Šta je novo?

Orion Telekom

Pa to je ekstra.
Optika ulazi do vrata a odatle ruter ili kako?
Razmisljam da uzmem samo net, a SBB tv. U totalu bi me izaslo 5000 din mesecno.

Kod SBB za te pare imam optiku 600/30 i najjaci paket kanala..

Kanali mi nisu toliko bitni pored streaming servisa, samo ne zelim STB uredjaje nego coax direkt u tv..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ceo dan im je ocaj internet.Imam paket 10Mbps jedva 1Mbps brzina. Korisnicki servis katastrofa,niko se ne javlja samo pustaju neku shit reklamu. Posto mi ostalo jos par meseci kako mogu da raskinem ugovor posto ne isporucuju zagarantovanu brzinu.
 

Prilozi

  • Screenshot_2020-02-22 Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test.png
    Screenshot_2020-02-22 Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test.png
    36 KB · Pregleda: 181
Jel to Wi-Fi?
 
Pre par dana u Kačarevu na Orionovom štandu mi rekoše da imaju rešenje do 500 mbit/s putem neke vrste usmerenog linka, tamo gde optika nije razvučena, ali je u vidokrugu.

Danas sam pogledao na sajtu i očigledno da nema zvanične ponude.

Čekam da me pozovu (ako me pozovu) da čujem da li je izvodljivo kod mene, a trebalo bi da jeste. Na manje od 200m sam vazdušnom linijom od zgrade gde je izvučena Orion optika, i imam čistu vidljivost sa krova.

Zna li neko možda više?
 
Ceo dan im je ocaj internet.Imam paket 10Mbps jedva 1Mbps brzina. Korisnicki servis katastrofa,niko se ne javlja samo pustaju neku shit reklamu. Posto mi ostalo jos par meseci kako mogu da raskinem ugovor posto ne isporucuju zagarantovanu brzinu.
Ako imaš paket do 10 ne možeš. A ako imaš paket do 20 (od 10 do 20) onda možeš da se zalis

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Pre par dana u Kačarevu na Orionovom štandu mi rekoše da imaju rešenje do 500 mbit/s putem neke vrste usmerenog linka, tamo gde optika nije razvučena, ali je u vidokrugu.

Danas sam pogledao na sajtu i očigledno da nema zvanične ponude.

Čekam da me pozovu (ako me pozovu) da čujem da li je izvodljivo kod mene, a trebalo bi da jeste. Na manje od 200m sam vazdušnom linijom od zgrade gde je izvučena Orion optika, i imam čistu vidljivost sa krova.

Zna li neko možda više?
To se zove Orion cambium mreža. Nema šanse da izvučeš tu brzinu. Možda do 50, možda.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Pa ugovor je do 10Mbps. Da je ugovor do 20Mbps a oni isporučuju do 10Mbps onda ima osnova za žalbu. Ovo je u teoriji bio način da se zaštite. Naravno može da pokuša

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Pa ugovor je do 10Mbps. Da je ugovor do 20Mbps a oni isporučuju do 10Mbps onda ima osnova za žalbu. Ovo je u teoriji bio način da se zaštite. Naravno može da pokuša

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Ne mogu da na papiru daju 10Mbps,a u praksi 1Mbps,i da sve to uredno naplate. I kakve veze ima to da li je do 10 ili do 20?
 
To se zove Orion cambium mreža. Nema šanse da izvučeš tu brzinu. Možda do 50, možda.

Siguran sam da nije mislio na Cambium.

Sad ne mogu da se tačno setim naziva koji je koristio, ali nešto u smislu 'optika light'. Znam da je jasno pomenut limit od 500 Mbit/s kao i da je u pitanju point to point link...

Još uvek me niko nije kontaktirao, tako da je pitanje dostupnosti toga...
 
Šarena laža. Neće te kontaktirati.
Takve stvari se koriste za potrebe distributera a ne za komercijalnu upotrebu.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
@brisel
Apsolutno netačno. "do 10 Mbps" se odnosi na ograđivanje od čuvenog "overhead"-a od 15%. 1Mbps predstavlja 1/10 obećanih 10Mbps, što je i više nego dovoljno da ugovor postane ništavan.

@AmilDinsio
Istroši sva eventualna rešenja (tehnička podrška, provera parice), a potom lepo RATEL-u uputi prigovor i slobodan si kao ptica za par dana.

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bolje je da ja grešim [emoji3]

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Pa to je ekstra.
Optika ulazi do vrata a odatle ruter ili kako?

Danas su me priključili, optiku sproveli direktno do mesta gde je ruter. Tu postavili neku belu kutijicu pa odatle ide kabl u ruter.

Prvi utisak - odličan. Paket je 200/20. Ruter miljama ispred onog koji sam dobio od Radijus Vektora.

Screenshot_294.png
 
Šta si dobio Huawei ili Eltex ONT? Ako je Huawei koji model (HG8245H, HG8245Q2 ili nešto treće)?
 
Jel postoji osoba koja je dobila huawei na 1000/100?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nemam pojma. Ovde kod mene na selu tj u mojoj ulici koliko vidim 2 uređaja sa "Orion" u WiFi SSID-u imaju Huawei MAC adrese. Koje su pakete tačno uzimali nemam pojma... To dvoje su relativno skoro uvodili Orion FTTH... u daljem kraju ulice gde su uvodili Orion jesen je more Eltex-a :D
 
Htedoh da platim racun za optiku i posto sam potpisao nov ugovor proslog meseca, dodali mi 240din kao naknadu za aktivaciju ugovornog perioda. Sta je to i zasto bih im platio?
 
Htedoh da platim racun za optiku i posto sam potpisao nov ugovor proslog meseca, dodali mi 240din kao naknadu za aktivaciju ugovornog perioda. Sta je to i zasto bih im platio?
Jajarenje čisto.... Nema oko toga to im je i poenta da neće niko da se cima za 250din

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Usput su mi sa posla, pa cu ih posetiti u ponedeljak :)

Kapiram mozda da je to neka taksa sto nisam obnovio ugovor odmah nakon isteka prethodnog, ali se secam da su mi rekli da postoji sluzba koja zove korisnike pred istek, naravno da vide da li ce da produze, medjutim mene niko nije zvao. Zamisli jos da pamtim kad mi istice koji ugovor...
 
Poslednja izmena:
Ma ovo je taksa za novi ugovor nema veze dal si novi korisnik ili produzavas stari....

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Znaci naplacuju to sto si odlucio da uzmes internet kod njih? Sta naplacuju, 3 papira A4 formata? Svakako idem kod njih sutra da vidim da li su normalni.
 
5kMb9TB.jpg


Posle njihovih odgovora, izaći ćeš luđi nego što si došao. Sezam je bio poslednji dah te kompanije, sve posle ide nizvodno i preživljavaju samo jer rade u državi kakvoj rade.

Ozbiljno, seti se ovoga što sam ti rekao dok sutra budeš pričao sa nekim njihovim predstavnikom. :)
 
Hahahah nisam jos otisao, nemam vremena jer uvek zaglavim na poslu.

Cim odem, updateovacu ovde :D
 
Koliko moze da se dobije beneficija za triple top paket jel zna neko 5000 mnogo me za uslugu koja nema sk nova s eurosport.
 
Pa ti nemoj onda uzimati Triple paket već ukombinuj "Eon van mreže" TV uslugu i Orion internet :p
 
to i hocu da uradim gledam kombinaciju sta mi je finansijski isplativije da bude oko 5000 racun,opcije su sbb mts optika orion optika da imam as i sk hd stabilan i brz net
 
Nazad
Vrh Dno