Šta je novo?

Covek naspram koga je Baltazar mala maca???

Ja sam prosli put kada je Tanjug objavio intervju poslao mail uredniku Tanjuga i nisam dobio odgovor...
 
Slatko me nasmejao komentar Forumasa na 24h. :d Jesi li na kraju prodao ženu?
 
Na vestima RTS 1, u podne , doneo medalju "geni[j]a" iz Japana...
 
Ne razumem, ovo ti je RTS. Nije valjda da ocekujes profesionalno novinarstvo. Jos samo na Hepiju da naprave polucasovnu emisiju sa njim i njegovim dostignucima.
 
Moze, u ludoj kuci :D...
 
Na to sam i mislio. I onda da se pobije sa nekim matorim iz SANU-a, da mu pokaze sta su mlade nade
 
I duhove malo da mu uteraju :d...
 
Pisao sam komentar sa linkom ka ovoj temi ali naravno nisu objavili
 
RTS ima ubedljivo najvise cenzure na sajtu, samo mainstream penzionerski komentari mogu da prodju.
 
Ovo je pobedilo:
Са бројним професорима наших универзитета ради на неким пројектима. Очекују га предавања у Берлину и Кембриџу.

Dođe mi da skočim kroz prozor.
 
Nadam se da si u prizemlju...
 
Ovog treba prijaviti miliciji, sa svim ovim novinarima koji šire famu oko njega.

Možda Vučić i njega malo potkači. :D
 
Zvao sam sestru koja je novinar u RTS, rekla mi je da nema pojma ali da će da istraži slučaj i poslao sam joj sve žive linkove.
 
Pa i Tesla nije imao stalan posao. To je sudbina velikih genija...
 
Iskoristio sam delove teksta koje smo ranije pisali u komentarima na raznim medijskim sajtovima i napisao četiri pisma slične sadržine. Poslata su na adresu g-dinu Tjaniću, SANU, Ministarstvu nauke, prosvete i tehnološkog razvoja, kao i uredniku sajta RTS.

Pismo otprilike izgleda ovako:

Poštovani,
obraćam Vam se ovom prilikom s obzirim da je RTS objavio vest o Milošu Stankoviću, pod nazivom: "Геније без посла", koji je u više navrata u raznim medijskim kućama plasirao razne neistine. Link:
http://www.rts.rs/page/stories/ci/s...е+без+посла.html?message=ok&noCnt=true#thanks

Na ovom linku se nalazi nekoliko stranica o njemu i njegovim prevarama:
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?228484-Covek-naspram-koga-je-Baltazar-mala-maca

Benchmark forum zajednica demistifikuje ovog prevaranta još od 2010. godine kada je njegovo pojavljivanje prvi put uočeno u medijima.

Da je novinarka Natalija Sinanović, koja je potpisala ovaj prilog, izvršila najobičniju proveru lika i dela pomenutog gospodina, uočlia bi da je dotični član nepostojeće Akademije nauka, koju je pri tom i sam osnovao, da je lažirao slike i forumske stranice Googla, da ne postoji "Kongres genija", makar ne u nauci i tehnici, već da se radi o "tra-la-la" organizaciji ili udruženju, itd.

Potražite i sami informacije o njegovim "nagradama" na internetu, i videćete o kome se radi. Pročitajte i u kojim akademijama je član, kada su iste osnovane i ko su osnivači. Na kojim i kakvim sajmovima je dobio nagrade. Ako ništa, mozete naći tekstove u kojima govori o tome da je pobednik na Google-ovom takmičenju "Project 10^100", pa proverite da li je to istina.

Moj utisak (a i mnogih drugih) je da je ovaj momak je najobičniji prevarant i manipulator, i nema iza sebe nikakve rezultate, jedino sto želi je da iskamči pare od države, kroz ličnu promociju i kukanje kroz medije.

Ljudi kao što je on (a ima ih više) odvlače finansijska sredstva i pažnju javnosti sa zaista talentovanih ljudi koji nisu posvećeni ličnoj promociji, nego radu, i time im nanose direktnu štetu.

Takođe, neverovatno mi je da će mediji danas objaviti svaku vest i verovati bilo kome na reč, bez proveravanja činjenica, samo ako se radi o senzacionalizmu, ne shvatajući koliku odgovornost imaju i koliku štetu time nanose ovoj zemlji.

Verujte da ovo ne pišem iz zavisti ili nekog drugog malicioznog motiva. Presrećan sam kada čujem da je neko od naših sunarodnika postigao neki značajan rezultat, ALI OVAJ MOMAK NIJE JEDAN OD NJIH!

Ovo pismo je poslato gotovo svim medijskim kućama u kojima se pomenuti pojavljivao, a među njima su Blic, Tanjug, B92, Kurir, ... i mnogi drugi.

Vas molim da na bilo koji nači reagujete i objavite demant ove vesti. Nije prvi put da se ovakvi slučajevi provlače po medijima a setite se poslednjeg slučaja Stefana Vlajkovića i njegove prevare oko stipendija.

Srdačan pozdrv,
Pera Kojot - Super genije

P.S. Ne zamerite na pseudonimu.
 
Poslednja izmena:
Iskoristio sam delove teksta koje smo ranije pisali u komentarima na raznim medijskim sajtovima i napisao četiri pisma slične sadržine. Poslata su na adresu g-dinu Tjaniću, SANU, Ministarstvu nauke, prosvete i tehnološkog razvoja, kao i uredniku sajta RTS.

Pismo otprilike izgleda ovako:

Taman kako treba
 
Svaka cast.

Mada sumnjam da ce uroditi plodom.
Medijima trebaju ovakvi ljudi, pa makar bili i laznjaci.
 
Nekako mi se cini da se pretvaramo u Severnu Koreju, te su ovakve vesti preko potrebne ovoj zemlji..... Koga briga za istinu.....
 
Pazi ovo. I ja sam napisao mejl ovima iz RTSa, okacio linkove i potpisao ga imenom i prezimenom.
Malopre mi stize mejl:
Gospodine Mariću,
Molim Vas da se predstavite, s obzirom da ste ukazali na rubriku o Milošu Stankoviću koju je objavio RTS.
S poštovanjem,
<izbacio sam njeno ime>,
RTS


:lupko:

Steta sto nemam inspiraciju da se sprdam malo sa njima...
 
Cek, ako sam dobro skapirao, traze od tebe neke papire, tipa ko si i sta si :).

Trebao si napisati da si usavrsio perpetum mobile II vrste na bazi hladne fuzije :d.
 
Kada sam slao Tanjugu mail, potpisao sam se punim imenom i prezimenom, sa sve zvanjem i nazivom naucne ustanove za koju radim (jedna od najuglednijih u evropi), kao sto rekoh nisam dobio odgovr.
 
Nemam pojma sta bih trebao da posaljem, ali sta god da je, gubljenje je to vremena. Mislim, ima linkove, pa neka istrazuje. Ne mogu da radim njen posao...

Laza, ho's da ti prosledim njen mail, pa ti reci da si moj savetnik za naucna pitanja ili smisli neku pricu? :D
Mislim, ako imas volje da se dopisujes...
 
A da posaljete insajderu? :D
 
Izgleda da ne vredi. To je neciji "mali" i treba da posisa drzavnu lovu. Dzaba piskaranja, reklo bi se...
 
Nazad
Vrh Dno