Šta je novo?

Tracert ne radi na TP-WR543G?

ivica

Čuven
Učlanjen(a)
23.09.2002
Poruke
2,107
Poena
680
Problem sam pomenutim ruterom. Ruter je u AP router modu. Znachi radi kao AP ali to nije toliko bitno.

Ja sam zakacen kablom na jedan od LAN portova.
Na WAN je SBB modem. Uradjen MAC Clone.

Ping prolazi normalno ali tracert mi vraca samo poslednji ruter iz niza.
Kad se zakaci samo SBB modem tracert radi normalno.
Nesto blokira ICMP pakete ali ne znam šta?
 
To je normalna pojava. Ja imam WR542G i isto mi ne prolazi tracert, malo sam guglao i koliko se sad sećam to je prosto tako sa TP-Link ruterima, i valjda nema leka (bar nije bilo tada kad sam ja tražio).
 
Ne bi trebalo da ne radi. Trenutno imam TL-WR641G, imao sam TL-WR340G i TL-WR542G i na svim je radilo bez problema. Doduše, ni na jednom nisam radio clone adresa.
Probaj da vratiš njegov MAC, tj. uradi Restore Factory MAC pa probaj onda. Možda se zatupaveo pa ti ne prosleđuje pakete na PC.
 
Kod mene nije klonirana MAC adresa, i svejedno ne radi.
 
Ja imam TL-WR841N i tracert radi bez problema. Kao i pathping. Da li ste probali update firmware-a?
 
Poslednji je firmware. Ako iskljuchim MAC Clone ruter ne dobija IP adresu od WebStar 2100 modema(SBB). Moguce je da bi je dobio posle nekog duzeg vremena. Bilo je o ovome rechi na forumu. Verovanto je upamtio prvi mac od kompa kad sam kachio bez rutera pa zato nece bez clone mac-a.

Znachi tracert ne radi kako treba. Samo vracha poslednji hop u nizu a za sve predhodne izbaci Request time out. Negde sam video po netu da tp-link ruteri blokiraju ICMP Echo Type 8 pakete mada opet kako radi ping koji bi trebalo isto to da koristi.

Ne znam da li se koriste mozda ICMP type 30 paketi koji su oznaceni kao traceroute tj. Information Request. Mozda njih blokira ruter.
 
Kad ugasis clone, restartujes modem, ubodes ga opet u ruter i onda ce dobiti. Doduse speeder rece da nije do toga, mada bi mogao da probas.
Sto se ICMP paketa tice, za traceroute se koristi tip 8, 11 i 30. TP-Link ruteri ne bi smeli da blokiraju tip 8 pakete, pa to su ICMP echo paketi, ne bi ti ni ping prolazio. Po svemu sudeci, nece ti proci ni pathping. Ne zvuchi meni da je to problem sa ruterom, pre ce biti da nesto drugo filtrira pakete.

Da nemas neki firewall ili neki av koji ima ugradjen firewall? I lupi jedan print skrin.
 
Poslednja izmena:
Kad ugasis clone, restartujes modem, ubodes ga opet u ruter i onda ce dobiti. Doduse speeder rece da nije do toga, mada bi mogao da probas.
Sto se ICMP paketa tice, za traceroute se koristi tip 8, 11 i 30. TP-Link ruteri ne bi smeli da blokiraju tip 8 pakete, pa to su ICMP echo paketi, ne bi ti ni ping prolazio. Po svemu sudeci, nece ti proci ni pathping. Ne zvuchi meni da je to problem sa ruterom, pre ce biti da nesto drugo filtrira pakete.

Da nemas neki firewall ili neki av koji ima ugradjen firewall? I lupi jedan print skrin.

Da, tip 11 je Time Exceeded pa za Code 0 je TTL Expired in transmit a Code 1 Fragment reassembly time exceeded.

Modem mi se bash i ne gasi sad jer onda nece da se zakači.
Poslednja 2 puta kad sam gasio uveče cable lampica se nije vratila do ujutru. :p
Tako da prelazak bez klonirane adrese ne bih sad probao vec uveče.

Mislim tracert mi treba kako bih saznao eventualno koji mi je gateway pukao na poslu. Mada nema ih mnogo pa bi to mogao i pingom da ispitam.

Od firewall-a nema nista sem windowsovog ali isto je i kad njega iskljuchim. Probao sam i da stavim komp u DMZ i isto se ponaša.
 
Ma to bez klonirane MAC adrese mi je palo kao ideja, mozda se zatupaveo pa iz nekog razloga ne dobije i komp poruke. A jesi probao pathping ili ni on ne prolazi?
Probaj da stavis veci timeout eventualno, -w opcija uz tracert. Jel ti izbacuje makar * * * ili bukvalno imas samo poslednji hop?
 
Ma to bez klonirane MAC adrese mi je palo kao ideja, mozda se zatupaveo pa iz nekog razloga ne dobije i komp poruke. A jesi probao pathping ili ni on ne prolazi?
Probaj da stavis veci timeout eventualno, -w opcija uz tracert. Jel ti izbacuje makar * * * ili bukvalno imas samo poslednji hop?

Probao sam i to sa -w ali isto je. pathping isto ne radi. Moguće je da ga budi jer je sada kloniran MAC. Videcu da ugasim Clone MAc-a pa tako da probam ali ne verujem da će proraditi. Mislim ako ne radi kako može da se pošalje neka zamerka TP-Link-u da isprave taj problem novim firmware-om. Traceroute moze da se radi i preko UDP-a drugim programima ali ko ce uve posezati za njih.
 
Nazad
Vrh Dno