Šta je novo?

Remote desktop connection

E da u firmi imam IT-a ja ne bih ni mucio sa tim ni sebe ni vas nego bi mucio njega. Znam i za VNC i za Team koristio sam ih ranije ali sam se upetljao sa rdp'om jer sam tako bio nameracio da sve konfigurisem. Na ruteru sam izabrao port 9000 ali nikako ne uspevam da namestim da mi sve profercera. Kuci imam dinamicku na poslu staticku IP. Ruter jeste krs ali bolji trenutno nemamo. Zato imamo Dell-ov server koji skuplja prasinu kao da je najobicniji desktop a vecina ljudi u firmi koristi samo ono najneophodnije sto im treba za posao. Ja samo hocu da olaksam sebi da ne moram vikendom da idem na posao da bih zavrsio neke stvari ili ako mi je hitno kad sam na terenu da mogu da pristupim kompu u firmi. Takodje koliko sam video NAT nije konfigurisan. Hvala jos jednom svima na predlozima i zalaganju. A one koji su za RDP molim za malo detaljniju pomoc kako da sve konfigurisem.
 
posto imas fiksnu javnu IP adresu, dovoljno ti je da instaliras UltraVNC na poslu, u podesavanjima njegovim stavis password i promenis port na taj 9000, koji si podesio na ADSL ruteru.

dok si na poslu, pokreni UltraVNC Viewer i ukucaj mu za adresu tvoja.spoljna.javna.adresa:9000 ili koji port si izabrao i trebalo bi da ti se prikaze tvoj desktop... dobices onaj efekat kada kamera snima ekran kamere tj. loopback.
od kuce ili bilo gde sa strane mozes da pristupis tvojoj masini i tvojoj tekucoj sesiji...

takodje, kod kuce izaberi u Vieweru koja ti je brzina uploada, ili izaberi AUTO, i mozes da stavis auto-scaling...

za RDP podesavanja ce ti vec neko objasniti...

takodje, ako se registrujes na DynDNS, mozes i kod kuce da dignes UltraVNC i da sa posla pristupas kucnom racunaru :D
 
Omogući remote pristup na XPu, promeni defaultni port za RDP prema ovim uputstvima: http://support.microsoft.com/kb/306759
Onda se nakači na ruter (user: admin, pass:ztonpk) i tu pronađi opciju Forwarding. Uneseš IP adresu svog računara i broj porta koji si definisao u registru.
Od kuće kreiraš remote konekciju, a kao parametar upišeš ROUTER_WAN_IP: PORT i nakon toga bi trebalo da možeš da radiš najnormalnije.

To bi trebalo da je to, ako sam nešto izostavio dopuniće me kolege :)
 
Poslednja izmena:
ne znam zasto ali ja sam ipak svoje poverenje dao teamviewer-u. Bolje da mi on cuci nego rdp.
Plus sto je idi*t proof :D My 2c
 
Poslednja izmena:
Hvala puno na pomoći drugari. Nauči čovek sa vama uvek nešto korisno. Nisam dobro setovao forwardovanje porta :wall::crash:.
 
logmein je ubedljivo najjednostavniji, samo se instalira i radi...
 
Nazad
Vrh Dno