Šta je novo?

Covek naspram koga je Baltazar mala maca???

Hahahahham, pa ko te terao takav nick da uzimas :D.
A stvarno, ko je Baltazar, mrzi me sad da pretrazujem zilion tema...
 
Kad sam trazio da mi promene nick nisam ni cuo za ovog "rodjaka" :D Posle je bilo vec kasno
 
Ko ne zna za Baltazara taj bench nije ni video. Covek je legenda. Posle njega je "Baltazar" dobio novi smisao skroz :)
 
Poslednja izmena:
Kad smo kod Baltazara, ako već dajete link trebalo je hronološki, prvo onu prvu temu pa tek onda odbranu časti :D. I šta je sa slikama, izgleda fale neke, bio je Silver okačio sliku neke sobe na koju treba da se nasadi uz pomoć fotošopa :), verovatno obrisano sa host sajta...
Trebalo bi napraviti neki poll za najlegendarniju temu, odabrati neki uži izbor pa na glasanje :D.
 
Na temu o Milosu. VETS (sadasnji VISER) je objavio kao vest da je Milos osvojio nagradu na nekom takmicenju jos 2005, mislim. Sto je najironicnije, drug i ja, veciti diplomci, kad smo ga videli, odvalismo vidi ovoga, na sta ce drug, ma da naucnik a prepisivao mreze od mene :d. Sta cete neki ljudi daleko doguraju..



P.S Unapred se ogradjujem, necu da osvojim svet, niti da patentiram nista niti imam bilo kakve veze sa doticnim gospodinom.

P.P.S. Mozda patentiram svez "izvorski, potpuno prirodan vazduh sa najcistijim primesama benzena", jedino to mi je dostupno!
 
Poslednja izmena:
EVO GRAMATICKI DOTERANIJI POST(posto je proslo 60 minuta od pisanja pa ga nisam mogao izmeniti - a ako moze prethodni da se izbrise):

A jel se neko seca onog lika, Zarka Radosavljevica, sto je gostovao kod Vanje Bulica u emisiji BISERI na BK televiziji ?

Kakav je tek to bio lik !!!!:zgran:

Pre 10 godina ja gledam tu emisiju oko 11 sati uvece na BK i emisija pocinje ovako:
(ovo je samo prepricavanje emisije , a ne stvarni razgovor)

Vanja Bulic: dobro vece dragi gledaoci, zbog velikog interesovanja nasih gledaoca koji su trazili da ponovo pozovem u studio Zarka Radosavljevica, coveka koji je izmislio revolucionarnu tastaturu koja ce izmeniti komplet rad na racunarima u celom svetu. Naime covek je ponudio mikrosofotu ovaj patent i od mikrosofta je dobio odgovor da ce da investira 10.000.000 dolara za realizaciju ovog patenta i ciju ponudu je Zarko odbio sa odgovorom da je malo za tako revolucionaran patent !?!?!!:bottle: Zatim je lik dogovorio sa ambasadom japana da japan posalje coveka direkt iz japana u japansku ambasadu u srbiji koji ce da proceni da li treba da ulaze u njegovu tastaturu. I kako kaze to se desilo i kada je japanac dosao u srbiju izjavio je da je tako nesto nemoguce napraviti. ( inace zarko je tvrdio da je na njegovoj revolucionarnoj tastaturi moguce nauciti slepo kucanje za samo par dana !!!)
Zarko: da to je veliki dosad revolucionaran izum i kada bi nasa privreda ulozila u fabriku ovih tastatura, te tastature bi se ugradjivale u sve kompjutere na celom svetu i laptopove vise nam ne bi trebao nikakav drugi biznis niti proizvodnja malina i bilo kakve druge gluposti.
Vanja Bulic: predstavi se da gledaoci malo vise upoznaju osobu sa kojom veceras razgovaram
Zarko: Ja sam Zarko, imam trideset i kusur godina, poceo sam da studiram elektro fakultet ali sam ga odbacio jer sam previse pametan za njega i nisam hteo da ucim. (ova recenica me je poistovetila sa njim tog trenutka i iizazvala gomilu dogadjaja koje cu kasnije napisati)
Zarko: Zavrsio sam kurseve brzog citanja, silvin metod, imam neverovatnu moc pamcenja, koristim obe hemisfere mozga maksimalno, koristim mape uma za ucenje i za poducavanje drugih.
Imam majku koja je bolovala od raka i ja sam imao problema sa zubima koji su se stalno kvarili i otpadali. Onda sam naisao na knjigu, po preporuci jednog profesora matematicara, koja se zove "Ziveti bez bolesti" koja propagira ishranu sa presnom hranom tj termicki ne obradjivati hranu jedino je dozvoljeno isusivanje (neko blago podgrevanje). Onda su on i majka krenuli sa tom ishranom, i majka ciji rak je poprilicno napredovao je ozdravila posle pola godine dok su njegovi zubi svi ozdravili zbog presne hrane.
Zbog tehnika brzog pamcenje i brzog ucenja, mapa uma i brzog citanja osmislio je metodu brzog savladavanja kompjutera za 7 dana i to za najobicnijeg laika. Isto tako je osmislio kurs za ucenje stranih jezika za 7 dana. Sve ovo se moze probati u njegovoj skolu NLPRO GROUP (mislim da se tako zove).

Covek je tako ushiceno pricao o svemu ovome i pomenuo je i outsourcing programiranje i kako nasi programeri mogu da zarade 1000e programirajuci za inostrane kompanije. Ovo me je privuklo jer sam tada, pre 10 godina, bio u tom biznisu zajedno sa svojim prijateljima.

Kakav je rezultat ova emisija imala za mene ?

Kada se zavrsila negde oko ponoci, komplet kompjuter sam prebacio iz svoje sobe u dnevnu kako bih ga prikljucio na kablovsku tv i snimio reprizu emisije.
Repriza je bila u 5 ujutru, roditelji se krstili sta to radim.:zgran:

U narednih mesec dana sam ko sektas pustao tu emisiju svaki dan analizirajuci svaku njegovu recenicu.
U emisiji je pohvalio knjige od izdavaca FINESA koja je izbacila gomilu knjiga u vezi brzog ucenja, mape mozga, koriscenje obe svere mozga i brzo citanje. Ja sam morao sve da ih imam i takodje sam bio na prezentaciji finese.:mad:
Kupio sam knjigu "Svetski izazovi" (polovno hrvatsko izdanje iz 70tih godina) koju je on preporucio i koju sam se namucio da nadjem.
Kupio sam knjigu Ziveti bez bolesti koju je on isto preporucio
U narednih par meseci su se pojavljivale u medijima reklame za njegovu skolu NLPRO GROUP u kako se moze nauciti bilo koji strani jezik za 7 dana i rad na kompjuteru za 7 dana.

Posto sam par meseci posle ove emisije otisao u vojsku (moje odusevljenje je bilo veliko pre odlaska u vojsku jer se nisam bio povezao na internet pa nisam mogao da dobijem prave informacije o ovom liku )

Posle par meseci sluzenja roka i razocarenja u drzavu i svet (sluzio sam u Bujanovcu i Presevu:mad:) tada mi je i pocetno odusevljenje za Zarka splaslo.Da bude jos gore, kada mi je odusevljenje za tog lika skroz splaslo, nadjem se ja kao vojnik u stacionaru u Beogradu u Humskoj ulici pored stadiona Partizan. Tu sam spavao u istoj sobi sa nekim beogradjaninom (mislim da se zove Dule), inace okoreli partizanovac koji je preko veze sredio da ceo rok lezi u stacionaru i koji je kad god je bila neka utakmica u kojoj je igrao Partizan bezao iz stacionara da bi prisustvovao istoj.
Ja u jednom nasem razgovoru pomenem Zarka i moje splaslo odusevljenje o njegovoj licnosti ocekivajuci da cu dobiti potvrdan odgovor kako je on jedan veliki sarlatan.
On mi krece sa pricom kako mu je to prvi komsija i dobar prijatelj i kako je on stalno gledao kako Zarko na krevetu ima rastavljenu tastaturu tj samo tipke sa slovima i onda ih je svaki dan redjao u razlicite kombinacije kako bi izmislio novu tastaturu.
:zgran: ZAPREPASCENJE !!! :zgran:

Posle me je njegova izjava drzala ceo vojni rok.
:bottle:
Kada sam konacno zavrsio sa vojnim rokom i dosao kuci prilkjucio sam se na internet i napokon provalio lika.:party:

Posle sam skontao da je i taj lik Dule lazov teski posto je pricao svakakve (lazne) dozivljaje kada je sa navijacima partizana pratio gostovanja partizana po evropi.

Trenutno ne znam sta da kazem o ovom liku, verovatno koliko je lud toliko je i pametan jer je izreklamirao svoju skolu, cak mislim i da je bio PR za izdavacku kucu FINESA (ako nije i to neka njegova firma posto je on clan mense a predavaci iz FINESA su takodje clanovi mense pa nije tesko povezati ove dve stvari) koja izdaje sve te knjige o brzom ucenju koje mi nisu nimalo pomogle a ni gomili drugih koji su to kupovali ( da ne vredjam one koji su to uspeli da nauce i efektivno iskoriste ali mislim da svo gradivo i znanje koje mi obicni smrtnici moramo da naucimo i savladamo u toku zivota, za to nam nije potrebno unapredjivanje brzine citanja i pamcenja itd... sem za nekog ko bas pretenduje da bude naucnik ili ima viok koeficijent inteligencije pa mu je zao da mu mozak radi sa 1% LOAD)
I svu svoju reklamu je bazirao na HYPE-u koji je izazvao lazuci o revolucionarnoj tastaturi koja ce promenuti svet i unaprediti privredu srbije.:smackbum:

Ovo je identicno sa Milosom jer i on koristi izmisljene nagrade i patente da bi nas napalio i da bi mu slepo dali novac (bilo to politicari ili neki uticajni likovi ili obican narod - mada sve to ide preko grbace naroda ovako ili onako)

Mislim da bi Milos dobro prosao kada bi uradio photoshop sliku da se ugojio 200kg i onda otisao da reklamira preparate iz Bozen kozmetike gde bi tvrdio da je najmladji akademista i naucnik sa brojnim priznanjima smrsao 100kg za mesec dana.
Ko bi izmislio tako nesto !?!?! Ili bi !?!?!

I dan danas ima snimak cele emisije zarka radosavljevica na mojim CD-ima pa ko hoce neka mi samo objasni kako da ga postavim posto ima par stotina megabajta i traje oko 50 minuta.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Ma sta se nervirate, bre? Chill.
Who gives a damn f*ck about this guy :)
 
I dan danas ima snimak cele emisije zarka radosavljevica na mojim CD-ima pa ko hoce neka mi samo objasni kako da ga postavim posto ima par stotina megabajta i traje oko 50 minuta.

Iseckaj na po 200 MB i okaci na rapidshare pa cemo skinuti :)
 
@ DEVIL 2000

Hahaha, vrhunski post!!!!!! Sa slascu sam ga citao! :cigar::banana:
 
Genije-naucnik a "udje u trolu i nema da sedne"
 
Mislim da bi Milos dobro prosao kada bi uradio photoshop sliku da se ugojio 200kg i onda otisao da reklamira preparate iz Bozen kozmetike gde bi tvrdio da je najmladji akademista i naucnik sa brojnim priznanjima smrsao 100kg za mesec dana.
Ko bi izmislio tako nesto !?!?! Ili bi !?!?!
Pozdrav

Cekaj pa sinoc je bio jedan topic na benchu napisao neki tip kako je skinuo ili odrzavao kilazu sedeci pored racunara . Moguce da je to bio on ? :-devil-: Sada nikako da nadjem taj topic ovi moderatori bash danas nasli da rade :d
 
Nema tog topica vise :)

Pa ne mozemo da je(d-b)emo pored racunara i onda da to bude IT i da pricamo ovde o tome :D
 
donworkinson, hvala za link ka prvoj temi o baltazaru. odbranu časti sam čitao, ali ovo nisam mogao da nađem

Devil 2000, hvala za linkove ka videu

a da... Shang Tsung kaže da ne bi trebalo da obraćamo pažnju na budalu, ali ja mislim da bi trebalo da se raskrinka sve, jer pravi naučnici u zemlji ne dobijaju finansije za svoj rad, a neki ludaci finansiraju ovu budalu... ili je i to izmislio?
 
Ovaj lik, pored svih tih mladih shatro genijalaca koji su preko neci postali genijalni me podsecaju na jednog posetioca ovog foruma koji je postavio sjajnu temu sa pitanjem - kako da sto manje radi a da dobro zaradi?

Mislim da to dosta govori o nama kao narodu :) Sto se konkretno ovog lika tice, ja cu biti dovoljno hrabar da kazem - svaka ti cast! Uspeo je da izmanipulise gomilom ljudi i da zgrne gomilu kesha jer niko nije bio dovoljno pametan da proveri sta taj decko prica. Jos jedan dokaz koliko su neki lenji, glupi i neobavesteni.

@exste - cestitam, upao si u potpis :D
 
Poslednja izmena:
Car je ovaj zarko radosavljevic :D

genijalno je gledati ga opet

tnx devil
 
Ako je neko primetio na snimku Zarko propagira da je Visa elektrotehnicka skola 10 puta bolja od elektro fakulteta, a ako se prisetimo i Milos Stankovic je zavrsio ovu skolu.
Nije da sam pobornik nekih zavera ali mislim da je sve ovo jako povezano , postoje tri moguca ishoda:

1.Da se ovi likovi medjusobno poznaju
2.Da se ne poznaju ali Milos ima Zarka kao uzor pa je upisao VETS posto je emisija bila emitovana bas kada je Milos bio u srednjoj skoli i trebao je da izabere fakultet ili visu i dobio je inspiraciju (bas kao i ja u to vreme)
3.Da VETS ima ludih naucnika i profesora koji ispiraju mozgove svojim studentima i prave lazove i frikove - ili im jednostavno nabijaju ogroman ego da su popili svo znanje sveta za dve godine studiranja
 
Evo jos jednog dokaza iz emisije da su ovi likovi povezani, obojica su iz Zemuna (i Zarko i Milos).
 
Mozda sam naporan ali evo posle ponovnog gledanja emisije, zapazio sam da se i Zarko kao i Milos poredi sa Teslom i Pupinom sto se tice ucenja i razmisljanja :zgran:
 
Pa naravno da se porede sa Teslom i Pupinom kada su oni poznati svakom srbskom seljaku. Šta je trebao, da se poredi sa Milutinom Milankovićem a narod da ga pita: "Aaa, koj ti je taj?"
 
Nazad
Vrh Dno