Šta je novo?

Tp-link Tl-wr542g ver:7.21 problem

psyman

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2007
Poruke
558
Poena
319
Ne mogu da mu pristupim iz browsera,probao reset.Ip adresa je difoltna a os je Win7.Dali zna neko sta je problem?:wave:
 
Da napomenem da koristim bezicni internet,provajder je mad net.Do malopre sam mogao da menjam ip adresu rutera iz windowsa medutim sada je ta opcija nestala.Drugi racunar preko bezicne pci kartice nalazi ruter ispostavlja konekciju kao i fon koji ima wifi ali je neupotrebljiva.Kako da pristupim ruteru?
 
IP adresa rutera i mrežne karte mora da bude u istom opsegu. Kada resetuješ ruter, njegova IP adresa je 192.168.1.1 user i pass su admin/admin.

Podesi svoju mrežnu kartu na 192.168.1.2 i pristupi ruteru preko browsera. Ako sam dobro razumeo problem :)
 
Problem je sto ne mogu pristupiti ruteru iz browsera,nije mi jasno zbog cega?
 
Na tom drugom racunaru koji ima wifi uradi sledece:
start->run->cmd->ipconfig /all

Tu ce se pojaviti info o mreznim kartama na tom racunaru. Tebi treba info koji je default gateway, tj. adresa rutera koju ces da ukucas u browseru i koju ces da postavis u podesenjima lan karte na problematicnom kompu.

Samo mi nije jasno, ovo je neko morao da promeni, samo od sebe nije moglo da se desi, obrati paznju na bezbednost wifi konekcije.
 
Default gateway je 192.168.1.1 kada ovaj isti ip unesem u browser ne desava se nista a trebao bih da pristupim ruteru.Da ponovim jos jednom da imam bezicni net.Znaci na krovu kuce imam yagi antenu koja je povezana sa ap-om koaksialnim kablom od pola metra.Iz ap-a sa krova dolazi mrezni kabal koji sam prikljucio na ruter i iz rutera kratak mrezni kabal do prvog kompa.Na prvom kompu sljaka net bez problema dok drugi i fontele nalaze ruter bezicnim putem ostvaruju konekciju bez pristupa internetu.Prvo bih da resim problem oko ulaska u ruter preko brovsera a ostalo cemo lako.:wave:
 
Malopre sam povezao putem kabla ruter sa drugim kompom i pristupio podesavanjima rutera preko brovsera kao iz sale.Izgleda de je problem to sto imam bezicni net ili je u pitanju podesavanje sistema.Dali je neko ko koristi bezicni net uspeo da ruterom umrezi racunare?Dali zna bilo ko sta moze biti?Dali ima neko mozda neki predlog kako da resim ovaj problem.Ap je takodje firme Tp-link model TL-WA501G
 
Mala teorijska priča na početku:

Wireless broadband ruter ima 3 pristupa, WAN, WLAN, LAN. Poslednja dva su u bridžu i praktično oba interfejsa pripadaju istoj mreži odnosno LAN-u. Dakle imaš dve mogućnosti da pristupiš uređaju: preko LAN porta i preko WAN porta ako je ruter iskonfigurisan za remote access. Pošto najverovatnije to nisi eksplicito uključio preostaje ti da pristupiš ruteru preko LAN interfejsa.
Preko LAN interfejsa mu pristupaš tako što gađaš adresu koju ruter ima na LAN interfejsu. Tu adresu možeš otkriti na računaru za koji kažeš da ima pristup internetu preko rutera. Na njemu možeš pogledati šta stoji na interfejsu kao gateway adresa. Drugi način je da konsultuješ ARP tabelu. Treći način je brute force metoda i upotreba nekog IP scaner-a (npr. angry IP scanner).
Kada saznaš pouzdano koja je to adresa onda nju koristiš da bi pristupio iz web interfejsa.
Ako na toj adresi ne funkcioniše web interfejs onda bi trebao da resetuješ ruter. Reset nije uključivanje i isključivanje iz struje već postupak kojim se firmware resetuje na default parametre.
Ako ni posle reseta ruteru ne može da se pristupi iz web interfejsa onda ostaje pristup ruteru preko serijske konzole ukoliko je ruter poseduje. Često su ti hederi interni i potrebno je praviti konvertore koji podrazumevaju barem transiver a nekad je potrebno dodati i UART. Drugim rečima za većinu korisnika se ovde put završava.
Ako se sada vratimo na tvoj problem želim da ti skrenem pažnju na važnu trivijalnu stvar, a to je da na interfejsu računara sa kojeg pristupaš uređaju moraš imati odgovarajuću prilagođenu adresu. Dakle adresu koja je iz skupa koji pripada LAN-u definisanom na uređaju. Najčešće je maska 255.255.255.0 pa se adresa mora ralikovati samo u poslednjoj tetradi.
 
Proradila je mreza drugari,hvala na pomoci.Pobrkao sam ip adrese ipak prvi put radim sa mrezama.Ostao je jos samo jedan problem a to je da prvi racunar koji ima win 7 moze da pristupi drugom na kome je xp putem bezicne konekcije dok obrnuto nije moguce.Izbacuje mi ovu gresku



Sta se tu desava?Inace pristup internetu radi na oba bez greske.:wave:
 
Nazad
Vrh Dno