Šta je novo?

Orion Telekom

Nema šanse, jedino da spustiš DL na torrentu na 5, UL da bude 0.5 pa da pokušaš. Kod mene je 20 DL i nemam problema...



... sent from mobilni using antidepressants...
 
Замолио бих оне који користе тренутно услугу интернета и ТВ у пакету код Орион Телекома да кажу каква имате искуства са услугом истог код Ориона. Замолио бих Вас да одговорите што пре јер не знам колико се исплати да узмем у пакету интернет и ТВ код Ориона.

Ako je optika - slobodno.
Ako je wifi ili xdsl - preskoči.

+1
TV ponuda kanala je siromasna u odnosu na druge,plus im je ocajna ponuda sportskih kanala,a meni bas ti kanali fale,mislim na sve Arene osim Arene 1,i SK 1,2 i 3.
 
Kod mene u soliteru bio komšija da skuplja potpise "...da Orion unapredi mrežu . Neće ništa da buše sve kroz postojeće instalacije..."
 
I kod mene je Targo bio... mislim da su preuzeli njihovi mrežu.
 
Isteklo vreme za edit.. razgovarao danas sa njihovim komercijalistom, preuzeli su TT infrastrukturu. Mislim da ću uzeti 200/20 + telefon, pa da vidimo kako će raditi.
 
Ja sad video u ulazu 100Mbs - 1499din, a sa kablovskom je valjda 2300/2400
 
Moze li neko ko koristi Orion optiku da opise svoje iskustvo iz prve ruke? Razmisljam da raskinem ugovor sa Beogridom i uzeo bih paket 100Mbs optika + tv

Takodje me zanima kakva je njihova televizija. Da li puca cesto ili je ok?
 
Moze li neko ko koristi Orion optiku da opise svoje iskustvo iz prve ruke? Razmisljam da raskinem ugovor sa Beogridom i uzeo bih paket 100Mbs optika + tv

Takodje me zanima kakva je njihova televizija. Da li puca cesto ili je ok?
Hm ne znam da li troluješ ali to je upravo opisano u prethodnih 10-15 postova.
 
Danas bili Orionovi monteri (zvali su iz centrale pre par dana), da testiraju novu wifi opremu. Skinuli stari Ubiquiti i stavili "Mimozu".
Rekoše sutra če pustiti punu brzinu od 100Mbps (radilo je tako dok su postavljali i par puta pustili speedtest) pa ćemo da vidimo našta to liči, i da li vredi čemu, i koliko je stabilna ta maximalna brzina.
Pišem utiske...
 
Ima li nekog ko koristi opticki paket i ima NTU-RG-1421G-WAC ont? Moze li se taj uredjaj prebaciti u bridge mod? Zvao sam tehnicku podrsku i receno mi je da ne rade “takve stvari”, te da se obratim na mail i objasnim sta hocu...

Video sam par postova gde se ljudima vraca setovanje za wireless na default, i da tehnicka sluzba mora menjati ssid i pass :) strah me je da potpisujem ugovor a ne mogu ont koristiti u bridge modu zbog nekakvog njihovog reseta na podrazumevane vrednosti :)

Za sada cekam odgovor na mail, ali ako neko ima iskustva sa ovakvim problemom, bio bih zahvalan na bilo kakvom odgovoru :) monter me ceka na odluku da li uvodim optiku ili ne...

Kuci imam mikrotik rb3011, kupicu i gpon sfp, ali koliko sam informisan, ne zele da kace takve korisnike, niti da cak daju obican media konverter...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas bili Orionovi monteri (zvali su iz centrale pre par dana), da testiraju novu wifi opremu. Skinuli stari Ubiquiti i stavili "Mimozu".
Rekoše sutra če pustiti punu brzinu od 100Mbps (radilo je tako dok su postavljali i par puta pustili speedtest) pa ćemo da vidimo našta to liči, i da li vredi čemu, i koliko je stabilna ta maximalna brzina.
Pišem utiske...

evo da se citiram i odgovorim
Nisu povećali brzinu, još im danas bazna stanica ne radi celi dan. Kako li oni misle da testiraju kad korisnicima nisu pustili brzinu, a i ništa ne radi. Ali to je Orion, navikli smo na takve rspade
Srećom pataj internet niti ne koristimo u kući, inače bi bilo drame
 
Da li bi neko mogao da okaci ovde svoj ugovor sa Orionom? Imam problem sa potpisivanjem ugovora sa njima na 12 meseci za internet 100/10+ telefonski prikljucak (prenosim broj iz telekoma). Cela prica je pocela pre dve nedelje kada mi je njihov prodavac zvonio na vrata i ispricao kako je moguce da potpisem ugovor na 12 meseci- internet 100/10 + telefon sa 500 min sa tim sto bi prva tri meseca bila gratis.Ipak, nakon dva tri razgovora ispostavilo se da od 3 meseca gratis nema nista vec da za dzabe mogu da dobijem samo prvih 15ak dana (dok mi ne istekne ugovor za ADSL kod mts-a) Da ne duzim taj deo price dogovorila sam se na kraju sa operaterom da to bude ugovor na 12 meseci za internet 100/10 i telefon za 1510 din (operater mi rece da cu dobiti i prvi mesec gratis. Ja se nisam mnogo zanimala da li pod mesecom podrazumevaju prvi racun koji bi bio od 15 do kraja ovog meseca ili od 15.12. do 15.1. svakako je trebalo da dobijem bar gratis ovaj preiod dok mi se preklapaju ugovor sa telekomom i oni) Medjutim, u petak kada su njihovi ljudi dosili da montiraju opremu sa sobom su doneli ugovor u kom je pisalo da:
Je ugovor zakljucen 12.12.2017. - U petak je bio 15...
Da se ugovor potpisuje na 24 meseca
Navedeno je samo da mi oni pruzaju paket "Internet do 100MB + Tel" nigde nije precizno navedeno sta paket sadrzi (Koliki upload, koliko minuta u tel paketu itd)
Nigde nije navedena mesecna pretplata - Uz ugovor nisam dobila nikakav izvod iz cenovnika iako u ugovoru pise da je on sastavni deo
Nigde nije definisano da ja zaista dobijam taj jedan mesec (ili 15 dana) gratis

Odmah, dok su tehnicari jos bili tu, zvala sam korisnicki servis i navela im sve probleme koji su se pojavili u ugovoru. Zena mi je predlozila d ne potpisujem ugovor i da ce me ona kontaktirati u ponedeljak. Danas sam na mail dobila gotovo isti ugovor, samo sto je obaveza promenjena sa 24 meseca na 12, ostatak gore navedenih problema je i dalje tu. Operateri se prave ludi kada im predocim ovo, ubedjuju me kako je njima zavedeno da je moja pretplata 1510 din i da imam mesec dana gratis, a kada pitam zasto onda to ne pise jasno i u ugovoru oni mi predlazu da pisem mail.
Sto se tice njihovog cenovnika sa sajta, tamo koliko ja vidim ovaj paket koji treba da potpisem kosta 3750, pa mi cela prica sve vise lici na to da cu posle mesec dva poceti da dobijam racune od 3750din, a necu imati na sta da se zalim... Njihova oprema je trenutno kod mene i oni su pustili saobracaj, ali ja sam im potpisala samo revers da su ostavili opremu. Najverovatnije cu sutra traziti da dodju i odnesu opremu ili cu je ja odneti u poslovnicu, ali reko da pre toga pitam da li je neko imao slicno iskustvo sa potpisivanjem ugovora
 
Poslednja izmena:
Da li bi neko mogao da okaci ovde svoj ugovor sa Orionom? Imam problem sa potpisivanjem ugovora sa njima na 12 meseci za internet 100/10+ telefonski prikljucak (prenosim broj iz telekoma). Cela prica je pocela pre dve nedelje kada mi je njihov prodavac zvonio na vrata i ispricao kako je moguce da potpisem ugovor na 12 meseci- internet 100/10 + telefon sa 500 min sa tim sto bi prva tri meseca bila gratis.Ipak, nakon dva tri razgovora ispostavilo se da od 3 meseca gratis nema nista vec da za dzabe mogu da dobijem samo prvih 15ak dana (dok mi ne istekne ugovor za ADSL kod mts-a) Da ne duzim taj deo price dogovorila sam se na kraju sa operaterom da to bude ugovor na 12 meseci za internet 100/10 i telefon za 1510 din (operater mi rece da cu dobiti i prvi mesec gratis. Ja se nisam mnogo zanimala da li pod mesecom podrazumevaju prvi racun koji bi bio od 15 do kraja ovog meseca ili od 15.12. do 15.1. svakako je trebalo da dobijem bar gratis ovaj preiod dok mi se preklapaju ugovor sa telekomom i oni) Medjutim, u petak kada su njihovi ljudi dosili da montiraju opremu sa sobom su doneli ugovor u kom je pisalo da:
Je ugovor zakljucen 12.12.2017. - U petak je bio 15...
Da se ugovor potpisuje na 24 meseca
Navedeno je samo da mi oni pruzaju paket "Internet do 100MB + Tel" nigde nije precizno navedeno sta paket sadrzi (Koliki upload, koliko minuta u tel paketu itd)
Nigde nije navedena mesecna pretplata - Uz ugovor nisam dobila nikakav izvod iz cenovnika iako u ugovoru pise da je on sastavni deo
Nigde nije definisano da ja zaista dobijam taj jedan mesec (ili 15 dana) gratis

Odmah, dok su tehnicari jos bili tu, zvala sam korisnicki servis i navela im sve probleme koji su se pojavili u ugovoru. Zena mi je predlozila d ne potpisujem ugovor i da ce me ona kontaktirati u ponedeljak. Danas sam na mail dobila gotovo isti ugovor, samo sto je obaveza promenjena sa 24 meseca na 12, ostatak gore navedenih problema je i dalje tu. Operateri se prave ludi kada im predocim ovo, ubedjuju me kako je njima zavedeno da je moja pretplata 1510 din i da imam mesec dana gratis, a kada pitam zasto onda to ne pise jasno i u ugovoru oni mi predlazu da pisem mail.
Sto se tice njihovog cenovnika sa sajta, tamo koliko ja vidim ovaj paket koji treba da potpisem kosta 3750, pa mi cela prica sve vise lici na to da cu posle mesec dva poceti da dobijam racune od 3750din, a necu imati na sta da se zalim... Njihova oprema je trenutno kod mene i oni su pustili saobracaj, ali ja sam im potpisala samo revers da su ostavili opremu. Najverovatnije cu sutra traziti da dodju i odnesu opremu ili cu je ja odneti u poslovnicu, ali reko da pre toga pitam da li je neko imao slicno iskustvo sa potpisivanjem ugovora

Sa njima moras samo na sigurno,prevaranti su to.
Snimaj svaki razgovor,to ti je moj savet,tako su mene zavrnuli za jedan mobilni telefon da na njemu mogu da gledam tv kad mi treba,i krivo mi je sto tada nisam snimio komercijalistu,jer kada je pricao sa svojim sefom odjednom je dobio amneziju a do tog trenutka je sve znao,ali ga je ovaj ubedio da nije to tako,i ako nije bio prisutan,mislim na sefa.Ali sam zato snimio drugi razgovor i nece moci nadam se da mi vrdaju,inece sledi tuzba.Da bi se zastitili OBAVEZNO snimajte razgovore sa njima.Sve obecaju dok ne potpisete,posle ide amnezija i mucno natezanje.
 
Ma necu uopste da se natezem sa njima, jer ovaj ugovor koji mi nude je blago receno sumnjiv. Mislila sam samo da je ova situacija ipak izuzetak, jer mi je neverovatno da ljudima standardno podvaljuju ovakve ugovore i da to prolazi :/
 
Samo da potvrdim ovo sto sam sinoc pisala vezano za potpisivanje ugovora sa Orionom, a ujedno i da im napravim besplatnu reklamu...

Dakle, jutros sam zvala ponovo njihovog operatera, objasnila opet problematiku. Ponovo sam dobila odgovor da nema potrebe da brinem i da je sve to sto mene zanima vec zavedeno kod njih u kompjuteru. Nisam imala zivaca da se opet objasnjavam sa njom pa sam je odmah direktno pitala da li te sve informacije o ceni, specifikaciji paketa kao i period koji dobijam besplatno mogu da budu navedene i u ugovoru. Dobila sam kratak i jasan odgovor - NE. Po njenim recima ugovor je tipski i oni takvu vrstu informacija ne upisuju u ugovor. Na moju konstataciju kako to fakticki znaci da visina moje mesecne pretplate zavisi od njihove dobre volje, tj od onoga sto ce se njima sledeceg meseca pojaviti u kompjuteru zena mi je rekla da mi je sve objasnjeno u opstim uslovima poslovanja...Dalje me je samo zanimalo da li ce sami da dodju po opremu za koju sam potpisala revers ili ja treba da im je nosim u poslovnicu. Operater naravno ni to nije znao pa je pocela da me ubedjuje kako oni uopste ne uzimaju opremu nazad. Kad sam rekla da cu vrlo rado zadrzati opremu, ukoliko su oni radi da mi je poklone, prodati je i tako platiti impulse koje sam potrosila na njihove nesposobne operatere zakljucila je da bi ipak bilo najbolje da opremu odnesem u njihovu poslovnicu. Nesto kasnije pozvala sam ponovo njihov korisnicki servis da pitam sta se desava sa optickim kablom koji su sproveli do stana. Pogadjate, ponovo sam dobila netacnu informaciju da ta mreza ostaje i da ne treba ja de je skiadam kao ni da niko nece naknadno dolaziti da je skine. Kasnije danas u poslovnici u Gandijevoj sam dobila informaciju da ce neko od kolega ipak naknadno doci da odnese kabl. Ali odlazak u poslovnicu je posebna prica...
Prvo sam bila u poslovnici u Pozeskoj jer sam mislila da je (kao sto je to recimo situacija u mtsu) sve jedno u kojoj poslovnici se predaje oprema. Naravno oprema moze da se preda samo u Gandijevoj (iz nepoznatih razloga) ali zena koja je tamo radila nije propustila priliku da mi objasni kako je sa mojim ugovorom sve u savrsenom redu i kako je sasvim normalno da cena i sadrzaj paketa ne budu nigde navedeni jer to tako svi rade (misleci pritom na sve druge operatere) sto naravno svako ko je potpisivao bilo koji pretplatnicki ugovor ovog tipa zna da nije tacno... Na moje pitanje zasto mi cenovnik nije prilozen uz ugovor kao njegov sastavni deo zena je konstatovala da to nije ni neophodno jer sam ja svakako zasticena tackom 111(Operator je dužan da na pogodan način prilog mesečnom računu, SMS poruka, putem elektronske pošte, štampana brošura na prodajnom mestu, na svojoj Internet stranici, info kanalu, putem sredstava javnog informisanja i slično) najmanje mesec dana unapred pojedinačno obavesti korisnike, o nameri jednostrane izmene ugovorenih uslova pružanja usluge, kao i o pravu korisnika na raskid ugovora pre isteka perioda na koji je zaključen.) Posle par sekundi ipak se predomislila i rekla da cu dobiti izvod iz cenovnika, ali tek po potpisivanju ugovora. Kako mi je cela situacija postala smesna pokupila sam opremu i uputila se u Gandijevu. Tamo me je deocekao jos jedan ljubazan prodavac koji je pokusao da resi moju situaciju nepotpisanog ugovora. Po n-ti put objasnila sam zasto ne zelim da potpisem ugovor sa njima. Kad smo stigli do dela "Nije precizno definisan sadrzaj paketa koji treba da placam narednih 12 meseci" On me pita: Kako nije definisan, pa meni ovde pise internet do 100 megabita i telefonska linija sa 500min. Ja: Lepo, ali u mom primerku ugovora to nigde ne pise. Prodavac: Pa naravno, ugovor je takav, tipski, te informacije ne pisemo u ugovoru. Ja: Pa odlicno, onda mi se ne svidja vas tipski ugovor i necu da ga potpisem. I dalje mu nije bilo jasno zasto odbijam da potpisem pa sam mu pomenula i izvod iz cenovnika kojeg nigde nema kao ni cene od 1510 koju su mi obecalli. Na to je poceo da mi mase promotivnim letkom sa pulta i rekao evo vam ga cenovnik. Kroz smeh sam ga pitala da li mu to izgleda kao sastavni deo ugovora i pokusala da mu objasnim da ukoliko zeli da potpisemo iole ozbiljan ugovor obe ugovorne strane moraju da imaju istovetan primerak ugovora u kom su tacno definisana prava i obaveze obe strane i da u tom slislu papiric kojim mi mase izgleda krajnje smesno i neozbiljno. Krajnje bezobrazno mi je odgovorio da ja mozda mislim da se nesto razumem u pravo i da mozda cak nesto i razumem ali da ocigledno ne znam sve, pa da nema smisla da on dalje razgovara sa mnom (Da, bukvalno tim recima...)Na kraju ostalo je nejasno da li ce mi naplatiti uslugu koju su mi od petka samoinicijativno pustili (mada oni tvrde da su je od juce pustili...) Svakako ne planiram nista da im platim a i cika iz poslovnice mi je vrlo "ljubazno" naglasio da ce prekinuti sada uslugu tako da necu morati nista da platim, mada se posto sam potpisla onaj papir o predaji opreme predomislio i rekao da ce mi mozda naplatiti ovaj jedan dan usluge...

Sve u svemu, krajnje neozbiljan, neprofesionalan pa mogu reci i bezobrazan odnos Orion telekoma prema korisnicima kojima zele da uzmu pare. Po principu ako prodje proslo je. Ne kazem da ce oni nuzno ostetiti korisnike koji potpisu sa njima ugovor ali po mom misljenju ovoliki rizik se ne isplati pa neka budu povoljniji od drugih i hiljadu puta...
Izvinjavam se na ovako dugackom postu. U prilogu cu ostaviti poslednji ugovor koji su mi juce dostavili mailom cisto da ljudi mogu da vide taj "tipski" ugovor i da dobro razmisle da li ce ista potpisivati sa Orionom.

Pozdrav :)

https://drive.google.com/file/d/1SoKRC7CPTDZ97QBZsNcCyVoRgDxNH2cU/view
 
Poslednja izmena od urednika:
Cirkus od kompanije... Kakve neznalice tamo rade da je to za pricu.
Pitam se samo da li tamo ima bar dvoje-troje ljudi koji znaju da rade posao za koji su placeni.
 
Da, to je ta priča. Očigledno im je pravna služba završila Megatrend, a prodavci nemaju ni elementarnu pravnu pismenost. Ja sam imao vrlo sličnu situaciju, kada u poslovnici nisam hteo da potpišem ugovor jer uz njega nisu bili priloženi detalji promocije (cena nije bila iz zvaničnog cenovnika), pa sam se okrenuo i vratio kući. Međutim, tada me je posle pola sata pozvala telefonom tadašnja šefica rezidencijalne prodaje za Beograd i obećala da će mi poslati poštom i ugovor na potpis, i cenovnik, i sve što treba... pa sam na kraju potpisao. Ostala mi je u vrlo pozitivnom sećanju, šteta što im takvi nisu i niži ešaloni.

To je bilo pre četiri godine. Očigledno se otad ništa nije promenilo. U međuvremenu sam prešao sa ADSL-a na FTTH, isto kod njih. I tada sam imao posla s nedefinisanošću ugovornih stavki, ali nisam dalje zatezao, budući da, po dotadašnjem iskustvu, tu nedefinisanost nisu zloupotrebljavali i problem koji bi iskrsao rešavali su uvek moju korist (istina, sporo, kao i uvek).

EDIT: Dadkristy94, nisi dobro zacrnila lične podatke iz ugovora koji si okačila, može se lako pročitati sve, uključujući i matični broj.
 
Poslednja izmena:
Hvala na sugestiji, sad je ok. Sto se tice ranijih iskustava, rece danas prodavacica u Pozeskoj da su se i ranije neki ljudi zalili kako u ugovoru ne pise cena (mislim budale... :D) ali kako je to sve sada sredjeno tackom 111. Tako da sigurno me nece niko naknadno zvati, vise su se skoncentrisali na to da mi objasne kako sam nenormalna sto trazim da u ugovoru pise cena i specifikacija paketa nego sto su zaista pokazali zelju da rese problem. Jos ce mts na kraju ispasti super fin i posten. Meni samo nije jasno kako je moguce da nema skorih iskustava sa ovim "promotivnim" ugovorom za optiku.

https://drive.google.com/open?id=1SoKRC7CPTDZ97QBZsNcCyVoRgDxNH2cU
 
Poslednja izmena:
Ja sam to naučio na teži način, ali od prvog problema, dakle kada je Sezam postao OT svaki kontakt sa njima snimam ili čuvam na mejlu.
Nažalost ne mogu da priuštim nijednu alternativu jer živim u tuđem stanu, a kod svih ostalih provajdera je ranije bila obavezno da vlasnik nekretnine potpisuje ugovor.
Kada su kasnije promenili taj uslov ja sam već imao OT po povlašćenoj ceni, i nije mi se isplatilo da prelazim jer je kod mene sve bez ikakvog problema radilo i radi.
Jeste malo cimanje ali sve snimam, screenshotove i mejlove čuvam. Ne može drugačije.




... sent from mobilni using antidepressants...
 
Ne ubacuju cenu u ugovor da bi mogli da podizu cene kako hoce. Tako je bilo prosle il preprosle god kad su svima podigli za 200 din tako nesto, na pitanje kako ste mogli ako u ugovoru koji smo potpisali stoji jedna cena, pa mi smo napisali na nasem sajtu sto niste procitali, kulturno sam im objasnio da me zabole za njihov sajt i da mi ne pada na pamet da pratim njihove gluposti, svi koji smo se zalili Ratelu smanjili su na cenu iz ugovora, zato su slepci uveli ako ti istekne ugovor a ne potpises vec si i dalje korisnik naplacuju 100 i nesto dinaara.
I ona fora da ti aktiviraju neku uslugu sami pa ako je ne odjavis krenu da naplacuju, to sam resio tako sto sam otisao u poslovnicu na NBG gde me je culo pola Novog Beograda da im nije palo na pamet da mi bilo sta aktiviraju a da me predhodno ne kontaktiraju, od tad nemam problema sa njima. Zalosno sto je tako.
 
Ja sam to naučio na teži način, ali od prvog problema, dakle kada je Sezam postao OT svaki kontakt sa njima snimam ili čuvam na mejlu.
Nažalost ne mogu da priuštim nijednu alternativu jer živim u tuđem stanu, a kod svih ostalih provajdera je ranije bila obavezno da vlasnik nekretnine potpisuje ugovor.
Kada su kasnije promenili taj uslov ja sam već imao OT po povlašćenoj ceni, i nije mi se isplatilo da prelazim jer je kod mene sve bez ikakvog problema radilo i radi.
Jeste malo cimanje ali sve snimam, screenshotove i mejlove čuvam. Ne može drugačije.

Tako izgleda mora sa prevarantima.
 
Pu jee, sad ste me odbili sa ovom pricom. Znao sam da su prsli ali nisam ocekivao toliko bas.

Presao bih sa Beogrida samo zbog optike i 100Mbs jer mi upload nije toliko bitan, a cena je povoljnija od 30/30 kod Beogrida.

Moracu da se prosetam do poslovnice na Nbg da vidim sta ce da mi kazu i da li uopste znaju nesto ti sto tamo rade.
 
Mene su priključili u subotu. Čekam da odrade prenos telefonskog broja. Net radi lepo - očekivano, jer na optici ne bi trebalo da bude problema. Takođe prešao sa Beogrida - sa 40/40 na 200/20. Tih 20 MB/s Uploada mi ne igra neku preveliku ulogu. Nisam dobio nikakav besplatni period - jer niti sam ga tražio, niti su ga nudili, ali su mi net pustili u subotu (kada sam se ulogovao na moj orion - pisalo je test 50/3, mada je kod mene radilo 200/20), a ugovor sam išao da potpišem tek sinoć, nakon što sam se uverio da sve radi kakok treba. Čudno je što sam u Beogridu platio pola meseca koji sam koristio, dobio papir da ne dugujem ništa (veoma su bili korektni), ali mi mojsbb i dalje radi - a radi mi i EON??? Zvao sam ih, međutim rekli su da ne brinem, da je sve ok. Ja za svaki slučaj ipak ne gledam EON, da ne bude posle gledali ste - platite :D
 
Jesi dobio specifikaciju (sadrzaj) paketa uz ugovor i onaj famozni izvod iz cenovnika?
 
- Ugovor o pružanju elektronskih komunikacionih usluga,

- Zahtev za prenos broja

- Obaveštenje o obradi podataka o ličnosti
 
Nazad
Vrh Dno