Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Peca

Administrator
Administrator
Učlanjen(a)
27.06.2000
Poruke
2,111
Poena
725
Evo jednog (po meni) zanimljivog threada koji ima za cilj da dodjemo do prave istine: koji vendor (distributer, servis) nudi kupcima notebook racunara najbolju i najbrzu uslugu...

Sta imam na umu...

Kao prvo, zelim da imamo civilizovanu diskusiju - valjalo nesto ili ne! Dakle, ako je neko imao prijatno iskustvo, podrazumeva se da ce reci lepo. Ono sto je generalno problem jeste sto se strasti uzburkaju kada je nase iskustvo neprijatno, vrlo logicno. Ideja ove teme jeste da o toj vrsti problema diskutujemo na pravi nacin, da probamo da komuniciramo kao ljudi, sa POKUSAJEM da imamo razumevanja i kada naizgled obican problem postane "neresiv".

Hocu da citaoci dodju do pravih zakljucaka stecenih na osnovu realnih impresija drugih korisnika: da li su imali banalan kvar koji im je otklonjen "za 5 minuta". Da li su imali banalan kvar cije je resenje postalo nocna mora. Da li i sa kojim servisom i kojeg vendora imaju pozitivna iskustva, sa kojim imaju negativna. Da li mogu da pohvale ili pak kude odnos sa klijentom od strane servisa, da li se vendori drze obecanja u pogledu garancije? Koje je prosecno vreme resavanja servisa u vasem slucaju (ukoliko ste imali vise slucajeva, navedite koji servisi i koji vendori su u pitanju)

Da li vam se (ne) dopada servisna procedura? Da li neko salje express sluzbu po pokvareni notebook? Da li morate da nosite sami notebook u ovlasceni servis ili mozete da ga ostavite u maloprodaji u kojoj ste ga kupili? Da li vas neko kontaktira nakon sto takav notebook ostavite u servisu: da li ste dobijali informacije da se ceka rezervni deo, da vas podsete da ce recimo sutra stici, da problem ipak nije resen, da vas mozda neko i nakon servisa okrene telefonom da pita da li je sve u redu?

Da li vam je u slucaju nemogucnosti popravke ponudjen mozda novi racunar u zamenu? da li je taj racunar predstavljao adekvatnu zamenu za vas prvobitni model? Razne promotivne kampanje imamo prilike da vidimo u poslednjih par godina: popravka u roku od 72h, popravka u roku od ovoliko ili onoliko dana, cak na primeru jednog vendora imamo prilike da vidimo na delu "nema veze sta je bilo" kampanju, pa cak mozete i da vratite racunar ako dobijete otkaz u firmi!?? Jedan od distributera odnedavno kupcima cak nudi i zamenski notebook do momenta popravke racunara. Kakva su vasa iskustva sa svime navedenim?

Molio bih vas da napravimo jednu zdravu diskusiju koja ce svima nama kao potrosacima biti od koristi: diskusiju koja ce nama ili ljudima u nasem okruzenju pomoci da sutra napravimo sto bolji izbor prilikom naredne kupovine - imajuci u vidu i ono sto se zove "vise od igre". Racunar se ne kupuje samo zato sto je lep ili ima dobre specifikacije, vec nam sve bitnija postaje informacija, sta sutra ako nesto krene po zlu?

Za kraj, zamolio bih vas da svaki komentar zapocnete sa

- Ime brenda
- Model racunara
- Kupljen kod
- Garancija i servis kod...

Sve u cilju da dodjemo do jasnih, pouzdanih i proverenih iskustava, jednostavno, da bi znali "sutra" sta nam je kao kupcima ciniti...
 
Ovo je odlična tema, pošto upravo planiram da uzmem novi laptop, a ne bi da imam problema sa servisom (ako zatreba).
Kao što vidim iskustva drugih, MSI i Pakom ni u ludilu.
 
Garancije

Imam stari IBM i hvala Bogu nisam imala problema.. ne ureklo se, tako ad sa serviserima nemam iskustva
I proizvodjaci se trude da u vreme krize podrze prodaju, meni ova Toshibina garancija koja je sad prosirena i na gubitak posla uliva poverenje
 
Acer
Timeline 3410
Kupljen kod winwin
Garancija kod Kimtec (1god) + winwin (2god)

Ovo sam vec pominjao, ali da zivi tema. Moj primerak je pod recall-om, odnosno ima fabricku gresku da mu nije izolovan kako treba kabl za mikrofon (i slusalice), a nalazi se izmedju naslona za levu ruku i kaveza hard diska. Ovaj kavez je vrlo ostar, originalni disk se greje, korisnici naslanjaju ruku i to definitivno probije kabl. Po aceru posledice budu vrlo neprijatne po laptop.

Posto sam savestan korisnik kontaktirao sam winwin, koji me je uputio na kimtec, a oni su mi ljubazno odgovorili da moram da posaljem laptop i da im treba otprilike 20 radnih dana da odrade zamenu kabla (rekli su da moze brze ako u tom momentu imaju deo).
Posto mi nikako ne odgovara da budem bez masine ovoliko, a ne volim ni slanje kurirskom sluzbogm, odlucio sam zasad da preskocim, a disk sam zamenio ssd-om i sa vremena na vreme pogledam u kakvom stanju je kabl (plus ionako se ne naslanjam previse na njega, je mi deluje nezno). Planiram svakako da im posaljem pre isteka prve godine garancije, posto mi nije jasno kako ce posle winwin da servisira nesto za sta nije ovlascen serviser, ali ok.

Dodatni plus za kimtecov servis je sto kad sam ih pitao za ugradnju ssd-a umesto harda, zbog nalepnice koja je bila zalepljena preko kaveza i harda, rekli su da slobodno mogu da je odlepim i to u vrlo kratkom roku.
 
Toshiba Qosmio (dva puta, razliciti modeli)
Kupljen u CT-u

Dva puta kvarovi kulera (na oba modela), nisu crkavali ali su se izrazito culi, vrlo neprijatan zvuk. Oba puta nosio u servis, da li sto sam "preko veze" ili sta je, ali u oba slucaja sam popio kafu i odneo laptop sa sobom :)
 
Dell XPS 1530
Kupljen u Direct Linku (distributer, ne rade sa krajnjim kupcem)

Neko od ukucana (nije se niko javio ko je) se naslonio nekako na poklopac gde je izmedju tastature i ekrana bio mis. Rezultat naravno - pukao ekran. Odneo u DL na servis, ekran narucen i stigao u najavljenom roku, za 20-ak dana. U ono vreme ta rezolucija 1600x1050 je bila bas napredna, verujem da su za obicne imali na stanju. Ekran stigao, popravka 300 eura

Posto sam u medjuvremenu vec kupio drugi notebook da bih imao cime da radim, stavio sam ga na oglas: iako je nov oko 1000e za ovaj niko pitao nije ni za 450. Otisao u zamenu za mobilni telefon na kraju: rezime, bolje da sam povadio komponente umesto sto sam ga popravljao. jedna od onih totalno nebuloznih kombinacija
 
Acer Extensa 5635G (C2D T6600 2.2GHz,4GB DDR3, 500GB HDD..) kupljen u winwin-u (garancija 2 god CT),kupljen polovinom oktobra 2009.
Problem kod moje masine (a i kod mislim svih ostalih extensi 5635g) je to sto je procsor konstanto radio na 1200MHz bez obzira na opterecnje... Problem sam resio tako sto sam izvrsio update BIOS-a (inace stigao mi je mail od Acera, posto sam registrovao svoj laptop na njihovom sajtu, u kome mi preporucuju ako postoji doticni problem da odnesem masinu u najblizi servis da mi izvrse update BIOS-a, ali ja sam sam to zavrsio :) ),posle ove male intervencije masina radi kao luda.
Ne znam da li je ovome ovde mesto, ali samo da skrenem paznju vlasnicima ovog laptopa na ovaj problem (ako postoji kod njih) i kako lako da ga rese. Ah da i da registruju svoju masinu na zvanicnom sajtu (i ja sam mislio da je nepotrebno, ali ponekad moze da ima pogodnosti, u svakom slucaju ne skodi ;) )
 
I proizvodjaci se trude da u vreme krize podrze prodaju, meni ova Toshibina garancija koja je sad prosirena i na gubitak posla uliva poverenje

Ova Toshiba akcija meni deluje pomalo neverovatno, bas bih voleo da vidim da li je neko imao iskustva sa ovim

da nije neko ostao bez posla a uzeo je toshibu ? (sarkazam)
 
MSI GX610PX-013EU kupljen 03.12.2007. u tadasnjem Web house, sadasnjem Vip house. Trajanje garancije je 2godine.

Mesec dana pre isteka garancije, odnosno negde u novembru ventilator na heatsink-u je poceo da cakce i da pisti. Takodje je i DVD rezac poceo da zeza. Pozvao sam ovlasceni servis, sutra dan je kurirska sluzba dosla po notebook. Zamolio sam ih da me obaveste kada utvrde kvar sta je u pitanju i koliko ce opravka trajati. Na moje iznanadjenje zaista su me pozvali, na zalost morali su da naruce nov deo iz Holandije tako da se cekanje malo oduzilo.

Sve u svemu kurirska sluzba mi je vratila opravljen notebook posle 10-15 dana cekanja. Na zalost zbog selidbe uspeo sam da zaturim potvrde o predaji i prispecu tako da ne mogu da kazem koliko je opravka tacno trajala.

Uzgred, ne zelim da zvucim suvise strogo, ali mozda ne bi bilo lose da se ova tema maksimalno cisti od suvisnih komentara i ne konkretnih postova, cisto da se korisne informacije ne bi zagubile u gomili djubreta i prepucavanja(pogledati fermi temu:S: ).
 
MSI GX610PX-013EU kupljen u julu 2008.

Takođe 2 godine garancije. Sa velikom reklamom: "servis u roku od 72 sata". Pa još i to da je transport računara na njihov račun i da, ukoliko ga ne oprave u datom roku (72h), poslaće na korišćenje jedan uslužni računar...
DVD rezač mi je crko i imam problem sa satom. Stalno pokazuje isti datum... sat se non-stop vraća unazad.
Letos nazovem servis i pošalju oni kurira. I stvarno je besplatno i odneo. Napisao sam im na papiru šta je kvar, a naravno i telefonom smo dogovorili pre toga. Nakon trećeg dana sam ih pozvao da se raspitam kada će mi ga vratiti i kako stoje stvari. I tada je usledio šok. Nisu još ustanovili kvar. Pa reko, a šta je sa onih 72h? Uzgred, kalkulisao sam da računar ne koristim čitavih 7 dana, ali sam posla imao preko glave. Ali, ajde reko, da iskoristim taj brzi servis. Tada su mi objasnili da se 72 sata odnosi na radne sate, odnosno 9 radnih dana!
Što će reći da im je propaganda ustvari, laž ili u najmanju ruku obmanjivanje. Ne znam ko kako gleda na ove stvari, ali ni non-stop radnja ne radi 8+8+8 sati dnevno, nego 24h. Tu sam se strašno naljutio na njih. I od tog trenutka MSI servis mi je bljutav. E, sad, nije ni ta mala prevara toliki problem, koliko iznenađenje koje me dočekalo kada su mi vratili laptop. Računar sam dobio nazad posle nekih 18 dana (ne radnih). Dakle prekoračili su i taj rok, ali su mi usput i to objasnili da im je "72h" rok da utvrde kvar, pa ukoliko nemaju na "lageru" deo, onda još + toliko vremena koliko im treba da stigne određeni deo. Dakle, laganica može da se čeka i više nedelja na računar... Elem, vratio se računar, najzad. Proverio DVD pisač... Radi... Promenjen je, vidim da je nov u njemu i radi. Nije mi pročitao svaki disk koji sam ubacio, ali sam ubedio sebe da je to zbog loše ispisanih, od ranije. Pa pogrešio sam. Jer sam rezao i na mom Plextoru neke stvari, ni njih nije znao da isčita. Ok.. Narezao sam par DVD-a da vidim da li je to ok. Pa... jeste.. bilo je ok ako sam čitao iste te diskove na laptopu. Nigde više nisu mogli da se isčitaju... Ni na jednom drugom uređaju u kući. Strašno... Dakle, pisač je bio zamenjen, ali malo je čudno radio.. Od tada sam kupio jedan externi koji radi bez problema. A što se tiče sata i datuma... Naravno, nisu ga opravili, čak mi nisu ni rekli šta je problem.
Sveukupno gledano, lepa reklama pre kupovine računara i lepa reklama za podršku, ali je realnost sasvim suprotna. Sama mašina mi završava posao i zadovoljan sam s njim, ali definitivno je servis kod mene, čista prevara!
 
U ovom treadu imate moje "veselo" iskustvo sa HP-om i Pakom servisom.
 
toshiba a210-19a
gigatron

uz ovaj notebook dolazi vista 32 home koja ne da nije kompatibilna za ovaj noteb. nego je s*anje zivo,od samo starta stekali su mi wlan adapter i kamerica i dugo vremena to tako koristio i skoro unistio komp,nekim cudom ga poneo u servis i ono sve ispravno bar hardverski,preporuce mi da uradim reinstal....reinstal na visti i opet isto stanje.....pozovem ih i kazu da probam sa xp-om ili 7icom ovaj lap ne podrzava menjanje modova u biosu tako da mozete da se **** sa sata driverima,odlucio sam se za 7icu,instalirao i nisam mogao da prepoznam svoj notebook koliko je jak u radu sa 7icom :)))
 
"No matter what" Toshibina garancija je extra, ali se totalno pogrešno reklamira kod nas. Ispada maltene da iz čistog hira možeš da razvališ lap top i da ti neko to popravi. A da, i da se odmah menja za drugi, što je totalna nebuloza.
Prvo i osnovno, masa kupaca nema pojma da mora da se u roku od 7 dana registruje za NMWG pa tek onda to sve može da ima smisla. Fora je da se može koristiti samo jednom, znači, ili ako si ga razbio, ili ako su ti ga mrdnuli, ili ako si ostao bez posla. A i da bi ostvario pravo na ovu vrstu garancije, ima hiljadu poduslova. Kao kad odeš da registruješ auto, pa ti traže 6 miliona papira. Da ne pričam o tome da NMWG ne znači da u ova tri slučaja možeš da vratiš nbk već samo POPRAVIŠ.
Izvinjavam se ako sam offtopičila, ja imam jako pozitivna iskustva sa servisom u kome radim :D
 
Pre 15-tak dana sam kupio Dell Vostro 1015. Tri dana nakon kupovine ekran je počeo da vibrira, kao kada se kamerom snimi neki stari CRT monitor samo ne baš toliko intenzivno, manji pomeraji, što nervira posle nekog vremena i zamara oči. Odneo sam ga u servis Asbis i sada čekam odgovor od njih. Šta vi mislite šta sam trebao uraditi? Tražiti odmah drugi laptop, jer je greška fabrička ili da ga pošaljem u servis na nameštanje.
 
Pre 15-tak dana sam kupio Dell Vostro 1015. Tri dana nakon kupovine ekran je počeo da vibrira, kao kada se kamerom snimi neki stari CRT monitor samo ne baš toliko intenzivno, manji pomeraji, što nervira posle nekog vremena i zamara oči. Odneo sam ga u servis Asbis i sada čekam odgovor od njih. Šta vi mislite šta sam trebao uraditi? Tražiti odmah drugi laptop, jer je greška fabrička ili da ga pošaljem u servis na nameštanje.

Moguce da je problem s lcd monitorom, dell je imao slican problem s dell studiom 1555. Takoder novija verzija biosa je na studiju popravila situaciju.
 
Ja sam imao MSI V serije i, kada je prolupao kuler (posledicno i graficka), pozvao sam servis. Kombi je ekspeditivno stigao u roku od pola sata na kucnu adresu i odneo racunar. Tada mi je i objasnjeno da garancija podrazumeva 72 radna sata a ne 3 dana kako sam ja, kao i vecina kupaca kada se prvi put upozna sa pogodnostima kupovine MSI racunara, pomislio. No, ako zanemarimo ovu "sitnicu", kao i cinjenicu da mi nije objasnjeno sta je sve menjano na njemu, racunar je opravljen (pakomova garancija) i savrseno je radio (recimo da sam bio vrlo uporan zato sto je servis bio blizu da probije rok za opravku). Onda sam uzeo drugi MSI E serije, sa nesto jacom grafikom, ali sa njim nikada nisam imao problema- niti se kuler kvari, niti se greje, niti se cuje. Temperatura procesora mi je oko 55 stepeni, a graficke ispod 50, cak i pri pokretanju malo zahtevnijih programa. Izgleda da sam ubo dobar primerak. S obzirom da mi je garancija pri isteku (do avgusta ove godine), opet se spremam za kupovinu MSI.
 
Pre 2 meseca se odlucim za kupovinu laptopa i posto sam isao za Nemacku, reko' aj uzecu tamo zato sto je tamo verovatno bolji kvalitet. Postoje razne price, kao za adria trziste su losije komponente, dok drugi kazu to su gluposti, itd.
Kupim ja Acer Aspire 7735G, nasao ga povoljno na snizenju i tako ja srecan sa novim kompom. Sreca nije potrajala, jer je odmah posle par sati rada poceo sam da se gasi. Pokrenem gold memory, orthos, furmark, sve radi ok. Nema pravila, on se gasi. Reklamiram, oni kazu, dodji za 2 dana. Posle 2 dana mi daju novi, kao, ne valja ploca. Opet ja srecan, reko kod nas bih cekao mesec, a mozda i 2 meseca. Kad opet novi pocne da se resetuje. Ista prica kao i sa starim.
Poceo sam da se tripujem da nemam neki "curse" na sebi.. Sve je ok, ali se resetuje, aaa, paranoja. Odnesem na reklamaciju, oni opet, doji za 2 dana. Dodjem i kazu ne valja bios, update-ovali smo bios i sad ce biti ok. Mislim se ja i kazem ovako, taj Acer vam je ******, mozda je taj model bagovit, hocu da uzmem Sony Vaio, bila neka akcija Sony-ja, neki popust. Oni kazu, ok nema problema (znaci koji carevi, to je poslovnost, kod nas bi ti rekli: vazi sinko, mozez da se J**** ili da mi ga *****, izvoli ovaj servisirani komp i pali.) Uzmem ja Vaio i dodjem kuci, ono ne radi space taster. U tim situacijama, oguglate na to i postane vam kao normalna situacija da nesto ne radi iako ste kupili novi stvar. I kazem ja sebi, pa da, bilo bi cudno da radi sve kako treba. Odnesem im ja sutra dan komp, oni pogledaju i kazu mi, covece pa ti si fenomen, nikad nismo imali reklamaciju na Vaio. Haha, stvarno strasno.. Zamene mi odmah za novi (znaci nista popravka i te zajebancije, odmah novi, sta ti je normalna drzava - mislim se ja). I u mom slucaju bese cetvrta sreca, stvarno radi sve super :)
 
Hocu da zamenim HDD na Asus laptopu.
Da li se gubi garancija ako se to odradi ?
 
Hocu da zamenim HDD na Asus laptopu.
Da li se gubi garancija ako se to odradi ?

Ako je neispravan, nemoj sam da menjaš, nosi u ovlašćen servis, jer ćeš izgubiti garanciju ako budeš sam otvarao. Ako hoćeš jači HDD, opet odeš u ovlašćen servis, kupiš kod njih HDD i imaš garanciju koju si imao i ranije na celu mašinu ili 90 dana na kupljeni disk, šta je duže.
 
Pozdrav,

imam Acer Aspire 5715Z sa
Intel® Pentium® Processor T2390 (1M Cache, 1.86 GHz, 533 MHz FSB).
problem je sledeci:
stavim 2x 1 GB 667 mem. i sve sljaka neko vrijeme a onda memorija crkne?!
dok sa njegovim memorijom sve radi ok ( na 533 )
sta bi to moglo da bude?
cuo sam da kao mem. na 533 vuce vise struje pa kao vise optereti slot
sto onda smanji napon na onoliko koliko treba dok mem, na 667 manje vuce struje
pa trpi veci napon zbog toga ?!
da li je ovo moguci uzrok?
problem je sto nigdje ne mogu da nedjem mem. na 533 !
 
Imam Asus x59sr koji je pod garancijom još 11 meseci.

Laptop je posle 1god postao jako bučan. Odneo sam u servis gde sam kupio na čišćenje, momak mi tamo kaže da bi trebalo da ga pošaljem gen.distributeru, ali je ispao max korektan i očistio mi cooler. Posle intervencije kompjuter radi tiše i manje se greje - sve je ispalo ok.

Da li ovlašćeni serviser priznaje garanciju ako je na računaru instaliran piratski OS?

Prilikom otvaranja laptopa u jednom položaju se čuje krckanje šarki. Šta mi savetujete, da li trebam da reklamiram?? Računar zasad radi dobro, samo da ovo krckanje nepreraste u neki ozbiljniji kvar.

Pozz
 
Imam Asus x59sr ... Odneo sam u servis gde sam kupio na čišćenje, momak mi tamo kaže da bi trebalo da ga pošaljem gen.distributeru,

U koji servis si nosio? Na kog generalnog distributera ASUSa te taj momak uputio?

Zar zvanični ASUSov servis nije Kimtec? Mada servis radi i DL

Da li ovlašćeni serviser priznaje garanciju ako je na računaru instaliran piratski OS?

Iako je preporuka da se nekoristi piratizovan softver jer se pre svega krši zakon serviser ne bi smeo da ti pravi problem zbog istog ako sam piratizovan softver nije uzrok kvara. Inače u upustvima retko gde piše koij softver smeš da staviš.
Problem je ako neki servis bilo čega od IT opereme odbije da ti servisira (što bi eventualno iz neke bahatosti mogli da urade) uz obrazloženje da ti je neka aplikacija nelegalna ti nemaš kome da se žališ.
Jer kako možeš da se žališ inspekciji i da kažeš neće da servisiraju jer mi je neki program ili čak OS nelegalan (kraden)
 
Poslednja izmena:
Odneo sam u servis gde sam i kupio, garancija je pakomova. A momak mi je dao broj kako mi je reko asusovog zvaničnog servisera u bg, kaže da se njima javim i da će mi oni preko post expresa preuzeti i vratiti.
Super ako serviser priznaje garanciju pošto je laptop bio bez OS. Neznam da li da reklamiram ovo krckanje koje se čuje prilikom otvaranja, šta mi savetujete?
 
Ja sam mog Dell-a kupio u Londonu i sa istom pretpostavkom kao i chiccba (da su kvalitetniji preko "grane".

Dodjem kuci, otvorim fali BT, rekoh aj nema veze, kao ni budjav kvalitet izrade pojedinih delova.

Posle 2 meseca crkne mi DVD (i to onaj slot-in kao na kolima)

Pokusao sam da zamenim kod nas deo, ali naravno krecu problemi.

Licno odem u List (Cviceva) odnesem laptop i pricam o cemu se radi i neki lik tamo sto prima stranke mi rece (pre nego li je video laptop) tako mi i treba kada kupujem jeftine stvari (misleci da sam kupio krs laptop i da je OK da mi crkne DVD posle 2 meseca).

Na to mu ja odgovaram da laptop kosta 1200 evra, na sta ce on odmah " nije sve sto je skupo i dobro"!?

Zbog engleske garancije mogu da dobijem zamenu dela za dz. (ukljucujuci i deo) ali moram da platim postarinu iz Irske, koja iznosi 30-80 evra. Isti odgovor sam dobio od Informatike.

Na kraju sam uz pomoc prijatelja, poslao laptop za Sloveniju, gde su mi sve lepo zamenili i to umesto DVD-ja su mi ubacili BluRay rezac i bluetooth, naravno bez ikakve novcane nadoknade.

Kako bi sve bilo po Marfiju, zaboravise da mi prikljuce zvucnike....i opet sam bio prinudjen da odem u List, gde su mi doticne povezali, ali sam morao da platim 600 dinara.

Kada je u pitanju List-ov servis, mogu reci da su jako neprijatni i da bi dobro razmislio da li bih kupio Dell laptop opet.
 
izvinite na uznemiravanju, pitanje: da li garancija dobijena u srbiji na Asus laptopove vazi i u drugim zemljama? idem na studije u inostranstvo pa da znam da li cu, u slucaju (ne d'o bog) nekog kvara, moci da racunam na popravku u toj zemlji? hvala. :)
 
Najbolje je da informacije dobiješ iz prve ruke:

ovlašćeni ASUS servis je KIM-TEC tel. 011/20-70-66

p.s.
ovde je prenesi:)
 
izvinite na uznemiravanju, pitanje: da li garancija dobijena u srbiji na Asus laptopove vazi i u drugim zemljama? idem na studije u inostranstvo pa da znam da li cu, u slucaju (ne d'o bog) nekog kvara, moci da racunam na popravku u toj zemlji? hvala. :)

Garancija važi i u inostranstvu pod uslovom da tamo postoji Asus ovlašćeni servis.
 
hvala hvala, nisam znao ni ko je uvoznik za srbiju a ni koja firma je ovlasceni servis, ali sada je sve razjasnjeno.
 
To je odlicna stvar kod Asusa, moja devojka ima neki stari model i pozadi ima nalepnicu gde pise da je garancija 2 godine, internacionalna.
 
Nazad
Vrh Dno