Šta je novo?

2 racunara u LAN na 100mb/s na HG 520s, maximalni transfer 25% od 100MBit/s???

GoranM

Čuven
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
8,762
Poena
905
Dakle dva kompa, svaki na svom lan kablu, prijavljenih 100MB/s. prvi je vezan na prvi, drugi na 4 konektor. problem je sto u task manageru pokazuje 25% iskoriscenja od maximalnih za 100Mb/s. Tako je uvek i svuda. Dakle Total commander pokazuje 2,5MB/s. Jel neko imao ovo kao problem? U podesavanjima rutera HG520s sve je na full i max i tako to i pise 100Mb/s. da li je moguce da ova boranija deli 100Mb/s na 4 "konektora". Ako je tako stvarno su PAJSERI!
 
Ne bi trebalo da deli protok, jer wireless konekcija mozes da imas beskonacno (npr). Onda ispade kad podelis sa oo, dobijes protok nula :)

Mozda se zaglupeo ruter.
Jel si probao da updejtujes firmware?
 
Jesi probao crossover kablom (staviš jedan komp pored drugog, ako si u mogućnosti)?
 
generalno je spor ethernet na ruterima koje telekom daje (spor hardver? ) u poredjenju sa performansama sa npr. klasicnog switch-a.

ne znam konkretno za taj model hg520 dal je ista prica, al verovatno jeste.
 
Poslednja izmena:
Drugo je nešto tu u pitanju, ja na HG520s imam uvek preko 8 MB/s, iako u mreži imam 3 switcha i 10 kompa
Moguće da kabli nešto zeza, imao sam slučaj da se kabli lepo prijavi kao 100 Mb, ali kad krene kopiranje uspori se i često puca, kabli nije bio lepo zakrimpovan, smanjio ga na 10 Mb i radi, zakrimpovao ponovo i sada radi na 100 Mb
 
Drugo je nešto tu u pitanju, ja na HG520s imam uvek preko 8 MB/s, iako u mreži imam 3 switcha i 10 kompa
Moguće da kabli nešto zeza, imao sam slučaj da se kabli lepo prijavi kao 100 Mb, ali kad krene kopiranje uspori se i često puca, kabli nije bio lepo zakrimpovan, smanjio ga na 10 Mb i radi, zakrimpovao ponovo i sada radi na 100 Mb

To su njihovi kablovi koji su stigli sa 520-kom. Probacu druge.
 
Nazad
Vrh Dno