Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Microsoft Windows [Version 10.0.17763.1131]
(c) 2018 Microsoft Corporation. All rights reserved.

C:\Windows\system32>sfc /scannow

Beginning system scan. This process will take some time.

Beginning verification phase of system scan.
Verification 70% complete.

Windows Resource Protection could not perform the requested operation.

C:\Windows\system32>


da li je ovo gotovo ? ili da ponovim?
 
Poslednja izmena:
Kroz koju opciju u safemode-u desktop.jpg, internet da ne gasim i antivirus da radi?
 
Safe mode with networking jer ti internet treba za DISM komande mada moze i offline ali moras da imas identicnu instalaciju (ista verzija koja je sad na racunaru). Za SFC ti ne treba net. Desavalo se da ove komande mogu da odrade samo u Safe modu, nesto ih blokira u Normal.
 
Šta je ovo kada god pokušam da uradim upload neke slike na forum, tek iz trećeg puta prođe.

Pokušao sam u safemode kako si rekao, sfc /scannow safemode.PNG sve je isto.

Znači novi OS?

Što se HDD-a tiče, evo Smarta Sent 1.PNG Sent 2.PNG
------------------------------
 
Hm, pa probaj neko vreme da vidis imanli razlike posto je odradio DISM komande, one su i vaznije od SFC skena pa ces videti. Ako se desi opet da se zakuca probaj bez hard diska neko vreme.
 
Hvala djalf, neka ga neko vreme da vidim da li će opet da se javi isti problem.
Mada polako spremam driver-e za novu instalaciju.
 
možeš i da odradiš in place uprade sa istom verzijom builda koju imaš ili logično čist apgrejd sa novijom.prepisuješ sistem a ostaju ti tvoji user i program files folderi.
 
ostaje čist sistem kao posljednja opcija,a in place/upgrade kao rešenje kad sfc i dism ne pomognu da izvedeš isto.
 
Uvek sam radio čistu instalaciju, nikada ni backup nisam radio (što je greška nakon čiste instalacije), sada baš imam đubreta da mi ie najbolja solucija čista instalacija, a pre toga mi treba neki dan da počistim đubre i pokupim šta mi treba a šta ne.
Hvala Vam na pomoći i savetima, a ako zaglavim eto mene opet, nadam se da nisam "mnogo" dosadan.
 
ovo ti je bukvalno 30 min posla maks ako imaš iole kršten net,a isključuješ sam windows iz jednačine.
 
Da se javim povodom mog problema,
iz laptopa, HDD sa DVD fiokom izvadio sam 21.08., unutra nisam vraćao DVDRW, radio je samo na SSD-u i danas se pojavio isti problem, znači samo se zamrzne laptop i zuji, samo nasilno gašenje na taster power rešava problem.
Znači nije do HDD-a i DVD fioke na koju se sumnjalo.
Neko reče da proverim SSD, kako da to uradim?
 
Laptop Packard Bell te11hc. Kupio polovan, na njemu bio windows 7 kamera radi. Instalirao windows 10 kamera nece da radi, tj. kao da je nema, ne prepoznaje je ni u device manageru. Da li je moguće da ne podržava Windows 10 ili je crkla kamera?

Pokusavao sam i drajvere da trazim ali nista nisam nasao za Windows 10
 
Poslednja izmena:
Probaj sa programom manycam free (ili nesto slicno), meni jednom pomoglo (program ima neki svoj "drajver") u windowsu 8.1
 
Poslednja izmena:
Meni je takodje davno pomogla third-party aplikacija za neki MSI netbuk, mogu ga pronaci negde (netbuk) da pogledam kako se zove, ako ne uspes sa ovim.
 
Ljudi moze preporuku dobrog servisa za laptopove imam problem sa laptopom nesto se odlemilo i ne nece da upali laptop, kad se poveze na struju ne daje znake.
Nosio u servis, ali nisu nesto vesti pa su mi rekli da nadjem nekog elektricara...svakako bih da odnesem u neki bolji servis.

Izvinite ako je tema off topic
 
Napisi slobodno i koji to servis nije znao ni da dijagnostikuje kvar.
 
Ljudi moze preporuku dobrog servisa za laptopove imam problem sa laptopom nesto se odlemilo i ne nece da upali laptop, kad se poveze na struju ne daje znake.
Nosio u servis, ali nisu nesto vesti pa su mi rekli da nadjem nekog elektricara...svakako bih da odnesem u neki bolji servis.

Izvinite ako je tema off topic

Nije ništa odlemljeno, već je više crklo. Nešto oko glavne grane napajanja 19v, možda i 3.3v grane (ako laptop ne daje ni stand by svetlo).

Sad šta je neispravno? Svašta može biti, ali je gotovo sigurno nešto oko napajanja laptopa.
 
Jel imate neki pouzdan servis gde bih mogao da odnesem laptop?
 
Odradiće on to verovatno, ali nije Čika Pera kao pre što je bio. Ubija sada sa cenama. Mislim da je skuplji od ostalih za 30%.

Ja konkretno nisam nikoga preporučio jer sam se opekao sa tim stvarima i sada "ne znam ja ništa, ja sam ovde biciklom". :)

Uzeo bih ja na servis (većinu takvih problema mogu da popravim), ali i ovo što sada imam jedva stižem, još ako uzmem novo... kraja bez.
 
Poslednja izmena:
Ja imam dobra iskustva sa F-com servisom. Znam čoveka dosta dugo (10ak godina) i kod njega sam nosio laptopove koji nisu u garanciji od korisnika na servis. Daje garanciju 6 meseci i od jedno 100 laptopova koje sam mu lično nosio u dva slučaja je bila iskorišćena - jednom je vratio pare (nakon ponovnog crkavanja istog čipa) a drugi put je popravio ponovo i korisnik se više nije zalio.

Za cene ne mogu ništa da kažem jer je to bilo pre par godina, ako odlučiš moraš sa njim oko toga. Inače čovek menja south/northbridge, GPU, etc.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Naravno. Sve zavisi od starosti laptop-a i njegovog kvaliteta. U laptop koji je bio 350eur nov se posle 2-3 godine ne isplati uložiti preko 20ak EUR npr. Dok za neko koji je koštao 1000eur već ima smisla uložiti.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
U pitanju je Acer Aspire a315 (uzeo sam polovan pre par dana) i problem sa zvukom. Uvek kada zvuk treba da pocne milisekundu pre nego pocne zvucnici zapucketaju, isto tako kada se zvuk zavrsi zapucketaju. Tokom reprodukcije nema pucketanja. Takodje se desilo da prilikom slusanja muzike na youtube zvuk totalno nestane i windows krene da laguje da bi totalno zablokirao na minut. Posle restarta zvuk se vratio. Probao sam druge drajvere, ali nije pomoglo. Takodje sam butovao linux sa flash drajva i tu se cuje pucketanje. Temperature su normalne i nema pregrevanja.
Da li ovo moze da bude znak loseg zvucnog chipa?
 
Poslednja izmena:
Imam Lenovo G780 kada prikacim sa HDMI na televizor ne daje sliku zato sto nije instaliran driver za graficku a kako da instaliram driver za graficku kad mi ekran ostecen? Windows 10 instaliran na HDD-u , Intel HD 2000 je valjda graficka , kako da namestim da mi instalira driver za graficku , nece da ga povuce sa Windows update nemam slike ne znam sta se desava? Ja mogu hard disk da stavim na drugi laptop ali tamo mi je Intel HD 4000 ne moze pokusao sam da instaliram pa da vratim na taj laptop nece , HDMI je ispravan radi na drugom laptopu , ne znam ni da li on udje u Windows ali najverovatnije da udje posto kada koristim FN tastere recimo za zvuk cuje je tako da je pretpostavljam problem sa driverom za graficku a ne sa hdmi ulazom u laptop posto i na VGA nece sliku da pokaze imam monitor sa VGA i isto se ponasa.
 
Nazad
Vrh Dno