 porta i 2.4 i 5 G.
U prostoriji gde se nalazi modem, brzina zakiva ali u sobi koja je nekih 6 metara i 2 zida udaljena od modema, nema signala :(
Izgleda da cu morati da uzmem neki dodatni modem...
5g ne može kroz zidove koristi 2.4

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
5g ne može kroz zidove koristi 2.4

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Pa i 2.4 mi je slabasan, na telefonu jedva radi, kraj mi je prenaseljen ruterima...
A da li bi mi pomogao neki ruter sa antenama?
 
Pa i 2.4 mi je slabasan, na telefonu jedva radi, kraj mi je prenaseljen ruterima...
A da li bi mi pomogao neki ruter sa antenama?
Promeni samo kanal po default je auto

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Jel jos kome ne radi optika sada? Vidikovac.
 
Ozbiljan je kvar. Pitanje dal ce danas biti otklonjen. Tako kazu u call centru.
 
Obično za 24/32h reše te veće

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Jel obicno umanje racun ili ne?
 
"Cuti, moze i gore..." [emoji2959]
 
I dalje nema neta. Nikakvo obavestenje na sajtu, na drustvenim mrezama, nista... Call centar ne moze da se dobije po pola sata. Sad se vidi zasto je Orion optika najjeftinija. Ja imam alternativu, ali neko drugi nema.
 
I dalje nema neta. Nikakvo obavestenje na sajtu, na drustvenim mrezama, nista... Call centar ne moze da se dobije po pola sata. Sad se vidi zasto je Orion optika najjeftinija. Ja imam alternativu, ali neko drugi nema.
Kod bilo koga da si isto bi ti bilo, resice te velike kvarove treba vreme!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ali bi kod drugih dobio neku konkretnu informaciju a moguće i umanjenje računa.
 
Jednom Orion, uvek Orion.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ali bi kod drugih dobio neku konkretnu informaciju a moguće i umanjenje računa.

Niko ti nece umanjiti racun dok ne trazis. Verujem da ce i oni umanjiti ako se posalje mail ili ode licno i zahteva umanjenje zbog nedostatka usluge.
 
SBB je bez ikakve moje intervencije umanjio račun za D3i uslugu pre par meseci kad su imali onaj prekid svih usluga koji je za većinu usluga trajao tipa pola dana a za D3i servere je prekid trajao 24.

Tako da eto postoje izuzeci od tvog "pravila".
 
Posle 32 sata proradilo
 
Jel probao neko Orion VDSL koji iskače kroz google reklame a nema ga na sajtu, ili je to patka da probaju interesovanje, posto su mi rekli da nemam tehničke mogucnosti na centrali a znam da mi beotel nudio prelazak na njihov VDSL kao moguć pre...jel moguće da telekom ciju infrastukturu navodno koriste ima istu odvojenu od beotela, tj. ako neko ima beotel jel mogao da ima xDSL bez da placa telefonsku pretplatu telekomu...vidim da beotel ima neku svoju fiksnu ali kontam da i nju oni oslanjaju na telekom ili grešim? Hvala
 
Jel probao neko Orion VDSL koji iskače kroz google reklame a nema ga na sajtu, ili je to patka da probaju interesovanje, posto su mi rekli da nemam tehničke mogucnosti na centrali a znam da mi beotel nudio prelazak na njihov VDSL kao moguć pre...jel moguće da telekom ciju infrastukturu navodno koriste ima istu odvojenu od beotela, tj. ako neko ima beotel jel mogao da ima xDSL bez da placa telefonsku pretplatu telekomu...vidim da beotel ima neku svoju fiksnu ali kontam da i nju oni oslanjaju na telekom ili grešim? Hvala

Svaki xDSL prikljucak ide preko Telekoma iskljucivo i moras placati njima pretplatu za fiksni. I Orion nudi fiksnu liniju ali ona ne znaci nista za xDSL.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
36b3b2af2590883668e315d7b3bfdb0f.jpg
 
Kod roditelja uzeli ovaj start paket. Ja i nisam bio za Orion, ali eto zalepili se za najpovoljniju ponudu. Nisam bio tu da sve ispratim, ali evo 15ak dana i sve radi. Daju 6 meseci free, ali je ugovor na 30 meseci 6+24. Ja kad sam video smorio se, a moji kazu da im to odgovara :) i dobili 2 smart stb uredjaja i ceo Arena paket.
Samo sam jednom odradio test i brzina ne prelazi 50mb, kada budem imao vremena pozabavicu se i sa tim i malo detaljnijim testom.
Isprobao youtube preko stb i sve radi lepo.
Mozda nekom bude bitno. Opticki kabl ne lepe za zid (jer nemaju onaj pistolj za lepak :) ) nego sprovode sa kanalicama pa i nije bas lepo na izgled. Ako neko ugradjuje neka nabavi prvo pistolj sa lepkom i zahteva da mu polepe po coskovima mislim da ce biti lepse.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Meni su bas lepo odradili sve sa kanalicama, skoro pa se ni ne primecuje. Priom stiti kabl od macke na primer. :D
 
Nazad
Vrh Dno