Šta je novo?

Orion Telekom

Meni pre neki dan došli u novi stan i nude optiku. Uz malo priče, dobija se 20% popusta na celo trajanje ugovora, 3 meseca besplatno (ugovor 27 meseci) i još jedan set top box. Pošto imam jedan tv, i koristim eon smart tv aplikaciju od kolege koji ima trio gold extra, razmišljam da opet uzmem trojku, u suštini 200/20 za 1600 din, uz telefon koji se plaća po potrošnji, i neku tv koju neću upaliti nikad. S druge strane, imam triple top, 1000/100, neki fiksni koji opet ne koristim, i tv gde dobijam arenu u suštini, a sve to za oko 3500. Verovatno opet ide trojka, ali šta mislite vi o ponudi? Šta uzeti?

Alternative su sbb (koaks) i mts optika.
 
Da ti ne treba toliko tv i da uzmeš optiku 200/20 samo za 1899 din. i UO na 24 mes.
Meni su eto to nudili, pošto mi nikakva tv ne treba,a ni njihov net..ja onda kao neku
svoju alternativu čekam mts optiku koja je takođe ušla u našu zgradu... :)
 
Njemu nude trio 200/20 za 1600din, a ti mu savetujes da uzme samo net 200/20 za 1900? :)
 
Povoljnije od toga ne verujem da ces naci ni kod mts-a ni u sbb-u, tako da, ako ti ne treba tv, slobodno uzmi 200/20 za 1600din. Ja sam isto bio vrlo skeptican kada sam uzimao zbog raznih komentara, ali su komentari za optiku uvek bili pozitivni i nemam nikakve zamerke otkako sam presao sa Beogrida na Orion.
 
Njemu nude trio 200/20 za 1600din, a ti mu savetujes da uzme samo net 200/20 za 1900? :)

Da, samo što meni niko nije ni ponudio taj trio paket, barem ne po toj ceni!?
J.b.t. ovde na forumu kao da ste svi vi koji ste dobili ili i dalje dobijate po 1600
samo se meni čudite kao da sam sa marsa pao jer mi nude (izgleda jedinom)
po 2000 dinara tu famoznu trojku !? firma :banana:
 
Nikome nisu nudili, vec su se ljudi malo iscimali i pregovarali.

Lepo je covek napisao: "Uz malo priče, dobija se 20% popusta na celo trajanje ugovora". Ja sam tako dobio ugovor na 12 meseci, umesto na 24 jer nisam bio bas siguran kada sam potpisivao, da ce sve raditi kako treba. Tako da, iscimaj se malo, umesto sto kukas, ili nemoj da se iscimas i sacekaj mts cene pa nam javi svoje odusevljenje kada skapiras da ce biti skoro duplo skuplji u odnosu na Orion, jer eto, mts nije :banana: firma. :)
 
Poslednja izmena:
Pa ako sa 53 nisam naučio kako treba pregovarati nikada i neću !? A to da ne zovu nije tačno, mene su zvali i kada sam
ponovo zatražio sve ovo što pišete nije bilo moguće. Jel ne može, ok rekoh hvala doviđenja kao i prvi put i nisam uzeo.
Ne znam da li ovo neko čita iz oriona, ali da njima činite neku uslugu mislim da ne? Samo saznanje da neko ima ovakve
povlastice a drugi ne kod ljudi čini upravo kontra efekat. Dalje ne bih komentarisao i ulazio u nepotrebne prepirke,imam
svoje mišljenje i vi vaše i neka tako ostane što se mene tiče.
 
Aj kad dođem do kola, poslaću ti broj akvizitera koji je meni dao tu ponudu, pa probaj nešto od njega da dobiješ. Ovde je fora što su tek ušli u zgradu i daju fin popust.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Nemoj se mučiti zaista nije potrebno, jasno je meni da to ne daju svima i da iz nekog razloga eto nisam ja taj neko.
Da moljakam nekoga i cimam za nešto što mogu na drugom mestu da platim ne želim i neću, pa neka je to i skuplje.
Tebi hvala na predlogu ali ja ih više ne zovem.
 
Poslednja izmena:
Da li se dobijaju Cinestar Premiere kanali uz osnovnu cenu i koliko stb se dobija?
 
Moji su se preselili na selo :) po savetu komšiluka su uzeli orion net+tv, ona bežična varijanta, jeste najpovoljnije i za njihove potrebe više nego dovoljno, zadovoljni su kako to radi.
Ono što bi moglo bolje, treba im nešto jači wifi signal bukvalno da dobiju 5-10m veći domet u dvorištu, ja ne znam koje modeme daju, nisam video ali planiram da uzmem neki jeftiniji modem za koji verujem da može da izgura za toliko jači signal samo ne znam da li taj ruder podržava tu varijantu, ne mora da podržava bridge mode, ili je bolje da se ide na neki AP?
Ne razumem se u mreže baš i značila bi mi neka konkretna preporuka za što manje novca

Sent from my x2 using Tapatalk
 
Uzmi bilo koji ruter
Recimo prastari tplink 710 će da ti radi posao bez problema.
 
Tako sam i mislio da uradim. Znači, ruter bodem u lan port i to je to?

Sent from my x2 using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi,

Trenutno sam korisnik Beotel neta( vec dugi niz godina). Nakon preseljenja u drugi kraj grada- Novi Sad,Ribarska ada(Petrovaradin) rekli su mi da ovde ne postoji mogucnost interneta brzeg od 10Mb/s. E sad moje pitanje je:
da li smatrate da je dobra ideja da predjem na Orion WiFi internet od 20mb/s posto mi je tehnicka podrska rekla da im je signal ovde odlican i da ne bi trebalo da imam ikakvih problema sa brzinom interneta? Imajte na umu da ne postoji ovde ni optika ni kablovski internet. Znaci Adsl 10 mb/s ili Orion Wifi 20 Mb/s

Hvala unapred
 
Mene takođe zanima prelazak na Orion optiku.
Vidim da može malo cena da se spusti neko reče 20% za ceo period i to nije loše.

Mene kao nekog ko bi sa SBB prešao na Orion zanima za ponuda TV u paketu.
Kako to sve radi kod Oriona?
Koliko se uređaja dobija?
Ako je više da li su svi sa vraćanjem 72h?
Ove arene što daju su samo osnovne 1 ili nešto više daju, mada to će reći prodavci.

Kod njih se TV box kači na net pretpostavljam to ne bi trebalo da opterećuje net optika je u pitanju.

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Procitaj temu, tv kod oriona je no-no.

Uzmes optiku bez icega + d3i recimo, posto si vec navikao na SBB.
 
Tv je krš objektivno. Osnovni paket uz orion trojka ima samo jednu arenu i neke nevažne kanale. Paket triple plus ima sve arene, ali je, osim toga, i on krš.

Ako treba proslediću broj od akvizitera, ja sam dobio ponudu kao što si napisao, ali ne može orion trojka uz popust nažalost. I pored toga, po meni trojka je najbolji paket, za 2000, 200/20 i fiksni, čisto da ima baba na šta da te pozove. I za alarm :D

Što se tiče broja tv-ova, i tu su fleksibilni, može za istu cenu da se dobije bar još jedan tv, ali se nisam time bavio.
 
Dal bi dali popust samo za net 200 Mb/s?
 
Tesko, za single pakete.
 
Faktički 1900 Orion optika + 2260 SBB duo (TV + tel)= 4160 to ispadne više nego trio paket...

Ovako po spisku Oriona TV ne izgleda loše šta je tu krš?
Uredjaj, secknje, izbor kanali?

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Sve zavisi ko sta gleda za nekoga je krs za nekoga je ok, pogotovu ko ima sbb za 45 i kusur HD kanala ili ko voli sport nema SK ili FOX-ove itd.
Sve je stvar ko sta gleda na tv-u i da li mu je bitan kvalitet(HD slika i sadrzaj kanala).
 
Orion ubacio Viasat paket, tj. TV1000, Viasat History, Explorer, Nature
 
Ovako po spisku Oriona TV ne izgleda loše šta je tu krš?
Uredjaj, secknje, izbor kanali?

Minimalno sam koristio Orion TV, ali moji utisci su da je stabilnost uredjaja dobra, kanali ne seckaju, ali je izbor jadan. U okviru trojka paketa nema nista u HD-u, nema premotavanja 72h, a i izbor dodatnih paketa je takav da se ne isplati uzimati nista. Opet, ovo je sve subjektivna stvar, ako ti se cini da je spisak ponudjenih kanala OK, bices zadovoljan.
 
Imaju skoro sve kanale osim hbo. Koristim njihov tv i prezadovoljan sam. Ja bih ti iskreno preporucio da uzmes e sad zasto se nekima ne svidja neka napisu! Ja se licno nisam pokajao sto sam uzeo


Sent from my iPhone using Tapatalk
Može li malo opis kakav je odziv daljinca, kako radi 72h u nazad, kakav je opis programa štur ili detaljan.
Zanima me sa kojeg ste operatera prešli?
Ja se premišljam da predje na Orion.

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Tv je krš objektivno...

...Ako treba proslediću broj od akvizitera, ja sam dobio ponudu kao što si napisao, ali ne može orion trojka uz popust nažalost. I pored toga, po meni trojka je najbolji paket, za 2000, 200/20...

Vi ste dobili trio paket za 2.000rsd.
To nije loše jer je samo NET 1.900rsd.

Šta Vam je loše kod TV sada već koristite njihov TV .

Može broj...

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Minimalno sam koristio Orion TV, ali moji utisci su da je stabilnost uredjaja dobra, kanali ne seckaju, ali je izbor jadan. U okviru trojka paketa nema nista u HD-u, nema premotavanja 72h, a i izbor dodatnih paketa je takav da se ne isplati uzimati nista. Opet, ovo je sve subjektivna stvar, ako ti se cini da je spisak ponudjenih kanala OK, bices zadovoljan.
Hm, ako nema 72h unazad a piše na sajtu za 200/20 triple plus da ima onda je stvarno sra*e.

Cilj mi je da na TV ne bacam mnogo para

Inače Telekom IPTV ne bi uzimao imao sam prilike to da vidim doduše verzije od pre 1 godine


P.S.: postavljam pitanja jer je Optika nešto novije u ponudi, da ne čitam stirije postove.

Hvala ...


Poslato uz pomoć Tapatoka
Edit dodatak ...
 
Poslednja izmena:
Orion ubacio Viasat paket, tj. TV1000, Viasat History, Explorer, Nature

Videcemo koliko ce to sto je ubacio da naplacuje.
Napravili su se blesavi kada su ukinuli Discovery Animal Planet itd.tada su rekli da ce nadomestiti uvodjenjem novih kanala,a ove ce mozda naplacivati.
 
Nazad
Vrh Dno