»RSS Benchmark sajt

Strana 47 od 52 PrvaPrva ... 37434445464748495051 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 691 do 705 od ukupno 773

Tema: Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Member Avatar korisnika jim9
        Na forumu od
        Mar 2012
        Poruka
        982
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™2 Duo Processor E7200
        • MoBo: Asus P5Q
        • RAM: Kingston 2x1 GB DDR2 HyperX + 2 GB Transcend DDR2
        • VGA: ASUS GeForce 9600 GT 512MB GDDR3 EN9600 GT/HTDI/512 Silent
        • MON: ASUS VW223B 22", Leadtek WinFast TV2000 XP Expert
        • HDD: WD Caviar Blue 640 GB, 3 Gb s, 16 MB Cache, 7200 RPM
        • OPT: Pioneer DVDRW DVR-216D Black SATA
        • Case: Spire SP-8198B BergWind II, Chieftec GPS-500AB-A 500W
        • TV: Asus 22
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech Rumble Gamepad F510
      3. Pozdrav ljudi,

Kupio sam u Gigatronu HP Pavilion 17 http://www.gigatronshop.com/laptop_r..._e7h13ea-94973 u ponedeljak i do juce sve super. Nisam ga nesto mnogo koristio zbog posla ali radio je bar po tri-cetri sata dnevno. Juce instalirao PES i NBA 2K17 igrao se jedno sat-dva, ugasio laptop stavio u paket jer torba koju sam porucio jos nije stigla i otisao kod cure. Tamo cim sam stigao izvadio iz kutije, ukljucio i primetio crvene linije po displeju, koje se pojave na sekundu pa se izgube, pojave pa se izgube. Nesto najslicnije ovome http://www.deskdecode.com/wp-content...pu-problem.jpg. Ugasim komp, upalim opet, opet isto. Stavim bateriju, upalim opet isto, s tim sto se ovog puta ukocio i nije hteo bez restarta.

Ugasio sam ga, sacekao jedno desetak minuta, rekoh mozda je bila nagla promena temperature. Ukljucio posle toga i sve normalno narednih sat vremena.

Sta mislite, da li da pripisem ovo, nekom trenutnom hardverskom zaglupljivanju zbog nagle promene temperature ili da ga reklamiram, valjda prvih nedelju dana imam pravo da zamenim za novi, posle mora na servis.

Jos jednom kazem od ponedeljka do ovih par minuta sinoc, nikakvih problema u radu.

Hvala unapred na odgovoru, nisam noob za racunare ali ovo mi je prvi laptop pa ne znam kako da okarakterisem.
        Menjao jim9 : 20.04.2017. u 08:12

Newcomer Avatar korisnika TammyKS
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        21
        Za ovaj model Gigatron navodi da "Nema operativni sistem". Pretpostavljam da si ti instalirao Win7 ?

Newcomer
        Na forumu od
        Jan 2016
        Poruka
        236
        Ljudi bas sam u jednoj dilemi koja me muci vec mesecima. Da ne duzim mnogo, mozda vam je vec poznata prica. Acer laptop stradao od grmljavine, ovlasceni servis Acer-a je rekao da mu nema spasa. Posle toga je bio kod negog majstora koji kaze da ce sve to raditi samo da treba zametini maticnu plocu. Nisam u pocetku verovao dok nisam sa bratom izvukao hdd i ram memoriju i ispalo je da su oni ispravni. Sve je to potpalilo mali zar nade koji mi ne daje mira. Maticna ploca kosta 60e i sad se ne usudjujem da je narucim jer jedna polovina mozga me savetuje da ne bacam dodatno pare a druga mi kaze da bih sa 60 e mogao mozda da spasim laptop koji je kostao 57.000 din. Vredi li rizikovati? Usput sam izvukao procesor pa da procenite kako vam izgleda, Intel I5 3210m.
        Menjao Novatech : 20.04.2017. u 21:38

Member Avatar korisnika mitar1982
        Na forumu od
        Mar 2004
        Poruka
        2.473
      7. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-4460 + Noctua NH-U9B SE2
        • MoBo: Asus Z97-P
        • RAM: Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR3 1600Mhz CL9
        • VGA: MSI GeForce GTX 960 Gaming 2G
        • MON: Samsung S24D390HL
        • HDD: SSD Intel 535 240GB + HDD WD Green 2TB
        • OPT: Lite-On iHAS324
        • Case: Cooler Master Silencio 452 + Corsair CX600M
        • SND: Asus Xonar DX + Edifier R1600 TIII + Meizu HD50 + Philips SBC HP830 + Xiaomi Pistons 2.0
        • LAP: Acer Aspire E5-575G-55F8; Dell Precision M6800; Acer Aspire 5741G-434G50Mnkk
        • TV: Samsung UE46F6505
        • Ostalo: Logitech K520 + M510 Logitech HD Pro Webcam C920 Mobilni: Nexus 6P
      8. CPU teško da je riknuo, eventualno treba proveriti da li radi ekran. Što se mene tiče, za komp sa Ivy i5, svakako vredno rizika.

Edit:
        Napajanje je, nadam se, eliminisano kao problem.
        Menjao mitar1982 : 20.04.2017. u 22:15
        #ForzaMichael

Moderator Avatar korisnika Jericho
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        7.006
      10. Moja mašina
        • CPU: Phenom II X4 955/Hyper 212+
        • MoBo: MSI 870-C45
        • RAM: Kingston HX 1600
        • VGA: Sapphire HD 6770
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: Hitachi DS 1TB
        • OPT: Sony DVD-RW
        • Case: Unitek A9006-C4
        • SND: Altec VS2421E
        • INET: Kablovska
      11. Mene bi takodje brinulo to napajanje pre kupovine ploce.

Newcomer
        Na forumu od
        Jan 2016
        Poruka
        236
        Stradao je i punjac, probali smo drugi i nema nikakve reakcije, stavljao sam i bateriju koja je u trenutku udara groma bila skinuta sa laptopa i ni na nju nije reagovao.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Na forumu od
        Mar 2012
        Poruka
        982
      14. Moja mašina
      15. Citat Citiram korisnika: TammyKS Pogledaj poruku
        Za ovaj model Gigatron navodi da "Nema operativni sistem". Pretpostavljam da si ti instalirao Win7 ?
        To je bio primer s neta, ja nisam stigao da uslikam, inače imam windows 10.
        Laptop zamenili u Gigatronu za novi, nadam se da će biti ok. Ljudi vrlo korektni. Pohvale.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Newcomer
        Na forumu od
        Jan 2016
        Poruka
        236
        Postoji i varijanta da od 2 laptopa pravim 1:
        https://m.kupujemprodajem.com/Acer-i...-1492727693026
        Ono sto fali na ovom laptopu bih mogao da prebacim sa svog.

Moderator Avatar korisnika Jericho
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        7.006
      18. Moja mašina
        • CPU: Phenom II X4 955/Hyper 212+
        • MoBo: MSI 870-C45
        • RAM: Kingston HX 1600
        • VGA: Sapphire HD 6770
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: Hitachi DS 1TB
        • OPT: Sony DVD-RW
        • Case: Unitek A9006-C4
        • SND: Altec VS2421E
        • INET: Kablovska
      19. Gde ces od ovoga nesto napraviti, ko zna sta mu sve fali, osim navedenog u oglasu.

Newcomer
        Na forumu od
        Jan 2016
        Poruka
        236
        I meni se cini previse niska cena, ali sam mislio da je to zbog slabijeg procesora i zato sto nema zasebnu graficku.

Newcomer
        Na forumu od
        Jan 2016
        Poruka
        236
        Kaze serviser ako su hard disk i memorija ispravni da bi zamenom ploce morao laptop da se pokrene, da nema sta vise da stvara problem.

Newcomer
        Na forumu od
        Apr 2017
        Poruka
        21
        Citat Citiram korisnika: jim9 Pogledaj poruku
        Pozdrav ljudi,

Kupio sam u Gigatronu HP Pavilion 17 http://www.gigatronshop.com/laptop_r..._e7h13ea-94973 u ponedeljak i do juce sve super. Nisam ga nesto mnogo koristio zbog posla ali radio je bar po tri-cetri sata dnevno. Juce instalirao PES i NBA 2K17 igrao se jedno sat-dva, ugasio laptop stavio u paket jer torba koju sam porucio jos nije stigla i otisao kod cure. Tamo cim sam stigao izvadio iz kutije, ukljucio i primetio crvene linije po displeju, koje se pojave na sekundu pa se izgube, pojave pa se izgube. Nesto najslicnije ovome http://www.deskdecode.com/wp-content...pu-problem.jpg. Ugasim komp, upalim opet, opet isto. Stavim bateriju, upalim opet isto, s tim sto se ovog puta ukocio i nije hteo bez restarta.

Ugasio sam ga, sacekao jedno desetak minuta, rekoh mozda je bila nagla promena temperature. Ukljucio posle toga i sve normalno narednih sat vremena.

Sta mislite, da li da pripisem ovo, nekom trenutnom hardverskom zaglupljivanju zbog nagle promene temperature ili da ga reklamiram, valjda prvih nedelju dana imam pravo da zamenim za novi, posle mora na servis.

Jos jednom kazem od ponedeljka do ovih par minuta sinoc, nikakvih problema u radu.

Hvala unapred na odgovoru, nisam noob za racunare ali ovo mi je prvi laptop pa ne znam kako da okarakterisem.
        Ovo sto si posalo u linku na slici lici na jedan od ovih kvarova.. 1. ram memorija na samoj grafickoj kartici, 2. lcd panel, 3 flet kabal za panel nije dobro ukonektovan u plocu ili u sam panel, 4 sistemski ram memorija neka od verovatno 2x4, 5. na samu grafiku sto je zadnja mogucnost 6. na intel HD gafiku koja se nalazi u samom procesoru koji je nazalost BGA cip i tu dolazi do komplikacija posto koloko se vidi da su sare u samo startu win sistema a tu se koristi obavezno Intelova grafika pri paljenju pa tek onda Nvidia.... ako nije slucajno namesteno u biosu da se dize sistem uz Nvidiju sta ja neverujem da uopste ima opcija... verovatno ima jos necega sto se nisam trenutno setio .....
        Moj iskreni savet odmah kod prodavca , pokazati i ispricati sta se desava i to resiti na takav nacin...
        Nov ti je LT a to ce se sigurno 100% desti ponovo i verovato u sve vecoj meri dog skroz ne zakuca ... veruj mi moze da bude i neka glupost koju sam naveo ili nisam ali to nesme da se dogadja NIKAKO !!!

Pozdrav Kalisko

Na forumu od
        Mar 2012
        Poruka
        982
      24. Moja mašina
      25. @Kalisko

Zamenili ljudi za novi, već rešio još u četvrtak ali hvala za info.

Newcomer
        Na forumu od
        Apr 2017
        Poruka
        21
        Citat Citiram korisnika: Novatech Pogledaj poruku
        Kaze serviser ako su hard disk i memorija ispravni da bi zamenom ploce morao laptop da se pokrene, da nema sta vise da stvara problem.

Kolko sam razumeo da je grom sj... o plocu. Ne cudi me da si u velikoj dilemi sta da radis ali evo od mene neki svet. Ako je crko i punjac onda je doslo i do strujnog udara na samoj ploci, sto zanci da je riknuo neku ulazni mosfet (mogu da budu i vise) ili neka od naponskh zavojnica a mozda i pored svega i neki od sitnih elemenata pa sve do ENE cipa .
        Znaci ploca kao ploca nije sigurno crkla (ima i izuzetaka gde napon sprzi i plocu ali veoma retko) ima ona svoje zastite koje prvo crknu pa tek onda cela ploca...
        zavisi gde je probio napon.
        Neznam o kom laptopu je rec konkretno da bih ti reko po mom misljenju sta da radis ali svakako odlazak kod DOBROG servisera da to sredi ako uopste moze i da ti LT radi ... tu si na svome i znaces sta ti je sa LT , a sto se tice druge ploce retko mozes da nadjes (ali ipak moze da se nadje dobra ploca) dobru plocu jer nikada naznas sta je sa tom istim drugom plocom i td. misljenja san da servis mora da kosta oko 50e ako ne i vise ali da je bolja varijanta nego ploca .... jedino nova ploca iz Kine.... a i to je sumnjivo , neznas sta ces da dobijes a vec si platio.

Napisi o kom modelu se tacno radi ...mozda mogu da pomognem..

Pozzzz

Newcomer
        Na forumu od
        Apr 2017
        Poruka
        21
        Citat Citiram korisnika: jim9 Pogledaj poruku
        @Kalisko

Zamenili ljudi za novi, već rešio još u četvrtak ali hvala za info.

Znaci bio sam upravu .... iskustvo me nije izneverilo

Pozzzzzz

Strana 47 od 52 PrvaPrva ... 37434445464748495051 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •