Šta je novo?

CDMA u Srbiji - SezamPro mobilni VOIP

Moguće je da je u pitanju orijentacija antene u ta dva slučaja.
 
Prosto mi je neverovatno mi je da ne nude verziju modema na koji se moze nakaciti eksterna antena.
 
Prosto mi je neverovatno mi je da ne nude verziju modema na koji se moze nakaciti eksterna antena.
verovatno je u pitanju klasican usb dongle network adapter, kao recimo i wifi network dongle, i kaci se direktno na usb, i obicno nema konektor za antenu. al verovatno to moze da se nabudzi kao sto je moglo i kod wifi adaptera, otvaranjem i lemljenjem.

%E7%94%B5%E4%BF%A1CDMA+USB%E6%97%A0%E7%BA%BF%E4%B8%8A%E7%BD%91%E5%8D%A1%EF%BC%88VO6EB%EF%BC%89.jpg
 
Poslednja izmena:


Evo da ih pohvalim: pojacali su mi signal pre dan-dva, i sada je to skroz ok.

Jos jedan info: probao sam na Ćalijama (kad se krene od Bogoslovije ka Mirijevu sa desne strane) i signal je odličnog kvaliteta).
 
na kraju sam ipak potpisao ugovor, zvali me i objasnili mi neke stvari...
kako trenutno stvari stoje, ja sam i vise nego zadovoljan, modem sam probao na Kanarevom Brdu, i u Rakovici, gde je max dload i upload.... jedino sto malo stekaju klipovi sa youtubea, ostalo je sve ok, od mene topla preporuka ;)

edit:

nego, jel postoji mogucnost da ja uzmem jos jedan ovaj CDMA dongle (nemora preko sezama), pa da koristim obadva na moj user i pass???
 
Poslednja izmena:
nego, jel postoji mogucnost da ja uzmem jos jedan ovaj CDMA dongle (nemora preko sezama), pa da koristim obadva na moj user i pass???

Neko spomenu ranije da je mreza podesena da prihvata samo mac adrese njihovih uredjaja.
 
Neko spomenu ranije da je mreza podesena da prihvata samo mac adrese njihovih uredjaja.

Baš tako... username i pass su nebitni, samo se mac adresa (tj. ESN) gleda... A verovatno ti uređaj ne bi ni video mrežu, jer nije podešen na odgovarajuće kanale, tj. frekvencije (obično se to setuje u nekom "skrivenom" meniju uređaja, naravno ukoliko je uređaj uopšte sposoban da radi u CDMA E subbandu-u 450MHz opsega).

Dakle za sada mora terminal da se uzme u paketu, preko OrionTelekom-a.
 
Poslednja izmena:
U BG rade okej, ali zato danas kada sam bio u Lazarevcu koji se vodi kao Bg opstina nema signala. Rekose da je Bg pokriven a ostatak srbije do decembra. Znaci da najverovatnije nije pokriven ni Mladenovac ni Obrenovac, al sam se za**** sa ovim ako i tamo ne radi! :wall:
 
Obrenovac oko autobuske stanice nije pokriven. :wall:

Pa uvek pitaju pre potpisivanja ugovora na kojoj si lokaciji...
Da li su te pitali, ili si ti njima rekao za drugu lokaciju a ovu hoces dodatno da koristis kada si na njoj?
 
Poslednja izmena:
Nista, citaj moje postove u ovoj temi od pocetka. Malko ih smaras za signal, ali ispadaju fer. Meni su posle 3 nedelje pustili signal, i dali mi mesec dana gratis na racun toga sto nisam imao net.

btw I ja nisam daleko od tebe > Trosarina, gore ulica gde je nadvoznjak ispod koga prolaze kada krenu busevi za Avalu. I verovatno ce zavisiti koliko kuca imas u blizini, tj. da li su sabijene kuce jedna izmedju druge...
 
Poslednja izmena:
aa da znam gde je taj nadvoznjak, al jbt to je skoro centar.... :/ onda tamo u selu nikad nece pusiti signal.... :( moracu da ih smaram
 
Ajd' sad da se jave ljudi i kažu kakav je dl, prvenstveno me zanima dl onih koji žive u kućama.

Meni je maximala oko 60kb/s, a vidim da u centru grada bije i do 85kb/s.
 
Ima li neko problema sa netom od jutros???

Brzina je drasticno opala (oko 10 puta), a jacina signala ostala ista.

a likovi iz korisnickog servisa kazu da ce videti u ponedeljak sa inzenjerima u cemu je problem... grrrrrh


EDIT: po svim simptomima (visestruki testovi na speedtest.net, dl brzine), mislim da me je njihov ruter (ili njihov sistem) dijagnostikovao kao CDMA telefonskog korisnika, a ne CDMA internet korisnika od 750k, pa mi daje brzinu 64k.

 
Poslednja izmena:
pre neki dan sam zvao korisnicki servis orion telekoma da vidim kada imaju u planu pokrivanje lazarevca i da se malo informisem o brzini i kvalitetu interneta. operater mi je rekao da ce lazarevac biti za 2-3 meseca ali da brzina interneta nije oko 750 kilobita/sec vec 750 kilobajta/sec (6Mb/s). tek sad iz vasih postova vidim da je to daleko od istinitog i da je doticni operater veoma neobavesten.
 
pre neki dan sam zvao korisnicki servis orion telekoma da vidim kada imaju u planu pokrivanje lazarevca i da se malo informisem o brzini i kvalitetu interneta. operater mi je rekao da ce lazarevac biti za 2-3 meseca ali da brzina interneta nije oko 750 kilobita/sec vec 750 kilobajta/sec (6Mb/s). tek sad iz vasih postova vidim da je to daleko od istinitog i da je doticni operater veoma neobavesten.

Ova zemlja na koji nacin zaposljave kadar postaje smesno koliko je tuzno .... :(
sto je najgore u pitanju se privatne firme koji rade po principu nasledjenom iz komunistickog perioda, znaci veze i samo veze.... diploma samo kao papir, itd... sramota
 
Isprobao ga danas u Zemunu (iznad škole Petar Kočić - paralelno sa Prvomajskom), i mogu reći da sam, na moje ogromno iznenađenje, na ovoj lokaciji dobio ubedljivo najjači signal od svih lokacija na kojima sam testirao kvalitet signala. Signal ide na 4,5 crtice, dok je prosek na drugim lokacijama 2,5crte.

Za one koji nisu čitali iz ranijih postova, brzina samog propusnog opsega zavisi od jačine signala, tako da ja kući na Trošarini imam 1,5 crtu signala i max dl brzina je 60kb/s, a u Zemunu je danas sa 4,5 crtice signala brzina bila ~82kb/s
 
Nazad
Vrh Dno