Šta je novo?

Orion Telekom

Kako stoji stvar sa raskidom ugovora, jel može to pre vremena, kakvu peripetiju mogu da očekujem?

Plaća se priključna taksa u iznosu od 20 000 din, umanjena za 5 000 din za svaki protekli period od 6 meseci. Dakle, ako si koristio 5 meseci plaćaš 20 000 din, ako 11 meseci, plaćaš 15 000 din priključnu taksu, ako je 12 ili 13 plaćaš 10 000 din, itd. PLUS razliku u ceni između cene bez UO i cene koju si plaćao za dati paket, pomnoženo sa brojem meseci koliko je korišćena usluga. Ili preostale rate do isteka minimalnog trajanja UO.

edit: Mislim da ti se najviše isplati da im se žališ redovno, popraviće ti kada ti zapadne neko ko zna šta radi. S'obzirom da je optika u pitanju, ne verujem da ima bolje pristupne tehnologije za kućni Internet, i mislim da su u stanju da poprave problem. Ako ne uspe žaljenje njima (obavezno šalji prigovore na [email protected], nikako usmeno preko call centra, to se ne računa), žali se RATEL-u, pa će oni njima proslediti upit i to će se malo odugovlačiti dok se ne reši situacija.

Generalno, verujem da je Orion sposoban i voljan da to reši, na optici. Za WiFi korisnike kao ja, nas je i Bog zaboravio.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima, inače ne verujem da je problem u pregrevanju jer mi se ruter ne pregreva (a i promenjen je već).
 
Ljudi, ja ne znam više šta da radim sa ovim raspalim provajderom, apsolutno nesposobnim da reše problem. Po nekoliko puta u toku dana (u zadnje vreme, a pre je bilo ređe) mi pada konekcija, 3 lampica s' desna se boji u narandžasto i jedino što pomaže je gašenje i paljenje Eltex rutera. Bili su x puta, jednom su zamenili i hardver, a zadnja preporuka im je, zamislite, da gurnem Eltex direktno u zid, da nije u razvodniku zajedno sa telefonom, naravno da to nije pomoglo. Kažu da je kvalitet optičkog signala ok. Tražio sam da mi umanje račun - naravno ništa od toga permenentno, samo su jednom umanjili za 1 mesec. I tako od avgusta prošle godine. Kako stoji stvar sa raskidom ugovora, jel može to pre vremena, kakvu peripetiju mogu da očekujem?

Ratel ili Centar za zastitu potrosaca.Imas Efektivu i NOPS.
 
Pozdrav narode,
Da li ovde ima neko iskustva sa Orion Wifi Internetom, moze li da se pogleda negde gde sve imaju bazne stanice i koliko su popunjene...
 
Pozdrav narode,
Da li ovde ima neko iskustva sa Orion Wifi Internetom, moze li da se pogleda negde gde sve imaju bazne stanice i koliko su popunjene...

Ako voliš svoje nerve, nemoj da uzimaš Orion WiFi. Pokajaćeš se. Informacije o baznim stanicama možeš dobiti od call centra, ako baš imaš sreće pa žele da ti kažu...
 
Pozdrav narode,
Da li ovde ima neko iskustva sa Orion Wifi Internetom, moze li da se pogleda negde gde sve imaju bazne stanice i koliko su popunjene...

Dugo sam bio primoran da to koristim, pakao je blaga reč za to iskustvo
 
Postoji neki globalni problem sa optikom, ja sam na bridge modu (moj ruter+njihov onaj mali). Nemam internet od 10h danas, pošto sam bio na poslu nije mi bilo ni bitno...Zvali su me iz Oriona (kasnije sam skapirao) i zovem ja njih, dobijam odgovor da moram resetovati svoj ruter...Ja u fazonu čemu to, nema svrhe. Kao rekoše "to je rešilo problem mnogim korisnicima :D "
Dobro, resetujem, ništa naravno, sa njima se cimam ima 2-3h, zamolili su za strpljenje, da će biti rešeno.
 
Poslednja izmena:
Ovi carevi su se maksimalno potrudili da me oteraju i sa zadovoljstvom mogu da kažem da su uspeli. Fiksnu IP su digli na 840 din, onu mrtvu naknadu 'za obnavljanje mesečnog ugovora' na 240 din a i samu pretplatu su podigli nekih 50 - 100 din, mrzi me da računam, tek, 24/1 misle da ću im plaćati 2.659,95 dinara mesečno bez ugovorne obaveze, pa gde ti ljudi žive? I to u njihovom kraju gde su eto, prvo razvukli tu neku 'Premium net' mrežu sada nemaju optiku do zgrade i traže određeni broj stanova za ulazak...

Na sve to, poslednjih mesec dana konstantni prekidi i gubljenje signala, po 10-15 puta na dan, ne primeti se ako se samo surfuje, eventualno reload page, ali pošto sad više radim od kuće i često sam na raznim VPNovima, svako malo pucaju i moram da se konektujem ponovo. EON takođe, radi radi, pa zaglavi sa Error streaming...

Telekom se javio da je moguća njihova optika konačno, tako da čekam da mi potvrde dostupnost 50/8 i jačih paketa, ali čak i da ne može, odoh na 20/1 ADSL samo da se rešim ovih morona.Sramota od provajdera.
 
zamolili su za strpljenje, da će biti rešeno.

Meni su to govorili dva meseca i nesto,pa su mi od 22 aprila "slali" nekoliko puta do danas Smart box ,i najzad kada su mi napokon poslali novi (danas) Smart box,problem i dalje isti,ali doduse manje se ceka na sliku,ali opet nije to to.Tako da srecno sa strpljenjem.:p
 
Meni radi sasvim pristojno wifi za sad (u zrenjaninu) posto vidim da se svi zale :)
 
Postoji neki globalni problem sa optikom, ja sam na bridge modu (moj ruter+njihov onaj mali). Nemam internet od 10h danas, pošto sam bio na poslu nije mi bilo ni bitno...Zvali su me iz Oriona (kasnije sam skapirao) i zovem ja njih, dobijam odgovor da moram resetovati svoj ruter...Ja u fazonu čemu to, nema svrhe. Kao rekoše "to je rešilo problem mnogim korisnicima :D "
Dobro, resetujem, ništa naravno, sa njima se cimam ima 2-3h, zamolili su za strpljenje, da će biti rešeno.
I mene je juče dobar deo dana zezao net.
Prvo nema one lampice za net, restartovah ont par puta i nestanu mi wifi i ostala podešavanja. Zakačim kabl net 1gbs/10mbs, rekoh cool podesim wifi i radi to neko vreme ali ruter se restartovao sam i obriše wifi lozinke.
Jutros ih zvao i posle neka 2 sata su podesili wifi. Nažalost nije ostao 1gbs :) vratili mi na mojih 100mbs.
 
Ja ih 3 dana vec zovem da vide sto mi puca ppp konekcija po 3/4 puta u toku dana... I josuvek ništa
Mislim da je ruter za zamenu nece ni system time da namesti... Fun times sa njihovom podrškom...


Ps jel moze neko sa slika kako im izgleda ulaz u onaj splice box (gde ulazi beli kabal i izlazi žuti) da vidim da to nisu izfusharili

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ja ih 3 dana vec zovem da vide sto mi puca ppp konekcija po 3/4 puta u toku dana... I josuvek ništa
Mislim da je ruter za zamenu nece ni system time da namesti... Fun times sa njihovom podrškom...
Ps jel moze neko sa slika kako im izgleda ulaz u onaj splice box (gde ulazi beli kabal i izlazi žuti) da vidim da to nisu izfusharili
Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Svesni su oni da je Eltex obicno djubre od rutera, ali prave se ludi i nece da zamene sa necim drugim. Imam iste probleme od pocetka, a odgovor koji sam dobio od njih juce je neverovatno bezobrazan, kao sve ti je momak u redu. Koji olos od firme.
 
Svesni su oni da je Eltex obicno djubre od rutera, ali prave se ludi i nece da zamene sa necim drugim. Imam iste probleme od pocetka, a odgovor koji sam dobio od njih juce je neverovatno bezobrazan, kao sve ti je momak u redu. Koji olos od firme.

Oni samo imaju eltex rutere. Zato sto im je i iza kod njih oprema eltex. Ne mogu imati huawei iliti ostale gluposti.
Mozes tipa zatraziti jednoportni ruter, traziti da ti udare bridge na tvoj neki ruter i da se razresis svih problema.
Ako iskopas malo po forumu, svi koji su imali eventualni problem sa 4 portnim eltexom razresili su sa jednoportnim.

Doduse, ja kad sam i imao 4 portni eltex, kod mene je sve bilo ok, kao sto je ok sa ovim 1 portnim do dana danasnjeg.
 
Da ne bude da ih samo kudim resilibsu mi problem koji sam imao sa pucanjem pppoe konekcije na njihovoj strani je bilo nešto očigledno

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
stefkev, hvala na preporuci. Dolazili su zilion puta i niko od njih to nije predlozio. Neverovatno.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Niko nije predlozio jer ako uzmes taj jednoportni onda ne mogu da ti prodaju telefon i tv uslugu uz net.
 
Veze sa vezom nema, prodali ti maglu.
Ata na eltexu gubi funkciju, ali zato se dodeljuje eksterni Grandstream, koji radi posao.
 
Poslednja izmena:
Pa od njih jedino je "magla" sigurna.
 
Meni su dali eltex jednoportni zbog bridge.. iz njega ide lan u moj ruter, a iz mog rutera ide lan za tv i neki tp-link adsl ruter iz kojeg ide telefonski prikljucak... Valjda ste me razumeli ;-)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Slicno je i kod mene, samo sto je meni last mile UTP a ne optika, pa imam Archer C7 ruter za PPPOE, a na njega nakacen jos jedan tplink koji je samo za telefoniju. Umesto da su sve konfigurisali na C7, lakse im bilo da stave dva rutera.
 
Da li je neko konfigurisao vpn passthrough na eltexu? Imam PPTP ruter iza eltexa, podesio sam sve pre skoro godinu dana i radilo je do skoro. Onda su mi resetovali eltex na default i više ne vidim kako da prosledim GRE (protokol 47, ne port 47). Neće da radi čak ni kada stavim PPTP ruter kao DMZ host.
Ako to ne rešim, moraću i ja da jurim bridge mod.
Edit: biće zezanje za bridge jer imam i tv i telefon, mada se koriste jednom u tri meseca.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko konfigurisao vpn passthrough na eltexu? Imam PPTP ruter iza eltexa, podesio sam sve pre skoro godinu dana i radilo je do skoro. Onda su mi resetovali eltex na default i više ne vidim kako da prosledim GRE (protokol 47, ne port 47). Neće da radi čak ni kada stavim PPTP ruter kao DMZ host.
Ako to ne rešim, moraću i ja da jurim bridge mod.
Edit: biće zezanje za bridge jer imam i tv i telefon, mada se koriste jednom u tri meseca.

Juri bridge mode i na svom ruteru namesti pptp.
Jer svaki put kad lupe reset, vrlo je moguce da ce otici i konfiguracija.
Ovako na svom ruteru si svoj na svome.

Kod mene na Edgerouter-u trenutno ovpn zajedno sa ddns.
 
Jel mogu da zatražim od Oriona da mi ne ulaze u opremu? Neko je forwardovao portove ka mom ruteru, neke 10*** portove, i stalno se loguju u antenu. Da ne pominjem što za moj IP stoji jasno u Header-u moje puno ime i prezime u vidu korisničkog imena u OTIS-u (njihov informacioni sistem), što može svako da vidi, i da poveže moj browsing sa ličnim podacima. *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i neće da ugase Discovery na portu 10001. To se inače vidi za sve WiFi korisnike, i otvoren je management sa WAN port-a, pa bilo ko može da "hakeriše" po anteni, ako se desi da postoji sigurnosti propust (budale ne updejtuju antene nego ih drže na verziji firmware-a iz 2015...)
 
Dobro vece.
Pitao bih vas kako vam radi Orion optika?
Ima li neko na NBG, blokovi oko Genex kule, kako tu radi optički im net?
Usli su kroz praznu TT instalaciju (nije stavljen opticki kabl bio samo kanalice postavljene) i poceli da nude u ulazu optiku?
Kako radi 1000/100, kako radi 200/20 i 100/10?
Ima li problema, kakvi su ovi njihovi eltex ruteri, uopste vredi li preci na njihov net (samo net, bez tv) sa nekog kablovskog operatera koji ima nesto nize brzine i manju cenu nesto kad se sve sabere na kraju?
Kakv im je podrska, radi celi dan i noc, praznici...?
Koliko se ceka na otklanjanje kvarova i problema u radu mreze...?
Imali zagusenja u neko doba dana i noci...?
 
Poslednja izmena:
Dobro vece.
Pitao bih vas kako vam radi Orion optika?
Ima li neko na NBG, blokovi oko Genex kule, kako tu radi optički im net?
Usli su kroz praznu TT instalaciju (nije stavljen opticki kabl bio samo kanalice postavljene) i poceli da nude u ulazu optiku?
Kako radi 1000/100, kako radi 200/20 i 100/10?
Ima li problema, kakvi su ovi njihovi eltex ruteri, uopste vredi li preci na njihov net (samo net, bez tv) sa nekog kablovskog operatera koji ima nesto nize brzine i manju cenu nesto kad se sve sabere na kraju?
Kakv im je podrska, radi celi dan i noc, praznici...?
Koliko se ceka na otklanjanje kvarova i problema u radu mreze...?
Imali zagusenja u neko doba dana i noci...?

Pre nego sto pocne "ostrija kritika" (da ne iskoristim drugi izraz), dacu ti moje razlaganje kao zadovoljan korisnik (od dana kada su ubacili optiku do danas)
Imam 1gbps.
Radi onako kako i treba, mreza ispostavlja 1 gbps u down-u i 100 mbps u upload-u. Prvih par dana posle istalacije moze da bude frka u smislu da secne upload pa da nastavi dok ne optimizuju taj problem na nivou cvorista. Ali to resavaju jako brzo.
Eltex generalno dobro radi. Mada poucen iskustvom korisnika, ljudi imaju problem sa 4portnim eltexom, dok se ne prebace na 1 portni eltex i udare bridge, i onda su bezbrizni
u svakom smislu.
U mom slucaju i 4 portni eltex je radio ok, medjutim zato sto imam ruter iza, meni je bio potreban jednoportni, gde sam dobio bez problema, kao i bridge mode.

Podrska im je malo klimava. U smislu da u prvom krugu ce biti zahtevi tipa ukljuci i iskljuci itd, dok ne prebace na neki drugi krug podrske.
Tipa bas danas, neko se setio da cvikne opticke kablove u mojoj zgradi, komsija zove podrsku, za sat vremena dolaze ljudi na teren ispituju sve.
Tu su bili azurni. Jeste da im je trebao skoro ceo dan, ali su otkrili 2 mesta gde je bio cviknut otpicki kabl.

ZAGUSENJA NEMA! Nije to kablovski internet pa da u peak time ima pad brzine, jednostavno ono sto placas dobijes, konstante brzine bez obzira na opterecenost mreze.

Opet moram da napomenem u mom slucaju, da imam jednoportni eltex, i "malo jaci" ruter i wifi iza, te ja zaista ne nailazim na probleme.

Sto se tice tv-a, ako uzimas 1gbps, dobijas i televiziju, to ti je sto ti je.
Po meni, encode televizije je malo slabili nego sbb-ov ( a to je zbog toga da bi mogli da isporuce korisnicima sa manjim brzinama prenos ), te nemoj da se iznenadis ako ti je slika malo "vrljavija".
HD kanali su pristojni, u skorije vreme je ubacen i HBO.
Sto se tice fiksne telefonije, portuju ti telefon u roku od nedelju dana kad potpises ugovor sa orionom. Telefonija radi 10/10, a uz 1gbps paket imas neogranicene minute fiksni - fiksni Srbija, USA, Kanada.

Ako potpisujes ugovor, preporucujem ti da zatrazis 20% popusta tokom 24 meseca UO, a ne 6 meseci gratis. Posto ako trazis gratis mesece dobijes 6 meseci gratis + nastavak ugovora od 24 meseca po standardnoj ceni.

Nisam imao padove, vec 5 meseci mi je upaljen eltex i isporucuje net kako valja.
Drugi korisnici su imali neke probleme, pa neka ti sazeto ispricaju sta su dozivljavali.
 
Net je dobar, ali eltex je realno djubre (4portni) pogotovo ako si heavy korisnik, jer se pregreva jako lako ako dosta radi jaci dl (skoro 70c na optickom konektoru) ja sam to resio tako sto sam stavio 14 vent gore na njega i ubo u usb port za power sad je na 38c idel i kad radi nesto sto vuce bas link ide do 45-6c
Podsrska kao i kod svih ocaj, call centar je ...ali posle zvanja par puta prebace tvoj problem dalje na nekog ko moze da ga resi i onda ti problem bude resen
Ja npr nisam dobio 20% ponudu kad sam potpisivao pre 2-3 meseca, ali jesam dobio 7,5% na ugovor i besplatnu fiksnu ip adresu
 
Da li je tacno da ne natuju (jos uvek) ?
Meni promoter rece da moze i samo 1Tbps net i da je cena 3200rsd, sto bi bilo 2560rsd kad bi dali 20% na 24m.
Da li se pisu ugovori i daje papirni primerak za sve sto se dogovori mimo standardne ponude ili je sve "na rec"?
Ruter stavljaju bilo gde, u stan ulaze pravim optickim vlaknom, postavljaju kanalice (koliko lepo i uredno), od modem-rutera se komp lan kablom spaja i ko hoce i wifi-jem...?
 
Nazad
Vrh Dno