»RSS Benchmark sajt

Strana 10 od 72 PrvaPrva ... 678910111213142060 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 136 do 150 od ukupno 1066

Tema: Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Member
        Na forumu od
        Apr 2008
        Poruka
        59
        Ljudi, da ne otvaram posebnu temu...ja imam HP 4535s, i kada mi je ukljucen u struju, spustim poklopac (ekran), ugasi se monitor...kad ga otvorim, on ne daje sliku...nego na blic secne slika, i onda se zacrni monitor.

Ono sto je zanimljivo da kad ga iskljucim sa struje, i radi samo na bateriji, uopste nema takvih problema.

Ima li neko predlog zbog cega je to?? Ne znam da li da nosim da reklamiram, ili ne...(da ne ispadnem glup )

p.s. opcija u Power optionsu mi je podesena "when i close the lid" > do nothing...

Member
        Na forumu od
        Apr 2008
        Poruka
        59
        Iko?

Member Avatar korisnika Space Beer
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        3.661
      4. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 3 1200 ::: LC-CC-120
        • MoBo: MSI B350M Mortar
        • RAM: G.Skill 2x8GB (F4-3000C16D-16GISB)
        • VGA: PowerColor R7 260X 2GB
        • MON: BenQ G2222HDL
        • HDD: Crucial BX300 480GB + Toshiba HDD 500 GB
        • Case: CM N200 ::: SF-450P14HE
      5. Mislim da je HP nešto debelo zeznuo u proizvodnji svojih računara. Evo i ovde mog (i ne samo mog) problema.

Member Avatar korisnika Lomnica_city
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        2.718
        Citat Citiram korisnika: sheva7 Pogledaj poruku
        Iko?
        Jesi resio ovo? Ako ima jos takvih slucajeva, meni se to desavalo kad je odlazila grafika na Compaq Presario laptopu, jer kad se zatvori poklopac on ugasi ekran i "javi" kartici da ne salje sliku! Poklopljen ekran onda laptop koji nije u sleep modu greje dodatno jer je poklopljen odozdo stolom a odozgo, u mom slucaju, ekranom i metalnim poklopcem istog! Sta je privremeno pomagalo, dok nije crkla skroz grafika, da ga pritisnem osrednje jako sakom negde oko tastera Y otprilike, tu je bio graficki cip, i proradilo bi odmah...
        ▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N ██▓▒

Member Avatar korisnika kicba
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        657
        Probaj sa flesovanjem BIOS-a, mozda pomogne
        PSN ID: kicba
        XBOX LIVE: kicba (banovan)

Member
        Na forumu od
        Dec 2007
        Poruka
        64
      9. Moja mašina
      10. Problem sa Lenovo Y570, učestali BSOD zbog loših drajvera za nVidiju. Više informacija:

http://forum.benchmark.rs/showthread...vo-Y570-i-BSOD

Pozdrav drugari,

Pre par nedelja sam pazario Y570 u varijanti sa i5 procesorom. Kako mi je stigao tako su počeli problemi, BSOD mi se pojavljuje 1 dnevno u proseku. Analizirao sam dump fajlove sa 2 različita softvera, oba ukazuju na problem sa drajverima za grafiku. Kad sam krenuo da googlam, skontao sam da armija ljudi svuda po svetu ima identičan problem (nauk za sledeći put kad budem kupovao). Analizirao sam hardver, ispravan je.
        Ono što je interesantno je da mi se nikad nije desio BSOD u toku igranja ili nekih zahtevnijih radnji, već kad recimo surfujem, slušam muziku, itd..
        Kad se desi BSOD, laptop se resetuje, i više ne prepoznaje gt 555m, već samo integrisanu intelovu 3000 grafičku i onda radi bez problema. Moram da ga ugasim pa upalim da bi ponovo prepoznao nVidiju.
        Vraćao sam drajvere koje idu sa njim, ista stvar, kao i sa najnovijima.

Razlog zašto sam otvorio temu:
        1. Da se iskukam,
        2. Da vidim da li još neko ima problem,
        3. Ako ima takvih pod 2. da li je neko pronašao neko rešenje,
        4. Da ljudi koji planiraju da uzmu ovaj laptop imaju u vidu potencijalni problem.

Sale KG
        Guest
        Pojavio se naizgled nerešiv problem sa bratovljevim laptopom, ne znam tačno oznaku ali radi se o Dell Vostro modelu starim oko tri godine, a servis (jedan od boljih) u KG-u nije uspeo da ga reši.

Naime, pre par nedelja pojavila mu se poruka sa obaveštenjem da je ovaj laptop ukraden i da je to prijavljeno u Johanezburgu, gde je brat i živeo tada kada je kupio laptop, i da treba da se javi na taj i taj br telefona ... bla, bla. Nisam video o kakvoj se poruci radi pa samo prepričavam i mislim da se zapravo zna o čemu je reč. U servisu, ovde u KG-u, su pokušali da "premoste" ovaj problem ali bezuspešno. Savetovali su bratu da potraži Dell-ov servis i da sa njima razgovara o mogućim rešenjima ovog problema.

Ne znam da li je bilo sličnih problema ali znam da je na forumu obitavao user čika Pera (ili tako nekako) koji je rešavao slične "nemoguće" situacije. Ako znate nekog dobrog servisera (ne mora da bude čika Pera) koji bi ovo mogao da reši, a da ne dolazim u BG za džabe , molio bih za preporuku (može i na PM).

Brat laptop nije ukrao, ali ga nije kupio u radnji. Laptop je radio je bez ikakvih problema tri godine ali opet nešto mi govori da ne treba da ga nosi u Dell-ov servis jer po mojoj logici može da ostane bez istog (smatram da zvaničan servis mora da vrati laptop "pravom" vlasniku koji je krađu prijavio policiji u Johanezburgu).

P.S. Koji Dell-ov servis brat da pozove, radi info-a šta i kako i koji je sad zvanični servis Dell-a (sećam se Informatike i možda List-a)?

Banned
        Na forumu od
        Mar 2008
        Poruka
        1.421
      13. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5 2410M 2.3GHz (2.9GHz Turbo Mode, 3MB L3 Cache)
        • MoBo: Mobile Intel HM67 Express chipset
        • RAM: 8GB DDR3 (2x4GB) 1333MHz CL9
        • VGA: nVidia GT525M 1GB DDR3 @ 740/1000
        • MON: 15.6" LED HD BrightView (1366 x 768)
        • HDD: Seagate 500GB SATA 7200rpm
        • OPT: DVD RW Dual Layer
        • Case: DELL XPS L502x Aluminum
        • SND: JBL 2.1 Designed & Certified Speakers +Waves MaxxAudio® 3 2.1 Audio: 2 X 5W + 12W sub-woofer
        • LAP: DELL XPS L502x
        • INET: Kablovska
      14. Upao sam u golem problem sa raspalom Toshibom. Sestri uzeo da "sredim" lap otvorim pozadi i vidim da ima 1GB rama i jos jedan slot prazan i resim da joj kupim jos 1GB. Sve bi to bilo lepo da je taj slot ispravan. Imam dve iste samsung 1GB ddr2 667 i obe rade u prvom slotu bez greske, ali kada stavim obe ili jednu u drugi slot, laptop ne daje sliku...

E sad se javlja drugi problem, menjao bi ovih 2x1GB za 1x2GB ako uspem da nadjem, ali ja ne mogu nigde naci zvanicnu stranicu od ovog laptopa da vidim podrzava li 2GB memorije po slotu.

Laptop je:
        Model Name: Toshiba Satellite A200 14D
        Model Number: PSAECE-004006G3

EDIT: Snasao sam se sto se tice konkretnog modela laptopa i kolicine memorije koju podrzava po slotu. na sajtu crucial.com ima da se skine aplikacija koja skenira racunar i ispise vam detaljne podatke o slotovima za memoriju, koliko podrzavaju, koji tip itd itd...jako zahvala aplikacija pa reko da podelim ako nekom bude trebalo.

Sad jos samo da nadjem nekog ko bi radio trampu.
        Menjao PLAYBoY : 19.04.2012. u 13:09

Member
        Na forumu od
        Jul 2010
        Poruka
        502
      16. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-3350P
        • MoBo: Gigabyte GA-H77-D3H
        • RAM: Memorija DIMM DDR3 2x2GB 1600MHz Patriot Viper Series CL9 i 4 gb patriot ddr3
        • VGA: MSI GTX 660 GAMING 2 GB DDR5
        • MON: BENQ G2220 HDA
        • HDD: KingSpec SSD 180 GB ,Seagate 1 TB ST1000DM003-9YN162
        • OPT: LG DVD-RW GH22NS70
        • Case: kuciste comtrade i Chieftec CTG-500-80P - 500W
        • SND: CODEGEN 5.1
        • LAP: DELL XPS M1530
      17. Dell ewe shop - vec 43 dana cekam da mi zamene 1 zvucnik Katastrofa ljudi.......Cekaju kao deo iz Holandije.Da su isli peske donde vec bi se vratili sa zvucnicima.......Ima li u ovoj zemlji 1 normalan ovlasceni laptop servis gde odrade posteno popravku i ne ceka se toliko dugo.Inace, moj drugar serviser laptopova je narucivao cip iz Kine i stigao mu je za oko 4 nedelje tj oko 28 dana.Plus on je obicno fizicki lice.Znaci ocigledno je da nije problem sa delovima nego sa servisima koji rade ofrlje svoj posao.Posle MSI jos jedno razocaranje u servis.....
        Menjao bora81 : 22.06.2012. u 05:10

Member Avatar korisnika djalf
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        4.296
      19. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium G4560
        • MoBo: Asus H110M-K
        • RAM: 8GB DDR4
        • VGA: Intel HD 610
        • MON: Dell UltraSharp U2312HM 23" IPS
        • HDD: Patriot Blast SSD 120GB, 1TB HDD
        • OPT: Liteon iHAS124
        • Case: Neko obicno, LC Power 420W
        • SND: USB Stereo zvucnici
        • LAP: Lenovo T430 i5, 8GB, 250GB SSD
        • TV: Samsung LEDTV 40"
        • Ostalo: Xiaomi Mi4c
      20. Ima, Kimtec i Asus, rade neverovatno brzo.

Member Avatar korisnika Nikola_92
        Na forumu od
        Jan 2010
        Poruka
        140
      22. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom X4 960t 3000Mhz
        • MoBo: Asus M5A99X EVO
        • RAM: 2x Kingston 4gb ddr3
        • VGA: AMD Radeon HD 6870
        • HDD: Segate 1TB , WD Blue 320GB
        • Case: Thermaltake V3 Black Edition
        • LAP: hp 6735s
      23. Pozdrav ,imam problem sa acer aspire laptopom ,star oko 3 godine,problem je u tome sto se pregreje i onda se ugasi,otvorio sam ga i video da kuler radi u pocetku i posle stane,ova sipka koja je povezana sa kulerom i procesorom je veoma vrela posle nekih 10 min rada laptopa, nosio sam ga u servis nisu mi pomogli evo i slike..

http://imageshack.us/photo/my-images...062012025.jpg/

Member Avatar korisnika Branco
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        390
        Probaj:
        http://www.laptop-servis.co.rs/servi..._laptopova.htm.
        Korekni su i brzi. Imam pozitivno iskustvo sa njima.

Member
        Na forumu od
        Jan 2007
        Poruka
        32
        Jesi li ocistio hladnjak? Treba da odsrafis ventilator, skines ga i onda uklonis tzv. tepih koji se nalazi sa strane na metalnoj resetki preko koje se vreo vazduh izbacuje napolje. Ukloni taj tepih, ocisti dobro cetkicom, izduvaj. To isto i sa ventilatorom, ako je potrebno.

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2012
        Poruka
        4

ciscenje laptopa acer aspire 5750g molim za savet

imam acer aspire 5750g, kupljen pre par meseci, odlicna masina za igrice, nema igre koja ne moze da se igra na maximumu, ali se jako greje, izadje do 100 stepeni za par minuta, pa sam podesio u core tempu da na 97 stepeni ide u sleep rezim. posto su trenutno jako visoke temperature vazduha, kod mene je oko 28-29 stepeni u sobi, a nemam nikakvo postolje sa ventilatorima i na sve to uzasno zahtevna igrica, sumnjam da je jos uvek vreme za ciscenje, ali ipak bih vas zamolio za misljenje i savet. da li je ovaj model suvise komplikovan za ciscenje prasine sa coolera, da li bih ja to mogao da obavim sam iako nemam bas mnogo iskustva sa tim ? da li je moguce bar malo ocistiti prasinu tako sto cu bez otvaranja laptopa sa kompresovanim vazduhom kroz otvore za ventilaciju izduvati ventilator ? koliko je opasna ova temperatura po lap top tj. konkretno po ovaj model, negde sam procitao da do 100 stepeni nije problem, jer se acer generalno greje dosta i to je predvidjeno, ali ja iskreno u to ne verujem, inace kada ne radim na njemu nista ozbiljnije temperatura je oko 50 stepeni. ako neko ima i neki savet kako da smanjim temperaturu za koji stepen kada igram neku zahtevniju igricu, jer ovako cim pocnem , posle par minuta dostigne 97 stepeni i core temp ga prebaci u sleep rezim iz bezbednosnih razloga. jedino sto mi ne lezi na stolu, vec sam ga odvojio par cm. da koliko toliko ima protok vazduha ispod.

molim za odgovor,

unapred zahvalan

Member Avatar korisnika Extreme
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.570
        Taj Acer mora komplet da se otvori. Sto znaci da gubis garanciju. Ako ti to ne odgovara - ili nosi u servis, ili probaj kompresorom, ali prethodno necim blokiraj fan

Strana 10 od 72 PrvaPrva ... 678910111213142060 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •