Šta je novo?

Orion Telekom

Zabo net svima? Call centar ne dostupan hahaha

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
E pre 10 minuta bio covek iz Oriona i crce net bas kad je on otisao. A pacovi stavili "korisnik je trenutno nedostupan" da ih ne zovu u call centar.

Sent from my motorola one using Tapatalk

edit: proradilo, total downtime 40 minuta.
 
Poslednja izmena:
Kod mene (NBG) jos nije proradilo.
 
Poslednja izmena:
Meni telefon daje kad hocu da pozovem da je zauzeto,a 22 sam na cekanju :mad:
 
Ugasili su mi konacno 5Ghz mrezu, samo da javim. :)
 
Pozdrav svima, koliko vidim, malo ko ovde je zadovoljan Orionom... Ja sam kod SBB I mislio sam da se prebacim na Orion optiku jer me TV ne zanima, a sem Oriona niko ne nudi samo flat rate net. Taman je istekla UO, oklevam zbog dosta loših iskustava o kojima sam slušao, (pucanje veze)... Generalno, da li biste preporučili prelazak?

Tapatalk
 
Ja sam oko 3 godine kod Oriona na optici, nema nikakvih problema u radu, ne sećam se da sam imao više od 1 ili 2 kratka prekida za te 3 godine.

Od samog početka, ONT mi je u bridge modu, stavio sam svoj ruter (Archer C9) i sve radi kao podmazano.

Za ADSL i wifi nisu dobra iskustva, ali Orionova optika radi prilično dobro.
 
Pozdrav svima, koliko vidim, malo ko ovde je zadovoljan Orionom... Ja sam kod SBB I mislio sam da se prebacim na Orion optiku jer me TV ne zanima, a sem Oriona niko ne nudi samo flat rate net. Taman je istekla UO, oklevam zbog dosta loših iskustava o kojima sam slušao, (pucanje veze)... Generalno, da li biste preporučili prelazak?

Tapatalk

Ne znam samo gde si u temi nasao da je malo ko zadovoljan optikom. Svi koji su na optici su zadovoljni, to je izgleda jedino sto valja. Pritom su cene odlicne. To sto im je support beskoristan je druga prica.

Ja takodje nemam nikakvih primedbi na net, optika sljaka odlicno.
 
Poslednja izmena:
Da se ogradim, malo toga sam pročitao ovde, sem nekih postova o prekidima veze. A i ono što sam čitao na drugim mestima ne precizira da je u pitanju optika ili ADSL. Svakako hvala, ponuda sigurno deluje odlično.
Ako su iskustva većine takva onda bi trebalo da ozbiljnije razmotrim prelazak.

Tapatalk
 
Optika im radu super, jedino ovih dana ima sitnih prekida od 1-3min.... sad bese jedan, valjda ce i to srediti
 
Eto da ne bude da je sve sjajno na optici :)
Opet su mi promenili pre shared keys (otprilike drugi put u nedelju dana). Ovaj put je port forwarding ostao. Ima da tražim bridge, ovo mi nije prihvatljivo.
Mislim da je nekih 9-10 meseci sve bilo ok, sada su počeli da brljaju posljednjih desetak dana sa prekidima i brisanjem konfiguracije rutera.
 
To su stvarno gluposti ali ću svakako da proverim ima li optike kod mene (Batajnica)

Tapatalk
 
Danas drugo poluvreme košarke nije moglo da se gleda od seckanja. Onaj njihov android box je u pitanju. Arena 1 katastrofa, ostale arene malo manje. Na kraju morao da gledam na kompu preko oriontv aplikacije uz pomoć bluestacksa gde je radilo bez problema.
 
Ljudi, sta da radim, resetovala mi se antena na fabricka. Jel ce orion da mi naplati intervenciju da mi opet podese?
 
Za nauk sledeći put nemoj da jedeš piletinu ispod tuša dok surfuješ :)
 
Nisu hteli da dođu danas i ne može posle 17h intervencija. Upitah lika na telefonu -- Ok, ako nećete da dođete, hoćete li da mi izdate password za PPPoE? Nećka se, na kraju ga dao, u formatu [prva dva slova username-a][6 brojeva]. Resetovao sam antenu, ušao sa ubnt/ubnt, podesio PPPoE podatke, povezao se na sektor i Voilá, eto Internet-a.

https://i.imgur.com/hlKYvyn.png

Kao dodatni plus, forwardovao sam portove od 0-65536 (DMZ) umesto onih 5 na koje su me ograničavali agenti call centra. I dodatno sam postavio sebi prioritet na High kako bi moj saobraćaj ka sektor anteni bio većeg prioriteta od drugog saobraćaja.

Rezultat: https://www.speedtest.net/result/8192640195
 
Moze li preporuka za ruter do 50e koji ce preko Wifi da baca preko 100mpbs, a da ima dobru pokrivenost za stan od 65 m2?

Ont Eltex ima katastrofa wifi signal u drugim sobama, dok TP Link WR 840N koji sam dobio na koriscenje ima nesto bolji signal, ali ne prelazi preko wifi 90 mbps, iako imam paket od 200/20 mbps.

Tako da dajte neku preporuku za solidan wifi gigabitni ruter, a da nije preko 50e. Hvala unapred.
 
Obrati pažnju da Orion koristi PPPOE, tako da ruter mora i za to da ima orgovarajuće performanse. Kada sam prešao na 200/20, moj stari TP-Link WR1043ND nije mogao da izvuče toliko na PPPOE - preslab procesor, čak i sa DD-WRT nije mogao da izgura 200mbps.

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?229973-Orion-Telekom&p=5469882&viewfull=1#post5469882

Prešao sam na TP-Link Archer C9, ali to je skoro duplo iznad tvog budžeta.

Meni Orion već mesec dana na paketu 200/20 pušta ~380/20 (a i za to nisam siguran da mi ruter nije ograničen), tako da imaj na umu to ako ćeš da stavljaš ONT u bridge mod i koristiš svoj ruter - jeftini consumer ruteri teško da će toliko da guraju kroz PPPOE.
 
Sad nađoh za TP-Link rutere koje su im PPPoE performanse:

https://www.tp-link.com/uk/support/faq/465/

Svi stariji modeli pre Archer serija, kao i jeftini Archer C20/C50/C60 nisu dobri za korišćenje uz Orion optiku.
 
Poslednja izmena:
Mislim da svi ovi koji su do 95 Mbps u stvari ograničeni WAN portom od 100Mbps (priznajem, nisam proveravao sve).
Inače, ako je ideja samo povećati domet/pokrivenost, može se ostaviti Eltex u routed režimu, a gigabitni TP link postaviti u drugu prostoriju, povezati kablom na Eltex i koristiti TP link kao access point.
Kome trebaju i napredne funkcije, bolje da stavi svoj PPPoE ruter, a Eltex da radi u bridge.
 
Moj WR1043ND koji sam prethodno imao je imao gigabitni WAN, ali je za PPPoE sa fabričkim FW mogao da izvuče samo 98Mbps, a sa DD-WRT do 160Mbps.

Tad sam sa posla doneo jedan Asus RT-N66U, takođe imao gigabitni WAN, ali kroz PPPoE jedva gurao nešto preko 100Mbps.

Zato kažem, to što je gigabinti WAN port nije garant da će izvući maksimum od linka.
 
Resio sam problem tako sto sam izbacio TP Link, na Eltexu sam upalio WiFi, 2.4 GHz i 5 GHz, na 5 baca 194 mpbs, dok za udaljene prostorije koristim 2.4 GHz, koji ima bolji signal, sto mi je i bitnije nego brzina kada je Wifi u pitanju. Nisam znao da 2.4 GHz bolje 'probija' zidove.

@mighty78:

Jel ta varijanta da Orion pusta preko 200 mbps moguca samo u slucaju da Eltex ode u Bridge mod, a da kao primarni ruter ide neki kao tvoj recimo?
 
Mislim da nema veze s ruterom.
Ja sam tri godine kod njih i od prvog dana mi je Eltex u bridge modu.
Nisam u skorije vreme potpisivao nikakav aneks i sl. Jednostavno sam primetio da imam više od 200/20 pre nekih mesec dana i konstantno radi tako:

Evo speedtest od jutros:
8203094127.jpg

Download sa Steama regularno ide preko 30MB/s što je dosta više od 200Mbps:
steam.jpg

Iskreno nemam pojma zašto mi Orion pušta više od ugovorne obaveze, ali se ne žalim :)
 
Mislim da nema veze s ruterom.
Ja sam tri godine kod njih i od prvog dana mi je Eltex u bridge modu.
Nisam u skorije vreme potpisivao nikakav aneks i sl. Jednostavno sam primetio da imam više od 200/20 pre nekih mesec dana i konstantno radi tako:

Evo speedtest od jutros:
Pogledajte prilog 268930

Download sa Steama regularno ide preko 30MB/s što je dosta više od 200Mbps:
Pogledajte prilog 268931

Iskreno nemam pojma zašto mi Orion pušta više od ugovorne obaveze, ali se ne žalim :)
Aj proveri brzinu prema Telenor serveru

meni je na ka Telenoru ovako

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Prilozi

  • speed.PNG
    speed.PNG
    34.2 KB · Pregleda: 99
Poslednja izmena:
Pa ovo što sam stavio i jeste ka Telenor serveru.

Telenor.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno