Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Imam ASUS X541UJ-DM432. Par dana nisam bio kuci, vratio sam se i zatekao polomljeno dugme na tastaturi. Sestricic se malo igrao :D
E sad mene zanima, da li ja uopste mogu da narucim negde taj key koji mi je potreban, da zamenim? Ranije sam mislim guglao ali bezuspesno.
Da li je neko imao slican model i slican problem?
EDIT: nasao ovo /www.laptopkey.com i nalazim neke key-eve na ebay uk. Jel narucivao neko mozda? Hvala
 
Poslednja izmena:
Laptop Dell Inspiron 1764, dešava se po nekad da se izgubi slika i pojave se neke linije koje trepere po ekranu.
Ako ga restartujem proradi normalno, ali sam ga jednom kad se to desilo povezao preko vga na drugi monitor i skapirao da je dovoljno da priključim vga kabl i čim ga isčupam slika se vrati i radi opet normalno...
Da li zna neko šta bi to moglo da bude?

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Ne napisah da je matična ploča menjana jer je integrisana grafička crkla, tad je i sistem ponovo instaliran, a ovo se i pre toga desilo možda jednom ili dva puta...

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Je l' si video tu zamenu? Da li si dobio neispravnu ploču u ruke?

Možda su samo grejali grafiku da pregura još malo i naplatili zamenu ploče.
 
Dali su mi i neispravnu ploču.
A ovo treperenje se najčešće javi u prvih par minuta kad se uključi komp.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Da li neko ima visak touchpad stiker za thinkpad? Konkretno za t430 ali mislim da su svi iste velicine.
 
Problem.Laptop Asus X540LA-XX1004 i imam problem sa WIFI konekcijom sa kućnim modemom.U pitanju je BOX iz mts-a.Signal se naizmenično gubi i nestaje.wifi laptop.JPG
Valjda sam okačio sliku problema.Ako neko ima rešenje unapred hvala. :)
 
Najverovatnije nije do toga. Ako pod mrežnim adapterima vidiš koja je WiFi kartica u tom laptopu, nađi neki drugi-noviji drajver.

Inače, ako drugi uređaji (telefoni/laptopovi) rade ok, onda je neki problem sa tim laptopom i mrežnom kartom. Možda drajveri, možda WiFi kartica crkava, možda nešto treće.
 
Laptop je nov i ne verujem da nešto crkava.Možda su drajveri zastareli?Da li neko ima ideju kako to da skinem ?
 
Atheros je. Treba li i neki program za instalaciju drajvera instalirati!?

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока
 
Ne samo pokreni setup.exe i next idi par puta koliko treba , posle restartuj cak i ako ne trazi restart ti restartuj ipak je bolje.
 
Ја бих ипак прво решио проблем 5 уређаја који нису инсталирани, можда ту чучи грм.
 
@Zekovic Ne ide ovo meni.Skinuo sam sve drajvere sa ovog linka i prethodnog koji si mi poslao,ali nemam taj setup.exe.
 
Instalirani su svi drajveri,sad se wifi dosta duže "drži" i onda opet nestane.
 

Prilozi

  • ALATKE.JPG
    ALATKE.JPG
    66.4 KB · Pregleda: 74
Imam jedan problem sa Laptopom Asus x553M, na tastaturi mi ne rade neka slova tj rade ali kada kliknem na primer slovo F on otkuca 3 slova, i tako jos par slova kada pritisnem on otuca to slovo i jos 2 neka, uzeo sam komplet drugu tastaturu sa tacom dakle ceo gornji deo i zamenio i isto se desava, kada ubodem obicnu preko usb porta ta obicna radi ok, instalirao sam na njemu win7 x32 i u biosu izabrao win7, brisao drajver za tastaturu, instalirao nove i opet isto, jel problem u ploci onda ili nesto drugo, ne znam vise sta da mu radim.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
E to mi nije palo napamet da malo detaljnije ocistim kontakte jesam malo prebrisao i prosao usisivacem sa onom cetkom al probacu detaljnije sutra ujutru kad dodjem sposla, al ako i to neuspe onda je def ploca, ovaj novi deo sa tacem i tastaturom je bukvalno kao nov al isti su simptomi kao sa starom.
Hvala na odgovoru.

mali edit:
Sad sam gledao neke klipove na yt i nasao snimak gde je isti problem, u pitanju je mali kontroler na ploci, vidim na snimku da ga je preletovao tako da cu sutra i to probati.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Instalirani su svi drajveri,sad se wifi dosta duže "drži" i onda opet nestane.
Problem se nastavlja.
Instalirani su drajveri sa originalnog diska koga sam dobio uz laptop. Pokrenut je wizard za instalaciju drajvera i laptop se par puta sam restartovao i "nešto radio".
Ali, avaj, wi fi je uvek isti tj. ima ga u nepunom signalu, iako je ruter na 2 metara od njega. Wi fi veza se onda naglo izgubi i opet sve ispočetka. Da nije problem u laptopu?

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока
 
Koja je tacno wifi kartica?

Probaj da namestis ovo:

Udji u: Device Manager/Network Adapters > Tu desni klik na tu karticu > Advanced and setting property "802.11n Channel Width for band 2.4" Namesti tu na "20 MHz Only".
U power management decekiraj ono da moze da iskljuci wifi da stedi struju.
Ako je na toj katrici integrisan ujedno i bluetooth onda ga disejbluj u device manageru ili ga iskljuci skroz u biousu ako moze. Ovo nekad pomogne valjda dele antenu wifi i bluetooth, sta znam.:)
 
Na srpskom jeziku je laptop. Probaću. Nemam baš tu opciju na desnom kliku.,već kad uđem u Qualcom Atheros AR9485 Wirelless Network Adapter.

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока
 
Na srpskom jeziku je laptop. Probaću. Nemam baš tu opciju na desnom kliku.,već kad uđem u Qualcom Atheros AR9485 Wirelless Network Adapter.

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

E, pa to sam i mislio kad udjes, tu namesti na to "20 mhz only". Meni je bio dosta stabilniji wifi kad sam namestio to na jednom laptopu.
 
Gde je ta opcija?

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока
 
Mozda je i nema.:) Ovo je bila neka intel kartica gde sam ja to namestio. Probaj da guglas "Qualcom Atheros AR9485 issues" pa ces mozda naici na neko resenje. Cesto ima neki problem sa tim novim laptopovima i wifi-em. Ja sam na sestrinom laptopu jedva nastelio da radi. Isto je tako gubio signal iako je bio 3 metra od rutera. Sve sam pokusavao i na kraju je proradio i radi odlicno, ima sad najjaci domet od svih uredjaja koje imam.
 
Nazad
Vrh Dno