Šta je novo?

Orion Telekom

H_Fusion

Slavan
Učlanjen(a)
28.05.2004
Poruke
173
Poena
319
Čudi me kako ova vest ovde nije ispraćena, ili ja nisam video.

Internet provajderi, firme Neobee.net, Sezampro i Media Works integrisane su u novu kompaniju i u budućnosti na tržištu ćemo nastupati pod imenom Orion Telekom.
Orion Telekom je vlasnik ekskluzivne CDMA licence koja im omogućuje da razvijaju sopstvenu telekomunikacionu mrežu putem koje će pružati usluge “Internet za poneti” i fiksne telefonije.

Izvor

Ovo bi mogao biti jedan korak ka ukrupnjavanju tržišta provajdera.
 
Vec su poceli da nude "internet za poneti" i to telefonskim putem.
 
Samo nek krenu sa radom, pa da ponude malo konkurentnije ADSL pakete.
 
Kazu da imaju sopstvenu infrastrukturu sto je preduslov da postanu konkuretni.
Ne znam da li imaju dozvolu za medjunardno povezivanje. Ako imaju onda mogu postati ozbiljni igraci.
 
Kako da postanu ozbiljan igrac kad nemaju lokalnu petlju (ako izuzmemo cdma). A cdma tesko moze da zadovolji nase potrebe :)
 
Ali ta fiksna telefonija ce ici preko cdma koliko sam ja shvatio.
To nama nista ne donosi u pogledu boljeg neta. A mislio sam da o tome pricamo, posto je ovo podforum o internetu :)
 
svaka konkurencija je dobrodosla.....uvek izadje na dobro za krajnje korisnike...
 
Orion strategija obuhvata:

Fokusiranje na direktnu prodaju, segmentiranu po tipu korisnika i regionalno orijentisanu;
Pravom brigom o korisnicima
Stvaranje jakog brenda i marketing pogona za rezidencijalno tržište;
Konsolidaciju tržišta kroz akviziranje Internet provajdera sa ciljem postizanja nacionalne pokrivensti servisima i uslugama;
Razvijanje optičke mreže u glavnim gradovima;
Eksploataciju regularne wirelles frekvencije;
Eksploataciju CDMA I WIMAX tehnologije;
IP mrežu;
Razvoj sopstvene internacionalne infrastrukture
 
Koristim Sezamov CDMA modem u Lestanima i za sada se pokazao dobro. Iz njihovog centra su mi rekli da je bazna stanica postavljena negde na ulazu u Lestane.U svakom slucaju radi super za sada.Ja nisam imao mogucnost ADSL-a zbog PCM-a,iz Telekoma me zezali,nisu mogli da uklone PCM,tako da za sada koristim ovo.
 
e dzeri a koliko placas taj cdma?
 
U startu kupujes od njih taj modem koji je 1500+PDV i koji ostaje u tvom vlasnistvu.Posle toga placas samo flat pretplatu na brzini 768/256.Sad brzina zavisi od jacine signala.Kod mene je 4-5 crtica od 5.
E sad za korisnike koji vec imaju ADSL kod njih postoji neka kombinacija ADSL-a i tog interneta za poneti,kako ga vec zovu,pa on dodje upola jeftiniji.
Modem je brendiran kao Sezampro,ali se po konekcijama vidi da izlazi preko MediaWorks-a.
To visi nije ni bitno,posto su zvanicno obajavili da postaju Orion telekom.
Modem se ujedno ponasa i kao fles,na njemu se nalaze svi drajveri koji se automatski ucitavaju,tako da nije komplikovan za instalaciju,nemas sta da pogresis.Ukljucis i cekas.
Jedino me brine kako ce biti kad bude vise korisnika,da li ce dolaziti do zagusenja.
Hehe...ne rekoh ti najbitnije.I pretplata je 1500+PDV.
 
Poslednja izmena:
ali za tih 1500din imaš i telefonske razgovore?
vidim danas u novinama 7000din je uvođenje tog CDMA telefona, a početna pretplata je 600din gde se dobije 100 besplatnih minuta i 64kb/s, u svakom slučaju bolje nego kod telekoma. pogotovo za one koje telekom ne hebe ni 2% što se tiče zahteva za fiksni, a ima ih dosta.
 
Gledam onaj njihov site i sve mi nekako deluje jeftino. Sta da kazem za kompajinu koja ima na site-u jedan broj telefona (a bavi se telekomunikacijama). Vidjao sam bolje uradjene site-ove i za semenkare. Dalje gledam one slike i provaljujem da je to sve jedna te ista prostorija slikana iz vise ugla. Vrlo jadno za ciljeve koje su postavili pred sobom.
 
U relativnom kratkom roku ce se pokazati koliko su oni ozbiljni. Njihova buducnost po meni zavisi iskljucivo od same CDMA tehnologije. Ukoliko se ona pokaze dobro (i kada poraste broj korisnika) onda su oni ozbiljan operater u roku od 6 meseci. Ukoliko bude bilo problema kao i sa drugim wireless tehnologijama onda od njih nece biti nista.
 
Ko ne zna gde se nalazi Nehruova 93a to je od Immo centra kada se krene ka bloku 45, na samoj stanici 95 i 89. Ja koji sam u bloku 70, nisam mogao da nadjem taj broj dobrih pola sata sto preko plan plusa sto raspitivajuci se za ljude. Tu se nalazi centrala bez ikakvog natpisa, sem na samim vratima. Staklena je zgrada i u produzenju nekih prodavnica...

To kazem jer sam tu odneo usb modem kada sam odjavljivao sezampro adsl. Siguran sam da ko prvi put ide "poslom" da ne bi nasao iz prve.

:wave:
 
A da li se zna koja ce cena minuta biti?
 
Cene u lokalu iste kao na telekomu.Nema razlike da li koristis svoj fix telefon ili njihov CDMA.
Ka mobilnim mrezama takodje. Bice znatno jeftiniji od telekoma u pozivima ka inostranstvu.
Tu koriste Sezamovo SIT (voip) resenje.

cene za pozive ka inostranstvu na stranici:

http://www.sezampro.rs/sit/cenovnik.asp
 
Pa onda je OK ponuda, nije previse 600 dinara, posto ukljucuje 100 minuta i basic net, koji moze da bude od koristi ako primarni nesto ne radi.

Malo je skuplja instalaciona taksa doduse....
 
Ljudi ima li neko link sa ponudama, gledam tamo na ORION sajtu nema nista posebno, samo pricaju mi cemo ovo ono. A interesuju me ponude da se resim ubogog TELEKOMa.
 
Neces se tako lako resiti Telekoma, jer iza ove nove podvale u telekomunikacijama u Srbiji stoji upravo TELEKOM...
 
Cao.Evo nekih informacija za sve koje interesuju pre svega nove tehnologije.
Malo informacija iz korisnickog,malo od drugara koji saradjuje sa novim orionom,pa mozda nekome bude od koristi.
Telekom nema veze sa ovom pricom,ne pustaj buvu medju ljude kad i sam znas da to nije istina.
Setup kod fiksne telefonije je 7000 hiljada i predstavlja naknadu za IP telefon koji dobijas i koji ostaje u tvom vlasnistvu. Radi se o telefonu A580IP koji je u slobodnoj prodaji otprilike toliko:

http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=5754

Kod telekoma je negde preko 10000 za tel koji je njihov i koji ti dalje ne mozes da koristis ili prodas ako dobijes standardni telekom srbija prikljucak.

placas pretplatu,to je vec ispricano pa necu pominjati.
Dobijas neki dial up u startu,pa to i ne racunam za net.Mozes da se pretplatis na onaj 768/256
koji ti pustaju kroz isti uredjaj na koji kasnije vezujes bazu telefona.
Dobijas broj iz opsega koji ratel njima odobri,a oni tebi i identifikaciju ukljucenu u cenu.
Moram da napomenem da mi je posebno drago zbog te identifikacije koja ce nadam se postati standard.
Zamisli da u ovom trenutku kupujes nov auto i neko ti kaze da je servo volan dodatna oprema...hm
 
i vremenska prognoza na displeju telefona.hahhaha
zvuci smesno,al istina je ;)
 
Polako @dzeri, itekako Telekom ima veze sa Orionom (cak i naziv Orion Telekom, nije bezveze) ali nije ni vreme ni mesto da sad raspravljamo o tome, bice price u medijima o ovome... uzivaj...
 
@olivermyst
Evo sad krece jos jedna teorija zavere.............
Posto ti je ovo prvi post, aj probaj da obrazlozis ovo sto si rekao, inace ispadas obican hater.
 
Nazad
Vrh Dno