Šta je novo?

Orion Telekom

na ruteru stoji 7 januar 1970 kao sistemsko vreme...kako je kod vas podešeno?

promenio sam vremensku zonu sa rusije na beograd, stavio srbija u wifi podešavanjima umesto rusija, bila je već uključena internet time sinhronizacija, restartovao sam ruter i sad je sistemsko vreme 1 januar 1970 :)

očito je da ja to vreme ne mogu sam da promenim?
 
Poslednja izmena:
na ruteru stoji 7 januar 1970 kao sistemsko vreme...kako je kod vas podešeno?

promenio sam vremensku zonu sa rusije na beograd, stavio srbija u wifi podešavanjima umesto rusija, bila je već uključena internet time sinhronizacija, restartovao sam ruter i sad je sistemsko vreme 1 januar 1970 :)

očito je da ja to vreme ne mogu sam da promenim?
Tako stoji jer konfiguraciju dobija sa njihovog servera... Svima je

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pa ne bi trebalo tako da bude, to valjda nije neka nauka da se promeni...evo konkretan problem koji pravi na fiksnom telefonu koji sam naveo...
 
Ne može ni da se promeni NTP server na konfiguracionoj stranici rutera?
 
Može, ali ne pomaže...stavio sam 3 razna i opet isto...ako misliš na servere za internet time...
 
Cao svima, hteo bih da predjem na Orion opticki net. Pa me interesuje kakav je u NSu, ja sam kod Aleksandar zgrade i kazu mi da je signal OK.
Tako da me interesuju iskustva drugih? :)
 
Onda genijalci blokiraju NTP protokol? Ako je to slučaj baš me zanima kako bi D3i risiver radi na Orion interu... Pošto risiver po svakom rebootu kontaktira NTP server i ako je prođe sinhronizacija nema dalje :d
 
D3i radi sasvim normalno preko Oriona.
 
Znam da mnogi servisi ne rade dobro ako datum i vreme nisu tačno podešeni...ne prozivam nikog posebno, ali ne razumem da su mnogi to primetili i niko ne reaguje...toliko su nam gladne oči da je samo bitno da skinemo 100 kilometara filmova i serija svaki dan koje nikad nećemo odgledati...
 
Znam da mnogi servisi ne rade dobro ako datum i vreme nisu tačno podešeni...ne prozivam nikog posebno, ali ne razumem da su mnogi to primetili i niko ne reaguje...toliko su nam gladne oči da je samo bitno da skinemo 100 kilometara filmova i serija svaki dan koje nikad nećemo odgledati...

Zato sto mnogi servisi su ti sa kompa, servera itd, ne oslanjaju se na ntp ont-a, nego na ntp OS-a.
Ako ti je gust da menjas, mogu podeliti glavnu admin sifru, pa se zezajte do mile volje, i dok podrska ne poludi :D
 
Malopre mi se izgubi NAS, pomislih da su nešto radili u "centrali", i izgleda da se vratio na default podešavanja...morao sam ponovo da menjam IP adresu kako bih pristupio nas-u...sistemsko vreme i dalje 1. Januar 1970...jel postoji neki poseban razlog da to neko tamo ne promeni sa dva klika?
 
Zato sto mnogi servisi su ti sa kompa, servera itd, ne oslanjaju se na ntp ont-a, nego na ntp OS-a.
Ako ti je gust da menjas, mogu podeliti glavnu admin sifru, pa se zezajte do mile volje, i dok podrska ne poludi :D

Pusti na pm cisto da se ima :) koristim onaj jednoportbi elteks, sve je super... vise bi voleo doduse da dozvole gpon gbic pa makar izgubio podrsku :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koji delovi BG-a su pokriveni Orion optikom?
 
Nesto slabo radi net kod mene

8680297952.png
 
kakva su iskustva sa vajerles wifi netom 20/2? : )
 
koliko sam uspeo da razumem sve zavisi od baznih stanica kakve su koliko blizu i koliko opterecene ..
 
Za dobro jutro od Oriona :D

https://www.youtube.com/watch?v=-9F-ms_8vWU

@stefkev: Imaš li neku sugestiju na temu koga i kako kontaktirati da što brže dođu u selendru da poprave taj problem?
A da ne gubim pola sata objašnjavajući na telefonuu kako ja nisam Orion korisnik a hoću da prijavim problem sa "infrastruktorom"....
 
Za dobro jutro od Oriona :D

https://www.youtube.com/watch?v=-9F-ms_8vWU

@stefkev: Imaš li neku sugestiju na temu koga i kako kontaktirati da što brže dođu u selendru da poprave taj problem?
A da ne gubim pola sata objašnjavajući na telefonuu kako ja nisam Orion korisnik a hoću da prijavim problem sa "infrastruktorom"....

Tutni im na mail podrske zajedno sa snimkom, i napisi adresu gde se nalazi, i gledaj koliko im treba da dodju :D
 
Za dobro jutro od Oriona :D

https://www.youtube.com/watch?v=-9F-ms_8vWU

@stefkev: Imaš li neku sugestiju na temu koga i kako kontaktirati da što brže dođu u selendru da poprave taj problem?
A da ne gubim pola sata objašnjavajući na telefonuu kako ja nisam Orion korisnik a hoću da prijavim problem sa "infrastruktorom"....

Tutni im na mail podrske zajedno sa snimkom, i napisi adresu gde se nalazi, i gledaj koliko im treba da dodju :D

Eno ih već na banderi. Ako je ovo dokazak na moju prijavu (u podne) a ne nekog drugog u ranu zoru onda im je polazno vreme za svaku pohvalu...
Ako već ne možemo da ih hvalimo što se tiče kvaliteta same originalne instalacije eto hvalimo ažurnu popravku.
 
mislio sam da je prošla ta "akcija", kad sinoć mi iskoči anketa da dobijem telefon ako odgovorim šta mislim o orionu :) ko se uopšte bavi tim glupostima, šta je poenta?
 
video sam to, nego dokle im je stigla istraga? anketa se očito nastavlja...
 
Ako je ovaj uredjaj, moze. Ja probao kod drugara, povezali ga na vip kucni internet preko wi-fi i radi najnormalnije.
3bf258469b62146d28b9ebaaeb004a76.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk

da li zna neko karakteristike ovog boxa koji je procesor koliko rama i koji je proizvodjac
unapred hvala
 
Kako radi EON aplikacija na Orion optici tj. da li je omogućen pristup svim kanalima ?
 
Zavisi od tipa Eon naloga :p Tih kojim ima najviše za "pozajmljivanje" su oni gde neće raditi kanali zbog kojih si pozajmio nalog.
 
Nazad
Vrh Dno