»RSS Benchmark sajt

Strana 4 od 62 PrvaPrva 123456781454 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 46 do 60 od ukupno 921

Tema: Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Member Avatar korisnika jaygee
        Na forumu od
        Dec 2006
        Poruka
        426
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon 64 3200+ @ ~2.0 GHz
        • MoBo: Asus M2N-MX
        • RAM: 2 GB DDR2 Kingston, 800Mhz
        • VGA: ATI Radeon 2600XT, GDDR3 512MB
        • MON: 21,5'' Wide 16:9 BenQ G2220HDA
        • HDD: SATAII WD 320 GB, ATA WD 80 GB, 320GB & 250GB Transcend 25 Mobile
        • OPT: Samsung SH-S203B, Teac W540E
        • Case: Roline 550W
        • SND: Creative Audigy 2 / Genius SW-HF 5.1 5000 W
        • LAP: Asus K52JR
        • INET: Kablovska
      3. Citat Citiram korisnika: Tiosav Pogledaj poruku
        Skripanje HDD-a (ako si mislio na kliktanje - slab kling/klang zvuk kao cegrtaljka) je siroko rasprostranjen "problem", resava se disable-ovanjem powermanagement funkcija hdd-a sa hdparm-om (i na windowsu i na linuxu).
        Hm, pre par dana mi stigao novi Asus K53Jr i non-stop ispusta neke cudne zvuke, rekao bih da je kao slabo pištanje, ne znam čega... Ali dopire iz gornjeg desnog dela tastature.... ispod naravno.....
        Da li je to normalno ili ne, ne mogu da procenim, mada imam utisak da na drugih laptopovima to nisam primećivao... Šta mislite?

p.s. Tiosave, molim te malo pojasni ove tvoje reči. Šta je HDParm?

Edit2: Izgleda da je problem resen, naime nisam formatirao drugu particiju koju sam napravio (stajala je kao Raw), evo upravo je formatiram i vise nema nikakvog pistanja...... Dobro je, za sada. Videcemo.
        Menjao jaygee : 09.07.2010. u 19:56

Na forumu od
        Dec 2006
        Poruka
        426
      5. Moja mašina
      6. EDIT3: Problem ostao! Izvinite na dablpostovanju. Sta ciniti?
        Nije to buchno, ali ipak se primecuje.

Member Avatar korisnika IzNoGooD
        Na forumu od
        Aug 2003
        Poruka
        7.035
      8. Moja mašina
        • CPU: AMD 1070T @ 3.4GHz
        • MoBo: Asus M4A89GTD Pro
        • RAM: 12GB DDR3
        • VGA: Sapphire 6870 (non-referent)
        • MON: Viewsonic 22" FullHD
        • HDD: 2+1 TB Samsung
        • OPT: NEC 3450a
        • Case: CHIEFTEC Turbo CFT-700-14C 700W
        • SND: Xoro 531 / 2.1
        • LAP: Acer Aspire 5315 OC (T7300, X3100, 3GB, 320GB)
        • TV: Samsung 40 LE-R83BX
        • Ostalo: Xbox 360 Jasper 120GB
      9. ljudi, je l' vi razumete da pisete u pogresnoj temi?!?
        ovo je tema sa problemima oko kvarova, frke u servisima, zatezanjima oko garancije i ostalo nepostovanje prava kupaca tj. vlasnika.

Ako imate nedefinisani problem sa laptopom, otvorite nov topic i pitajte - mozda ce neki vlasnik znati da vas uputi. U svakom slucaju, ako je pod garancijom - pravac servis ili radnja gde je kupljen. Tek ako tu bude problema ili nesporazuma, pisite u ovoj temi...
        Best game ever - Under development Oh My God 3.1.20xxx.98 !!!
        ~ Merhaba veliki kalife, presvetla zvezdo istoka... ~ ~ Hvala, dobri moj IzNoGooDe... ~

Na forumu od
        Dec 2006
        Poruka
        426
      11. Moja mašina
      12. izvinjavam se, ja mislio da nema potrebe pokretati novu temu, kada ovde u opisu teme pise izmedju ostalog i "Kvarovi".... ovo smatram mogucim kvarom...

p.s. otvoricu novu temu.

Member Avatar korisnika Tiosav
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        227
      14. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 4690k 4.6 Ghz - Noctua NH-D14 , Arctic Silver 5
        • MoBo: ASUS Z97-A
        • RAM: G.Skill RipjawsX 2400 Mhz 2x4 GB
        • VGA: Gigabyte Gtx 980ti G1
        • MON: LG 34UM65,Samsung S24D590L PLS
        • HDD: Seagate Barracuda 1 TB , 120 Gb Crucial SSD
        • Case: NZXT Source S340 White , Thermaltake Smart 650W
        • TV: Samsung UN58H5202AF
        • INET: DSL
        • Ostalo: Iphone 6s, Iphone 7, PS4, Logitech G602 + G240 + K280e Pixma MG5620
      15. Samo da javim-BS procesor kao zvanicni serviser Hp-a ,'kliktanje' nije video kao problem, pa ni kao dobru osnovu za kasnije nastajanje problema usled ogromnog broja load/unload ciklusa hdd-a.Prvo otisao u Winwin da mi zamene komp sto su i obecali preko telefona,zatim kako bi to islo brze bio mi je potreban papir od zvanicnog servisa CT computers Group Savski Nasip 7,iako su mi rekli da mi treba samo garancija i racun...Odem do Ct-a cekam sat vremena da bi mi salterusa rekla da oni servisiraju HP ali ne compaq modele a narocito ne presario seriju(usput mi je rekla da kliktanje hdd oni resavaju softverskim putem za neku simbolicnu cenu , na sta je dobila zanimljiv pogled...)Upute me na Bs procesor sa opaskom da je winwin neupucen i zaostao -tim recima.Ljudi u Bs -u skroz korektni,lik slusao komp pola sata i predlozio da ga ostavim preko noci da ga oslusne jos malo.Jutros mi javio da dodjem po komp i to je to....Uglavnom problem sam upravo resio pomocu programa i nema vise kliktanja!(pod windows okruzenjem,za linux i dalje bez leka)...

Member
        Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        909
        Aha, i proci ce 7 dana, koliki je njihov DOA rok, pa pocinje zezanje ako ti se nesto desi sa hardom.
        Prosto fenomenalno. Ja bih insistirao bar na zameni harda

btw, meni jos uvek nisu javili sta se dogadja sa gore navedenim slucajem.
        A neko rece da je njihov servis ok...
        Homer: Be quiet brain or I'll stab you with a Q-tip!

Member Avatar korisnika nebabgd
        Na forumu od
        Jan 2010
        Poruka
        745
      18. Moja mašina
        • CPU: Atholn II X3 440/Intel 5870 C2D
        • MoBo: MSI 770 G45/Intel C2D
        • RAM: 4 Gb ddr3 1333/2+2 Gb ddr2
        • VGA: Sapphire 5670 512 Mb ddr5/notebook shared
        • MON: Samsung T220/15"6 Truebright
        • HDD: WD 500 Gb/Kingston 120 Gb/320 Gb laptop
        • OPT: Pioneer/Optiarc
        • Case: Codegan/compaq noteboook
        • SND: integr. /Kinyo 2+1
        • LAP: HP Compaq 610 NX550EA C2D
        • TV: Samsung A478 37"/A330J 32"
      19. znam da je možda of topic, al evo mog zaključka posle 4. pročitane strane ove teme.

1.ako je moguće izbeći taj fckng pakom u stvari bilo koji ovl. servis , izuzev slučaja (karakterističnog za nas uopšte) ako poznajete osobu koja u firmi ima bilo kakvu funkciju veću od čistačice i kafe kuvarice..

2.ako dođe do probl. sa uređajem koji je u garanciji radije ga 1. odnesite da ga pogleda neko u koga imate poverenja, pa tek nakon toga nositi u ovl. serv. i to ako je baš neophodno.

3.izbegavati ljubazan nastup čim vidite prve znake (lako se prepoznaju) da pred sobom imate nezainteresovanu i neposlovnu osobu..."brat od tetke mi radi tržišnoj inspekciji" - zvuči mnoogo ozbiljnije od "imam problem ..molim vas ako biste bili ljubazni..."
        Menjao nebabgd : 14.08.2010. u 01:46

Member Avatar korisnika popbranko
        Na forumu od
        Nov 2007
        Poruka
        30
      21. Moja mašina
        • CPU: C2D E6750
        • MoBo: Asus MaximusIIFormula
        • RAM: Geil Black Dragon 4x1gb ddr2 800
        • VGA: AmdI 7750
        • MON: Samsung 2253 bw
        • HDD: wd 500gb Black x2
        • OPT: pioneer 115d
        • Case: Chiftec 700w
        • SND: Creative Xi-Fi music
      22. Evo da i ja dam doprinos NEGATIVNOJ Pakom-ovoj politici prema racunarima u garantnom roku.Lap top MSi EX620x kupljen pre cirka godinu dana jednostavno je prestao da radi tj .nece da butuje os.Posle pregleda od strane tece strane ustanovljeno je da je doslo do ozbiljnijeg kvara i daje potrebno otvaranje istog radi dalje dijagnostike,da nebih gubio garanciju odnesem ga u Pakomov servis na Novom Beogradu.
        Na salteru neljubazna i neprijatana izfrustrirana gospodjica.
        Predajem laptop na salteru zajedno sa garantnim listom ona to lepo uzima lepi garanciju i odjednom pada u frku bez nekog posebnog razloga, i daje mi telefon servisera koga cu zvati za par dana i sa koji cu da popricam oko novo nastalih problema jer nemam originalnu ambalazu i fiskalni racun!!

E sada cekam utorak, sredu, da pozovem tog servisera da vidim dali to moze ili ne!!
        Nastavak sledi sredinom nedelje!imam osecej da ce biti vrlo zanimljivo!

Member Avatar korisnika popbranko
        Na forumu od
        Nov 2007
        Poruka
        30
      24. Moja mašina
        • CPU: C2D E6750
        • MoBo: Asus MaximusIIFormula
        • RAM: Geil Black Dragon 4x1gb ddr2 800
        • VGA: AmdI 7750
        • MON: Samsung 2253 bw
        • HDD: wd 500gb Black x2
        • OPT: pioneer 115d
        • Case: Chiftec 700w
        • SND: Creative Xi-Fi music
      25. Citat Citiram korisnika: popbranko Pogledaj poruku
        Evo da i ja dam doprinos NEGATIVNOJ Pakom-ovoj politici prema racunarima u garantnom roku.Lap top MSi EX620x kupljen pre cirka godinu dana jednostavno je prestao da radi tj .nece da butuje os.Posle pregleda od strane tece strane ustanovljeno je da je doslo do ozbiljnijeg kvara i daje potrebno otvaranje istog radi dalje dijagnostike,da nebih gubio garanciju odnesem ga u Pakomov servis na Novom Beogradu.
        Na salteru neljubazna i neprijatana izfrustrirana gospodjica.
        Predajem laptop na salteru zajedno sa garantnim listom ona to lepo uzima lepi garanciju i odjednom pada u frku bez nekog posebnog razloga, i daje mi telefon servisera koga cu zvati za par dana i sa koji cu da popricam oko novo nastalih problema jer nemam originalnu ambalazu i fiskalni racun!!

E sada cekam utorak, sredu, da pozovem tog servisera da vidim dali to moze ili ne!!
        Nastavak sledi sredinom nedelje!imam osecej da ce biti vrlo zanimljivo!

Moram priznati da sam vrlo iznenadjenl.Lap top je servisiran u rekordno karatkom vremenu, cak i pre nego sto sam ocekivaoi jos su oni mene zvali !
        Neverovatno...a bas sam se pripremio na borbu do poslednjeg atoma snage ali.....Hard disk je zamenjen novim i meni nista ne preostaje nego da ih pohvalim i dam jedan stidljiv plus, u moru losih iskustva, za Pakomovim servis i tamosnjeg galvnog servisera!!

Na forumu od
        Jan 2010
        Poruka
        745
      27. Moja mašina
      28. ^^ eto bar neko da u ovoj temi nije stavio , drago mi je da si dobro prošao, što bi ipak značilo, da u onom mom sumiranju svega pročitanog treba da se ubaci i 4ta stavka : faktor sreće ! tj. na koga naletiš u servisu ili gde već...bilo bi ipak malo previše kada bi svi do jednog komentari bili potpuno negativni !

p.s. tek nakon što sam otkrio i pročitao ovu temu proverih ko je zadužen za moj HP Compaq 610, i kakve sam sreće to je norm. Pakom, lap je inače perfektno očuvan, nema bukvalno ni ogrebotinu, nisam ga izneo iz stana 2, 3 puta...a i to je bilo, torba koju sam dobio uz njega pa pažljivo na zadnje sediše.

@Tiosav, zanimljiv onaj progrmčić Quiet HDD, samo mi i dalje nije jasno na koji način može da "utiša" recimo oprugu na hdd-u ???
        Menjao nebabgd : 05.09.2010. u 23:23

Member Avatar korisnika Trbonja
        Na forumu od
        Sep 2002
        Poruka
        288
      30. Moja mašina
        • CPU: Intel Core2Duo T9300
        • MoBo: IBM Lenovo ThinkPad T61p
        • RAM: 4GB
        • VGA: nVidia Quadro FX 570M
        • MON: 15"
        • HDD: WD Scorpio Black 750GB 7200rpm
        • OPT: Matshita DVD-RAM
        • Case: IBM Lenovo ThinkPad T61p
      31. Evo i mene opet... Ovog puta je Lenovo i KimTec u pitanju. Odmah da kazem da jesam nervozan po ovom pitanju ali i da krivica nije bas skroz na njima, jer mi se cini da se trude i stvarno pokusavaju da rese problem. Cisto sam hteo malo da se pozalim na srpsko trziste generalno.

Elem, crkao mi je punjac pre nekog vremena, pa resih da kupim nov jer me zezanje oko servisa vise kosta nego jedan novi punjac. No, posto odavno kuburim i sa ekranom koji se iz nekog razloga olabavio na lezistu a i lap je poceo da se cudno gasi, rekoh da ga odnesem u servis pred odmor u nadi da ce ga relativno lako popraviti. Inace, varijanta da imaju rezervne delove na lageru ne pije vodu. Nemaju nista koliko sam primetio. 30.08. sam odneo lap, a 6.09. su porucili delove. I jos uvek cekam na popravku.

Za pohvalu je da na sajtu imaju mogucnost da se isprati stanje sa popravkom pa ne moram da ih zivkam i maltretiram sa pitanjima sta se desava oko toga. Ali sa druge strane, 30 dana je bas previse za jednu sitnu opravku.
        Menjao Trbonja : 27.09.2010. u 15:21

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        53
        Evo i mog iskustva s MSI laptopom.Laptop u garanciji,prolivena coca-cola na tastaturi,svetli samo power led.Laptop rastavio jer i ovako gubi garanciju,očistio i ništa.Zvao call centar za servis,i dogovorio da će me zvati kad ustanove kvar odnosno koliko košta popravka i ako se ne isplati platiću samo kurirsku službu oko 600 din.Posle tri nedelje zvali iz Pakomovog servisa i cena servisa je 8850,00 din,popunio uplatnicu kako su mi rekli,poslao fax uplatnicu i sutra mi stigao laptop.Nemam nikakvih zamerki kao da nije bio na servisu.

Na forumu od
        Jan 2010
        Poruka
        745
      34. Moja mašina
      35. Citat Citiram korisnika: brancop Pogledaj poruku
        Evo i mog iskustva s MSI laptopom.Laptop u garanciji,prolivena coca-cola na tastaturi,svetli samo power led.Laptop rastavio jer i ovako gubi garanciju,očistio i ništa.Zvao call centar za servis,i dogovorio da će me zvati kad ustanove kvar odnosno koliko košta popravka i ako se ne isplati platiću samo kurirsku službu oko 600 din.Posle tri nedelje zvali iz Pakomovog servisa i cena servisa je 8850,00 din,popunio uplatnicu kako su mi rekli,poslao fax uplatnicu i sutra mi stigao laptop.Nemam nikakvih zamerki kao da nije bio na servisu.
        pa dobro si prosao, kakav god. da je taj MSI, za te pare ne bi mogao da kupis ni notebook a ne lap...ko zna mozda i pakom cita ovu temu pa im dojadilo da ih stalno pljuju

Member Avatar korisnika Trbonja
        Na forumu od
        Sep 2002
        Poruka
        288
      37. Moja mašina
        • CPU: Intel Core2Duo T9300
        • MoBo: IBM Lenovo ThinkPad T61p
        • RAM: 4GB
        • VGA: nVidia Quadro FX 570M
        • MON: 15"
        • HDD: WD Scorpio Black 750GB 7200rpm
        • OPT: Matshita DVD-RAM
        • Case: IBM Lenovo ThinkPad T61p
      38. Elem, da rezimiram. Posle 31 dan vracen lap. Zamenjene obe sarke i punjac kao i neki ram za monitor. Popravljen kako valja. Momci ljubazni, narocito mi se dopala fora sa online upitima gde sam mogao da pratim stanje popravke u svakom trenutku.

Member
        Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        823
      40. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7 7700HQ
        • RAM: 16GB DDR4 2400MHz
        • VGA: GTX 1050 4GB DDR5
      41. Evo ja sam napisao u temi o MSI garanciji sve u vezi s mojim problemom, i da je rijesen...

e pa nije, zvali me u srijedu, rekli da ga nisu mogli popraviti i ponudili mi u zamjenu neki iz isto gejmerske serije, a ja pristao (malo je bolji). Rekose mi da ce ga poslati sutra na kucnu adresu. prodje i sutra i prekosutra, a evo danas je subota, dakle slagashe me... Sto fino ne rekose, nego ko *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* da se cimam da budem citav dan kuci da ne propustim... Nevjerovatno...
        Nek mi daju bilo kakav iz G serije, ja cu i doplatiti ako treba, samo da imam lapotop. Pobogu, sad ce 10 dana kako nemam komp, a prije toga je od 5 dana radio prva 2. Strashno. Ne daj Boze da mi posao zavisi od toga...

Edit: Evo sad su me zvali Rekose u utorak. Izgleda da ih je neko zeznuo kod transporta, cim me je ovaj zacudjeno pitao - jesam li primio paket? BTW citaju forum

Nista, posto citate forum, zadovoljan sam uslugom, prije svega serviserima koji su stvarno ljubazni i hoce da saslusaju, ali vam ta administracija pomalo spora...
        Menjao NjegovaWisost : 09.10.2010. u 11:45

Strana 4 od 62 PrvaPrva 123456781454 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •