Šta je novo?

Orion Telekom

Prebacio se danas sa 200/20 na 500/50, placao 1700, sad cu 2100... Ok dil, pogotovo sto mi 1gbps ne treba, i da bi dobio po ceni od 2560 dinara morao bih da sklapam novi ugovor.

Jedino sto me nervira sto nikad ne dobijem punu brzinu, Speed test mi je merio 194/19, sad meri 486/49, dok na drugoj lokaciji gde koristim Prepaid GPON 200 mpbs uvek izmeri 208/24 mpbs. Cak i vise od ugovorene brzine. Ne znam u cemu je fora, svakako da mi tih par mb ne znaci nista ali lepo izgleda na oko okruglo 500 :D
Isti ruter na obe lokacije? Meni elex nije hteo ul da meri nikad preko 90 Huawei meri preko 100 sada

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Eltex djubre na obe lokacije. Uradio sam update fw, nista nije pomoglo. Jedino da probam da ih zamenim, samo me brine da li cu tom slucaju dobiti signal (ako su na neki nacin ruteri vezani za lokaciju od strane ISP-a nekom IP adresom, lupam)...

Taj Huawei, kakav je Wifi na njemu? Jel ima 5GHz?
 
@Scyter: Kod mene na prepaid 500 Mbps dnevni (za interval od 24h) prosek je ~370-380 Mbps ( i to prosek vadi tipa 1/3 il 1/4 od ukupnog broja testova [48 testovo po serveru] koje radi od 2 noću kad prebaci preko 510 Mbps). I koliko vidim kako sam ponovo počeo da radim automatizovane speedtest-ove svaki dan od 19h padaju brzine i uglavnom su najgore od 21 do 22h kad padaju ispod 250 Mbps redovno a neretko i ispod 200 Mbps.

Evo kako je to izgledalo od juče u 18:30 pa do upravo sad. Test se ponavlja na svaki pola sata (= svaka tačka na grafikonu je 1 rezultat & period od 30 minuta) čitav dan.



Žuta/narandžasta vertikalna traka na Orion server grafikonu predstavlja period dana od 18:30 do 00:30. MTS serveri su od danas u 13h iz nekog razloga nedostupni na speedtest.net...

p.s. Podrazumeva se da pošto dokumentujem trend variranja brzine u večernjim satima da ovih dan istovremeno ne rade torrenti i ne skidam ništa glomazno. Sve što radi već deo dana je Eon Smart Box koji vuče 7 Mbps stream i koji svi i da hoće fizički ne može da "pojede" više od 100 Mbps protoka jer box nema gigabitni LAN port + i kabal namerno stavljen koji koristi samo 4 žice.
 
Poslednja izmena:
Meni ne igra ulogu jer imam jednoportni media konverter ali da budem iskren prvi put sad cujem da mogu da konfigurisu ruter tako...

Mislim da je fejk i da racunaju da niko nece moci da testira i da je u sustini taj paket dupliranje uploada za 400 din

To se resava sa dodelom ont-a gde ima port na 10 gbps. Orion to nema zasigurno. Svajcarski Salt je na svojih 10 gbps up/dwn brzine dao ont sa jednim 10 gbps portom i 4 1 gbps portova, sto je pristojno i prakticno resenje. Ako hoces, posle mozes i da radis bridge na svoj ruter itd.

Orion u osnovi moze da ti da neki media converter sa 10 gbps izlazom, a u praksi neces dobiti nista.
Pitao sam, dobio sam takav odgovor.
Opet ponavljam, ko bude imao drugaciji odgovor neka me demantuje slobodno, pa da dam na proveru.

Mali edit: Sto su media convertere davali, davali su, vise nece. Moze samo bridge ont-a, ali oni da imaju pristup ont-u da vide stanje signala.
 
Poslednja izmena:
Eltex djubre na obe lokacije. Uradio sam update fw, nista nije pomoglo. Jedino da probam da ih zamenim, samo me brine da li cu tom slucaju dobiti signal (ako su na neki nacin ruteri vezani za lokaciju od strane ISP-a nekom IP adresom, lupam)...

Taj Huawei, kakav je Wifi na njemu? Jel ima 5GHz?

kako si uradio update fw na eltexu? mislio sam da to oni rade daljinski za taj ruter...
 
Ljudi, imam problem sa brzinom skidanja torenta... Sve skida ok, fajlove iz browsera kao i igre iiz Epic launchera i Steama, ide oko 59 MB/s, medjutim, torente skida ocajno. U piku uspe da dogura do 35 MB/s, najcesce je nestabilno i vrti se oko 5-20 MB/s. Probao gomilu drugih torenta sa raznih sajtova, podesavao uTorrent detaljno, gasio kompletno firewall, medjutim ne pomaze nista. Ako neko ima neku ideju pomagajte... Ne znam da li da zovem podrsku da im objasnim, mozda su mi namerno ogranicili download?

@Altru: Update sam odradio tako sto sam skinuo fajl sa Eltex sajta za ovaj ONT, u opcijama postoji update firmware, nakacio fajl i odradio update za 2 minuta.
 
Skinuo i ja fajl sa sajta, ali prijavljuje kako nije pravi fajl, iako je definitivno verzija za ovaj ruter...doduše, taj update I ne donosi ništa bitno koliko vidim...
 
Da li neko koristi njihov iternet i paket net start, brzine do 50 MB/S. Gledam sad tamo na njihovom sajtu da piše "NEOGRANIČEN INTERNET BRZINE 10-50 MB/S". Sad od 10 do 50 je velika razlika, ako neko koristi taj paket i merio brzinu koliko mu izmeri spidtest?
 
Ljudi, imam problem sa brzinom skidanja torenta... Sve skida ok, fajlove iz browsera kao i igre iiz Epic launchera i Steama, ide oko 59 MB/s, medjutim, torente skida ocajno. U piku uspe da dogura do 35 MB/s, najcesce je nestabilno i vrti se oko 5-20 MB/s. Probao gomilu drugih torenta sa raznih sajtova, podesavao uTorrent detaljno, gasio kompletno firewall, medjutim ne pomaze nista. Ako neko ima neku ideju pomagajte... Ne znam da li da zovem podrsku da im objasnim, mozda su mi namerno ogranicili download?

@Altru: Update sam odradio tako sto sam skinuo fajl sa Eltex sajta za ovaj ONT, u opcijama postoji update firmware, nakacio fajl i odradio update za 2 minuta.

Promeni torrent downloader. Ako koristiš uTorrent, posebno 2.2.1 i sličan (iako je on još dobar), ima problema na brzinama iznad 20-30MB/s da drži stabilno. Može da se našteluje da drži i 50MB/s stabilno i mogu izbunariti kako da namestiš, ali ako hoćeš nešto novo i ne mnogo različito u odnosu na uTorrent, pređi na qBitTorrent, ali na 4.2.x (nemoj na najnoviji što je izašao pre par dana, nije još podržan na svim privatnim tracker-ima).
 
Dl torrent zavisi od trakera ja ni na jednom public preko 30mb nisam video a na private ide preko 100 lagano

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Resio problem sa qBittorrent. Skida konstantno punom brzinom i ne baguje uopste. Hvala na preporuci.
 
Koju verziju si skinuo? Da probam i ja umesto utorrenta
 
Poslednju verziju dostupnu na njihovom sajtu.
 
Ne poslednja, ne radi na svim privatnim tracker-ima. 4.2.x je poslednje što radi svuda.
 
I ja sam hteo, ali nikako nisam mogao qbittorrent da namestim da mi ne zabode komplet na 30-40 sekundi svaki put kad hoću da otvorim .torrent ili uopšte pokrenem qbittorrent.exe.

Svašta sam pokušao, ništa nije pomoglo. Aj sad je izašao 4.3.x, pa ću da čekam da ga whitelist-uju trackeri i probam imam li sada sreće. :)
 
Kako vam radi optika nbg? Imam strašan paket loss stara bezanija...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
da dodam i pitam ako neko ima savet.
nov sam orion korisnik.dobio sam tp link c900 kao ruter (prvi sam u zgradi pa se njihova antena napaja preko mog mreznog kabla-kapiram da to nije razlog za problem?).

E sad ovako je sve ok. ali cuveni wifi.. na dva mob se ponekad zagubi a i njihov laki androind box koji je wifi isto se zaglupi ponekad..nekad super wifi radi....

da li je do ovog rutera? i da li imaju neki bolji ruter koji bih mogao da trazim? strah me da ne donesu losiji ruter :(
internet mi je 100/10, kablovska i fiksni u paketu.

neki savet ko ima iskustva?
 
Kako vam radi optika nbg? Imam strašan paket loss stara bezanija...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Ja sam tu u blokovima ispod, sve okej radi. Igram warzone i packet loss mi je 0%
 
Drugaru nude varijantu sa optikom nekako preko krova, i to zovu gpon lite. Ima li neko iskustva sa time? Brzina je kao 500/50 i govore da nema razlike u stabilnosti izmedju regularne optike koja ide odozdo, i ove koja bi se sa krova spustala u njegov stan... Ima li neko ovo, i kako to zaista radi?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
k2k (krov 2 krov) varijanta, umesto koaksijale, eto optike. Radi i to bez problema (osim kad ne radi zbog fizičkih oštećenja). A to što mu nude ne postoji nigde zvanično i ne može nigde ni da postoji, jer su k2k varijante siva zona uvek bile.
 
Znaci oni bi zapravo da prebace kabl sa neke od susednih zgrada? Nije neka varijanta bezicnog prenosa pa sa krova kabl?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nije, ne može bežično 500mbps.

Samo će mu navući taj kabl iz neke obližnje zgrade koja ima uvedenu optiku i spustiti sa krova. k2k varijanta rekoh, samo optika umesto koaksijale. :)
 
Ja imam to, radi perfektno, 940/107 na giga paketu
 
Prekontroliši ti tu brzinu oko 21h, naročito vikendom :p
Kod mene u od 20 do 00h u proseku nema ni pola od 500 Mbps koliko je paket.
 
Prekontroliši ti tu brzinu oko 21h, naročito vikendom [emoji14]
Kod mene u od 20 do 00h u proseku nema ni pola od 500 Mbps koliko je paket.
Testira prema telenoru? Pošto nbg treba ka njima jer im je server u airportu

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
@Nekron: Nisam u NBG (ni u BG uopšte :D) & skripta svakih pola sata redom testira jedan za drugim ka 6 različitih servera, 5 domaćih (Orion, MTS, Telenor, VIP i SBB; sve BG serveri) i 1 van Srbije. Najveći prosek bude ka MTS serveru pa Telenor pa Orion...
 
Nazad
Vrh Dno