Šta je novo?

Covek naspram koga je Baltazar mala maca???

Zasto Bench ne objavi na sajtu kakav je prevarant ovaj lik i peca nek posalje popularnim medijima zahtev da to objave.
Kad vec obljavljuju svasta ne znam sto ne bi objavili i to.
 
Ma treba to na facebook i youtube ipak se tako najbrže širi. Samo potrebno je dosta volje i živaca da se sve činjenice sakupe i uverljivo prezentuju.
Treba izneti dokaze a skupiti sve linkove i opljunuti po medijima kod kojih je gostovao i koji su o njemu pisali, posebno zbog toga što su dobili više nego dovoljno reakcija ljudi koji znaju o čemu se radi tako da je mogla da im se upali lampica. A ništa nisu učinili, demant nikom ne pada na pamet da objavi.
 
Evo ga sad na pinku, u jutarnjem programu :wall:...
 
Закаснио сам да видим шта наш будући нобеловац (ако је уопште Нобел достојан Милоша) има да каже. Да ли је било неких нових проналазака јутрос?
 
Nije, opet kenjao o auspusima i ambroziji, i naravno nezaobilazni kongres genija, a pink inace i jeste kongres "genija"....
 
u kombinaciji sa pinkom je savrsen :)
 
3e367a6363b763f1a45a6a3641bdc047536536.png


Pera Kojot - Supergenije
 
Koliko li ce novca samo njegova porodica da potrosi dok ne skonta da im dete u sustini nista nije napravilo u zivotu.
 
Sve za sina genija.
 
Ljudi,od danas sam genije!
Ima kongres potencijalnih genija na Tahitiju,traje od pocetka decembra do sredine marta,molim da sakupite donacije!
Unapred zahvalan!

S postafanjem,
Fckn genius
 
Koliko li ce novca samo njegova porodica da potrosi dok ne skonta da im dete u sustini nista nije napravilo u zivotu.

Mene to ne interesuje, mene vise interesuje koliko ce se potrositi naseg(drzavnog) novca na njega. Inace fino on zaradjuje i taj prihod povecava reklamirajuci se po televizijama i praveci od nas budale. Opstina Zemun mu je davala neku stipendiju cini mi se(znaci globalno gledano iz naseg dzepa), onda dobio je pasos kao pocasni gradjanin i jos je sigurno izvukao na neke nacine nase pare, verovatno i za put na "samit genija". Verovatno je neko njegov u politici ili na neki drugi nacin uticajan. Mozda ga i raskrinkamo, ali kontam da mu to nije bitno, jer ako potraje jos godinu-dve uzece on dovoljno kesa, a uzeto nece sigurno vracati.
Realno kad ga vidim na televiziji stvarno mi deluje malo zaostalo, kao da on stvarno veruje da je to tako sto prica. Mozda to i jeste, a mozda je odlican glumac.
 
Hm, suvise je on mlad za nekog belosvetskog hostaplera. Mislim da je stvarno u nekom svom tripu da moze da promeni svet, obogati se, verovatno voli to sto radi, ima velike snove i ambicije. Ocigledno da ima vise preduzetnickog duha u sebi, tezi prakticnoj primeni i biznisu, a manje ima zelje da ide nekim ustaljenim akadamskim putem i da se bavi pravom naukom. Zanimljivo je sto je krenuo tim nekim samostalnim putem. Pronalazastvo je i kroz istoriju umelo da bude malo skrajnuto, uradi-sam u sopstvenoj garazi, ali ozbiljni pronalasci poticu iz istinski genijalnih renesansnih umova ili velikih i uzasno skupih R&D timova. On je verovatno ipak svestan svog mesta u svemu tome i koristi medijsku prostor da bi prikupio sredstva i bio u centru paznje, jer ovde ces tesko bilo sta uraditi, ako neko nije cuo za tebe.

Razmisljam nesto, kakva je perspektiva bilo koga za bavljenje naukom u srbiji? Dok sam jos studirao astrofiziku, malo sam se razocarao kada su nam profesori pricali o tome kako sigurno necemo moci da nadjemo zaposlenje u struci i da cemo se u najboljem slucaju zaposliti kao profesori matematike ili programiranja u srednjoj skoli. To zaista nije bilo ono u cemu sam video sebe. Naravno, to nije opravdanje za moj licni neuspeh u tome, ili za lenjost - ali jeste bilo razocarenje koje je znacajno uticalo na to da posle napustim studije. Ideja o nastavku studija u inostranstvu tada nije bila toliko uobicajena, kao danas...

U svakom slucaju, ovo sve mi deluje nekako nezrelo, benigno i otkaceno, pre nego razlog za zabrinutost gde ide ovaj svet ili pare gradjana. Novinarstvo je takodje spalo na najnize grane. Istina nije bitna, sve moze biti vest i senzacija. U zemlji u kojoj niko stvarno nema pojma ni o cemu, a pametni ljudi ili cute ili se ne pitaju ni za sta, normalno je da ce isplivati ovakav jedan fenomen... Ali, niko nece tu uloziti ozbiljne pare. Kakva ambrozija i auspusi... to je smesno. Ti politicari koji ga guraju, to su mnogo veci paraziti na grbaci naroda, od Milosa.
 
A mozda je samo gledao previse filmova?
leonardo+dicaprio+catch+me+if+you+can.jpg
 
@padawan voleo bi da si ti u pravu, ali decko uopste nije nezreli klinac vec ima 28 godina, ovo radi koliko ja znam od 2008.(a verovatno i od ranije). Nejasno je zasto u njegovim nastupima ima toliko neistina, onaj ko poveruje u takve govore je vrlo neobrazovan. Kod nas ima jos mnogo potpuno i delimicno nepismenih - verovatno je to i kljuc njegovog uspeha. A za novinare, odavno sam shvatio njihovu gornju granicu, ali dobar deo stanovnistva se kune u ono sto procita u novinama ili vidi na televiziji.
 
Tajna njegovog uspeha je u onom citatu: "Sto je veca laz vise se veruje!"
Citam ovo sve pa se pitam, kolko li smo se sr**a naslusali a da nismo skontali da je sr**e?
Imam ja resenje za razresenje cele price.
Jedino sto ovo moze ubiti je jos veci senzacionalizam.
E sad, treba nam neko dobre volje pa da snimi jedan prilog u vidu reportaze, nemora ni da bude snimljen, dovoljno je da se snimi samo tonski zapis a za video mogu da se iskoriste linkovi i ostalo.
U tom bi prilogu bilo lepo obrazlozeno posrtanje i prepisivacka politika srpskih medija.
Taj se prilog moze okaciti na youtubeu, pa dalje facebook i zacas se rasiri.
Ovo sto se ovde razmatra prati relativno mali broj ljudi u poredjenju sa facebook-om i youtube-tom.
 
OK.. neka onda neko ko ima fejs (ja nemam) napravi grupu ili sta vec, prepise malo teksta iz ove teme, slozi hronoloski i to okaci u grupu i onda pozove sve da se uclane. Brzo ce to da se rasiri. Fejsu se danas vise veruje nego TV-u i novinama.
 
U svakom slucaju, ovo sve mi deluje nekako nezrelo, benigno i otkaceno, pre nego razlog za zabrinutost gde ide ovaj svet ili pare gradjana. Novinarstvo je takodje spalo na najnize grane. Istina nije bitna, sve moze biti vest i senzacija. U zemlji u kojoj niko stvarno nema pojma ni o cemu, a pametni ljudi ili cute ili se ne pitaju ni za sta, normalno je da ce isplivati ovakav jedan fenomen... Ali, niko nece tu uloziti ozbiljne pare. Kakva ambrozija i auspusi... to je smesno. Ti politicari koji ga guraju, to su mnogo veci paraziti na grbaci naroda, od Milosa.

Svakako deluje nezrelo, možda čak i otkačeno ali nikako benigno. Stvara se tolika pompa da će neki naš "neuki" ministar željan medijske pažnje (bilo da skrene pažnju sa sebe ili na sebe) pozvati ovog nazovi "genija" i dodeliti mu nekakvu stipendiju, kao što se to već i događalo ranije.

Ja bih novinarima uveo licence, pa svako ko piše i izveštava o glupostima, a samim tim i javno mnjenje svesno dovodi u zabludu, oduzeo licencu za rad. Neka piše onda u "žutoj" štampi jer je ovakvim tekstovima i izveštajima tamo i mesto.

Problem je što ovog nazovi "genija" stvarno neko "gura". Pri tom, negativni komentari na te vesti se vrlo retko objavjuju, zvanične institucije ćute, a ćutaće i kad ovaj dobije neke pare od države. Meni to nije baš jasno, kao da im je malo što su se obrukali oko slučaja Stefana Vlajkovića. Link. A tako su se lepo slikali i snimali s njim :D. Link. Ovaj drugi je pravi biser gde se čuje kako ministarka viče "vuuuu" i "svaka čast". A tako je lepo govorio mladi Stefan. :D

Dodaću samo jedan citat sa gornjih linkova:

Na osnovu toga, poslao je prijavu za doktorske studije na Univerzitetu u Cirihu. Pričao je da je i tamo „daleko dogurao“. I naš Fond za mlade talente „odrešio je kesu“ – uzorni i vredni student Vlajković dobio je 578.000 dinara kao stipendiju. Slikao se i sa ministarkom, ozaren skoro koliko i ona.

I? Jel neko odgovarao za ovo?

Edit: Neću više, samo još ovo oko naših medija:

Beogradski policajci ne kriju da su bili neprijatno iznenađeni kada su saznali da je istražni sudija pustio Vlajkovića da se brani sa slobode.

- Time je ostavljena mogućnost da se spekuliše kako je Stefan Vlajković ispravan građanin, a dokazi protiv njega su tu, niko ne može da ih pobije – kategoričan je Kovačević. - I sad se, eto, pojavljuje po pojedinim medijima, plasira priču koja njemu odgovara. A mi smo, kao narod, skloni da više verujemo njegovim izjavama kojima vuče za nos celu Srbiju nego da blagovremeno vrednujemo dokaze...
 
Poslednja izmena:
Stefan je makar bio duhovit i oraspoložili su me njegovi snimci, i u odnosu na ovu budaletinu ima ponešto i u glavi(bez obzira što su obojica prevaranti).

Hm, suvise je on mlad za nekog belosvetskog hostaplera. Mislim da je stvarno u nekom svom tripu da moze da promeni svet, obogati se, verovatno voli to sto radi, ima velike snove i ambicije. Ocigledno da ima vise preduzetnickog duha u sebi, tezi prakticnoj primeni i biznisu, a manje ima zelje da ide nekim ustaljenim akadamskim putem i da se bavi pravom naukom. Zanimljivo je sto je krenuo tim nekim samostalnim putem. Pronalazastvo je i kroz istoriju umelo da bude malo skrajnuto, uradi-sam u sopstvenoj garazi, ali ozbiljni pronalasci poticu iz istinski genijalnih renesansnih umova ili velikih i uzasno skupih R&D timova. On je verovatno ipak svestan svog mesta u svemu tome i koristi medijsku prostor da bi prikupio sredstva i bio u centru paznje, jer ovde ces tesko bilo sta uraditi, ako neko nije cuo za tebe.

ma kakvo sakupljanje sredstava za rad ne budi naivan, poprilično sam siguran da obzirom na to koliko je bistar sve što zaradi potroši na poker aparate i slično, klasični šibicar :)
 
Koliko se sećam dobio je i od erste banke neke pare.
 
On je necini "sin", nema druge. Ja sutra da probam ovako nesto nikada mi ne bi uspelo. Ovo moze da uspe samo ako je podmazano na vise mesta i ako vise strana ima interes da to prodje.
 
Koliko se sećam dobio je i od erste banke neke pare.

Ako Erste banka hoće da mu da pare slobodno što se mene tiče, njihove su pa neka finansiraju koju god budalu hoće. Ali ako krene neko državne (čitaj naše) pare da mu daje onda neće valjati
 
Koliko se sećam dobio je i od erste banke neke pare.

Da, čuveni "Klub 27"!!! Ne zna se ko je gori, da li ti što su njemu dodelili nagradu, ili retardi koji su akciji dali ime Klub 27, a da pre toga nisu barem izguglali šta taj termin zapravo označava. Glup narod, pa ovakvi mogu bez problema da prolaze i da arče tuđe pare!!!
 
Ako Erste banka hoće da mu da pare slobodno što se mene tiče, njihove su pa neka finansiraju koju god budalu hoće. Ali ako krene neko državne (čitaj naše) pare da mu daje onda neće valjati

On je vec dobio 300k kao pobednik na onom konkursu "do 27". Inače to je jedan naš kolega sa visera, čak ga je i škola gurala...
 
Google kaže da je to Висока школа електротехнике и рачунарства струковних студија
 
ja samo da se upisem, da bi pratio razvoj situacije ... :) po kriterijumima gde je ovaj naucnik, ja sam onda svetski mega car dzedaj :)
 
kog reda ? Prvog ili drugog ? Ja sam prvog ...

Yooyoo, da li je neko napravio grupu na fejsu ?
 
Nemam pojma. Ne koristim fejs.
 
Znam, to si rekao, nego da li ti je neko javio da je napravio .... il da pravim ? Neću grupu, nego ceo nov lik, sa mejlom, imenom, prezimenom, i sufoskom prevarant ... pa onda sve ono što ističe, linkovi i sve, ali u negativnom kontekstu ... :) :)
 
Nazad
Vrh Dno