Šta je novo?

Covek naspram koga je Baltazar mala maca???

LazaNS

Slavan
Učlanjen(a)
08.08.2004
Poruke
3,367
Poena
420
Dosta sam razmisljao da li da otvorim ovu temu, ali stvar me je toliko sokirala da prosto ne mogu da odolim, neka svako donese svoj sud.

Verujem da svi stariji clanovi ovog foruma znaju ko je Baltazar :) Oni koji ne znaju mogu da prekopaju malo po forumu, lako ce naci. Danas citam o jednom liku i setim se Baltazarovih prevara, koje deluju smesno naspram ovih o kojima sam danas citao, ovaj je prevare digo na jedan visi, akademski nivo.

Naime, sve je pocelo kada sam slucajno procitao ovaj clanak:

http://www6.b92.net/automobili/ekologija.php?nav_id=422531&fs=1

Deluje zaista lepo i iznenadjujce te sam se malo vise zainteresovao i nakon malo istrazivanja se potpuno zaprepastio. Sve sto je potrebno (ja sam procitao sve) nalazi se u sledece dve teme na forumima:

http://www.natasa-miljkovic.com/forum/viewtopic.php?t=2667

http://www.elitemadzone.org/t345201-2-Pronalazac-Milos-Stankovic-Google-Project

Na prvom forumu se cak sam pojavio, prvo sa svojim imenom, kasnije pod laznim imenima, tamo je pokazao da je polupismen, nekulturan...

Ukratko, covek je zaebo pola Srbije, dobio pare za razne nagrade, novine pisu o njemu, gostuje u emisijama, njegovi plakati bili izlepljeni po fakultetima sirom zemlje... Sebe predstavlja kao ni manje ni vise najmladjeg AKADEMIKA u svetu i coveka koji ima DVA fakulteta, diplomirani inzenjer, takodje je i najbolji pronalazac u svetu! Istina je: za akademika ga proglasila "Srpska akademija izumiteljskih nauka", tj neka fiktivna organizacija koju su kanda on i par njegovih perica registrovali, nema dodirnih tacaka a pravom akademijom nauka, a sto se fakulteta tice, nema ni pola pravog fakulteta a ne dva, zavrsio visu tehnicku u bg i neki menadzment u zrenjaninu. Navodno je ucestvovao na googlovom takmicenju za najbolju inovaciju gde je bio prvi od 150 000, zapravo je napravio lazan sajt na kom je sebe stavio na prvo mesto... Publix Ad has got some serious discounts again.

Sve u svemu mene skoro nesto nije ovako zaprepastilo, ne bi me ni najmanje iznenadilo da je on i clan na ovom forumu.


Zavrsicu citatom iz Blica cime se trenutno bavi:

"Do sada za sobom ima nekoliko patentiranih izuma, a to su univerzalni filter za gasove, elektrostatički prečistač, eko-auspuh, magnetni motor, pokretna protivtenkovska mina. Trenutno radi na dizajnu automobila i aviona, ali i na usavršavanju gorivne ćelije i hladne fuzije."


Ebo te covek napravio HLADNU FUZIJU!!!
 
Poslednja izmena od urednika:
Cekaj ovo je prvoaprilska sala ?

magnetni motor, pokretna protivtenkovska mina.hahahahahahaha
 
Pa sto je najgore nije sala uopste!
Covek je prvi dobio ovaj novi crveni pasos, secate se kako je to bila kao velika svecanost...
Ja prosto ne mogu da dodjem sebi, pobedio na onom takmicenju ERSTE banke Klub 27, znam kakvi su tamo genijalni ljudi ucestvovali a ovaj prevarant pobedio zahvaljujuci lazima...

Pogleda sliku na kraju ove stranice, plakat koji je lepljen po srbiji:

http://www.elitemadzone.org/t345201-7-Pronalazac-Milos-Stankovic-Google-Project
 
Video sam i ja za to jos pre neki dan, nego nisam reagovao. Prvo mi je bilo sumnjivo kada je pisala neka provala tipa filtri se ne zapusuju ali se menjaju na 15000 kilometra, tako nesto.

Bolje da je nesto uradio sa svojim photoshop sposobnostima, mozda bi zaradio neku kintu. Ovako...

Mada je ovo jedan epic fail i za nase medije koji su u principu prepisivacke organizacije. Nadju nekoga/nesto i pricaju o tome, a siroke narodne mase mnogo lako poveruju jer nemaju pojma o cemu se prica, pa im deluje tacno.

Ali hladna fuzija... genijalno. Verovatno se setio toga dok je igrao Generals.
 
Cek, al meni nije jasno kako su oni na es-u naseli i podrzavaju ga .. barem jedna strana sto sam procitao mrzi me vise ...

mislim ja kad sam procitao text iz blica odma sam otisao da vidim da nije 1 april datum pisanja texta ... jer je suvise glupo i niskointeligentno da bi i prevara bila ... ko ce da poveruje uto .. al izgleda da ima majstora ...
 
Ma nisu naseli, razapet je nacisto, samo moras citati malo dalje, postaje sve intereatnije kako citas :) Problem je sto je pola Srbije naselo, sto su oni koji dele stipendije i nagrade naseli... Zato sam i otvorio temu, da niko vise ne nasedne, da se procuje...

P.S zanimljivije je na forumu natase miljkovic gde se on licno oglasava, i to pod vise nickova :)
 
Poslednja izmena:
Pa nisu posle kad su 2-3 sa malo pameti objasnili situaciju i onda naravno da su i ostali skapirali ...

al u pocetku 20-30 ljudi ga je podrzalo ... neki prica i sporetu i haladnoj fuziji u kuci i da je to neki dim ... es ispade gori od bureka...
 
Poslednja izmena:
@LazaNS Hvala ti što si mi ukazao na postojanje jednog tako besmislenog mesta na internetu kakav je forum Nataše Miljković. Siguran sam da za života nikada ne bih nabasao na taj sajt da nisam pročitao ovu temu.

A što se tiče same teme, pa šta vas tu čudi? Među afričkim plemenima uvek je glavni baja onaj što trvdi da napitak od krvi krave koja je celu noć urlala na mesec, leči sve bolesti pa i one najteže. Zašto ne bi u jednoj Srbiji, čije je stanovništvo nešto bolje obrazovano od afričkih gologuzana, prošla jedna ovakva glupost od prevare i jedan krajnje bezobrazan lik postao "genijalac"?
 
Kakva Srbija .. ne cudi me za nju nista ...


Dodje baltazar na forum i psotavi one svoje slike i rezultate ... i lupam zamislimo da ga niko nije provalio iako na forumu ima toliko ljudi koji se razumeju mnooog u materiju ..

i posle da ddojes i kazes : ne cudi me u Srbiji nista ....

ma ne cudi ni mene ... al me cudi na ESu ...znao sam naravno i tamo ima lowIQ ljudi ali ... sad znam su u vecini takvi..


http://24sata.rs/vesti.php?id=70766

- Dobio sam nagradu za najkreativnijeg mladog pronalazača od Državnog instituta za inovacije iz Rumunije, Ministarstvo odbrane Ruske Federacije mi je dodelilo „Zlatan pehar“, a general ruske armije Viktor Benrihovič odlikovao me je „Ordenom časti, hrabrosti i odvažnosti“ - kaže Miloš.


hahahahahaha pa da je prvoaprilksa sala pa bi reko : glupa je bre ljudi niko nece ni na sekundu da poveruje trebali ste malo realnije da smislite ...
 
Poslednja izmena:
Cek, al meni nije jasno kako su oni na es-u naseli i podrzavaju ga .. barem jedna strana sto sam procitao mrzi me vise ...

mislim ja kad sam procitao text iz blica odma sam otisao da vidim da nije 1 april datum pisanja texta ... jer je suvise glupo i niskointeligentno da bi i prevara bila ... ko ce da poveruje uto .. al izgleda da ima majstora ...

Na ES nisu bas nesto naseli. Cinjenica je da vecina ljudi odreaguje sa:"Bravo, mali" i nastavi da radi nesto a da ce posle 30 sekundi zaboraviti na to.

Stavi se u kozu prosecnog (da me ne shvate pogresno) ekonomiste ili pravnika ili najobicnijeg coveka. Kada procita ovako nesto u Blicu ili negde on nema moc da rasudi da li je to tacno. On mora da poveruje novinaru, ako zeli da poveruje. Ko ima neku chuku u glavi o tome, mozda ce mu biti nesto sumnjivo.

A cinjenica je da za sve od stipendija i nagrada do promocije u ovoj drzavi odlucuju ljudi koji su ne samo tehnicki, vec i funkcionanlno i opsteobrazovno nepismeni. Sve dok prica pali mase znaci da je treba promovisati. Ekoloski auspuh (stvar svakodnevnog zivota), protivtenkovska mina ("aaa sto cemo da onodimo Amerikance kad nam dodju"), hladna fuzija (culi ljudi da ima veze sa energijom:"videce Rusi kada cemo naredni put da kupujemo gas od njih") itd.
 
PA bas o tome pricam :)

Neko bez viseg obrazovanja razumem da poveruje ...

Evo ja sam ekonomista ... Sa hemijom nisam imao veze osim malo pri izucavanju kvaliteta mateirjalnih prozivoda ...

Al kad cujem stvari kao sto su poboljsvanje hladne fuzije , magnetni motor ...

ili daleko bilo ko ovaj http://217.26.67.168/uploads/2/1/2119246/tsc.jpg program za video kompresiju

pa mogu samo da legnem i da se smejem ili da sednem i da placem ...



MOzda i ja lupam gluposti .... U SRbiji mozes servirati sta god pozelis ... i onima kvazi obrazovanima a i onima sto su stvarno zavrsili nesto al znaju samo svoju struku a opste obrazovanje im je 0
 
Poslednja izmena:
Cudi me da nije jos dobio nagradu od Instituta za onanotehnologiju
 
Sve je to lepo, mene sad jedino zanima da li on zaista veruje u sve to? Tj. da li svesno laze ili veruje u svoje lazi...
 
Znam nekoliko takvih ljudi, medjutim, oni lazu samo okolinu...Neki se od malih nogu nisu promenili, kao da im je to urodjeno...

Mislim da prica ne treba da se krece u smeru "sta je njemu u glavi" nego "kako ga sirim masama predociti kao prevaranta"
 
Da je stvarno ludak bolesno zeljan paznje, dokazuju ovi linkovi:
http://www.milos-stankovic.com/vozilaa.html
http://www.milos-stankovic.com/delovi.html

U slucaju da neko od citaoca ne zna, gornje tehnologije su odavno u primeni, cak firma u kojoj vozim koristi GPS-GPRS pracenje vozila. Module u voznom parku koristimo od ove kompanije:
www.s-kontrola.com
A ovaj softver sa drugog linka koristi moj drugar koji ima prodavnicu auto delova! :d

Nacin na koji ludak opisuje svoje "sisteme" su za Darvinovu nagradu
 
Poslednja izmena:
Ovaj sistem za GP(R)S pracenje je radio i moj fax, vec dve godine funkcionise u Nisu... bezveze.
 
Jel bio ovaj članak :D

Gde mi je sad ona slika nekog hrvatskog krezavog čiče što je navodno izmislio perpetuum mobile samo nema para da komercijalizuje svoj pronalazak :d
 
Ovakvi bolesnici poput ovog i Baltazara mi nikad nece biti jasni.
Ne vrede intelektualno ni dva centa, a zeleli bi da budu poznati i priznati.
Najgore je sto imaju potpuno bolesnu ambiciju da postanu "nesto", a kod nas se neuki ljudi (koji nazalost cine ogroman procenat stanovnistva) odusevljavaju takvim likovima.
:wall:
 
avršio sam 2 faxa, imam preko 40 medjunarodnih priznanja, najmladji sam Akademik u državi (i u svetu), zaslužni gradjanin Zemuna, zvanično od 2005 najbolji pronalazač na svetu..."""

a medju di[plomama neka vise skola :d
 
Baltazar nije bio prevarant. On je bio simpaticni naucnik-dedica u misiji resavanja tudjih problema pomocu specijalne masine koja radi na poluge i proizvodi magicnu tekucinu koja resava stvar.
Mozda si mislio na Barona Minhauzena cuvenog lazova ali porediti ovog domaceg prevaranta sa Baltazarom nije primereno.
 
Baltazar sa foruma, nisi u toku.
 
Hehe, linkovali ste par bas interesantnih linkova :)
Sad sam skontao da cak i na tom svom plakatu i prezentaciji koju izlaze na tim sajmovima tog cudesnog auspuha zestoko gresi. Covek lepo bez po blama izlaze i pise fabricke podatke 200g CO2 na 100km, dok su zapravo svi ti podaci po kilometru, dakle masi samo 100 puta na izmisljotini koju najvise prezentuje i to niko ne konta...
Stvarno je ovo sve za plakanje.
 
Baltazar nije bio prevarant. On je bio simpaticni naucnik-dedica u misiji resavanja tudjih problema pomocu specijalne masine koja radi na poluge i proizvodi magicnu tekucinu koja resava stvar.
Mozda si mislio na Barona Minhauzena cuvenog lazova ali porediti ovog domaceg prevaranta sa Baltazarom nije primereno.

:d
 
ljudi ovo je sramota za našu zemlju, ovog treba proterati a medijske kuće i kompanije koje su ga podržale treba novčano kazniti i od tih para platiti školovanje i usavršavanje pravih naučnika
 
Posto sam dobio "batine" od jednog clana foruma na PM (necu ga imenovati, nije on kriv zbog zabune) moram jos jednom da ponovim da ja nisam Baltazar koji se pominje u ovoj temi, samo su nam nickovi slicni :)

Sto se ovog drugog prevaranta tice - u Srbiji nista novo... Odoh sad da zavrsim prototip svog svemirskog broda koji dostize WARP 10... Pozzz

XD XD XD XD XD
 
Nazad
Vrh Dno