Šta je novo?

Orion Telekom

Zna li neko kako da promenim DNS server na Eltex-ovom ruteru (4 porta)?
 
Ne rade. Unajmljuju firmu koja to radi za njih.
 
i to ne 1 firma vec vise kao sto sam napisao i bukvalno ti je lutrija kakvog kvaliteta ce ti doci ekipa, ima na stranama iza svakakvih horor prica , npr ja sam imao srece meni su bas dobri dosli, krstili se kad su videli komsiji vrata pored kako je uvedeno, na pola mu isekli kabal i splajsovali negde u hodniku da ne bi ravlacili ponovo i tako neki uzasi...
 
Ја не знам ни ко је мени уводио прије неки дан, али знам да су били добри момци. Развукли су једно 30м кабла с обзиром на положај стана наспрам њихове кутије, плус у стану ми стављали кабл по ивици плафона, не изгледа лоше. Додуше и кабл је танак као онај телефонски, модем ми ставили неки Eltex. Све је радило да куцнем у дрво добро осим што wifi мало зеза.

Прво већ иза само 2 зида му пада сигнал на 2 цртице а у задњој соби гдје пролази да кажем кроз 3.5 зида зна се десити да нема уопште сигнала. Дужни је стан, али није то много ~60 m2. Не знам, можда је то и нормално, мада чини ми се да је СББ-ов циско био са јачим сигналом. Мада и ја можда свеједно треба да набавим себи да имам добар wifi repeater, због ове задње собе и удаљености невезано који модем од провајдера добијем..
И зна се десити да некад да послије standby-a телефона са слабим wifi сигналом, кад се пробуди, wifi добије онај ! па се мора упалити - угасити wifi и тек онда проради.
 
Da li neko zna kako se na eltex-ovom ruteru (4 porta) podesava DNS server?
 
Da li receiver ili STB kako ga vec krste, moze da se koristi i na internetu drugog provajdera za gledanje TVa?
 
Eltex ruter je dobar da ga spojiš na neki kršten ruter. Eltex je koristan još i ako želiš da se istreseš na nečemu. Treću namenu mu ne bih znao.
@kovle ne može, samo Orion internet.
 
Orion IPTV, sta reci, najveci zajebb sto moze neko sebi da uradi, gledam utakmicu sada na Cukarici, snimak kasni celih 10 sec., cujem ispod zgrade u nekoj pivnici urlaju zbog gola a na tv tek posle 10 sec ide slika gola, pa doslo mi da bacim tv kroz prozor, pa to je van svake pameti, seerem im se u iptv.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
To je normalno za takav tip usluge. Radi se encode, reencode, downscale i još svašta.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
To je sve samo ne normalno.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Da li receiver ili STB kako ga vec krste, moze da se koristi i na internetu drugog provajdera za gledanje TVa?
Ako je ovaj uredjaj, moze. Ja probao kod drugara, povezali ga na vip kucni internet preko wi-fi i radi najnormalnije.
3bf258469b62146d28b9ebaaeb004a76.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
To je sve samo ne normalno.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Pa malo pročitaj o toj tehnologiji pa ćeš videti da je normalno. Kod nekih je kašnjenje manje kod nekih više. Ja sam to kašnjenje imao na sbb-ovom d3i i imam ga i sada na eonu. Ne znam šta ti je tu čudno, potrebno je neko vreme da operater primi signal, obradi ga, vrati ga u mrežu i da taj stigne do STB-a.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Kašnjenje koje Orion ima jednostavno nije normalno
 
Pa malo pročitaj o toj tehnologiji pa ćeš videti da je normalno. Kod nekih je kašnjenje manje kod nekih više. Ja sam to kašnjenje imao na sbb-ovom d3i i imam ga i sada na eonu. Ne znam šta ti je tu čudno, potrebno je neko vreme da operater primi signal, obradi ga, vrati ga u mrežu i da taj stigne do STB-a.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока

Razumem da nesto kasni sekundu, dve ali da kasni 15 sekundi pa to ne da nije normalno nego to treba zakonom zabraniti takvu uslugu, pogotovo kad pratis utakmicu koja bi trebalo da bude uzivo, pa koje uzivo ispraznio se stadion na Orionov IPTV tek sredina prvog poluvremena. Pa meni taj IPTV ne da ne bi usao u kucu, vec bi im za pultom iz kese istresao uredjaje.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Kad imaš bučan komšiluk za gledanje sporta je svejedno da li je 2, 5, 15 ili 60s kašnjenja.
 
Razumem da nesto kasni sekundu, dve ali da kasni 15 sekundi pa to ne da nije normalno nego to treba zakonom zabraniti takvu uslugu, pogotovo kad pratis utakmicu koja bi trebalo da bude uzivo, pa koje uzivo ispraznio se stadion na Orionov IPTV tek sredina prvog poluvremena. Pa meni taj IPTV ne da ne bi usao u kucu, vec bi im za pultom iz kese istresao uredjaje.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

А шта ја онда да кажем, кад гледам спортске догађаје на РТС или 02 укључим преко обичне антене да иде уживо, за све остале сателитске канале имам ЕОН бокс (ОТТ мод) који не да касни 15 секунди него од 25-30 секунди, шта толико обрађује и намешта на серверу па враћа кутији стварно ми није јасно. Иако ме драги нам Божидар из СББ фб подршке уверио да се планира да се време кашњења смањи. Ах... не верујем док не видим. :d
 
Božidari prvo da nauče da ne lepe titl na "sliku" i da HLS stream može da ima više audio jezika pa tek onda nek razmišljaju o smanjivanju kašnjenja "live" stream-a.
 
Lepe kako bi reciklirali stream za mobilne gde je teže odraditi hardverski ubrzan prikaz videa i dvb subtitla. Tj. ulaznu sliku "zgnječe" odnosno svedu na 1 video i 1 audio stream, i onda to kompresuju, skaliraju i distribuiraju preko cdn-a. Inače neće smanjiti kašnjenje ako ne pređu na[zad na] RTMP, što nijedan multinacionalni provajder ne bi uradio jer bi im cene distribucije sadržaja porasle značajno. Sa rtmp možeš da imaš manje od 0.5 sekundi kašnjenja uz poprilično loš hardver. Radio sam to, nije teško. Ali jede resurse na serveru značajno. Božidar & co to verovatno ne znaju samu problematiku, ali dobro barem nam požele dobro jutro svaki dan. U 8:30 doduše.
 
Hoce li biti novih optickih paketa od septembra ? Ima li ovde neki insider ili pouzdan dousnik ? :D
 
danas sam dobio optički net 200/20, eltax modem ruter...za sada sve radi ali nikako da pristupim qnap nas-u...nas ima fiksnu ip adresu, ali nikako ne vidi nas...probao sam preko qnap findera i on vidi nas ali kaže da su pogrešni user i pass za logovanje ( a nisu)...kako sad da pristupim nas-u šta bi trebalo da uradim? mislio sam da je dovoljno ubaciti mrežni kabl iz nas-a i da je to sve, ali očito nije...neće na kompu da mi otvori ni web interface nas-a?
 
danas sam dobio optički net 200/20, eltax modem ruter...za sada sve radi ali nikako da pristupim qnap nas-u...nas ima fiksnu ip adresu, ali nikako ne vidi nas...probao sam preko qnap findera i on vidi nas ali kaže da su pogrešni user i pass za logovanje ( a nisu)...kako sad da pristupim nas-u šta bi trebalo da uradim? mislio sam da je dovoljno ubaciti mrežni kabl iz nas-a i da je to sve, ali očito nije...neće na kompu da mi otvori ni web interface nas-a?
Proveri jesu li ti nas i ruter uopste u istom subnetu (eltx je 192.168.1.1 default)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
nas-u ne mogu da pristupim nikako...ušao sam u podešavanja eltaxa, koju adresu da stavim?
 
Nazad
Vrh Dno