Šta je novo?

Orion Telekom

I meni je logično da je pogrešno krimpovano, mada me je sam električar koji je radio kablove pjtao da ide B standard. U zidu su draka kablovi, 6a, moduli nisu 6a, nisam ih našao, mislim da su 5e, njih sam planirao da promenim svakako. Nešto moram ispitati... :(

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Ako je B standard sa obe strane, onda je ok... bitno je da bude isti raspored, nije bitno da li se koristi A ili B. Vidi da li mozes negde da nadjes onaj najobicniji tester, i onaj od 2e sa aliekspresa ce ti pomoci


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mrzi me da čekam da to stigne, uselio sam se, razvukao svuda kablove, uradio konačno kako sam želeo i sad sam samo na wifi. Čak mi ni AP u sredini stana ne radi, nego i wifi ide sa orion ont-a. U suštini samo mi za desktop baš fali.

Ako je pogrešno iskrimpovano, može li ponovo da se uradi? I kako je lakše, u kablovima ili na patch panelu i u utičnicama u zidu? Verujem da je ispravnije da se srede kablovi u zidu, ali je sigurno veća zaje*ancija.
 
ljudi, zanima me ovo sto pise do 100 i do 200mb /s
sta je realno?
i jel postoji ikakva sansa za sk kanale?
 
ljudi, zanima me ovo sto pise do 100 i do 200mb /s
sta je realno?
i jel postoji ikakva sansa za sk kanale?

Pise do, jer nece zasigurno biti zaokruzena cifra. Mada gledajuci komsije u zgradi oni imaju bukvalno 97/100 i 195/200. Tako da nemas problema.
Sto se tice SK kanala nema ih.
 
Ko ti je to rekao?

Verovatno misli na celo Zarkovo i onda je upravu ;) To sto u tvojoj zgradi ima optike, ne znaci da u zgradi udaljenoj 200m vazdusnom linijom imaju, a jos gora varijanta je ako je u maloj zgradi sa par stanova (one zgradice sa 4-6 stana) ili ne daj Boze privatna kuca... Onda Orion mozes samo da sanjas
 
Verovatno misli na celo Zarkovo i onda je upravu ;) To sto u tvojoj zgradi ima optike, ne znaci da u zgradi udaljenoj 200m vazdusnom linijom imaju, a jos gora varijanta je ako je u maloj zgradi sa par stanova (one zgradice sa 4-6 stana) ili ne daj Boze privatna kuca... Onda Orion mozes samo da sanjas

u takvoj sam.
SBB 4 life, monopol.
 
U Trgovackoj 14,pa na vise,mozda i koji broj nize ima.
Ne vidim zasto dva tri broja zgrade mogu da imaju,a ostali ne.
 
^ Zato sto nisu razvlacili dalje jer po prici Oriona opticki kabl je skup, i ako ne mogu da privezu-vezu ugovorom (lupam bar 15 racuna po objektu stambenom) odredjen broj korisnika, ne zele da se cimaju i razvlace kabl zarad par novih korisnika.. Samo kazu nemaaa i gotova prica
 
^ Zato sto nisu razvlacili dalje jer po prici Oriona opticki kabl je skup, i ako ne mogu da privezu-vezu ugovorom (lupam bar 15 racuna po objektu stambenom) odredjen broj korisnika, ne zele da se cimaju i razvlace kabl zarad par novih korisnika.. Samo kazu nemaaa i gotova prica

Kod mene su usli gde nije bilo uslovljavanja koliko korisnika mora da ima,sad nas jos uvek ima oko 5-6 tako da to ne pije vodu.
 
Ja ti kazem kakva im je poslovna politika i racunica iz price sa nekim seficem iz poslovnice na Brdu (jer sam ih zvao da mi uvedu optiku u privatnu kucu i to su mi rekli), e sad dal to tebi pije vodu ili ne ja na to ne mogu da uticem ;)
 
Ja ti kazem da kod mene nije bilo uslovljavanja,a da im je to politika onda bi je se drzali uvek.;)
 
Kod mene od 38 stanova imaju jednog pretplatnika - mene :)

Opticki kabl je 12 din duzni metar u maloprodaji. U veleprodaji je sigurno manje.
 
Potvrdjujem da isto nije bilo uslovljavanja pri broju korisnika, i samo su imali prvog korisnika mene i jos jednog stanara koji smo se medju prvima zalagali za uvodjenje optickog neta.
Sada vidim, posto je zgrada velika, da ima ljudi koji fino prelaze sa sbb-a ka orionu.
MADA!!!! Koliko cujem, poostrice politiku uvodjenja, koliko mi je objasnjeno trenutno imaju gubitak tipa "uvedi prijatelju", i mislim da ce traziti neki broj korisnika da se obaveze pre nego sto postave kabl.
Ali opet, moze biti a i ne mora da znaci. Moja zgrada ima 3 ulaza, u mom ulazu ja sam trenutno sam koji je zakacen na kabl.
 
Pre je bilo da onaj ko prvi uvede pukne najveću lovu čini mi se da su 120 evra po metru tražili ako nema u blizini priključak.
 
Telekom je nama pre cele ove price oko optike trazio 5000 eur da uvede optiku i da izbace telefonske parice i glavnu telefonsku kutiju.
Nazalost, ljudi nisu razumeli sta je optika, pa su pomislili da samo 5000 evra kosta menjanje cele kutije za zgradu kosta toliko.
 
Pre je bilo da onaj ko prvi uvede pukne najveću lovu čini mi se da su 120 evra po metru tražili ako nema u blizini priključak.

Slicno nesto... Meni najblize njihovo cvoriste je (ko zna gde je Komercijalna Banka preko puta Dragulja u Skojevskom naselju) je nekih 600-700m vazdusnom linijom, i bilo mi je ponudjeno ako hocu da sam finansiram sirenje njihove infrastrukture do mene znaci 1200-1500metara optickog kabla plus radnici i za to su mi trazili 2000 evra. Ja sam pitao jel nakon toga imam neki popust na neki paket, naravno da nemam... Hvala lepo dovidjenja, ja da vam sirim infrastrukturu i placam sirenje a da nemam nikakve benefite nesto me bas zabo**. Ako se sete da prosire- super, ako ne opet dobro, proci ce Telekom uskoro i onda ko ih sisa
 
Poslednja izmena:
Slicno nesto... Meni najblize njihovo cvoriste je (ko zna gde je Komercijalna Banka preko puta Dragulja u Skojevskom naselju) je nekih 1200metara vazdusnom linijom, i bilo mi je ponudjeno ako hocu da sam finansiram sirenje njihove infrastrukture do mene znaci 1200metara optickog kabla plus radnici i za to su mi trazili 2000 evra. Ja sam pitao jel nakon toga imam neki popust na neki paket, naravno da nemam... Hvala lepo dovidjenja, ja da vam sirim infrastrukturu i placam sirenje a da nemam nikakve benefite nesto me bas zabo**. Ako se sete da prosire- super, ako ne opet dobro, procice Telekom uskoro i onda ko ih sisa

Klasicno srbovanje, umesto da investiraju kako bi zaradili (kao sbb) koji ima OGROMNIH mana, ali su bar investirali oni NECE da prikljuce ljude koji ce da im odesetostruce investirano.
Srbi...
 
^Slazem se... Al ako to njihov menadzment a pre svega vlasnik ne shvata sta ja tu da radim.
 
Klasicno srbovanje, umesto da investiraju kako bi zaradili (kao sbb) koji ima OGROMNIH mana, ali su bar investirali oni NECE da prikljuce ljude koji ce da im odesetostruce investirano.
Srbi...

Cekajte ljudi, nije da branim Orion, ali imate krivu sliku o svemu.
Prvo da utvrdimo da je orion najveci ALTERNATIVNI provajder, a dok glavni primat imaju SBB/TELEKOM.
Kao prvo, da vam kazem da moja zgrada, (koja je na 20 metara od cvorista), imala je frku za uvodjenje optike, tj nisu mogli da pridju cvoristu kroz sahtu bez telekomove dozvole. To se oduzilo do 2 meseca cekanje iste te dozvole.
Na kraju se svelo da su otvorili sahtu, i kada se pojavilo telekomovo obezbedjenje, zamolili su coveka da ih puste 30 minuta da obave posao.
Vi spominjete nekih 1200-1500 metara. Telekom nije izdasan da daje dozvole, a zasigurno nije jedna sahta da posalju coveka na burek i 30 minuta odsustva.
Da se oni pitaju, uzeli bi primat, svi bi vi dobili optiku, ali nisu oni koji se pitaju da li ce moci da udju u sahtu i da vas spoje na glavno cvoriste.
Te je tempo kakav jeste.
Ali zaista se treba pitati zasto Telekom dozvoljava da mu primat uzima SBB, iako imaju neogranicen budzet. To je pitanje nad pitanjem.
Pitanje je takodje kako SBB ima dozvolu da kaci optiku na javno osvetljenje (citaj bandere) gde je najstrozije zabranjeno, a svi ostali moraju kroz sahte.
 
^Dobrooo... A aj sad mi objasni samo ovo posto mi nema logike tvoj post:

* Ako treba oni dzaba da mi uvedu (tj o njihovom trosku- ORIONOVOM) onda Telekom ne da, salje obezbedjenje i sve sto si napisao jel tako?

E sad mi objasni sta bi se to bitno promenilo u celoj toj situaciji da sam ja pristao da dam tih 2000 evra (ORIONU), posto da sam dao uveli bi mi u roku od 7 dana?

p.s. Nadam se da ti objasnjenje nece biti da su sa tih 2000 evra mogli da podmite sve u Telekomu i da im je to za to trebalo :trust:

p.s.2 Bar u mom slucaju, optika ne bi isla kroz sahte, nego bi isla kroz tunel (zemljani koji bi iskopali) izmedju sume i ulice koji bi verovatno bio odradjen na divlje :eyebrows:
 
Poslednja izmena:
^Dobrooo... A aj sad mi objasni samo ovo posto mi nema logike tvoj post:

* Ako treba oni dzaba da mi uvedu (tj o njihovom trosku) onda Telekom ne da, salje obezbedjenje i sve sto si napisao jel tako?

E sad mi objasni sta bi se to bitno promenilo u celoj toj situaciji da sam ja pristao da dam tih 2000 evra, posto da sam dao uveli bi mi u roku od 7 dana?

p.s. Nadam se da ti objasnjenje nece biti da su sa tih 2000 evra mogli da podmite sve u Telekomu i da im je to za to trebalo :trust:

Kome da das 2000 evra, pa taj projekat je subvencionisam kreditom :D
Jel me ti sprdas da za ovo sto ti sad uvode traze pare?!

Optika se sada uvodi za dzabe, cak je to odluceno odavno da svi treba to da dobiju (drzava propisala). Da si mi rekao pre 4 godine da su ti trazili 2000 evra, verovao bih ti.
 
Ne sprdam te... Ja ti kazem kako je bilo. Imao sam cak i snimljen razgovor na telefonu... Pogledacu dal imam jos, pa ako imam mogu i da okacim za sve neverne tome. I za pare, lovu mi je trazio Orion a ne Telekom Srbija
 
Poslednja izmena:
Opet kazem, ovo treba da dobijes za 0 EUR.
Orion, Telekom i svi ostali su subvencionisani da uvedu optiku tebi (obicnom gradjaninu, a ne pravnom licu).
Ni jedan trosak, pod trosak, cak i onaj koji podrazumeva da kopaju, kace se po banderama itd, ne treba ista da kosta.
Ali opet, okaci snimak, zivo me zanima.
 
Da li su arene kod oriona u HD-u? Na ovom flajeru što dele piše više od 20 HD kanala. Da li se zna koji su to kanali?
 
Nazad
Vrh Dno