Šta je novo?

Nešto kao SharePoint

LuxoR

Čuven
Učlanjen(a)
20.01.2002
Poruke
871
Poena
619
Svojevremeno u jednoj firmi u kojoj sam radio imali smo "idealno" razvijenu računarsku/mrežnu infrastrukturu: novi kompovi, serveri, svi smo bili na domenu itd.

Tu smo koristili SharePoint gde su šefovi svih odeljenja firme dodeljivali svojim zaposlenima zadatke (taskove) u okviru projekata koje smo radili i sve je to bilo beleženo na SharePointu.

Ja svaki dan na kraju radnog dana isklikćem na taskove, koji sam koliko završio (50%, 100% i sl.) kao i koliko sam vremena potrošio na koji (1h. 4h..) i kasnije naši šefići imaju pregled tačno koliko je čega odrađeno.

Sad sam u jednoj drugoj firmi gde bi hteli da uvedu nešto slično pa mi treba mišljenje šta da stavimo.
Potrebe:
  • Praćenje projekata
  • Praćenje zadataka unutar projekata
  • Praćenje utrošenog vremena i dokle se stiglo
  • Da "šefići" mogu svojim "podeđenima" da postavljaju zadatke
  • 100 zaposlenih podeljenih u 5 odeljenja/sektora
  • Štampanje redovnih (nedeljnih, mesečnih) izveštaja po zaposlenima/sektorima/projektima
  • Bilo bi vrlo lepo da je dž. ;)
Ograničenja:
  • Nemamo dobar i jak server
  • Nalazimo se u 2 odvojene zgrade koje nisu međusobno umrežene (osim naravno internetom ;) )

Jedino iz ovoga mi proizilazi neko softverče koje bi ubacili na sajt ... gledao sam npr "Project Pier" vrlo lepi, lightweit php programčić koji savršeno radi sve osim kreiranja izveštaja, dalje sam gledao joomla komponentu "teamlog" (yootheme) ali ona komplikuje sa klijentima (nama nepotrebno) i još par sličnih ali ni jedna ne zadovoljava to što smo "zamislili".

Tako da bih zamolio ako imate neke predloge ili iskustva oko ovakvih programa.

thx :wave:
 
Pa stavi opet WSS, on je free, a 100 korisnika je nista, ne treba ti nesto posebno jaka masina.
Internet nije ogranicenje, mozes da stavis neki jadan server da ti bude samo jos jedan DC u drugoj zgradi, a mozete i da se logujete kroz browser (kao da niste na domenu).
To ti je idealno resenje ako si vec WSS koristio (ili MOSS).
 
I mene ovo isto zanima, cekamo cenu WSS za firmu koja je manjeg obima ali ima potrebu za ovako necim :)
 
Za sada bez uspeha ...

Jedina mašina sa windows serverom koju imamo se koristi za druge stvari i na nju ne možemo da stavio SharePoint tako da to otpada ..

Alfresco je odlična zamena što se tiče DocumentManagement sistema (koristio, probao i mnogo fino) .. ali nema ono što nama najviše treba a to je "Task Management" ...

Project Pear je odličan, fali mu printanje izveštaja
TaskForce je second best, ima print formu izveštaja jedino mu fali koliko je vremena na čemu provedeno ...

za sada tragamo dalje .. ako ništa moraću da zavšavam jedan moj stari projekat u .net-u u kome sam bio napravio nešto slično .. samo da iskopam source :d
 
^^kakva cena za WSS, pa WSS je dzaba :)
 
^^kakva cena za WSS, pa WSS je dzaba :)

hebi ga nisam znao tada, samo mislim da ako hoces neku vrstu portala nekom moras ipak da platis za izradu namenskih odn. custom aplikacija iliti segmenata ?
Ne uspevam od posla da testiram sam wss pa da vidim do kog nivoa ... mada postoji i realna bojazan da cu ono " sto poslodavac ne treba da plati " ubuduce morati da radim for free u cenu dosadasnjeg rada ... zato je bolje " placa se " :d
 
heheh tu si u pravu, moze on svasta, ali verovatno da ces morati dosta toga i custom da odradis, ti ili ko vec :)
 
Ja sam se JIRA-om isto bavio, više kao istraživački. Naime ima zgodnih pluginova za sinkronizaciju s MS Projectom, al na kraju ispadne da dobar plugin košta skoro kolko i JIRA :(
 
To se dalo i pretpostaviti, s obzirom kad vide koliki je kolac od WSS-a pa " kao open source " malo skinu cenu ne bili privoleli musterije, al opet ako ne platis na mostu platis na cupriji
Mislim da MS Project ili Primavera mogu da ostanu odvojeni a da se samo eventuano koristi JIRA kao sistem izvestavanja o samom napredovanju :) kazem mozda ...
Narednih 15 dana cemo je testirati sa zadacima i izvestavanjem pa cemo videti, generalno imam povoljan utisak.
 
Koristimo mi u firmi i vise smo nego zadovoljni.

Da ne bude bezobrazno ali da li je moguce neki obilazak i mala prezentacija mogucnosti :) ili na Pm ako narusavam neku privatnost :) ili da dodjes kod nas i da nam pokazes malo ... ili slicno ...

iskreno meni se svidja i kao opcija za neke druge mogucnosti ;)
 
Mozda ce vam BaseCamp biti interesantan...

Pozdrav
 
Hvala na predlogu :) obecava ... mada koliko vidim nema rada u lokalu, malo nezgodno objasniti poslodavcu da su mu podaci " tamo negde " :)
 
"Cloud" je trend. Basecamp ili hosted Sharepoint je ono sto odgovara mojim klijentima. Troskovi "in-house" resenja (hardware, software, setup, in-house IT personnel) su obicno preveliki za SMB.
 
Postoji varijanta sa FREE acc i napravio sam probu danas, sto sam vise u njemu sve mi se vise svidza :)
free je dosta " osakacen " ali mislim da se moze dobiti dosta dobra slika o funkcionisanju samog.
Ono sto mislim da mu nedostaje jeste bolji " time tracking management " odnosno mislim da je JIRA tu jaca ,)

Jos ga testiram pa javim ...
 
da podignem malo temu iz mrtvih.

Sta si na kraju uradio, tj za koje resenje si se odlucio? Ja nesto planiram da udjem u fazu testiranja,a pa bilo kakave smernice nisu lose.
 
Uhhh Prvo - promenio sam firmu :d

Postojeci vlasnik kada je video sta sve nosi " njegova ideja " uplasio se pa batalio finansiranje a inace sam mislio da angazmanom 2 kolega sa foruma zavrsim celu pricu sa nekom " nakaradnom " kombinacijom 2 tipa i " jeftinijom " varijantom hardvare servera.

Wss + Jira - wss zbog " lokal " install i " Jire " zbog " tracking issue-a " :)

Ovako, neko moje vidjenje mada DOSTA zavisi od tematike odnosno specijalizacije.

Ja sam u gradjevini pa mi je bitan PM tracking tako da ne more bez JIRA-e ali takodje za komunikaciju koja je jako bitna - http://basecamphq.com/ - opet po preporuci clana sa foruma
 
Dakle nishta bez testiranja. Bice ovo veseo mesec :D
 
Može JIRA itekako na lokalnom serveru kao standalone aplikacija. Demo licenca traje 30 dana, a može se dobiti za 10$ za ograničen broj korisnika. Preporučljivo je još staviti iza Apache-ja, i normalno se pristupa kao intranetu. Podržava sve poznatije komercijalne i free relacijske baze kao backend. Mislim da samo DB2 nema official support, inače radi i to. Zgodna stvar je da se kompletan model podataka može exportirati u XMLove, i zatim utočiti u neku drugu bazu ili čak na nekom drugom stroju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno