»RSS Benchmark sajt

Strana 3 od 72 PrvaPrva 12345671353 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 31 do 45 od ukupno 1066

Tema: Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Member Avatar korisnika Kritika
        Na forumu od
        Feb 2010
        Poruka
        5.273
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel
        • MoBo: Gigabyte
        • RAM: Kingston
        • VGA: ATI
        • MON: Samsung
        • OPT: Pioneer
        • Case: Chieftec
        • SND: Jazz
        • LAP: ASUS N71JA: http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=RDXLBhVczhtgIywo
        • TV: Samsung
        • INET: DSL
      3. Ovde ima još korisnih informacija (mada ih je ipak neohodno proveriti)

http://support.asus.com/service/serv...Language=en-us

Member
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        61
        da podelim moje prosto prelepo iskustvo.

pre nekoliko meseci laptop mi je poceo misteriozno da se gasi, nakon cega nije mogao ekran da se upali. naravno, rec je o HP Pavilion 9700cto, kupljen u americi. Kvar koji se pokazao kao ucestali (a desio se naravno van garancije jer cigani iz hp-a daju samo 1 godinu), se ispostavilo da je serijska greska na svim 7600M, 8600M nVidia karticama, ciji se cipovi pregrevaju i ispadaju iz maticne.
        Kada sam kupovao laptop, receno mi je da graficka nije integrisana, sto je tesko sraњe, jedino sto nije integrisano je memorija, koja nije "serovana" vec je posebno za graficku, posebno ram.
        Enivej, kako marfi nikad ne spava, to mi se desilo upravo kad mi je racunar bio najpotrebniji.
        Na kraju, racunar uopste nije bio za upotrebu, valjda se skroz odvojio gpu od maticne, ne znam... Generalno, ovaj model ima opasnih problema sa hladjenjem, kre-teni iz HP-a (pokusacu sto vise da ih napljujem), su jako zgodno napravili hladjenje. ventilator usisava sa leve donje strane a izduvava na levoj bocnoj stranici. Naravno, gpu se nalazi na desnoj strani, boze moj i cunga-lunga heat sinkom je povezan sa levom stranom.
        Uglavnom, sreca moja ogromna, dok mi je laptop bio sumnjiv, a radio je, odnesem ga u osiguravajucu kucu, gde sam pljunuo 100e da bi ga kasko osigurao. I tu je bilo dosta mucenja, jer gospoda traze dokaz o kupovini a ja sam ga uzeo na e-bay-u ko sav normalan svet. Dok im ja nisam objasnio sta je paypal i kako je to ustvari validan nacin placanja na netu, proslo je dve nedelje. uglavnom procenise ga oni na nekih 120k din, sto je prilicno realno, s obzirom da je star vise od godinu dana.
        Posle toga, kada je skroz riknuo, kontaktirao sam HP na sve nacine, citao na svim forumima savete...al dzabe, mora novo i tacka. Jos ja kao fin i kulturan pa cu otici u servis, umesto da sam porucio od ljudi iz usa novu maticnu (treba biti pazljiv i tacno pratiti uputstvo za nalazenje broja maticne ploce), koja je bila oko 200$, i da sam je sam zamenio ili dao nekom strucnijem od mene, ja se odlucim za servis, koji cu sa velikim zarom da opljujem, Kompjuter tehnika iz novog sada. Upamtite ovo ime i bezite glavom bez obzira.
        Pocetkom marta sam im predao racunar. Nakon nedelju dana su konstatovali kvar, mada sam im detaljno objasnio o cemu je rec. Kontaktirase HP, kazu 431e plus 3000din ruke. Ja dam kaparu i cekam 20-40dana, koliko navodno traje da se posalje. Mislim se ja, boze pa meni je iz NJ stigao laptop u novi sad za 9 kalendarskih dana, cime ga transportuju, balonom na vazduh???
        Nekoliko puta sam ja njih zvao, ne bi li smirio moju nestrpljivost...I naravno sta? Pa geniji su dali pogresan broj maticne ploce i posle agonije od 2 meseca cekanja, ponovo su morali da mi porucuju deo. Jos jedan mesec cekanja...
        Konacno stigne deo, 3 meseca u servisu...56k din...Dodjem da preuzmem, nema misa u torbi koju sam ostavio sa racunarom, nema garancije i posto rade do 16h a ja sam dosao u 15:35 da preuzmem, jedina radnica koja je ostala (ne znam njenu poziciju u firmi mada se ponasala kao gazdarica a informisana ko glavica kupusa), mi kaze da joj se zuri da ide na put i da ne moze ni racun da mi da, a kamo li nesto drugo. Naravno, ne da joj nisam izasao u susret, vec sam se izderao, zahtevao vlasnika da vidim, naterao je napismeno da mi da, da ce mi dostaviti moj mis, racun i garanciju na noge, gde ja budem zeleo. Tako je i bilo.
        Prvo, sa njima sam zavrsio i sve najgore o tim ljudima.
        Drugo HP, nakon silnih mailova i razgovora nije nasao za shodno ni da mi nekako izadju u susret. Naravno, posle servisa mi je crkla i baterija, sta? U cemu je problem? I saznam da HP zamenjuje baterije ko sto je zamenjivao i ploce...
        Naravno ni ovog puta moj laptop nije bio na spisku...

Mislim da mi se povraca svaki put kad ugledam logo HP-a, proizvodjaca koji je bio u vrhu prodaje laptopova, lepog elegantnog dizajna...
        I naravno, kad budem kupovao sledeci put masinu (jer mi treba za posao koji zahteva snazan racunar), uzecu lepo mac book pro, platiti ga debelo i dobiti sve u jednom, brutalne i pouzdane performanse, nenadmasiv dizajn...

Jos jednom PREZIREM HP, BEZ`TE GLAVOM BEZ OBZIRA! SMRADOVI
        Menjao dokolenko : 24.06.2010. u 22:34

Member Avatar korisnika Trbonja
        Na forumu od
        Sep 2002
        Poruka
        288
      6. Moja mašina
        • CPU: Intel Core2Duo T9300
        • MoBo: IBM Lenovo ThinkPad T61p
        • RAM: 4GB
        • VGA: nVidia Quadro FX 570M
        • MON: 15"
        • HDD: WD Scorpio Black 750GB 7200rpm
        • OPT: Matshita DVD-RAM
        • Case: IBM Lenovo ThinkPad T61p
      7. Elem, zanimljive teme... Evo i moje iskustvo:

Negde u julu prosle godine mi je na starom lapu Evo n800c crkao flat kabl za monitor. Monitor ima neku suntavu rezoluciju za tako mator lap (1440x900, ako se ne varam) i poceh da trazim gde ima da se kupi novi monitor ili kabl. Naravno, nigde ne nadjoh. Raspitah se okolo i dobio sam uveravanje da je servis u Ewe computers odlican i da ga tamo ostavim da ga pogledaju. Otisao do Zemuna, razgovarao sa likom, dobio uveravanja da ce ga pogledati u roku od par dana, pa ce javiti da li ima ili nema sanse da se popravi. Otprilike sam negde u septembru ostao bez rezervnog racunara, pa je vec pocelo da mi gori jer nisam imao na cemu da radim. Pozovem servis, niko nista ne zna. U medjuvremenu odem i kupim Lenovo T61p, ali iz ciste radoznalosti zovnem jos par puta da vidim sta se desava. Naravno i dalje niko nista ne zna. Odem negde krajem septembra do njih, trazim da mi vrate masinu, kad ono torba prasnjava, vidi se da nije ni otvarana ama ni jednom. Toliko o njihovoj profesionalnosti.

No ne bi to bio neki problem, da kolega nije sa identicnim kvarom samo lapom od drugog proizvodjaca otisao tamo i dobio nazad masinu posle nedelju dana popravljenu. Razlika je sto poznaje licno tog servisera od ranije...

Member
        Na forumu od
        Dec 2003
        Poruka
        379
      9. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-8320 + Cooler Master Nepton 140XL Push Pull
        • MoBo: Asus Sabertooth 990FX R2.0
        • RAM: 2x4 GB Kingston HyperX Beast 1866
        • VGA: MSI GTX 660 OC Twin Frozr III 2GB
        • MON: Lenovo L24-Q10
        • HDD: Silicon Power Velox V70 240GB, Samsung Spinpoint F3 1TB; Samsung SpinPoint F3 500GB
        • Case: Thermaltake Armor + OCZ ModXStream Pro 500w
        • SND: int. 8.1 + Logitech Z533
        • LAP: Lenovo L470
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: LG G5
      10. Citat Citiram korisnika: dokolenko Pogledaj poruku
        da podelim moje prosto prelepo iskustvo.

pre nekoliko meseci laptop mi je poceo misteriozno da se gasi, nakon cega nije mogao ekran da se upali. naravno, rec je o HP Pavilion 9700cto, kupljen u americi. Kvar koji se pokazao kao ucestali (a desio se naravno van garancije jer cigani iz hp-a daju samo 1 godinu), se ispostavilo da je serijska greska na svim 7600M, 8600M nVidia karticama, ciji se cipovi pregrevaju i ispadaju iz maticne.
        Kada sam kupovao laptop, receno mi je da graficka nije integrisana, sto je tesko sraњe, jedino sto nije integrisano je memorija, koja nije "serovana" vec je posebno za graficku, posebno ram.
        Enivej, kako marfi nikad ne spava, to mi se desilo upravo kad mi je racunar bio najpotrebniji.
        Na kraju, racunar uopste nije bio za upotrebu, valjda se skroz odvojio gpu od maticne, ne znam... Generalno, ovaj model ima opasnih problema sa hladjenjem, kre-teni iz HP-a (pokusacu sto vise da ih napljujem), su jako zgodno napravili hladjenje. ventilator usisava sa leve donje strane a izduvava na levoj bocnoj stranici. Naravno, gpu se nalazi na desnoj strani, boze moj i cunga-lunga heat sinkom je povezan sa levom stranom.
        Uglavnom, sreca moja ogromna, dok mi je laptop bio sumnjiv, a radio je, odnesem ga u osiguravajucu kucu, gde sam pljunuo 100e da bi ga kasko osigurao. I tu je bilo dosta mucenja, jer gospoda traze dokaz o kupovini a ja sam ga uzeo na e-bay-u ko sav normalan svet. Dok im ja nisam objasnio sta je paypal i kako je to ustvari validan nacin placanja na netu, proslo je dve nedelje. uglavnom procenise ga oni na nekih 120k din, sto je prilicno realno, s obzirom da je star vise od godinu dana.
        Posle toga, kada je skroz riknuo, kontaktirao sam HP na sve nacine, citao na svim forumima savete...al dzabe, mora novo i tacka. Jos ja kao fin i kulturan pa cu otici u servis, umesto da sam porucio od ljudi iz usa novu maticnu (treba biti pazljiv i tacno pratiti uputstvo za nalazenje broja maticne ploce), koja je bila oko 200$, i da sam je sam zamenio ili dao nekom strucnijem od mene, ja se odlucim za servis, koji cu sa velikim zarom da opljujem, Kompjuter tehnika iz novog sada. Upamtite ovo ime i bezite glavom bez obzira.
        Pocetkom marta sam im predao racunar. Nakon nedelju dana su konstatovali kvar, mada sam im detaljno objasnio o cemu je rec. Kontaktirase HP, kazu 431e plus 3000din ruke. Ja dam kaparu i cekam 20-40dana, koliko navodno traje da se posalje. Mislim se ja, boze pa meni je iz NJ stigao laptop u novi sad za 9 kalendarskih dana, cime ga transportuju, balonom na vazduh???
        Nekoliko puta sam ja njih zvao, ne bi li smirio moju nestrpljivost...I naravno sta? Pa geniji su dali pogresan broj maticne ploce i posle agonije od 2 meseca cekanja, ponovo su morali da mi porucuju deo. Jos jedan mesec cekanja...
        Konacno stigne deo, 3 meseca u servisu...56k din...Dodjem da preuzmem, nema misa u torbi koju sam ostavio sa racunarom, nema garancije i posto rade do 16h a ja sam dosao u 15:35 da preuzmem, jedina radnica koja je ostala (ne znam njenu poziciju u firmi mada se ponasala kao gazdarica a informisana ko glavica kupusa), mi kaze da joj se zuri da ide na put i da ne moze ni racun da mi da, a kamo li nesto drugo. Naravno, ne da joj nisam izasao u susret, vec sam se izderao, zahtevao vlasnika da vidim, naterao je napismeno da mi da, da ce mi dostaviti moj mis, racun i garanciju na noge, gde ja budem zeleo. Tako je i bilo.
        Prvo, sa njima sam zavrsio i sve najgore o tim ljudima.
        Drugo HP, nakon silnih mailova i razgovora nije nasao za shodno ni da mi nekako izadju u susret. Naravno, posle servisa mi je crkla i baterija, sta? U cemu je problem? I saznam da HP zamenjuje baterije ko sto je zamenjivao i ploce...
        Naravno ni ovog puta moj laptop nije bio na spisku...

Mislim da mi se povraca svaki put kad ugledam logo HP-a, proizvodjaca koji je bio u vrhu prodaje laptopova, lepog elegantnog dizajna...
        I naravno, kad budem kupovao sledeci put masinu (jer mi treba za posao koji zahteva snazan racunar), uzecu lepo mac book pro, platiti ga debelo i dobiti sve u jednom, brutalne i pouzdane performanse, nenadmasiv dizajn...

Jos jednom PREZIREM HP, BEZ`TE GLAVOM BEZ OBZIRA! SMRADOVI
        Realno ako si već hteo da popraviš notebook trebao si ga odneti u neku ozbiljniju firmu, moja sestra je isto imala problem sa nekom novosadskom firmom za kvar na Pavilionu. Oni su likovi rekli to ne može da se popravi, a ako hoćeš 300eura nova ploča. I lepo je odnela notebook u jednu Beogradsku firmu, i čovek je zamenio čipset i uzeo 100eura + garancija od godinu dana (moglo je i 85 eura 6 meseci garancija, a dijagnostiku inače ne naplaćuje). A da u toj firmi koja je valjda jedna od jačih u NS, hteli su da naplate dijagnostiku, a uspeli su da pokvare i tastaturu koja je savršeno funkcionisala do tada.
        Baba: Omnipotentno biće. Biće koje može da uradi sve iliti bilo šta. "Ej! Vidi šta ja umem!", "To? Pa to može i moja baba!"

Member Avatar korisnika Marko16
        Na forumu od
        Jan 2009
        Poruka
        701
      12. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II x4 955 ~ 4ghz
        • MoBo: ASUS M4A89GTD PRO
        • RAM: 4GB DDR3 Kingston Fury 1866mhz + 4GB Kingston Genesis
        • VGA: AMD HD 6970 2GB
        • MON: Samsung 32" - Acer 19''
        • HDD: WD 500GB
        • OPT: Nije potrebna
        • Case: Cooler Master V750S *dead* --- Seasonic SS-380GB
        • SND: Int.
        • LAP: Imao
        • Ostalo: Z1
      13. I ja imam problem! U pitanju je stari laptop, TOSHIBA 310CDS.. Problem je u tome sto mi lap stalno pri ukljucivanji trazi password i ne mogu nista, apsolutno nista...(ne znam koji je password)! Lap nije moj, i valjda je poreklom iz Nemacke.. Postoji li neki nacin da se reseruje nesto?? Hvala unapred!

Member Avatar korisnika gurabija(yu)
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        406
      15. Moja mašina
        • CPU: fx 6300
        • MoBo: GIGABYTE
        • RAM: 8gb
        • VGA: ocu da kupim
        • MON: quvart 17``
        • Case: 0 wati
        • LAP: dell 5030
        • TV: philips
        • INET: Wifi
      16. Citat Citiram korisnika: Marko16 Pogledaj poruku
        I ja imam problem! U pitanju je stari laptop, TOSHIBA 310CDS.. Problem je u tome sto mi lap stalno pri ukljucivanji trazi password i ne mogu nista, apsolutno nista...(ne znam koji je password)! Lap nije moj, i valjda je poreklom iz Nemacke.. Postoji li neki nacin da se reseruje nesto?? Hvala unapred!
        Naravno da moze, samo moras videti, da li ti pasword trazi prilikom boot screna ili prilikom ulaska u windows???

Member Avatar korisnika [SAJ]ber Kurajber
        Na forumu od
        Apr 2004
        Poruka
        15.122
      18. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 1700 @3.9GHz - Noctua NH-D15 SE
        • MoBo: Asrock x370 Killer SLI
        • RAM: 4x8GB G-skill Trident Z 3200MHz cl14 @3066 cl14
        • VGA: Asus Strix 1080TI OC
        • MON: 40" Samsung LE40C530
        • HDD: Samsung Evo 850 M.2 500GB, Samsung F3 1TB, Samsung F4 2TB
        • Case: Corsair 600T, Seasonic 760XP2
        • SND: Logitech G51 / Sennheiser HD 515
        • LAP: Asus E403N
        • TV: Samsung LE40C530, 49" Grundig VLE6621, Samsung 55NU7402
        • Ostalo: G15, MX518.
      19. Sto bi ti trebao da znas sifru s tudjeg lapa? Pitajte Svabu koja je sifra
        Onome kome ima svrhe objasnjavati, nema potrebe. Onome kome ima potrebe objasnjavati, nema svrhe jer su ograniceni - "Ja"

Member
        Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        909

Sjajna tema, samo da sam je video pre mesec dana... :(

HP Compaq CQ61-e425
        Kupljen u Laptop centru, 7.6.'10
        Serviser - zvanicno: CT
        - nezvanicno (samo za presario modele): BS processor

Bitne napomene:
        1. laptop je kupljen na poklon, slepom i slabo pokretnom licu koje ne zivi u Bg-u, vec par stotina km dalje.
        2. u prodavnici mi je receno da za taj model vazi pick& return garancija, sto je bilo presudno za kupovinu

8.6 sam ga poslao osobi kojoj je namenjen, u kutiji u kojoj je kupljen, kolima, po drugaru koji je sticajem okolnosti isao u tom pravcu

9.6 instaliran win 7

10.6 laptop prestaje sa radom. mene obavestavaju o tome. zovem CT, oni mi kazu da za taj laptop ne vazi pick&return, i da imam 14 dana od dana kupovine da im ga isporucim, da ce biti DOA i da odmah ide zamena. Napomenuo sam im da nisam tu, da komjuter verovatno nece biti moguce isporuciti u tom roku, na sta sam dobio uveravanje da i ako prekoracim taj rok, nece biti problema

laptop vracen u BG, ali ja nisam bio tu, a niko drugi nije mogao da ga odnese...
        tek 28.6 sam stigao u Bg i odmah ga odneo u CT, lik u prijemu je pogledao model i uputio me u BS processor u Dunavskoj. Kazem sta mi je receno za DOA i rok za predaju, odgovor: paa ne znam ja nista o tome... s kim ste pricali, ja ne mogu da vam pomognem... do vidjenja

Tamo me docekao poprilicno nezainteresovan i neljubazan "recepcioner" koji cak nije hteo ni da pogleda kako se kvar manifestuje.
        Pitao sam za DOA, pa mi je doticni "recepcioner" objasnio kako to vazi samo 7 dana od dana kupovine... Da ne gusim, a i mrzi me da kucam, ja ispricam sta su mi rekli u CT, O: pa nisu oni to mogli da vam kazu, mi smo serviseri, bla, bla, bla

Meni prekipi, kazem: Nema problema, kad mozete da ustanovite kvar i da me obavestite o tome??
        O:7-10 dana!!! ali zovite nas za 2-3dana, mozda cemo znati na cemu smo.
        P: a kad mogu da ocekujem popravku?
        O: pa znate, nemamo delove na lageru, dok se narucimo 7 dana, pa dok stignu 10-15, pa dok mi to ugradimo - 7 dana...

4 dana kasnije ih zovem, neko se zaj*** pa se javio na telefon... posto je izgleda standardna procedura da se na fiksni javlja faks, a na mobilnom prekidaju vezu nepoznatim brojevima.

Lepo zamolim sluzbenicu da mi kaze sta se dogadja sa laptopom, i izdiktiram br naloga.
        O: pa znate, jos nismo stigli ... bla bla... evo pogledacemo danas i javiti vam do kraja radnog vremena.

Naravno, nista od toga. Pozvao sam jos par puta, naravno, prekidaju vezu...

Na zalost, jako mi je bitno sta ce biti sa time, posto ako nece biti popravljen u narednih 7-8 dana, kupicu novi i poslati.
        Homer: Be quiet brain or I'll stab you with a Q-tip!

Member
        Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        909
        Asus A3500N, kupljen pre skoro 6 god u DESK-u, sa 2 godine garancije

S druge strane, Asus je potpuno druga prica...

Posle oko 6 meseci crkne hard. Odnesem racunar u DESK, posle 48 sati me zovu da pokupim popravljen racunar, i par DVD-a sa podacima sa harda koji je "zveknuo".

Posle oko godinu dana od prve popravke, ekran pocne cudno da se ponasa i posle nekog vremena opet crkne hard. Opet odnesem racunar u DESK, ovaj put za 72 sata me zovu da pokupim popravljen racunar, zamenjeni flet kabl i hard, ociscen od prasine, bla,bla,bla... i naravno par DVD-a sa podacima

evo ga jos uvek kod mene, radi ok, za svoje godine, iako imam jos jedan, ali mi je ovaj nekako prirastao za srce

Member Avatar korisnika Marko16
        Na forumu od
        Jan 2009
        Poruka
        701
      23. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II x4 955 ~ 4ghz
        • MoBo: ASUS M4A89GTD PRO
        • RAM: 4GB DDR3 Kingston Fury 1866mhz + 4GB Kingston Genesis
        • VGA: AMD HD 6970 2GB
        • MON: Samsung 32" - Acer 19''
        • HDD: WD 500GB
        • OPT: Nije potrebna
        • Case: Cooler Master V750S *dead* --- Seasonic SS-380GB
        • SND: Int.
        • LAP: Imao
        • Ostalo: Z1
      24. Citat Citiram korisnika: gurabija(yu) Pogledaj poruku
        Naravno da moze, samo moras videti, da li ti pasword trazi prilikom boot screna ili prilikom ulaska u windows???
        Ma odmah nakon ukljucenja, znaci pre biosa.. to je prva slika.

Member Avatar korisnika domcale
        Na forumu od
        Apr 2009
        Poruka
        2.111
      26. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 5 1600 @ 3.95GHz, CM Hyper 212+
        • MoBo: ASUS Prime B350 Plus
        • RAM: Kingston HyperX Fury 2x8GB @ 3066MHz CL14
        • VGA: PowerColor R9 270 TurboDuo 2GB Voltmodded @ 1215/1550MHz
        • MON: Samsung U28E590D
        • HDD: Crucial MX500 500GB & WD10EZEX
        • Case: CM HAF 912+ & TT Toughpower XT 775W
        • SND: Integrusa & MS Ind. ML-6015 5.1
        • Ostalo: A4 Tech Bloody V7M, Nexus 5x
      27. Izvadish CMOS bateriju i ostavis lap da odmori malo Samo sto je malo zahebano rastavljati citav lap da bi dosao do nje...
        "If A is success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut." - Albert Einstein, Observer, Jan. 15, 1950

Member Avatar korisnika veseliburek
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        826
      29. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen7 1800x + HyperTX3 EVO --- AMD Phenom X3 B45 @3.5GHz + GeminII
        • MoBo: Gigabyte AB350 Gaming3 --- Gigabyte 990FXA-D3
        • RAM: Kingston HyperX 16GB --- 14GB
        • VGA: Gigabyte GTX1070 8GB OC --- Gainward GTS250 512MB
        • MON: LG 25UM58-P --- Samsung SyncMaster P2350 23"
        • HDD: Samsung 970 EVO 240GB M2 NVMe + Samsung F1 750GB + WD15EARS --- Samsung m841 120GB
        • OPT: Samsung 222AB --- x
        • Case: NZXT Lexa S + CM RS520M --- CM Elite 360 + Corsair 400H
        • SND: Kurzweil KS40A | Tascam 16x08
        • LAP: HP 4540s w/ OS X 10.9&W10 (i5 2450M, 12GB DDR3, Intel 840 240GB + Radeon R3 240GB)
        • TV: Vivax 43" FullHD + Xiaomi MiBox3
        • Ostalo: Huawei P Smart | Apple iPod Touch 4th | Sennheiser PX100-II, CX300, HD201 | YiCam
      30. MSI Wind U90, kupljen i gigatronu, zvanični servis - pakom

Uzmem ja laptop, donesem ga kući, radio 10 minuta na njemu i on se ugasi (zaboravio da gledam za bateriju, zablenuo se, bio SuSe linux instaliran)... Priključim ga ja na punjač - ništa se ne dešava... Istog dana ga odnesem u gigatron na vuku (znači bukvalno sat vremena posle kupovine), kažu da ga nosim u Pakomov servis koji je u severnom bulevaru .
        Ok, odnesem ga ja, ulazim u prostoriju, dolazi tip, ja mu objasnim šta se desilo i on krene da URLA: ŠTA SI BRE PRAZNIO TU BATERIJU DO KRAJA, JEL ZNAŠ BRE DA SE LITIJUM JONSKE BATERIJE NIKAD NE PRAZNE DO KRAJA, SAD MI TO TREBA DA POPRAVLJAMO, BLA BLA...
        Ja-, ne mogu da verujem šta se dešava, otkud njemu pravo da se dere tako na mene?! Ok, ništa, iskuliram... Nakon nedelju dana, zovu me da dođem u servis, daju mi sve u kutiji, na papiru piše: zamenjen punjač u garantnom roku...

Nakon ovoga izbegavam sve što ima veze sa pakomom, bili oni prodavci ili uvoznici...
        Can somebody just let me out of here? If I die in a cage I lose a bet.

Member Avatar korisnika dragoslavbata
        Na forumu od
        May 2009
        Poruka
        131
        TOSHIBA
        Satellite A210-15k
        Kupljen u CT-u
        garancija 2 god

Prvi problem:
        posle pola godine koriscenja je stao kuler. Odneo sam u servis CT-a i cekao 20 dana da bi mi rekli da su ocistili kuciste od prasine i da radi. To sam mogao i sam ali nisam hteo da otvaram laptop jer je bio pod garancijom i nije me mrzelo da ga nosim u servis ali sam se pokajao, stajao mi je 20 dana u servisu.

Drugi problem:
        Ekran prestao da radi nakon 3 god koriscenja. Odneo sam laptop u zvanicni servis za toshibu(system one u Zemunu) posto vise nije CT zvanicni. Cekao sam 3 dana, nazvali su me i rekli u cemu je problem(crk`o je invertor) i pitali da li zelim popravku koja je 3000rsd. prihvatio sam i to je to. Svaka preporuka za system one.
        FORD MUSTANG
        one and only

Member Avatar korisnika Tiosav
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        227
      33. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 4690k 4.6 Ghz - Noctua NH-D14 , Arctic Silver 5
        • MoBo: ASUS Z97-A
        • RAM: G.Skill RipjawsX 2400 Mhz 2x4 GB
        • VGA: Gigabyte Gtx 980ti G1
        • MON: LG 34UM65,Samsung S24D590L PLS
        • HDD: Seagate Barracuda 1 TB , 120 Gb Crucial SSD
        • Case: NZXT Source S340 White , Thermaltake Smart 650W
        • TV: Samsung UN58H5202AF
        • Ostalo: Iphone 6s, Iphone 7, PS4, Logitech G602 + G240 + K280e Pixma MG5620
      34. LJudi , hitno mi je potreban savet!Laptop je 3 dana star ,u pitanju je Hp compaq presario cq61-435em kupljen u winwin-u, a problem je Hdd koji klikce,skljoca tj ispusta zvuk opruge koja se nateze i otpusta u razmacima od 10tak sekundi , i manje vise je konstantan.Kuler laptopa je necujan tako da se zvuk jasno cuje a narocito kad je komp na stolu.Zvao sam ih i kazu da ce lap zameniti a mene zanima jel ovaj problem uopste ima osnova za zamenu ako je pre svega problem.Linux radi odlicno,kopirao sam neke povece fajlove kao probu i provrteo hdd check iz biosa i sve je 100 % ispravno.
        Nadjoh ovo :Skripanje HDD-a (ako si mislio na kliktanje - slab kling/klang zvuk kao cegrtaljka) je siroko rasprostranjen "problem", resava se disable-ovanjem powermanagement funkcija hdd-a sa hdparm-om (i na windowsu i na linuxu).
        Menjao Tiosav : 08.07.2010. u 21:51

Member
        Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        909
        Idi, zameni i nemoj puno misliti o tome...

Strana 3 od 72 PrvaPrva 12345671353 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •