Šta je novo?

sakriti kablove....

  • Začetnik teme deki30
  • Datum pokretanja
D

deki30

Guest
....kako?

U dnevnoj sobi mi je komp. TV, sat prijemnik, AV-receiver, DVD, zvucnici...Brdo kablova prolazi, dosta toga sam sakrio, ali ih se dosta vidi...Vezao sam ih u snop, lepse je, ali nije bas naj, naj... :(
Cuo sam da postoje neke ukrasne spirale, pa se obmotaju oko kablova...
Da li postoji jos neko resenje/mislim da se kablovi u nesto ubace, buzir, crevo,...posto nema mogucnosti da se bez vecih zahvata na neki drugi nacin spakuju.../?

Pozdrav

deki30
 
deki30 je napisao(la):
....kako?

U dnevnoj sobi mi je komp. TV, sat prijemnik, AV-receiver, DVD, zvucnici...Brdo kablova prolazi, dosta toga sam sakrio, ali ih se dosta vidi...Vezao sam ih u snop, lepse je, ali nije bas naj, naj... :(
Cuo sam da postoje neke ukrasne spirale, pa se obmotaju oko kablova...
Da li postoji jos neko resenje/mislim da se kablovi u nesto ubace, buzir, crevo,...posto nema mogucnosti da se bez vecih zahvata na neki drugi nacin spakuju.../?

Pozdrav

deki30

Ima, zove se KANALNE KUTIJE ili KANALICE, vidi oglase.
 
Ili ištemuj malo zid, kao moj drugar :)
 
...ako se razumes u stemovanje lamperije, zovem te odma` :wave;

Pozdrav

deki30
 
Pa kao sto gore rece covek najbolje je da uzmes te kanalice!
Mada ako imas lamperiju, bilo bi dobro(lepo na oko) da uradis na samoj lamperiji dole po podu kanalice ali od drveta(lamperije), iste boje kao lamperija........
 
Milanche je napisao(la):
Pa kao sto gore rece covek najbolje je da uzmes te kanalice!
Mada ako imas lamperiju, bilo bi dobro(lepo na oko) da uradis na samoj lamperiji dole po podu kanalice ali od drveta(lamperije), iste boje kao lamperija........

....ma. razmisljao sam o tome, imam i prijatelja stolara, ali hteo sam nesto na brzaka... :D

Pozdrav

deki30
 
Pa iza lamperije već postoji prostor, samo provuci kablove.
 
soulfly je napisao(la):
Selotejpom ih zalepi za pod do zida :)

Ne igraj se,

neki kablovi smetaju jedni drugima i ne ide svasta jedno pored drugog. Aki ti vec nesto smeta uradi ga ljudski da ne smeta nekome drugome u kuci.

Ne mislim da je sve to nesto posebno vazno, ai ponegde zna da bude opasno po decu ili starije, jer suma kablova na podu moze nekoga i da saplete. Mislite i na to.
 
Na buvljaku kupis rebrasto crevo koje se koristi za kablove pri zidanju. Iseces ga po sredini skalpelom i sve kablove uvuces u njega. Imas svih boja i svih debljina.
 
zormanic je napisao(la):
Ne igraj se,

neki kablovi smetaju jedni drugima i ne ide svasta jedno pored drugog. Aki ti vec nesto smeta uradi ga ljudski da ne smeta nekome drugome u kuci.

Ne mislim da je sve to nesto posebno vazno, ai ponegde zna da bude opasno po decu ili starije, jer suma kablova na podu moze nekoga i da saplete. Mislite i na to.
Naravno, ja to radim samo sa telefonskim kablovima. Bolje jedna bora na tepihu nego tri :) .
 
ma kupi sve bezicno ko ga..
 
Imas kanalice Panduitove u boji drveta (sad, koje nijanse ...). Imas ih u Decode-u. Super izgleda kad se namontira. Ako ti je lamperija glatka , a kablovi nisu mnogo teski, nemoras ni da busis jer imaju samolepljivu traku sa zadnje strane. Kad zalepis za mermer, staklo, PVC - nema sanse da odlepis a da ne iskidas. Ako nece, onda sa par srafova direktno u lamperiju - provereno. Cena ti je oko 5 evra za kanal od 2m.
 
Imas kanalice Panduitove u boji drveta (sad, koje nijanse ...). Imas ih u Decode-u. Super izgleda kad se namontira. Ako ti je lamperija glatka , a kablovi nisu mnogo teski, nemoras ni da busis jer imaju samolepljivu traku sa zadnje strane. Kad zalepis za mermer, staklo, PVC - nema sanse da odlepis a da ne iskidas. Ako nece, onda sa par srafova direktno u lamperiju - provereno. Cena ti je oko 5 evra za kanal od 2m.

Nasao na par mesta slican komentar , kako ima u tehnomaniji da li neko moze da okaci neki link gde bi to moglo da se kupi kod nas?
 
Odakle si samo iskopao ovu temu? :p
 
^Pravo da ti kazem, nisam krecio sobu jedno 5 godina i sada je i to doslo na red , pa sam usput kupio novi tv novu policu ,pojacala zvucnike pa sam sad hteo malo da preuredim usput da se resim kablova na ovaj ili onaj nacin .. razmisljao sam nesto i o onim nalepnicama za zid , decije je ali jako lepo izgleda , mislim bar na tim reklamama.

Poceo da kopam po forumu pa naisao na teme , a ne zelim da pravim novu kad vec ima jedna postojeca :D
 
11 godina i još uvek isti problemi ... :)
 
iz sushne godine, elem vidi u elektricarskoj radnji tamo imas kanalice.
 
Pazi kad mi pitanje nije uopste za IT forum i izvin'te sto bump-ujem temu iz mrtvih, ali ne nadjoh nigde na srpskom internetu da neko razmenjuje iskustva o ovome, a i kad vec ima tema :D

Jel ima neko iskustva sa samolepljivim kanalicama? Do sad sam uzimao one obicne, pa sakatio zidove srafovima, sad bih uzeo samolepljive, pa me interesuje hoce li drzati par godina ili ce ubrzo da otpadnu? Nece da nose nesto tesko osim same sebe i 2x0.5 kabla za zvucnike + LAN kabl. Uzeo bih 16x16, bila bi postavljena horizontalno u gornjem cosku uz plafon i jedna vertikalno u cosku. Zidovi su unutrasnji u stanu, glet + poludisperzija (klasicno okreceni).

Hvala.
 
^ Ma zalepe se kao nenormalne, odvale pola zida kad ih skidaš... :)

EDIT: Da ne bude zabune pišem utisak za regularne kanalice iz radnje, ne neko kinesko *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*...
 
Poslednja izmena:
^ Ma zalepe se kao nenormalne, odvale pola zida kad ih skidaš... :)

EDIT: Da ne bude zabune pišem utisak za regularne kanalice iz radnje, ne neko kinesko *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*...

Iz radnje sam i mislio, tipa Uradi Sam ili slicno.

Hvala.
 
da, isto iskustvo... ako zeznes i zalepis kako ne treba, kida krec sa zida pri odlepljivanju... a drzace duze nego sto mislis. samo napred,
Kod mene su betonski zidovi, spasle su me te samolepljive, tiplovanje ne dolazi u obzir
 
Ovo je po meni, daleko bolje resenje u odnosu na kanalice

https://www.elementa.rs/proizvod/46521/spiralni-organizator-kablova-25-100-mm

Izvini @stiw47, tek sad videh da su plafonske akrobacije

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Buzira spiralnog ima dosta po kući, ali sa stola na pod i slično, hvala u svakom slučaju.

Kupio samolepljive kanalice, idem kuci da montiram, pa da pustim u rad Monitor Audio zvučnike sa polica u plafonskim ćoškovima :D
 
^Izvini druže i ja sad tek videh da će jedna ići na plafon... Tih iskustava nemam, postavljao sam samolepljive kanalice samo horizontalno i vodoravno na bočne zidove, ali ako drže tu, držaće i na plafonu... Ne znam samo koliko su ti kablovi teški...
 
^Izvini druže i ja sad tek videh da će jedna ići na plafon... Tih iskustava nemam, postavljao sam samolepljive kanalice samo horizontalno i vodoravno na bočne zidove, ali ako drže tu, držaće i na plafonu... Ne znam samo koliko su ti kablovi teški...

Postavljeno već, uliva poverenje i da, kao što ste i rekli, deluje kao da ne može da se odlepi, a da ne počupa. Nisam se ja možda precizno izrazio. Nije na plafon, tehnički isto ide na zid, horizontalno, gore skroz u ćošak plafona i zida, ali na zid sam je lepio.
 
Ja sam sve sredio kanalicama, lijepio oko vrata uglavnom, pa na spoj plafona i zida u cosak, itd: Sada planiram renovirati stan, ali one tako jako drze, da sam na par mjesta vec odvalio zid, a kontam da cu i ostatak odvaliti...
 
Nazad
Vrh Dno