Šta je novo?

crkao BIOS prilikoma flashevanja

LowRadiation

Slavan
Učlanjen(a)
02.06.2005
Poruke
584
Poena
319
Dakle, flashevao iz windowsa, indikator došao do 63% i sve se smrzlo.

Ovo mi je jedno milioniti put da flashujem i nikada nije bilo problema, a sada ćorak :S:

Molim vas, pomozite mi sa adresama (tj. gde / kod koga mogu da reprogramiram čip?)

Award 4mb, ploča Biostar 965PT.

Prilično je hitno...
 
Koliko znam, clan foruma "Ledeni" se bavi time. Potrazi po forumu, kontaktiraj ga, mozda moze da ti pomogne...
 
Poslednja izmena:
Jedino rešenje kao što reče gore navedeni. Lepo se odlemi chip, stavi u programator, flash-uje se željeni BIOS, zalemi se nazad chip na mesto i gotovo.

20 min posla.
 
I kera pomazis 100 puta pa te 101 put ujede:)
Izbegavajte flesovanje iz windowsa! Cak i proizvodjaci savetuju da se flesuje iz PURE DOS-a bez podizanja HIMEM i ostalih drajvera. Nije to za dzabe.
Ako ploca nema flopi onda sa USB-a...
 
I kera pomazis 100 puta pa te 101 put ujede:)
haha! :)
Izbegavajte flesovanje iz windowsa! Cak i proizvodjaci savetuju da se flesuje iz PURE DOS-a bez podizanja HIMEM i ostalih drajvera. Nije to za dzabe.
Ako ploca nema flopi onda sa USB-a...

mislim da je bilo do napona (secnulo je), tako da ga ni dos ne bi spasao, a i nemam floppy... :bottle:

hvala svima za kontakt :)
 
Znaci problem je ipak resiv? Imam isti problem kaoLowRadiation, i sada mi ploca lezi, skuplja prasinu. U pitanju je Asus P5Kc (sad sam je zamjenio sa Asus P5QL-Pro).
Problem je sto sam u Banjaluci, a ovdje to niko ne radi... Koliko ce mi se isplatiti, ukoliko je moguce, da posaljem pocu tamo da se to odradi?
 
I stvarno crko cip .
Drugi cip i stvar resena :banana:
 
prvo da potvrdim da je sada sve kako treba i da je ledeni pravi car :)

čip je puk'o verovatno usled pomenutog pada napona prilikom flashevanja, pa nije mogao da se reprogramira. ledeni je zavukao ruku u štek-kesicu sa čipovima, napucao odgovarajući bios na čip iz te kesice i... eto rešenja :D

Znaci problem je ipak resiv? Imam isti problem kaoLowRadiation, i sada mi ploca lezi, skuplja prasinu. U pitanju je Asus P5Kc (sad sam je zamjenio sa Asus P5QL-Pro).
Problem je sto sam u Banjaluci, a ovdje to niko ne radi... Koliko ce mi se isplatiti, ukoliko je moguce, da posaljem pocu tamo da se to odradi?

da, rešivo je. isplati se, naročito se isplati ako je ploča iole dobra a ova tvoja jeste. ako si siguran da nije neki drugi kvar na ploči, tojest da je pukao baš bios čip (ili da je čip ispravan ali da je naprosto loše flashevan), jeftinijeg rešenja nema. možda možeš da pošalješ samo čip umesto da šalješ celu ploču, ja sam tako uradio - izvadio čip iz ležišta, upakovao ga u kesicu i krenuo kod ledenog.
 
Poslednja izmena:
prvo da potvrdim da je sada sve kako treba i da je ledeni pravi car :)
+1 :D
Covjek mi je ponudio popravku cipa, ali povrh toga pomogao mi je da nadjem covjeka u Banja Luci, da se ne cimam cak do tamo, i evo sad je problem rijesen... :banana:
 
fleSHEVANJA:d
 
Radimo bre po celom svetu , ne moze nam niko nista :smoke:
 
Kako mogu da flesujem bios sa fleske, nemam floppy, pa ne mogu da napravi start-up disketu ?
 
U okviru BIOS-a bi trebao da imas opciju za flashovanje, i tu biras odakle osh da pokupis BIOS. Ako imas tu opciju mozes da flashujes sa flash-a (kako tupavo zvuci :) )
A ako nemas, onda se pravi butabilan flash i u istom flashu samo dodas 2 fajla, onaj za flashovanje(zavisi od proizvodjaca) biosa i bios.
 
Napravio sam butabilan fles, prekopirao 2 bios fajla na isti. A7309NMC.1C0 I AFUD4281.EXE
Komp je butovao flesku, ukucao sam c:\> DIR izasla su mi gore 2 navedena fajla zatim sa kucao
c:\> AFUD4281 A7309NMC.1C0 i lupio enter izbacuje mi gresku da ne moze da procita fajl.
Ima neko neki predlog ?


Odradio :type:
Fora je u tome sto sam AFUD4281 A7309NMC.1C0 kucao malim slovima a trebalo je velikim :lupko:
 
Poslednja izmena:
ledeni,pocni da naplacujes ovima sto flashuju iz windowsa pa sjebu cip! Hvale se da su f-ovali 100 puta iz wina,pa i dete bi naucilo da se to ne radi nikad,i mravi su zapamtili...;-)
 
Nazad
Vrh Dno